Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Νεο ρουτερ για να αλλαξει το μαμα του οτε

26a72b348502a8ea9ee1a6e66bc6e110.jpg

Είχες θέματα με τον Router του ΟΤΕ; Τι πλεονεκτήματα παρατηρείς σε πραγματική χρήση;

 

IMG_20151023_172636.jpg

To Aukey από που;  Έχει και καλώδιο δικό του μέσα;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To Aukey από που;  Έχει και καλώδιο δικό του μέσα;

 

 

Και πόσο θα συμπληρώσω εγώ :p

 

http://www.ebay.com/itm/Aukey-30W-2-Port-Intelligent-USB-Car-Charger-with-Qualcomm-Quick-Charge-2-0-/171955688896?hash=item28095b95c0:g:Ok4AAOSwyQtVokNz

 

Υπερτιμημένο; Δεν έχω ιδέα και ψάχνομαι και γω. Είναι και 2πλο και μ'αρέσει!

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Aukey-30W-2-Port-Intelligent-USB-Car-Charger-with-Qualcomm-Quick-Charge-2-0-/171955688896?hash=item28095b95c0:g:Ok4AAOSwyQtVokNz

 

Υπερτιμημένο; Δεν έχω ιδέα και ψάχνομαι και γω. Είναι και 2πλο και μ'αρέσει!

http://www.amazon.co.uk/Aukey-Charger-Adapter-AIPower-Included/dp/B00WWPGB2C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1445784749&sr=8-1-spons&keywords=aukey+car&psc=1

 

Ίσως;

 

Τι διαφορά έχει από το μοντέλο με τις δύο πορτοκαλί θύρες;

  • Dual-Port FAST car charger with 1 x AIPower Smart ports and 1 x Quick Charge 2.0 port Qualcomm Quick Charge port charges 75% faster than a standard charger.

VS

  • Dual-Port FAST car charger with 2 x Quick Charge 2.0 port Qualcomm Quick Charge port charges 75% faster than a standard charger.
Link to comment
Share on other sites

Από amazon 12 λίρες με τα μεταφορικά μαζί.

Περίπου 17€ βγήκε.

 

Έχει καλώδιο μαζί που φαίνεται ποιοτικότατο (και πολύ χοντρό σε σχέση με τα συνηθισμένα).

Το πήρα γιατί είχα φτάσει στα όριά μου με τα φτηνιάρικα του 1€ που χάλαγαν για πλάκα και έκανε και 1 ώρα το κινητό να δει 10% φόρτιση.

 

Έχω xiaomi mi-3 που υποστηρίζει quickcharge 2.0 και όντως πάει σφαίρα η φόρτιση.

Όντως πολλά είναι αλλά έτσι που το είδα σκέφτομαι να δώσω και 30€ για powerbank της Aukey με quickcharge 2.0.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει από το μοντέλο με τις δύο πορτοκαλί θύρες;

Το μοντέλο με τις δύο πορτοκαλί παρέχει και στις δύο Quick Charge 2.0 σε αντίθεση με το άλλο που παρέχει μόνο στην μια και στη δεύτερη παρέχει 2A αντίστοιχα.

Πολύ καλό επίσης είναι αυτό εδώ: Aukey 4.8A / 24W Dual USB Car Charger Adapter για όσους δεν έχουν συσκευή που υποστηρίζει Quick Charge 2.0.

@koshal, θυμάσαι πόσο ήταν τα μεταφορικά μήπως;

Για όποιον θέλει και MicroUSB καλώδια εδώ ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είχες θέματα με τον Router του ΟΤΕ; Τι πλεονεκτήματα παρατηρείς σε πραγματική χρήση;

 

To Aukey από που;  Έχει και καλώδιο δικό του μέσα;

To Speedport του ΟΤΕ το έχω πετάξει κι εγώ σε μια άκρη. Εδώ κι ενα χρόνο είμαι με το DrayTek Vigor 2760n. Μακράν καλύτερο απο το σκουπιδι που δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

To Speedport του ΟΤΕ το έχω πετάξει κι εγώ σε μια άκρη. Εδώ κι ενα χρόνο είμαι με το DrayTek Vigor 2760n. Μακράν καλύτερο απο το σκουπιδι που δίνουν.

Αν δεν είναι καλύτερο ένα ρούτερ των 180 ευρώ τότε ποιο είναι? Αλίμονο.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω ψάξει καθόλου, και δεν έχω την παραμικρή πρακτική εικόνα επί του θέματος, από ποια άποψη είναι καλύτερο στην καθημερινότητα να έχεις αγοράσει δικό σου router και να μη χρησιμοποιείς αυτό του παροχου;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω ψάξει καθόλου, και δεν έχω την παραμικρή πρακτική εικόνα επί του θέματος, από ποια άποψη είναι καλύτερο στην καθημερινότητα να έχεις αγοράσει δικό σου router και να μη χρησιμοποιείς αυτό του παροχου;

Γιατί έχει αποδειχτεί στην πράξη ότι μπορεί να δώσει μεγαλύτερη ταχύτητα και πάνω από όλα είναι σταθερό. Και αυτό γιατί είναι καλύτερης κατασκευής, πιο ισχυρό και με πολύ καλύτερο software.

 

Είχα ένα ρούτερ που μου είχε δώσει η Forthnet όταν είχα αυτή πάροχο και για να αλλάξω μια καρτέλα περνούσαν 5 δευτερόλεπτα, χώρια που έψαχνες να βρεις αυτό που ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το έχω ψάξει καθόλου, και δεν έχω την παραμικρή πρακτική εικόνα επί του θέματος, από ποια άποψη είναι καλύτερο στην καθημερινότητα να έχεις αγοράσει δικό σου router και να μη χρησιμοποιείς αυτό του παροχου;

Σου λεει τιποτα uptime 152 μερες?

(ειναι σε UPS)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις αξιζει να αντικαταστησουν τον ηχο της tv τα ηχειακια αυτα; Το ψηνω, γι'αυτο ρωταω! 

 

Για τυπικά ηχεία τηλεόρασης; Άνετα.

 

Έχουν καλά mids, ok highs, το μπάσο είναι meh μόνο, γενικά καθαρό ήχο. Ένα μεγάλο θετικό είναι ότι δεν είναι κατευθυντικά (δε ξέρω πώς να το εξηγήσω ακριβώς). Ο ήχος δε φαίνεται ότι έρχεται από τα ηχεία. Επίσης ένα άλλο μέγαλο συν παίζουν καλά σε όλο το εύρος του volume (καλά εκτός από τέρμα που παραμορφώνουν λίγο). Με λίγα λόγια και χαμηλά να έχεις το volume βγάζει καλή ποιότητα, όχι σαν τα 2.1 που σε χαμηλή ένταση είναι τελείως σκ@τ@.

 

Πάντα βέβαια έχοντας υπ'όχιν ότι κοστίζουν €53 έτσι;

 

2.5m καλώδιο από ηχείο σε ηχείο, 1.6m dual RCA σε Dual RCA και 1.6m Dual RCA σε 3.5mm jack τα καλώδια (μήπως σου χρειαστον οι διαστάσεις αυτές). 2 dual RCA inputs έχει.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.