Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 7 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Χρονια πολλα ρε συ :)

 

Σε άλλα νεα μαθαινεις ολο πιο συχνα ποσο μικρος ειναι ετουτος ο κοσμος :p

Ευχαριστω παρα πολυ! ! Υγεια σε ολους ευχομαι!

 

 

Αυτο ξαναπες το! 

 

Στο πρακτορειο συναντησα:

Φιλη που ειχα να δω 10 χρονια, εχει μετακομισει εκτος Ελλαδας, και πηγε Σαμοθρακη για διακοπες. Ειχαμε χαθει κοινως.

Συμμαθητη απο το φροντιστηριο (3η λυκειου).

Αγαπημενο καθηγητη απο το λυκειο.

Συμμαθητη απο το ωδειο οταν πηγαινα πιανο (ο μονος που καναμε παρεα back in the day απο το ωδειο - μιλαω για γυμνασιο τωρα).

 

Ολους ειχα να τους δω χρονια, και δε τους πετυχαινα Θεσσαλονικη, εννοειται, και τους πετυχα σε μια πολη 350χλμ μακρυα. Τι πιο φυσιολογικο :p 

 

Και δε ξερω γω τι αλλο θα συναντησω :p 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεμισει το φατσοβιβλο με σπαμ ποστ και ιους μ@λ@κιες

Πρωτοι πρωτοι οι γονεις μου. Μια το βραδυ αν εχουν το θεο τους doh

 

Πρεπει να βαλω καποιο parental control στο pc μου φαίνεται :hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάνω data mining μ'ένα πρόγραμμα στο fancy laptopάκι μου(i7 4510U)  :rolleyes:<_<

Είναι και σχετικά πολλά τα δεδομένα, οπότε αργεί.. δίπλα έχω ένα άλλο laptop που ξέρω ότι είναι πιο δυνατό(i7 4710MQ), αλλά δε μου'χε κόψει να το "δοκιμάσω".. 

Η διαφορά για το άνοιγμα του προγράμματος μόνο ήταν 19" vs 3" :huh:.

Σε κάτι λίγο πιο πολύπλοκο, η διαφορά ήταν 124" vs 91". Και στα πιο χοντρά που περιμέεεεενω...το δικό μου έκανε 65' το άλλο έκανε 47'! :woot:

Αύριο θα βάλω κι άλλα που κάνουν ώωωωωρες στο δικό μου.. 

 

Link to comment
Share on other sites

 Είχα πάει 22 Αυγούστου σε γνωστό μου που έχει ξυλουργείο για να μου κόψει 4 ράφια και να βάλει γύρω γύρω καπλαμά.

Με παίρνει τηλ. μετά από 2 μέρες και μου λέει ότι δεν έχει καπλαμά και ο προμηθευτής του άνοιγε την Δευτέρα, λέω οκ θα περιμένω.

 

Πάω από εκεί την μέρα που υποτίθεται θα είχε για ένα επιπλέον ράφι που ήθελα, μου λέει ότι ανοίγει τελικά την επόμενη Δευτέρα (και έχοντας

με δεσμεύσει επειδή τα έχει κόψει ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία) αφού δεν έχει τα υλικά τι πάει και τα κόβει! Τέσπα πάω και του βρίσκω ρολό

καπλαμά 50m με 5€, του το πάω και μου λέει ότι δεν κάνει, θέλει σίδερο για να κολλήσει κι να τα πάρω τα ράφια για να το κολλήσω εγώ!

Ρε Οπλαρχηγέ δεν μου περισσεύει σίδερο για τέτοιες δουλειές και δεν θα περίμενα τόσες μέρες, τα έπαιρνα και τα έκανα μόνος μου.

Τέλος γυρίζει και μου λέει για να φέρει το ρολό κάνει 70€ τα 150m για να κολλήσει 10m.

Πες μου ότι κωλύεσαι κι ότι εκεί είναι το θέμα και με πας από Δευτέρα σε Δευτέρα.

 

Φταίω εγώ να τον ξυλοκοπήσω (όπως ανέφερε σε άλλο θέμα ο tommy) και μετά κλαίγονται ότι δεν έχουν δουλειά!!

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, idonthave said:

Είχα πάει [...] σε γνωστό μου

τα έχει κόψει ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία

Αν δεν είχες πάει σε γνωστό, απλά θα του έλεγες να τα κάνει δίσκους σερβιρίσματος και θα πήγαινες αλλού. Γι αυτό οι δουλειές με γνωστούς είναι ριψοκίνδυνες...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Αν δεν είχες πάει σε γνωστό, απλά θα του έλεγες να τα κάνει δίσκους σερβιρίσματος:hehe: και θα πήγαινες αλλού. Γι αυτό οι δουλειές με γνωστούς είναι ριψοκίνδυνες...

Διευκρίνηση→ όχι φίλος, τόσα χρόνια ότι ξυλεία έχω χρειαστεί (ως πρώτες ύλες) τα παίρνω από εκεί

Link to comment
Share on other sites

παρόμοια ιστορία 

από fb φίλης, φίλου κλπ... 

 

Spoiler
Παράθεση

Πας το αμάξι σου σε φιλο που άνοιξε συνεργείο στα Μελισσια και θες σαν νέος που ειναι να τον στηρίξεις! Δεν σου κόβει απόδειξη κ λες οκ... Του πληρώνεις κας ολα τα λεφτα για τα "καινούργια" αμορτισέρ που αγόρασε για να σου βάλει! Δε σου δίνει απόδειξη αυτών.. Καμια διαφορα κ βελτίωση στον δρόμο το αμάξι οσον αφορά την κίνηση του! Το αποκορύφωμα: του το πηγα περυσι, για να κανει μια μικρη αλλαγή σε μια φθορά απο κατω και μου εβγαλε την ποδια! Δεν την βαζει λόγω "φόρτου εργασίας".. Του το παω μετα απο μια εβδομάδα για αλλαγή λαδιών κ του ζητω να την βάλει! Δεν την βαζει ενω μου λεει οτι την εβαλε!!! Παω Κρήτη παρκάρω το αμάξι ολη τη χρονια διπλα απο τη θάλασσα κ.τ.λ κ.τ.λ Μένω απο μπαταρία κι εκει ανακαλύπτω οτι δεν μου εχει βάλει την ποδια μετα απο 6 μήνες! Του το παω Αθήνα κ του την ζητω πισω! Την εχει πουλήσει σε άλλον!!! Του λεω να μου παραγγείλει άλλη, περιμένω όλο το καλοκαιρι κ τελικά μου βαζει μια ελαττωματική ιμιτασιόν που δεν κουμπώνει καλα!! Παω ταξίδι εθνική κ εκει μου πέφτει η μισή στην άσφαλτο!!!
Και μετα αναρωτιέστε ποια ειναι αυτα τα γνωστά λαμόγια που κλέβουν στην κυριολεξία και έχουν την νοοτροπία ενός έλληνα πολιτικού! Γιατι η Βουλή περιστοιχίζεται απο τέτοιους και τέτοιοι περιστοιχίζουν τη Βουλή!

Το συνεργείο ειναι του****

 

 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
έβγαλα το όνομα του συνεργείου
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.