Jump to content



Rise of the Tomb Raider


GFFermari

Recommended Posts

προσπαθω να το παιξω με την 390 και ολο κρασαρει.

drivers εχω 15..11.1 catalyst. τι παιζει?

Δοκίμασε με τον τελευταίο 16.1 hotfix WHQL μέχρι να έρθει ο 16.1.1 (optimized) σε λίγες μέρες...

EDIT: Ααα καλαά κρασιά... :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

@fatalara, @sakinor, μήπως κατεβάσατε το Ινδικό/Ουκρανικό; Μπορεί να μην είναι τόσο καλής ποιότητας, για αυτό να τα έχουν και φθηνά :hehe:

Μα εσυ με καις...ολα τα καις! Κλαιω.

Link to comment
Share on other sites

Το γκομενάκι επέστρεψε δυναμικά με νέο ποιό sexy look!!!  :wub: Τα γραφικά είναι High/Very High @1200p με τους Crimson 16.1.1 beta. Δοκιμάζεται και σε R9 390 (η οποία είναι 50% ή 2Χ ποιό δυνατή απο την 270Χ).

3496wr6.jpg

21ex0lh.jpg

2w3uu6w.jpg

zkihjp.jpg

2q2n61z.jpg


Παραθέτω και τα GFXsettings για την 270Χ.
 

14m9abb.jpg

 

2nbd5a8.jpg

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@sebastian Δεν πιστεύω να έψαξες πολύ για να βρείς αυτά τα σικέ benchmarks...??? Πάρε δές ΧΩΡΙΣ τους Crimson 16.1.1!!!

Και τελείως συμπτωματικά οι δικές μου μετρήσεις είναι πολύ κοντά σε αυτές :D (σε 2 διαφορετικές κάρτες που διαθέτω). Απο κεί και πέρα αξιόπιστες μετρήσεις ΜΕ τους τελευταίους Crimson δεν έχω δεί ακόμα γιατί "βιάστηκαν" όλα τα site να κάνουν τις μετρήσεις με τους 16.1 και όχι με τους 16.1.1 που βγήκαν χθές αλλά κατά τα άλλα με τους τελευταίους Nvidia Forceware :hehe:.

@sstav Το MSI AB + RTSS  είναι με raster 3D rendering mode, αλλαγμένη γραμματοσειρά και χρώμα! Κανένα plugin!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sebastian Δεν πιστεύω να έψαξες πολύ για να βρείς αυτά τα σικέ benchmarks...??? Πάρε δές ΧΩΡΙΣ τους Crimson 16.1.1!!!

Και τελείως συμπτωματικά οι δικές μου μετρήσεις είναι πολύ κοντά σε αυτές :D (σε 2 διαφορετικές κάρτες που διαθέτω). Απο κεί και πέρα αξιόπιστες μετρήσεις ΜΕ τους τελευταίους Crimson δεν έχω δεί ακόμα γιατί "βιάστηκαν" όλα τα site να κάνουν τις μετρήσεις με τους 16.1 και όχι με τους 16.1.1 που βγήκαν χθές αλλά κατά τα άλλα με τους τελευταίους Nvidia Forceware :hehe:.

@sstav Το MSI AB + RTSS είναι με raster 3D rendering mode, αλλαγμένη γραμματοσειρά και χρώμα! Κανένα plugin!

Και αυτα τα bench οτι να να ειναι.

Με την ti oced σε 1440p με τα παντα very high+ smaa δεν εχω δει σχεδον ποτε κατω απο 60 καρε.

Αυτος δινει σε high settings 58averange..

Εκτος αν τεσταρει με reference ti στα 1000mhz αλλα και παλι χαμηλα μου φαινονται για high settings.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Και αυτα τα bench οτι να να ειναι.

Με την ti oced σε 1440p με τα παντα very high+ smaa δεν εχω δει σχεδον ποτε κατω απο 60 καρε.

Αυτος δινει σε high settings 58averange..

Εκτος αν τεσταρει με reference ti στα 1000mhz αλλα και παλι χαμηλα μου φαινονται για high settings.

Ακριβώς... ξέχασε να βάλει την KINGP1N αντί για την reference :p

Πάντως κάτι ποιό κοντινό σε μετρήσεις για τις κάρτες που δοκιμάζω γώ δεν έχω βρεί.. τώρα το χέρι μου στην φωτιά δεν βάζω.. πάντως σικέ σαν το απο πάνω δεν είναι..

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... ξέχασε να βγάλει την KINGP1N αντί για την reference :p

Σε high settings ειναι πολυ χαμηλα τα αποτελεσματα που δειχνει ποσο πιο απλα να στο πω.

Αν δινει 58 καρε στα high σε very high θα μας εδειχνε κανενα 40αρι ο τυπος εκει.

Aν εδινε 58averαge με very high settings σε 1440p θα μου φαινοτανε λογικο για μια ti στοκ.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παιχνιδι ακομα εχει προβληματα με ακυρα frame drops και memory leak τοσο σε vram και ram. Δεν ειναι εύκολα αντιληπτό αλλα υφίσταται. Επίσης οσοι εχετε GTX 970 λογω του εν λογω προβλήματος θελετε 16gb ram γιατι το παιχνιδι ζηταει πολύ vram ram και ξεφεύγει κοντα στα 12gb ram και 4+ vram (για τα very high textures). Περιμένουμε patch. Γενικώς αν και εγινε σχετικα καλη δουλεια στο pc port χρειαζεται κανα 2 patch να στρώσει καλα.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

@SpirosKGR Σήμερα παίζοντας λίγο παρατήρησα ένα bug με το χάρτη του παιχνιδιού που ορισμένες φορές ανοίγει αλλά δεν δείχνει τπτ, είναι μαύρος... δεν το κάνει πάντα.. άμα το κλείσεις και το ξανά ανοίξεις πάλι στρώνει. btw πρόσθεσα και μερικές ακόμα φωτό στο παραπάνω πόστ!  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.