Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

6 minutes ago, sotiris said:

και με αυτόματο κλιματισμό απορρίπτονται πριν καν ξεκινήσει η συζήτηση.

 

Καλα τα προηγούμενα ας πούμε να το καταλάβω, το κλίμα που σε χάλασε;; Θες να παίζεις με τα κουμπάκια όλη μερα;; ?

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

αυτοκίνητα με ηλεκτρικό χειρόφρενο και με αυτόματο κλιματισμό απορρίπτονται πριν καν ξεκινήσει η συζήτηση.

 

 

 

πριν 24 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

2-3 χρόνια εγγύηση δε μου φτάνουν γιατί ξέρω πόσο στοιχίζει να συντηρείς παλιά κάρα.

 

Το πουλάς στα 3 χρόνια και παίρνεις καινούριο. 

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλει 200 άλογα να πηγαίνει σα καρτ να κάνει ταρζανιές να ανεβαίνει βουνά στις διακοπές να χει 2-5-8 χρόνια εγγύηση να μην έχει αυτόματο χειρόφρενο κ αυτόματο κλιματισμό.

 

image.gif.57ecee449518d151376ceb880aca61df.gif

  • Like 4
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

Θέλει 200 άλογα να πηγαίνει σα καρτ να κάνει ταρζανιές να ανεβαίνει βουνά στις διακοπές να χει 2-5-8 χρόνια εγγύηση να μην έχει αυτόματο χειρόφρενο κ αυτόματο κλιματισμό.

 

image.gif.57ecee449518d151376ceb880aca61df.gif

 

Mια ζωή fiat έχει το παιδί.

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Πάρε καμιά καλή μετάχειρη Giulietta να γουστάρεις οδήγηση και τα υπόλοιπα λεφτά κράτα για ανταλλακτικά και βενζίνες :p

 

Πέρα από την πλάκα, ωραίο το i20 N αλλά εμφανησιακά το παράκαναν νομίζω. Αν και από κοντά δεν μου φάνηκε τόσο τραγικό λίγο που το είδα.

 

Επειδή πάντως ψάχνεις για καθημερινό αμάξι που θα το κρατήσεις, εγώ θα σου πρότεινα να πας σε μεγαλύτερη κατηγορία (όχι μόνο λόγο χώρων) και ας είναι λιγότερα άλογα και όχι τόσο σκληροπυρηνικό. Πχ Leon FR 2.0 - 190PS DSG.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotiris said:

Αυτοκίνητα με αυτόματο σαζμάν, αυτοκίνητα με ηλεκτρικό χειρόφρενο και με αυτόματο κλιματισμό απορρίπτονται πριν καν ξεκινήσει η συζήτηση.

Το 1.6 π.χ. Κόνα είναι αναγκαστικά με TCT, οπότε απορρίπτεται (παρ'όλο που μου αρέσουν τα 200 άλογα και τα 5 χρόνια ανλίμιτεντ εγγύησης).

Λίγο που έχω δει τις εγγυήσεις, 5 χρόνια Χιου, 7 χρόνια Κια, 6 Τουότα. 

Μετά θέλει κοίταγμα τι καλύπτει η Φορντ στα 8 χρόνια και τι όχι, γιατί η κανονική της είναι 2.

2-3 χρόνια εγγύηση δε μου φτάνουν γιατί ξέρω πόσο στοιχίζει να συντηρείς παλιά κάρα.

Fiesta ST δαγκωτό! H εγγύηση είναι η 8 χρόνια η 100κ χλμ, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς καλύπτει 

Ήμουν στο ίδιο δίλημμα και κατέληξα εκεί. Από Νοέμβρη λογικά θα το έχω. Ο μόνος αντίπαλος του Είναι το i20N αλλά πραγματικά δε βλέπεται και ζητάει πολλά για χιουνται 

Επίσης, έχε υπόψιν σου ότι όπου ναναι βγαίνει και το f/l 

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σας χαλάει στο i20Ν, εμένα μου μοιάζει συμπαθητικό. Εντάξει, δεν αποπνέει αέρα λιμουζίνας, αλλά δεν είναι και η απόλυτη καγκουριά. Στα θετικά του, δεν προσποιούνται ότι το παίρνεις για να πηγαίνεις με 1η-2η στην κίνηση, οπότε η εγγύηση καλύπτει ακόμη και οδήγηση σε πίστα. ?‍♂️

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα δει πως ειναι το i20N. Τωρα το ειδα. Απλα ΟΧΙ. Δλδ τι περιμενατε να ειναι απο ασιατικη εταιρια? Ομορφο εστω κ λιγο? Ολα εκτρωματα ειναι εμφανισιακα.

 

Ρε παιδια τι fiesta ST? Μιτο ειχε ο ανθρωπος. Παλι ιδιο θα παρει με λιγα αλογα παραπανω? Να ξεφυγει απο τον ημιακαμπτο θελει ο ανθρωπος.

 

Giulietta ναι αλλα ειναι λιγο παλιο. Εγω επαιρνα παντως.

 

Επισης κοψε αλογα για να παρεις κατι καλυτερο. Δεν εισαι 25.

 

Spoiler

Thug Life Kids GIF - Thug Life Kids Crazy - Discover & Share GIFs

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GFFermari said:

Δεν ειχα δει πως ειναι το i20N. Τωρα το ειδα. Απλα ΟΧΙ. Δλδ τι περιμενατε να ειναι απο ασιατικη εταιρια? Ομορφο εστω κ λιγο? Ολα εκτρωματα ειναι εμφανισιακα.

 

Ρε παιδια τι fiesta ST? Μιτο ειχε ο ανθρωπος. Παλι ιδιο θα παρει με λιγα αλογα παραπανω? Να ξεφυγει απο τον ημιακαμπτο θελει ο ανθρωπος.

 

Giulietta ναι αλλα ειναι λιγο παλιο. Εγω επαιρνα παντως.

 

Επισης κοψε αλογα για να παρεις κατι καλυτερο. Δεν εισαι 25.

 

  Reveal hidden contents

Thug Life Kids GIF - Thug Life Kids Crazy - Discover & Share GIFs

 

 

Από 95 στα 200 πάντως δεν το λες λίγα παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ρε παιδια τι fiesta ST? Μιτο ειχε ο ανθρωπος. Παλι ιδιο θα παρει με λιγα αλογα παραπανω? Να ξεφυγει απο τον ημιακαμπτο θελει ο ανθρωπος.

Δεν υπάρχει σύγκριση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Rusty_Cookie said:

daily driver fun rental.

 

Δεν είν' άσχημο, αλλά με 50 χιλιάρικα μπορώ να σκεφτώ πιο γρήγορα, πιο πολυτελή, πιο άνετα, πιο όμορφα, πιο απολαυστικά ή πιο καινοτόμα αυτοκίνητα -ίσως κι όλα αυτά μαζί, αν βάλεις και μεταχειρισμένα μέσα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Δεν είν' άσχημο, αλλά με 50 χιλιάρικα μπορώ να σκεφτώ πιο γρήγορα, πιο πολυτελή, πιο άνετα, πιο όμορφα, πιο απολαυστικά ή πιο καινοτόμα αυτοκίνητα -ίσως κι όλα αυτά μαζί, αν βάλεις και μεταχειρισμένα μέσα...

 

ειρωνεία ήταν 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Σε λάστιχα 4 εποχών σε 17" για SUV τι προτείνετε;

 

Ενώ είμαι κατά των 4 εποχών γενικά, δοκιμαστικά, έβαλα Mich crossclimate πριν 2-3 βδομάδες στο Τ5.

Δοκίμασα σε λάσπες/ξερό χώμα, βρεγμένη/στεγνή άσφαλτο και δεν είναι μουφα. Δεν είναι βροχολαστιχο-βροχολαστιχο σε βρεγμένο αλλά γενικά pretty descent tyre.

Προσεχώς και σε χιονακι.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.