Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Το μισό θέμα είναι αντιπαραθέσεις μαξ 10 ατόμων ρε παιδιά. Υπάρχει μια λειτουργία στα pm που μπορείτε να μιλάτε ομαδικώς, γιατί δε φτιάχνετε μια ομάδα να "πλακωθείτε" εκεί; Εδώ έχει καταντήσει κουραστικό, ακόμα και για εμένα που διαβάζω ελάχιστα το θέμα.

 

Και κάτι μου λέει ότι πάλι σε κάρτες θα κατέληγε, και αν δεν κάνω λάθος ο @GoMaR έχει μοιράσει αρκετές για το συγκεκριμένο ζήτημα.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 άτομα ασχολούμαστε έτσι και αλλιώς.
Δεν θέλω να συνομιλήσω έτσι, δημόσιο διάλογο θέλω, αλλιώς γιατί λέγεται φόρουμ ;
Τεσπα , πάω να μιλήσω αλλού αφού εδώ το θέλετε έτσι αν και θεωρώ υπερβολικά τα αντανακλαστικά.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

10 άτομα ασχολούμαστε έτσι και αλλιώς.
Δεν θέλω να συνομιλήσω έτσι, δημόσιο διάλογο θέλω, αλλιώς γιατί λέγεται φόρουμ ;
Τεσπα , πάω να μιλήσω αλλού αφού εδώ το θέλετε έτσι αν και θεωρώ υπερβολικά τα αντανακλαστικά.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νέο θέμα τότε και συγκρίνεται εκεί, κόσμια, τα racing παιχνίδια.

Εδώ ακόμα και στα changelog καταλήγετε να τρώγεστε πιο είναι το καλύτερο παιχνίδι, αφορμή ψάχνεται.

 

Τέλος πάντων, κακώς επενέβην. Την επόμενη φορά θα αφαιρέσω απλά το follow μου στο συγκεκριμένο θέμα, απλά δεν βρίσκω το λόγο γιατί θα πρέπει να το κάνω επειδή εσείς τρώγεστε συνέχεια στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Αυτά, καλό σας βράδυ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Πως παει η εξελιξη του AC?

Δεν βλεπω κινηση στα γραφεια της Vallelunga....παιζουμε με Fb και τετοια τωρα?

 

 

Καμια εξελιξη... ξεκινησε ως κατι παρα πολυ καλο και εχει βαλτωσει τα τελευταια 2 χρονια.

Εχουν προσθεσει μονο δυο πιστες και κατι αντικες αυτοκινητα που δεν κανουν για αγωνες αλλα για να κανεις βολτα τσιμπωντας το γκαζι. 

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ματιά στα change logs δείχνει μια ενδιάμεση εικόνα.
Δεν το λέω "βαλτωμα". Σίγουρα όμως έχει πέσει ο ρυθμός.
Ίσως έχουν αρχίσει να δουλεύουν σε κάτι καινούργιο. Μιλάω από θέμα κώδικα.
Από content , στις πίστες τείνει στο βαλτωμα και από αμάξια ήδη έχουν ανακοινώσει το τελικό DLC το οποίο θα είναι ΔΩΡΕΆΝ.

Προσωπικά και αντικειμενικά , θεωρώ ότι το παιχνίδι και το studio έχουν συμπεριφερθεί με πολύ τίμιο τρόπο.
Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει κάποιος να πει το αντίθετο.

Τέλος , πάντα προσωπικά, θεωρώ ότι το παιχνίδι όπως είναι, είναι ολοκληρωμένο και παρέχει πολλά περισσότερα από αυτά που έχω πληρώσει και δεν νιώθω ότι μου λείπει κάποιο feature για τον βαθμό ενασχόλησής μου.

Προφανώς όσοι νιώθουν το αντίθετο, μπορούν να αναζητήσουν το δικό τους θέλω, κάπου αλλού.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τιμιο τροπο?Γελαμε εδω!

Πηραν το Νκpro,μπροστα πολυ για την εποχη του με βροχη και πιτς,και το ακρωτηριασαν σε trackday simμε ωραια γραφικα και πολλα αμαξια αλλα ρηχο σε features.

Πουλησαν σκορπια αμαξια σε dlc κατα τροπο πονηρο ωστε αν ηθελες να χτισεις σειρα,πχ GT3, χρειαζοσουν πολλα dlc.

Πιστες ναι μεν laserscanned αλλα μονο απο Ευρωπη και στο φιναλε αποψη μου το LS ειναι τελειως μαρκετιστικο για να παρουν λεφτα.

Καπου και που εδωσαν δωρεαν αμαξια και πιστες,σοβαρα?Ποια?Απλα περιεχομενο να γεμιζει το γκαραζ,κατι suv,σαν βιβλια που διαβαζεις τα βαζεις στο ραφι και δεν σου εχει μεινει τιποτε,κενο.

Εδω και καιρο φωνουλες πολλες για W&R,καιρο και βροχη αλλα η μηχανη,λενε,δεν μπορει,αληθεια?

2017 ειμαστε,σιμς απο το 2005 και περα,rf,gtr2,nkpro,ειχαν πολυ περισσοτετα να δωσουν.

Επισης η απαραδεκτη σταση ενος απο τους ιδιοκτητες σε κριτικη δεν προσθετει τιμιοτητα.

Ταχα μου τα αγαπημενα τους αμαξια ειναι τα ιστορικα ferrari και μονο τσαπατσουλια και φτηνοδουλεια εκαναν.

Ποσταρισματα σε fb και twitter ο Μαρκο που απαξιωνει βροχη και δυναμικο καιρο και συγκρινει με μοντερνα αρκαδουρα.

Τιμιοτης?

Δεν νομιζω.

Το σιμρασινγκ αλλαζει,γινεται πιο απαιτητικο και συναμα πιο ακριβο.Τον δρομο δειχνει ο αμερικανος,μας αρεσει η οχι.

Ξεπετα αγωνες,trackdays για χαβαλε θα μεινουν στις κονσολες.

Σε pc ολα μεσω δικτυου,με λεφτα ολα,απο υλικο μεχρι συμμετοχες.Τα γραφικα πιο αληθινα απο ποτε θα απαιτουν hardware ακριβο,τιμονια dd,vr και πολλα αλλα gadgets.

Ακριβο χομπι ηταν θα γινει πιο ακριβο.

Και οταν εχεις σκασει ενα καρο λεφτα για immersion δεν θα λες εγω βολευομαι και ειμαι οκ με αυτα που δινει το ταδε σιμ.

Θα απαιτεις,θα ζητας πραγματα οχι οτι ναναι αλλα που υπαρχουν ηδη σε αλλα σιμς.

Οργανωμενα πρωταθληματα με συμμετοχες επι πληρωμη,αγωνες αντοχης σε ομαδες με πολλα μελη,οχι μονο οδηγους αλλα και μηχανικους και οργανωτες στρατηγικης,κανονες και αγωνοδικες,καπως ετσι βλεπω εγω τα επομενα χρονια.

Το AC ετσι οπως ειναι τωρα δεν μπορει να ακολουθησει.

Μενει εκτος απο events παγκοσμιας εμβελειας,οι καλυτεροι simracers τρεχουν αλλου και οποιοι αναφερουν κατι στραβο τρωνε ban και προσβαλονται.

Απλωθηκαν πολυ με την κινηση στις κονσολες μονο για λεφτα και μαλλον δεν τα πηγαν και πολυ καλα εκει,ρωτησε τους κονσολαδες αν τους φερονται τιμια.

Οι αποφασεις πλεον δεν ειναι δικες τους,απο αφεντικα εγιναν υπαλληλοι αφου πουληθηκαν σε ομιλο.

Και φτανουμε για τελος,κυκνειο ασμα,να δωσουν δωρεαν dlc!ΔΩΡΕΑΝ!!!!Γιατι ?Γιατι αργησαν πολυ και εχασαν αξιοπιστια.

Τιμιοτης!

Τι λες,αν ζητουσαν λεφτα τι θα επαιρναν?

Cash-out στα 12 ευρω μονο το παιχνιδι,οχι τα dlc,δεν μπορουσαν να ζητησουν λεφτα καπακι για το τελευταιο dlc.

Black friday αν ειναι τιμιοι θα δωσουν και τα dlc σε μεγαλη εκπτωση και αντε γεια.

Οπως ειπε και ο Ακης ευτυχως πλεον υπαρχουν εναλλακτικες και οποιος εχει πολλα θελω παει αλλου!

Τα δικα σου λιγα θελω που ικανοποιηθηκαν δεν νομιζω οτι καθρεφτιζουν την εδω κοινοτητα.

Προχωραμε οταν ζηταμε!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ανακύκλωση της ίδιας μουρμούρας.
Ελεύθερη αγορά έχουμε , τράβα εκεί που νομίζεις ότι τα λεφτά σου πιάνουν τόπο.
Νομίζω το αντίθετο.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ με όλα όσα έγραψες Pappas, αν και γραμμένο υπερβολικά, αλλά το οτι η Kunos δίνει το επόμενο DLC ως δώρο είναι θετικό. Είναι πιθανώς για να μας αφήσει με μια γλυκιά εντύπωση για το παιχνίδι, εξάλλου αν πουλιόταν σε μια λογική τιμη, π.χ. 12ευρό, ποιός δε θα το αγόραζε; Άρα είναι θέμα PR, θα μπορούσαν να πουν άνετα "it's done when it's done" και δε θα είχαν οικονομικό χάσιμο.

 

Επίσης δεν είναι κακό να είναι ένα σιμ κυρίως trackday, το κάθε σιμ έχει το κοινό του. Εσύ μπορεί να είσαι hardcorάς, εγώ δεν έχω πια κουράγιο και χρόνο να λιώνω στην προπόνηση κτλ. Οπότε, ο καθένας στο είδος του.

 

Δεν είναι κακό να απαιτείς, προς θεού, και να καταδεικνύεις τα μείον που πιστεύεις, αλλά οκ πρέπει να αναγνωρίσουμε οτι δε γίνεται όλα τα σιμ να μπορέσουν να προσφέρουν τα πάντα, για διάφορους λόγους κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

@konnos

Το παιχνιδι δεν εχει τα βασικα σε σχεση με αλλα. Τα τελευταια 3 χρονια εχουν βγει 4 πιστες... η βαρκελονη το Redbull ring το nordesleife και το brands hatch.

Που ειναι οι πιστες? Laguna Donighton Goodwood Monaco Hockenheim παλιο και καινουργιο... τπτ.

Επισης διαφωνω και στο οτι εχει αυτοκινητα που λεει π παπας. Δεν εχει αυτοκινητα... κατι σακαρακες εχει που ειναι για βολτα σε ιταλικη υπαιθρο.

Που ειναι ιαπωνες? Που ειναι οι αμερικανοι? Που ειναι οι γαλλοι? Ειχα να πιασω καιρο και τωρα που ψαχνω για κομπο ηθελα να βαλω την mercedes gtr amg, δεν υπηρχε καμια mercedes gtr amg αλλα εχουμε το ταξι του χαρυ κλυνν.

Δεν εχει τη giulia qv αλλα εχει την 155 dtm. 

Που ειναι τα αυτοκινητα του wrc? Ας τα βαλει και ας τρεχουμε σε πιστα... 

Το παιχνιδι δυστυχως δεν ειχε την εξελιξη που επρεπε κακα τα ψεματα, ηταν παρα πολυ καλο αλλα βαλτωσε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να μην είναι μυριουδιας και να τελειοποιήσει το κάθε αυτοκίνητο σε κάθε πίστα, υπάρχει άπειρο περιεχόμενο για πολλές χιλιάδες ώρες. Ούτε γάλλους, ούτε πορτογαλους...

1900 ώρες και συνεχίζουμε ;)



0337b7b23e69d7bbc458e45bc00a15ba.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

@konnos

Το παιχνιδι δεν εχει τα βασικα σε σχεση με αλλα. Τα τελευταια 3 χρονια εχουν βγει 4 πιστες... η βαρκελονη το Redbull ring το nordesleife και το brands hatch.

Που ειναι οι πιστες? Laguna Donighton Goodwood Monaco Hockenheim παλιο και καινουργιο... τπτ.

Επισης διαφωνω και στο οτι εχει αυτοκινητα που λεει π παπας. Δεν εχει αυτοκινητα... κατι σακαρακες εχει που ειναι για βολτα σε ιταλικη υπαιθρο.

Που ειναι ιαπωνες? Που ειναι οι αμερικανοι? Που ειναι οι γαλλοι? Ειχα να πιασω καιρο και τωρα που ψαχνω για κομπο ηθελα να βαλω την mercedes gtr amg, δεν υπηρχε καμια mercedes gtr amg αλλα εχουμε το ταξι του χαρυ κλυνν.

Δεν εχει τη giulia qv αλλα εχει την 155 dtm. 

Που ειναι τα αυτοκινητα του wrc? Ας τα βαλει και ας τρεχουμε σε πιστα... 

Το παιχνιδι δυστυχως δεν ειχε την εξελιξη που επρεπε κακα τα ψεματα, ηταν παρα πολυ καλο αλλα βαλτωσε.

Συμφωνώ. Το παιχνίδι έχει λίγα και βασικά αυτοκίνητα, πόσο μάλλον για κάποιον που δε τα σκάει σε κάθε DLC αυτοκινήτων.

Θέλω να πιστεύω ότι ήδη έχει αρχίσει η ανάπτυξη του επόμενου (δύσκολο) και γι αυτό δεν υπάρχει αρκετό νέο περιεχόμενο.

 

Πάντως είναι απολαυστικό ακόμα και χωρίς τιμονιέρα και ας έχω γράψει ελάχιστες ώρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, liakjim said:

Όποιος θέλει να μην είναι μυριουδιας και να τελειοποιήσει το κάθε αυτοκίνητο σε κάθε πίστα, υπάρχει άπειρο περιεχόμενο για πολλές χιλιάδες ώρες. Ούτε γάλλους, ούτε πορτογαλους...

1900 ώρες και συνεχίζουμε ;)



0337b7b23e69d7bbc458e45bc00a15ba.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

240_F_83695295_nk8Bf5aNxFSSaD8KXKB2xyed4vmcmWpP.jpg.3d088267235183b32a5c8ec168bba4c0.jpgΤι μηνα?Τετραετιας και χωρις ανταμοιβη!Περιπτωση!

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Όποιος θέλει να μην είναι μυριουδιας και να τελειοποιήσει το κάθε αυτοκίνητο σε κάθε πίστα, υπάρχει άπειρο περιεχόμενο για πολλές χιλιάδες ώρες. Ούτε γάλλους, ούτε πορτογαλους...

1900 ώρες και συνεχίζουμε ;)



0337b7b23e69d7bbc458e45bc00a15ba.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τωρα μισο λεπτο, παραταμε τις εταιριες για να γραψουμε 1900 ωρες στο assetto.

 

 

πριν 43 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Συμφωνώ. Το παιχνίδι έχει λίγα και βασικά αυτοκίνητα, πόσο μάλλον για κάποιον που δε τα σκάει σε κάθε DLC αυτοκινήτων.

Θέλω να πιστεύω ότι ήδη έχει αρχίσει η ανάπτυξη του επόμενου (δύσκολο) και γι αυτό δεν υπάρχει αρκετό νέο περιεχόμενο.

 

Πάντως είναι απολαυστικό ακόμα και χωρίς τιμονιέρα και ας έχω γράψει ελάχιστες ώρες.

Οτι το ευχαριστιεσαι να το τρεχεις ειναι δεδομενο απλα τα περισσοτερα αυτοκινητα που εχει κουραζουν για αγωνα και θελουν και ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πω τι να κάνεις στην προσωπική σου ζωή Ηλία. Εννοείται.

Απλά προσπαθώ να πω ότι διαφωνώ με αυτά που λέτε κάποιοι περί ελλιπούς περιεχομένου.

Τα αυτοκίνητα και οι πίστες είναι εκεί.

Δεν είναι forza ή nfs που έχουν 1000 αυτοκίνητα και όλα είναι το ίδιο.

Εδώ θέλει να εφαρμόσεις βασικές αρχές αγωνιστικής οδήγησης και στησίματος.

Ένα μόνο κόμπο θέλει δεκάδες γύρους.

Το περιεχόμενο, για μένα πάντα, είναι υπερ αρκετό.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα καλύτερη μετάφραση.
Τί έχουμε λοιπόν;
Ένας πραγματικός οδηγός αγώνων gt3 , συγκρίνει την virtual εκδοχή του πραγματικού αυτοκινήτου του, σε κονσόλα που δεν μας ενδιαφέρει μιας και τα physics είναι ολοιδια με του υπολογιστή.

Στο assetto corsa , εφαρμόζει τους ίδιους κανόνες αγωνιστικής οδήγησης και ανακαλύπτει ότι το virtual αυτοκίνητο συμπεριφέρεται το ίδιο με το πραγματικό σε κάθε στροφή της πίστας!!! Μάλιστα λέει πως τα λάστιχα συμπεριφέρονται σωστά όσον αφορά στη θερμική τους χαρακτηριστικά.

Είναι μια τεράστια επιβεβαίωση για τα physics του assetto , δείχνοντας αυτό που ξέρουμε όλοι ότι δηλαδή είναι στα κορυφαία του χώρου.
Ενδιαφέρον θα είχε να δοκίμαζε το αντίστοιχο αυτοκίνητο στο rf2. Του έκανα ερώτημα.



a5dc51ceabcdb4bde98e4d2c093c8499.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την επομενη φορα που θα ξανα ερθετε σε κοντρα (ξερετε ποιοι) θα φωναξω τα μεγαλα μεσα να παρουν μερος. Δε γινεται μονιμα να διαβαζουμε τις κοντρες σας.
Ευχαριστω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.