Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 5/14/2017 at 4:02 ΜΜ, το μέλος swatoner έγραψε:

Σας δείχνω τις αγορές μου πολύ σπάνια, αλλά με την παρακάτω είμαι ενθουσιασμένος.

 

Συνολικό κόστος 205€ μαζί με κουπόνι από aliexpress.

Στην τιμή περιλαμβάνεται το NO TAX NO VAT που μου επιβεβαίωσαν ότι δε περνάει από τελωνείο (Περνάει από Ολλανδία, Γερμανία, Ιταλία πριν φτάσει Ελλάδα)

 

Αποστολή 28/4 παραλαβή 12/5

 

Έχω VW και ήρθε με αντάπτορα canbus και διαβάζει κατευθείαν γενικές πληροφορίες από το αμάξι. Πόρτες, ζώνες, ρεζερβουάρ κλπ.
Ποιοτικά είναι μέτριο προς καλό, αλλά για τα λεφτά του είναι super.

 

Περαιτέρω πληροφορίες μου ζητάει, γιατί είναι λίγο ποιο γενικό με τεχνολογία και όχι PC related.

2017-05-14_15h56_24.png

ποιο μοντέλο είναι και από που?

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/2-Din-8-inch-Quad-core-Android-vw-car-dvd-for-Polo-Jetta-Tiguan-passat-b6/32631402227.html

 

Ξαναλέω είναι μέτρια αλλά αντίστοιχες επώνυμες κοστίζουν 500+ ευρώ και πολύ πιθανών και οι επώνυμες να έχουν τα θεματάκια τους.

Και όχι δεν κολάει, αλλά πχ ο ενισχυτής είναι μέτριος αλλά και η μαμά πηγή μέτρια ήταν, η σύνδεση της κεραίας είναι μονοπολική, ακόμα δεν έχω βρεί τρόπο να μην γυρνάει στο app για την πίσω κάμερα όταν βάζω όπισθεν.
Για να κάνεις customization το μενού και τα apps ίσως θέλει παραπάνω ψάξιμο. Δεν έχω ασχοληθεί και πολύ αφού παίζει video τα πάντα, mp3, flac έχει και internet με wifi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dell S2417DG

 

Πραγματική απόλαυση η οθόνη, δεν μπορώ να περιγράψω την διαφορά.

Παίζω doom overwatch gtav και έχω πάθει πλάκα.

 

Επίσης τα 1080 στις σειρές και στις ταινίες δυστυχώς δεν είναι αρκετά πλέον, δεν είναι 4Κ η οθόνη αλλά κατέβασα το american gods στα 4Κ και η διαφορά στην απεικόνιση είναι μεγάλη.

Το μόνο μειονέκτημα είναι οτι πρέπει να γίνει αναβάθμιση στο ιντερνετ αλλά και στον σκληρό εφόσον δεν σβήνω κατευθείαν οτι βλέπω.20170528_145813.thumb.jpg.a4ecddbd43cd74c59ef28234eb6ad7a4.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ξεπαραδιάστηκα αλλά δεν μπορούσα να αφήσω τον jax7480 να κάνει παιχνίδι μόνος του. Δεν υπάρχει πρόβλημα όμως, απλά θα κόψω (και) το μεσημεριανό φαγητό για τα επόμενα χρόνια. Θα τα ανοίξω μεθαύριο (αν κάποιος τα θέλει μέχρι τότε ... ;-) ).

DSC05723_1920.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Offtopic αυτό το πρόβλημα με τις ροδέλες πρέπει να σταματήσει. Δεν γίνεται στα mx518 και στα παλιά microsoft μετά από τόσα χρόνια να δουλεύουν ακόμα τέλεια και τα καινούρια να εμφανίζουν

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mer said:

Offtopic αυτό το πρόβλημα με τις ροδέλες πρέπει να σταματήσει. Δεν γίνεται στα mx518 και στα παλιά microsoft μετά από τόσα χρόνια να δουλεύουν ακόμα τέλεια και τα καινούρια να εμφανίζουν

Planned Obsolescence. Όταν το ανοίξεις (όπως και πολλά άλλα προϊόντα) θα καταλάβεις.

Έγινε επεξεργασία από gorg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ronin13 said:

Το προηγούμενο έβγαλε ένα αμελητέο πρόβλημα στη ροδέλα και εκμεταλλευτηκα την εξαιρετική global εγγύηση της Logitech... emoji12.pngba211b57d57cc21cfde8ebda06d0970e.jpg

 

Ωραιος! Εψαχνα και εγω προχθες κατι ανετο γιατι νιωθω μια ενοχληση στη παλαμη , 10+ χρονια με το ΜΧ518 ...

Παλι ομως διαβαζω για προβληματα με τη ροδελα...:/
Γενικα πως σου φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι το καλυτερο ποντικι που ειχα ποτε. Ερχομαι απο Microsoft Sidewinder X5 και ειναι απλα αλλη κατηγορια προιοντος και ποιοτητας.

 

Οσο για τη ροδελα, δεν αλλαζε mode απο κλιμακωτη σε ελευθερη κυλιση, και που και που δεν επιανε η λειτουργια της ελευθερης περιστροφης της ροδελας σε γρηγορη κυλιση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.