Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μιας και ειδα και τα δυο παιχνιδια και παρολο που δεν ειμαι και πολυ των σπορ θα πω τι ειδα

 

Περασε ενα δυσκολο βραδυ ο ολυμπιακος και ενα ευκολο η Τουρκικη ομαδα την Παρασκευη. Δηλαδη πριν δυο βραδια. Τα εδωσαν ολα οι του Ολυμπιακου. Σιγουρα υπαρχει σωματικη φθορα.

 

Επαιζαν σε ενα γηπεδο με τοσο κοσμο κοντρα τους και ο προπονητής της Τουρκικης εξαφανισε τον Σπανουλη και τον Πριτεζη.

 

Η Τουρκικη ομαδα δεν ξερω αν ηταν ιδεα μου αλλα ειχε εξωπραγματικα ποσοστά ευστοχιας και απο την αλλη μερια δεν εμπαινε τιποτα.

 

Ε δεν θελει και πολυ για να κριθει το παιχνίδι. 

 

Μπραβο τους για την προσπαθεια μιας και απο οτι εμαθα ηταν η ομαδα που εχει το μικροτερο μπατζετ. Ε και οκ η δευτερη θεση στην Ευρωπη δεν ειναι κ λιγο πραμα.

 

Προσωπικα το ευχαριστηκα πολυ ειδικα το βραδυ της Παρασκευής :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος kuza έγραψε:

Σπανουλης ανυπαρκτος και στα 2 παιχνιδια....

κατα αλλα μετριος ο οσφπ

Επίσης είχε καταντήσει για πολλούς ότι κάθε φορά θα έρχεται ένας Σπανούλης και θα βάζει ένα τρίποντο στο τέλος και θα σώνει την κατάσταση.

Αλλά δεν είναι κάθε μέρα Παρασκευή...

 

Πραγματικά υπήρχαν φορές ου βασιζόντουσαν σε αυτό. Σίγουρα δεν είναι μόνο τύχη γιατί δεν το έκανε μια και δύο αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να βασίζονται εκεί όταν μιλάμε για τα τελευταία δεύτερα.

 

Συν ότι στα λίγα παιχνίδια που βλέπω, σε πολλά από αυτά αφήνουν τη διαφορά να φτάσει στο Θεό. Εε κάποια στιγμή πρέπει να το σταματήσουν, έλεος ποια.

Όταν μιλάμε για τέτοιες ομάδες και σε τέτοιες διοργανώσεις η διαφορά δεν μαζεύετε έτσι εύκολα.

 

Έχουν περάσει πολλά και πραγματικά με λυπεί ένα παραπάνω όταν χάνουν τέτοιες διοργανώσεις αλλά απόψε δικαιωματικά το άξιζε περισσότερα η Φενέρ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και τους δύο που πήραν πρόσφατα έχαναν με -19 και -17 αντίστοιχα. Δυστυχώς έχουν την συνήθεια να αφήνουν να αναπτυχθούν μεγάλες διαφορές σε τέτοιους αγώνες και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί.

 

Και επειδή τους πήραμε μονόπλευρα, όλοι οι παίχτες, προπονητής, πρόεδροι κλπ, ένας προς ένας, είναι άξιοι και σίγουρα δεν είναι τυχαίο που έχουν πάρει δύο Ευρωπαϊκά και έχουν κάνει την εμφάνιση τους σε τόσους τελικούς.

 

Και μην ξεχνάμε πόσα έχουν προσφέρει ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός στο ελληνικό μπάσκετ.

Τους αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

κλαίω....

 

23381507.jpg

 

όσο για τον Ολυμπιακό εγώ ειμαι περήφανος για την ομάδα... κατά τα άλλα η Φενέρ ήταν η πιο φορμαρισμένη αυτή την εποχή... συνεχίζουμε και θα είναι κρίμα όταν αυτή η παρέα στον Ολυμπιακό διαλυθεί (αν διαλυθεί)

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος tavliban έγραψε:

κλαίω....

 

23381507.jpg

 

όσο για τον Ολυμπιακό εγώ ειμαι περήφανος για την ομάδα... κατά τα άλλα η Φενέρ ήταν η πιο φορμαρισμένη αυτή την εποχή... συνεχίζουμε και θα είναι κρίμα όταν αυτή η παρέα στον Ολυμπιακό διαλυθεί (αν διαλυθεί)

ο Σπανουλης ισως πρεπει να παρει το δρομο του Διαμαντιδη.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καταγγέλλω την ΕΡΤ για την μετάδοση του Ελλάδα Τουρκία στο γυναικείο μπάσκετ χωρίς να έχει βάλει πάνω δεξιά την σωστή σήμανση

 

%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%9B%CE%

 

Καταπληκτικά τα κορίτσια. Από όπου και αν βαράγανε, έμπαινε μέσα. Στην τελευταία περίοδο κάνανε προπόνηση για πλάκα με την Τουρκία.

 

Τουρκία - Ελλάδα 55-84 | Eurobasket | gazzetta.gr

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

http://www.contra.gr/Basketball/ta-koritsia-mpasket-oi-goneis-mpoks.4748243.html

 

Ο νόμος δεν λέει ότι όποιος συλληφθεί να κάνει "σαματά" σε γήπεδο κλπ κλπ. απαγορεύεται να εισέλθει ξανά σε αθλητικό χώρο δια παντός;

 

Τι? ...Όχι?  Και εγώ που νόμιζα ότι...

 

 

 

 

 

 

Παιδεία έχομεν.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.