Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Σε λίγο θα αρχίσουν να βγάζουν τα xps refurbished. Ψάχνω να βρω μπας και βρω το xps 13 σε αυτά τα λεφτά.

 

Αυτό ήρθε απο usa, amazon συγκεκριμένα, μου το έφερε φίλος  ;) Τα xps πολυ ωραία αλλά οταν κοιτούσα (πριν 1μιση μήνα πάνω κάτω που αγοράστηκε) βρήκα ελάχιστα και ότι έβρισκα ήταν απλησίαστο

Link to comment
Share on other sites

Για τα Dell XPS 13 να έχετε στο νου σας ότι είναι πολύ ΜΙΚΡΑ. Τόσο που δεν ξέρω πως συνηθίζεται αυτή η ανάλυση σε αυτό το μέγεθος οθόνης.. (Έχει και ελάχιστο bezel..)

Έψησα ένα συνάδερφο και το πήρε από Άμαζον Αγγλίας αντί Macbook Pro 13 και δεν ξέρω αν έκανα καλά. Μάλλον έπρεπε να πάει για το 15άρι.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει. Σήμερα έκανα αντικατάσταση τους δύο σε πελάτη με latitude.

Έχουν θέμα με το TouchPad και τώρα λένε στην καινούργια έκδοση ότι το φτιάξανε.

Είναι μικρά όντως αλλά για φορητό πετάει. Σε γραφείο κουμπώνεις οθόνη αλλιώς δεν παλεύεται όντως.

(ακόμα κλαίω που δεν μπορούσα να πάρω ένα από τα δύο παλιά τους xps. Να είσαι στην πηγή και να μην πίνεις.)

 

Ebay κοιτάμε για refurbished. Πολλές εταιρείες κάθε 2 χρόνια αλλάζουν laptop και τα σπρωχνουν

 

 

Και ON Topic

Καινούργιο project.

a7b0af67b6b61ec793b7ce917ea1b669.jpg

Μεγειά! Πολύ καλό, έχει μία πάρα πολύ καλή προσφορά το massdrop για ρασμπερακι και με ψήνει η ιδέα! Αν έχεις χρόνο κάνε μας μία παρουσίαση/ επείδηξη δυνατοτήτων..!

Link to comment
Share on other sites

Του mass drop δεν αξίζει. Θα σου βγει 60€ και κομμάτι κομμάτι μπορείς να φτιάξεις καλύτερο.

Η θήκη έχει 1.5 ευρώ από ebay και με ανεμιστήρα λίγο παραπανω. Micro USB καλώδιο σίγουρα θα έχεις κανένα καβατζα από άλλη συσκευή. Το τροφοδοτικό είναι χάλια ποιότητας εγώ πχ το τροφοδοτικό από USB αλλά μπορώ να βάλω και από κινητό πχ.

Hdmi εγώ είχα ένα των 30cm γιατί είναι πολύ μακρύ το 1.5 μέτρο.

Κάρτα SD βρίσκεις από Ελλάδα καλύτερη με 8 ευρώ.

Και μπορείς να το έχεις άμεσα και όχι σε 20 μέρες.

Γενικά αρκετά καλό. Για 45 ευρώ που το πήρα παίζει άνετα openelec. Ασύρματο δεν ξέρω δεν δοκίμασα stick. Το έβαλα με PowerLine και παίζει αέρα τα πάντα.

Στα add-ons στο μενού κολλάει λίγο να τα φορτώσει αλλά τις ταινίες τις παίζει αμέσως. Και γενικά για εγκαταστάσεις έξτρα αργεί λίγο.

Έχω και Samsung tv με cec και μπορώ με το χειριστήριο να το διαχειριστώ.

Το osmc δεν μου άρεσε γιατί δεν κατεβάζει από Internet add-ons πρέπει να τα βάλεις με το χέρι. Άσε που δε αλλάζει skins εύκολα.

Θέλω να πάρω άλλη μια sd για να βάλω win10 και μάλλον θα τσιμπήσω και άλλο για την άλλη τηλεόραση.

Με Android στέλνω YouTube και παίζει τα πάντα. Χειριστήριο από Android επίσης το kodi. Για τα λεφτά του είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Το ασύρματο θέλω να δοκιμάσω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που δεν εκτυπώνουμε και πολύ ( σχεδόν καθόλου ) νομίζω είναι μια χαρά ο συγκεκριμένος ( 35 € ) για να υπάρχει στο φοιτητικό μας σπίτι. ( ξέχασα να πάρω χαρτιά ο μ@#@!@ς )

WP_20151009_14_09_21_Pro.jpg

Έγινε επεξεργασία από RedViper
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

New toy! Dell latitude refurb ~250 euro

 

13αρι, i5 2520, 4gb ram (θα γίνουν 8 σύντομα), 160gb ssd, magnesium body

 

 attachicon.gif_DSC4969 copy.jpg

 

Μια χαρά βγήκαν τα συγκεκριμένα. Έχω τόσα πολλά πλέον που τα περισσότερα τα πετάω γιατί δεν έχω χώρο να τα κρατάω.

Τα περισσότερα που έχω είναι 6420 και 6230 (14αρι και 12.5) με 128αρι SSD, 8GB RAM και i7.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βγήκαν τα συγκεκριμένα. Έχω τόσα πολλά πλέον που τα περισσότερα τα πετάω γιατί δεν έχω χώρο να τα κρατάω.

Τα περισσότερα που έχω είναι 6420 και 6230 (14αρι και 12.5) με 128αρι SSD, 8GB RAM και i7.

 

Αμα σου περισεύει πέτα κανένα ακόμα προς τα δω  :lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βγήκαν τα συγκεκριμένα. Έχω τόσα πολλά πλέον που τα περισσότερα τα πετάω γιατί δεν έχω χώρο να τα κρατάω.

Τα περισσότερα που έχω είναι 6420 και 6230 (14αρι και 12.5) με 128αρι SSD, 8GB RAM και i7.

Προσωπικά ψάχνω κανένα 6430 σε καλή τιμή, αλλά δεν έχω βρει. Πάντως αν σκεφτείς να πουλήσεις κανένα 6[2-4]30, εδώ είμαστε :).

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βγήκαν τα συγκεκριμένα. Έχω τόσα πολλά πλέον που τα περισσότερα τα πετάω γιατί δεν έχω χώρο να τα κρατάω.

Τα περισσότερα που έχω είναι 6420 και 6230 (14αρι και 12.5) με 128αρι SSD, 8GB RAM και i7.

Είμαστε κι`άλλοι εδώ :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εννοείται πως θα ήθελα να σας εξυπηρετήσω ΟΛΟΥΣ αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι δύσκολο.

Όταν θα έρθει η ώρα θα ενημερώσω αυτούς που είπα (αν μπορώ) και μετά και τους υπόλοιπους.

Θα παρακαλούσα απλά να μην έχετε πολλές ελπίδες, γιατί η πολιτική της εταιρείας λέει πως πάνε για καταστροφή και όχι δώρο.

Επίσης για να μην παρεξηγηθώ, τα λάπτοπ ναι μεν είναι λειτουργικά αλλά όχι και στην καλύτερη εμφανισιακή κατάσταση.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.