Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ..

Δε με δυσκόλεψε καθόλου.  Έβαλα τον αριθμό πλαισίου, βρήκε το αμάξι, έκανε connect τέλος. Βέβαια δε θυμάμαι ακριβώς τις κινήσεις αλλά ηταν απλο.

Βέβαια πρέπει να έχει ίντερνετ το αμάξι. Εμένα μου δίνει δυο χρόνια δωρεάν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δοκιμασα και με το original καλωδιο... τιποτα

Στο κινητο βλεπω το πατακατω μνμ, στην οθονη του αμαξιου απλα "γινεται αναζητηση συμβατης συσκευης" 

 

 

 

Στο γούγλη πάντως λένε για update στα Google Play Services.

Ένα άλλο θέμα με το android auto είναι όταν έχεις ενεργοποιήσει τις διπλότυπες εφαρμογές, όπως και εγώ, και βγάζει πάλι σφάλμα...δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να φτιάξεις την ώρα ? (σορρυ που ρωτάω...)

Ψαχνωντας στο google για android auto error code 8 εχει πολλα αποτελεσματα, ριξε μια ματια https://www.reddit.com/r/AndroidAuto/comments/aamizx/android_auto_communication_error_8/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

σκέφτομαι να βάλω κάποιο πρόσθετο λαδιού σε κινητήρα 1.3 duratech (βενζίνη) ford fiesta '07.

ποια η γνώμη σας σχετικά με τα πρόσθετα λαδιού και τι θα μου προτείνατε;   

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

μήπως και <συμπεριφέρεται> καλύτερα ο κινητήρας και περιέργεια επίσης! ? 

Πολυ γενικος και αοριστος εισαι και τα νυχια μου ειναι καθαρα ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος slalom έγραψε:

Πολυ γενικος και αοριστος εισαι και τα νυχια μου ειναι καθαρα ?

?

μου φαίνεται ότι όταν δίνω γκάζι (το κάνει όταν οι στροφές είναι χαμηλά περίπου 1,100-1,200 εκεί που ξεκινάει το αμάξι να κινείται στο συμπλεκτάρισμα) ακούγεται από τη μηχανή κάτι σαν να <χτυπάει>. Ίσως είναι κ η ιδέα μου... για αυτό και η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, intercoolerr730 said:

?

μου φαίνεται ότι όταν δίνω γκάζι (το κάνει όταν οι στροφές είναι χαμηλά περίπου 1,100-1,200 εκεί που ξεκινάει το αμάξι να κινείται στο συμπλεκτάρισμα) ακούγεται από τη μηχανή κάτι σαν να <χτυπάει>. Ίσως είναι κ η ιδέα μου... για αυτό και η ερώτηση.

 

Πολλά μπορεί να είναι, με αρκετά πιθανό τις χαζομάρες των καυσαερίων (αν έχει EGR, έχουν και αρκετά βενζινοκίνητα το αντίστοιχο μετά το 2005).

Με το λάδι αυτό που μπορείς να καταλάβεις σε βενζινοκίνητο είναι ο ήχος του ρελαντί και ο ήχος στις υψηλές στροφές. Κι αυτό αν έχεις αφήσει το παλιό >6-7000 και πάλι υπό προϋποθέσεις.

Σε diesel αλλάζεις λάδι και κροταλίζει περισσότερο από πριν :p 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος intercoolerr730 έγραψε:

μου φαίνεται ότι όταν δίνω γκάζι (το κάνει όταν οι στροφές είναι χαμηλά περίπου 1,100-1,200 εκεί που ξεκινάει το αμάξι να κινείται στο συμπλεκτάρισμα) ακούγεται από τη μηχανή κάτι σαν να <χτυπάει>. Ίσως είναι κ η ιδέα μου... για αυτό και η ερώτηση.

Σιγουρα δε φταιει το λαδι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.