Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Ok, δε τη λες και την αγορά του αιώνα αλλά είπα να συμμετάσχω και εγώ στο νήμα

 

μόλις παρέλαβα 4x Silverstone Magnetic Fan Filter 140mm για να μπούνε στο πάνω και στο πλαϊνό μέρος του Carbide 200R (αφού καθαριστεί διεξοδικά από τη σκόνη :p )

ελπίζω να κάνουνε δουλεία, τώρα πρέπει να αποφασίσω αν θα τα βάλω από μέσα ή από έξω!

 

post-65628-0-57773600-1444214816_thumb.j

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

257f9kl.jpg

2d1qrs3.jpg

 

Αν πάνε όλα καλά θα την "συνοδεύσω" με 2 εξαιρετικά monitor ηχεία! Link

Τελικά δεν άντεξα... θα το κάνω και το PC after night club..! :p:hehe:

Έπεται συνέχεια...

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα 4x Silverstone Magnetic Fan Filter 140mm για να μπούνε στο πάνω και στο πλαϊνό μέρος του Carbide 200R (αφού καθαριστεί διεξοδικά από τη σκόνη :p )

ελπίζω να κάνουνε δουλεία, τώρα πρέπει να αποφασίσω αν θα τα βάλω από μέσα ή από έξω!

 

Πόσο; Από πού; :D

 

ΥΓ: Κάτι θα κάνουν σίγουρα σε σχέση με το εντελώς διάτρητο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν πάνε όλα καλά θα την "συνοδεύσω" με 2 εξαιρετικά monitor ηχεία! Link

Τελικά δεν άντεξα... θα το κάνω και το PC after night club..! :p:hehe:

Έπεται συνέχεια...

 

 

Επειδή έχω και εγώ 2 monitors και ψάχνομαι.. γιατί προτίμησες εσωτερική κάρτα και όχι κάποιο audio interface με balanced εξόδους?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ 2 monitors και ψάχνομαι.. γιατί προτίμησες εσωτερική κάρτα και όχι κάποιο audio interface με balanced εξόδους?

Άκουσα το συγκεκριμένο combo σε φίλο και με κάλυψε απόλυτα. Δεν ήθελα να ξεφύγω σε χρήματα ιδιαίτερα αλλά ταυτόχρονα ήθελα μια αρκετά ποιοτική λύση overall για gaming/music/movies στο PC. Εξωτερική ποιοτική (για μένα) κάρτα ήχου > 400€ το λιγότερο και η οποία μπορεί και να μην έχει ΤΙΣ διαφορές απο την συγκεκριμένη ZX PCI-E. Επίσης μια προσωπική καθαρά προτίμηση ήταν να πάρω αυτήν την κάρτα η οποία συνοδεύεται απο ένα αρκετά καλό software panel το οποίο σε περιπτώσεις που θα παίξει μετριότητες ηχεία (όπως τα Z-2300 που έχω τώρα) θα μπορέσω να τα "φέρω" όσο γίνεται ποιό κοντά σε αυτό που μπορούν να βγάλουν τα ηχεία, διότι η ZX διαπίστωσα και ο ίδιος οτι για PCI-E κάρτα υπολογιστή είναι "πολύ απαιτητική" απο τα ηχεία που θα τις κουμπώσεις πάνω! Εξάλου στο PC είμαι.. μόλις πάρω και τα monitor θα είμαι Super! Προσωπικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

H Z που εχω παντως κανει καλη δουλεια το studio pro που εχει. Με ακουστικα με jack και το studio pro ενεργοποιημενο ειναι πολυ ανωτερο το αποτελεσμα απο οτι με ακουστικα διπλων χρηματων με dolby κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το συγκεκριμένο combo σε φίλο και με κάλυψε απόλυτα. Δεν ήθελα να ξεφύγω σε χρήματα ιδιαίτερα αλλά ταυτόχρονα ήθελα μια αρκετά ποιοτική λύση overall για gaming/music/movies στο PC. Εξωτερική ποιοτική (για μένα) κάρτα ήχου > 400€ το λιγότερο και η οποία μπορεί και να μην έχει ΤΙΣ διαφορές απο την συγκεκριμένη ZX PCI-E. Επίσης μια προσωπική καθαρά προτίμηση ήταν να πάρω αυτήν την κάρτα η οποία συνοδεύεται απο ένα αρκετά καλό software panel το οποίο σε περιπτώσεις που θα παίξει μετριότητες ηχεία (όπως τα Z-2300 που έχω τώρα) θα μπορέσω να τα "φέρω" όσο γίνεται ποιό κοντά σε αυτό που μπορούν να βγάλουν τα ηχεία, διότι η ZX διαπίστωσα και ο ίδιος οτι για PCI-E κάρτα υπολογιστή είναι "πολύ απαιτητική" απο τα ηχεία που θα τις κουμπώσεις πάνω! Εξάλου στο PC είμαι.. μόλις πάρω και τα monitor θα είμαι Super! Προσωπικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Έχω μια focusrite saffire pro 24 dsp εδώ και 3 χρόνια, και τώρα έχει κάπου στα 300. Εξαιρετική κάρτα με ξεχωριστό control για το κάθε ηχείο και άπειρες επιλογές σαν να έχω φυσική κονσόλα ήχου μπροστά μου. Για τα χρηματά της είναι απίστευτη και τρέχει κανονικά 5.1 με balanced στο κάθε ηχείο. Γλύτωσα και χρήματα από preamp. ;)

Σε monitor έχω B2031P αλλά θα παω σε B3031A λόγω ribbon twitter, kevlar woofer. Έχουν 450 στο thomann και είναι πολύ τίμια ηχεία για τα λεφτά τους! κακώς που δεν το πρόσθεσαν το αποπάνω site που έχουν άλλα 10 Monitor.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα το συγκεκριμένο combo σε φίλο και με κάλυψε απόλυτα. Δεν ήθελα να ξεφύγω σε χρήματα ιδιαίτερα αλλά ταυτόχρονα ήθελα μια αρκετά ποιοτική λύση overall για gaming/music/movies στο PC. Εξωτερική ποιοτική (για μένα) κάρτα ήχου > 400€ το λιγότερο και η οποία μπορεί και να μην έχει ΤΙΣ διαφορές απο την συγκεκριμένη ZX PCI-E. Επίσης μια προσωπική καθαρά προτίμηση ήταν να πάρω αυτήν την κάρτα η οποία συνοδεύεται απο ένα αρκετά καλό software panel το οποίο σε περιπτώσεις που θα παίξει μετριότητες ηχεία (όπως τα Z-2300 που έχω τώρα) θα μπορέσω να τα "φέρω" όσο γίνεται ποιό κοντά σε αυτό που μπορούν να βγάλουν τα ηχεία, διότι η ZX διαπίστωσα και ο ίδιος οτι για PCI-E κάρτα υπολογιστή είναι "πολύ απαιτητική" απο τα ηχεία που θα τις κουμπώσεις πάνω! Εξάλου στο PC είμαι.. μόλις πάρω και τα monitor θα είμαι Super! Προσωπικά την συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Ο μόνος λόγος να μην πάρεις εξωτερική κάρτα ειναι οι ταινίες τα dts κτλ .

Διαφορετικά ,οποιαδήποτε κανονική κάρτα για monitors από 120-150€ και πάνω ,πατάει στο λαιμό κάθε sounblaster/creative/whatever με διαφορά . Τα d/a τους είναι κάποια ετη φωτός μακρια.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ο καθένας τι μουσική ακούει, τι αυτί έχει, πώς αντιλαμβάνεται τον ήχο και για ποιά χρήση προορίζει την εκάστοτε κάρτα/audio interface. Το θέμα είναι οτι εγώ ασχολήθηκα με τον ήχο στο PC... ήθελα μιά καλή overall λύση απο καιρό η αλήθεια είναι.. απλά τώρα θα τσιμπήσω και 2 καλά monitor τα οποία πραγματικά παίζουν άψογα! Αλλά μην πλαταίνουμε πολύ την κουβέντα στο παρόν thread. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα από ebay ένα n64 RGB moded και ένα expansion pak (κάπου στα 130Ευρώ).

Περιμένω το scart για να παίζω rgbs σήμα και τον άλλο μήνα ένα XRGB mini για scaler ;)

2nbi05f.jpg

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.