Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Ναι ρε σεις, αλλά έχει 4 - 5 (και λίγα λέω) σε αρκετά μικρή απόσταση. Δηλαδή κάθε τετράγωνο 2' λεπτά έχει και ένα αν όχι παραπάνω. Πως θα δουλέψουν όλα αυτά;

 

Μετά κλαίγονται ότι δεν έχουν δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, UltraB said:

Δύο νέα πρατήρια καυσίμων μέσα σε περίπου μισό χιλιόμετρο ενώ υπάρχουν άλλα πόσα τριγύρω. Το ένα μάλιστα απ τα δύο καινούργια είναι ακριβώς απέναντι από άλλο πρατήριο :p

 

Ρε τι γίνεται, δωρεάν τα ανοίγουν;! Έχει πήξει ο τόπος εδώ γύρω πρατήρια και καφετέριες. Και οι καφετέριες πάνε στο καλό γιατί απ ότι βλέπω ο Ελληνάρας και να μην έχει να φάει θα τα σκάσει για iphone και καφέδες. Αλλά τα πρατήρια;

Είμαι βέβαιος ότι εάν ο πρατηριούχος είχε άλλες δεξιότητες θα προτιμούσε να ασχοληθεί με αυτές. Έχω δει και κατάστημα στο οποίο 6 μήνες έχουν ανοίξει και κλείσει 3 διαφορετικές καφετέριες.

Δεν έχει νόημα να γκρινιάζουμε ότι οι άλλοι δεν καινοτομούν επιχειρηματικά - ίσα ίσα που είναι καλύτερα για όποιον θέλει να καινοτομήσει.

Ελπίζω πάντως να συμφωνήσετε μαζί μου ότι αυτές οι γενικεύσεις περί Ελληναράδων βγάζουν μία ελαφρά ειρωνία :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djkostas said:

Πλάκα κάνεις...

Με τι θα βγάλει βόλτα ο Ελληνάρας τη γκόμενα? Με το ποδήλατο?  :p:kiss2:

Όχι, με το 30ετίας Ε30, που παίζει να ρίχνει και 8 χρόνια ηλικίας στη γκόμενα!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γελάω με το δίπλα site που πόσταρε είδηση "Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!" και έχουν φαγωθεί από κάτω (κλασσικά) και γράφουν ότι τους κατέβει και κράζουν ο ένας των άλλο :p

 

Όχι και πως και εδώ δεν έχουμε τέτοια αλλά εκεί συμβαίνει στο 1/3 των ειδήσεων. Λες και το κάνουν επίτηδες :wassa:

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2016 at 10:20 ΠΜ, το μέλος Wizard! έγραψε:

Γιατί αγχώνεσαι; Η μισή Ελλάδα, αυθαίρετη είναι. Τέλειωσέ το και μετά άσε τους να χτυπιούνται.

Βέβαια, μην παραπονεθείς μετά αν ο γείτονας σηκώσει 2 ορόφους και σου κόψει τη θέα...

 

Aγχωνομαι,γιατι πρωτον θελω να μαθω αν γινεται ανωνυμα η καταγγελια,και αν δεν ειναι kai δε μας το λεει το ονομα ο πολεοδομος,θα το παω δικαστικος για να μαθω το ονομα του.

Οχι για να κανω κατι κακο σε αυτον που με καρφωσε,αλλα για να ξερω απο ποιον να προφυλαγωμαι(wow δε θυμαμαι πως γραφεται) τα βραδυα.

Και δεν ειναι κατι αυθαιρετο.Μετακινησα το ενα δωματιο και το πηγα αλλου,εξωτερικα.Δεν αλλαξα ουτε τ.μ ουτε τιποτα.Απλα την external διακοσμηση :p

Τεσπα,θα βαλω record στο κινητο και θα του πω για λαδωμα αν χρειαστει λεφτα το κρατος....:D

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά γίνεται ανώνυμα και μέσω ιντερνετ. Στην πράξη από όσο ξέρω δεν γίνεται ανώνυμα αλλά υπάρχει ένα loophole. Μπορείς να κάνεις ανώνυμη καταγγελία στην αστυνομία, η οποία την διαβιβάζει στην πολεοδομία. Σε κάθε περίπτωση προφανώς και έχεις κάνει αυθαιρεσία, από την οποία τώρα μόνο με νομιμοποίηση ή τακτοποίηση ξεμπλέκεις... Μίλα με τον μηχανικό σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το γόνατο ορισμένες φορές κάνει αυτόν τον ήχο. Μόνο που δε χρειάζομαι μικρόφωνα και αισθητήρες για να τον αντιληφθώ... Κλινική εξέταση, ακτινογραφίες & μαγνητική δείχνουν ότι είναι μια χαρά πάντως. Αν η επιστήμη λέει ότι όλα είναι καλά, ποιος είμαι εγώ για να διαφωνήσω; Θα ρωτήσω και στις μανούλες του φουμπου, πάντως για σιγουρία :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος artyom έγραψε:

 

Aγχωνομαι,γιατι πρωτον θελω να μαθω αν γινεται ανωνυμα η καταγγελια,και αν δεν ειναι kai δε μας το λεει το ονομα ο πολεοδομος,θα το παω δικαστικος για να μαθω το ονομα του.

Οχι για να κανω κατι κακο σε αυτον που με καρφωσε,αλλα για να ξερω απο ποιον να προφυλαγωμαι(wow δε θυμαμαι πως γραφεται) τα βραδυα.

Και δεν ειναι κατι αυθαιρετο.Μετακινησα το ενα δωματιο και το πηγα αλλου,εξωτερικα.Δεν αλλαξα ουτε τ.μ ουτε τιποτα.Απλα την external διακοσμηση :p

Τεσπα,θα βαλω record στο κινητο και θα του πω για λαδωμα αν χρειαστει λεφτα το κρατος....:D

Αφου σε ενδιαφερει τοσο πολυ..

1 Μπορει να γινει και επωνυμα και ανωνυμα. Ακομα και επωνυμα να ειναι, δεν ειναι υποχρεωμενη η πολεοδομια να σου το κοινοποιησει.

2 Το να σε καταγγειλει καποιος δε σημαινει οτι πρεπει να φυλαγεσαι τα βραδυα απο αυτον, ειναι κατι που συμβαινει συχνα.

3 Αν εχει γινει επωνυμα, μπορεις να το μαθεις αν επεμβει βυσμα αν σου το αρνειται αυτος που εκανε τον ελεγχο.

4 Με το να ηχογραφησεις καποιον να σου ζηταει λεφτα δεν θα γινει κατι, επισης ειναι και λιγο παρανομο. Πρεπει να του τα παραδωσεις προσημειωμενα για να παει καπου η ιστορια.

 

Πως μετακινησες το δωματιο "απλα"? sounds legit :p 

(καλα αυτο που λεει ο wiz ισχυει, η μιση ελλαδα ειναι ετσι)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, deninho said:

κι εμένα το γόνατο ορισμένες φορές κάνει αυτόν τον ήχο. Μόνο που δε χρειάζομαι μικρόφωνα και αισθητήρες για να τον αντιληφθώ... Κλινική εξέταση, ακτινογραφίες & μαγνητική δείχνουν ότι είναι μια χαρά πάντως. Αν η επιστήμη λέει ότι όλα είναι καλά, ποιος είμαι εγώ για να διαφωνήσω; Θα ρωτήσω και στις μανούλες του φουμπου, πάντως για σιγουρία :hehe:

μία από τα ίδια και εμένα αλλά πάντα το έκαναν και τα δύο γόνατα από όταν ήμουν μικρός .... οι παλιοί λένε ότι είναι καλό να κάνει έτσι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα Αθήνα! Γιούπι!!! (μπας και το πιστέψω)

 

ΥΓ Άντε να μπορέσεις να ηρεμήσεις και να προσαρμοστείς στην κwλοπόλη, όταν έχεις και αποσυνδέσεις κάθε 10 λεπτά. Μπράβο 4νετ. Ούτε ένα μήνα δεν έλειψα (:bleh:), και τα ξανάκανες κακά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος deninho έγραψε:

@astrolabos έχεις βοηθήσει στο opac.seab.gr;;; γιατί μου πέταξε ένα "ραβδοκώδικας" και ψαχνόμουν πόση ώρα για να καταλάβω ότι εννοούσε το barcode :p

Εε δε το πέταξες και εσύ στο translate, έστω στο google...

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.