Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

On 8/19/2020 at 6:31 PM, schumifer said:

 Φίλοι που ήρθαν από Σερβία μου είπαν ότι ήταν τόσο χάλια οι δρόμοι (από έργα από όσο κατάλαβα) που κατέστρεψαν το καινούριο τους αμάξι από τα γκάπα γκούπα. Αν έχουν τελειώσει τα έργα ίσως να αξίζει. Αν και τους έπαιξαν άσχημη ιστορία στη Σερβία οι μαφίες οπότε για μένα δύσκολο να πάω ξανά από εκεί όσο και αν λατρεύω την οδήγηση. Τα παιδιά επεστρεψαν κι αυτά από Ιταλία με καράβι

 

On 8/19/2020 at 10:18 PM, jax7480 said:

 

Δύο φορές κατέβηκα μέσω Σερβίας. Αυτό για τον δρόμο ισχύει, ειδικά πριν το Βελιγράδι. Έκλαιγα και τις 2 φορές για τα αυτοκίνητα. Και επίτηδες πήγαινα με 20χλμ κάτω από το όριο (80-90) για να μην είναι τραγική η κατάσταση. Τα περί μαφίας, δεν γνωρίζω. Δεν μου έτυχε τίποτα.

 

Spoiler

 

 

On 8/19/2020 at 10:40 PM, astrolabos said:

Σερβία μια φορά πέρασα, καλός δρόμος, απροβλημάτιστα. Μόνο από εθνική βέβαια, δε μπήκα καθόλου σε άλλο οδικό δίκτυο.

 

On 8/20/2020 at 9:09 AM, astrolabos said:

 

Δηλαδή; Τους είπαν ή μας δίνετε λεφτά ή δε σας δίνουμε το αμάξι;

 

 

Μιας και μου το έστειλε ο φίλος, το βάζω εδώ να μου πείτε οι γνώστες αν είναι πληροφόρηση επιπέδου φατσοβιβλίου ή ισχύει. Από κάποιο γκρουπ όσων πάνε τέτοια ταξίδια. Παρεμπιπτόντως γραπτή έκθεση για το τι παίχτηκε στο αμάξι δεν έχουν πάρει ακόμη. Μόνο τότε θα μπορέσω να σας πω με ακρίβεια τι έγινε με το αμάξι

received_1168328403544761.png

received_317432399375538.png

received_617110298979979.png

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα σημερα να συνδεσω το android auto στο αμαξι. Δυστυχως δεν τα καταφερα. Ανοιγω το android auto στο κινητο, το ανοιγω και στο αμαξι και συμβαινουν τα εξης:

1) στο αμαξι γραφει συνεχως οτι γινεται αναζητηση συμβατης συσκευης

2) στο κινητο το aa ειναι ανοιχτο, αλλα κανα δυο φορες μου εβγαλε μυνημα οτι το λογισμικο του αυτοκινητου δεν ειναι συμβατο. Ειτε επειδη δεν εχει τις σωστες ρυθμισεις ωρας ημερομηνιας τοποθεσιας, ειτε επειδη δεν τρεχει συμβατη-ενημερωμενη εκδοση λογισμικου. 

 

Να σημειωσω οτι ΔΕΝ χρησιμοποιησα το original καλωδιο του κινητου αλλα ενα aftermarket.

 

Γνωριζετε κανενα troubleshooting? Η καποια πληροφορια σε περιπτωση που το εχετε αντιμετωπισει; 

@GoMaR μιας κι εσυ εισαι με ολοκαινουριο αμαξι, μηπως δοκιμασες κατι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

android auto

 

To Android Auto με κρέμασε σε ταξίδι στο εξωτερικό ενώ ήμουν στο Μαυροβούνιο και ήμουν έτοιμος να ξεκινήσω για Αλβανία. Μακάρι Symbian στο Android, και σε όλες τις υποστηριζόμενες από αυτό εταιρίες, μακάρι Nokia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει τπτ γιατί η εφαρμογή δεν μου ανοίγει καν...χαχχαχα.

Κάπου διάβασα για αυτό το πρόβλημα πως θα πρέπει να έχεις ήδη την εφαρμογή στο android 9 και μετά να κάνεις αναβάθμιση.

@giorgos2187

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε τι; Στο κινητό; Στο λογισμικό του αμαξιού; Ήδη έχω το android 9 στο κινητό και έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση του android auto.... Το αμάξι τι αναβάθμιση να θέλει; Την προηγούμενη βδομάδα το πήρα να πάρει η οργή!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό αναφέρομαι ρε συ...

Από το λίγο που έχω ψάξει, σε android 10 αν το κάνεις clean install δε τρέχει. Έπρεπε να το είχες στο ανδροιδ 9 πρώτα.

 

Εγώ πχ το κάνω install αλλά δε μου εμφανιζεο εικονίδιο ούτε τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα..λοιπόν. Επαιξε σε μενα. Παρόλο που δεν άνοιγε η εφαρμογή(ενω σε όλα τα videos έδειχνε ότι ανοίγει) με το που συνδεω το κινητό στο αμαξι, με την μια ετρεξε και έπαιξε.

Δεν έχω youtube όμως.

Google maps, spitify, contacts ,weather kai loipes mlkies έχω

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους πήρα τηλέφωνο να τους ρωτήσω πως μπορώ να κάνω το αμάξι να χτυπήσει ο συναγερμός που μου έβαλαν.. Όσο μιλούσα εγώ δοκίμαζα πάνω στο αμάξι :p

 έχει πολύ πλάκα που αν ξεχάσεις παράθυρο ανοιχτό και πλησιάσεις η περάσεις το χέρι μέσα, αρχίζει και βαράει. Χαχαχα

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

έχει πολύ πλάκα που αν ξεχάσεις παράθυρο ανοιχτό και πλησιάσεις η περάσεις το χέρι μέσα, αρχίζει και βαράει. Χαχαχα

Δε σου κλεινει παραθυρα??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2020 at 2:53 PM, GoMaR said:

 

 

 

 

 

Screenshot_20200821-131809_FordPass.jpg

Ακόμα δε το πήρα, μου το χαλάνε οι φίλοι μου!!

 

Καλοτάξιδο! Με το app τι παίζει? Ποιό είναι και πώς το έχεις συνδέσει?

Γιατί στου φίλου μου δεν επαιξε ποτέ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.