Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο πρώτος που θα ζητήσει μηδενική ανοχή εφόσον τα παραπάνω αποδειχτούν.

Μήπως όμως να περιμένουμε να προχωρήσει η έρευνα πριν τον ευνουχίσουμε (χημικά ή αλλοτρόπως);

 

disclaimer: Δεν έχω περάσει καν έξω από τις Σέρρες, δεν ξέρω εάν είναι κανένα κοινό μυστικό που το γνωρίζουν όλοι και είναι αυταπόδεικτο, απλά μου κακοφαίνεται ότι κατηγορία συνεπάγεται ενοχή.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και ο χρόνος για edit, οπότε double post :)

Διαβάζοντας περισσότερα για την υπόθεση, είδα και αυτό:

http://www.nooz.gr/greece/1513388/apodokimasies-foititwn-pros-ton-katigoroymeno-kathigiti-se-pro-trietias-orkwmosia

Το οποίο επιβεβαιώνει ότι για πολύ κόσμο δεν είναι έκπληξη η κακή σχέση του καθηγητή με τους φοιτητές.

Παρ' όλο που επιμένω ότι είναι απαραίτητο να γίνει ενδελεχής έρευνα πριν βγουν συμπεράσματα, αρχίζει να φαίνεται ότι μεγάλη ευθύνη φέρει και το Ίδρυμα που είχε αφορμή να το ψάξει πολύ νωρίτερα από σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα πραγματα ειναι κοινο μυστικο -οταν συμβαινουν- και τετοιου ειδους φαινομενα υπαρχουν παντου. Διαφορετικης εντασης εννοειται.

Θυμαμαι μια μερα στο πανεπιστημιο, ειχα μπει στο γραφειο ενος καθηγητη (bon viveur κατα τα λεγομενα συμφοιτητριων) χωρις να χτυπησω και τον βρηκα σε μια περιεργη σταση με μια κοπελα ξαπλωμενη στον καναπε αλλα μπορει να το παρεξηγησα ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να λέω ότι δεν ισχύει η συγκερκιμένη περίπτωση, προσωπικά πια δεν πιστεύω σε τίποτα. Πολλα τα παρόμοια περιστατικά, αλλά εξίσου και πολλές οι περιπτωσεις που κάποιοι αποφασίζουν να καταστρέψουν κάποιον για τον χ,ψ λόγο. Ιδίως στην μετά κρίση εποχή που μια καταγγελία αρκεί να βάλει κάποιον σε μπελάδες.

Link to comment
Share on other sites

https://www.rt.com/news/440480-banksy-painting-self-destructs-auction/

 

Quote

“You could argue that the work is now more valuable,” Branczik said. “It’s certainly the first piece to be spontaneously shredded as an auction ends.”

:hmm:

 

 

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2018 at 6:15 ΜΜ, το μέλος minast έγραψε:

Είμαι ο πρώτος που θα ζητήσει μηδενική ανοχή εφόσον τα παραπάνω αποδειχτούν.

Μήπως όμως να περιμένουμε να προχωρήσει η έρευνα πριν τον ευνουχίσουμε (χημικά ή αλλοτρόπως);

 

disclaimer: Δεν έχω περάσει καν έξω από τις Σέρρες, δεν ξέρω εάν είναι κανένα κοινό μυστικό που το γνωρίζουν όλοι και είναι αυταπόδεικτο, απλά μου κακοφαίνεται ότι κατηγορία συνεπάγεται ενοχή.

 

Δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.... Και δεν ειναι η μονη σχολή που γίνεται αυτό. Υπαρχουν πολλές σχολές που καθηγητές στήνουν φαμπρικα με φροντιστηριάδες και τα παιρνουν μαζι.

 

Έγινε επεξεργασία από wesker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ήδη προφυλακίστηκε... Από φοιτητής ο συγκεκριμένος έκανε τα ίδια... Μετά ως καθηγητής, το "εξέλιξε". Μία ζωή ολόκληρη και θυμήθηκαν το 2018 να τον κλείσουν μέσα...

 Ήμουν στο ΤΕΙ Σερρών για 1.5 χρόνο και βούιζε ο τόπος... Δεν λέω ότι μου κατέβει

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ στο ΤΕΙ Σερρών, δεν ήταν μόνο αυτός. Είχα καθηγητή που με έκοψε 2 φορές με 4.8 επειδή δεν ήμουν μέλος της....ΠΑΣΠ...  (Μου είπε πως "υπό προϋποθέσεις, θα περνούσα" όταν του ζήτησα το λόγο - συμφοιτητές μεγαλύτερων εξαμήνων μου είπαν πως είναι ΠΑΣΠίτης και ότι οι ίδιοι έγιναν μέλη για να πάρουν ένα...5 για βαθμό).

Μπορεί και αυτός να ήθελε χρήματα ως αντάλλαγμα, εναλλακτικά.

Μπορεί να είναι και ο ίδιος, αλλά ηλικιακά, δεν μου κολλάει. Δεν ξέρω σίγουρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Στο μεταξύ στο ΤΕΙ Σερρών, δεν ήταν μόνο αυτός. Είχα καθηγητή που με έκοψε 2 φορές με 4.8 επειδή δεν ήμουν μέλος της....ΠΑΣΠ...  (Μου είπε πως "υπό προϋποθέσεις, θα περνούσα" όταν του ζήτησα το λόγο - συμφοιτητές μεγαλύτερων εξαμήνων μου είπαν πως είναι ΠΑΣΠίτης και ότι οι ίδιοι έγιναν μέλη για να πάρουν ένα...5 για βαθμό).

Μπορεί και αυτός να ήθελε χρήματα ως αντάλλαγμα, εναλλακτικά.

Μπορεί να είναι και ο ίδιος, αλλά ηλικιακά, δεν μου κολλάει. Δεν ξέρω σίγουρα.

Σε πολλά πανεπιστήμια γίνεται αυτό. Ειχαμε και εμεις καθηγητή ΔΑΠ-ίτη. Οσοι ηταν ενεργά μέλη της ΔΑΠ (οχι απλά να ειναι γραμμένοι, αλλά να τρεχουν για την παράταξη, να καθονται με τις ώρες στο τραπεζάκι κλπ ) τους περνούσε αέρα και με καλό βαθμό. Πολλούς ειχε ακουστει οτι τους περασε και με λευκή κόλλα.

Έγινε επεξεργασία από wesker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φτιαχτε θέμα για τα απλητα - ταμπού των ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΊΩΝ !!!

 

Η Ελλάδα έχει την χειρότερη εκπαίδευση ! Και αυτό είναι δεδομένο τέλος ! Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARMAGEDDON said:

Φτιαχτε θέμα για τα απλητα - ταμπού των ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΊΩΝ !!!

 

 Η Ελλάδα έχει την χειρότερη εκπαίδευση ! Και αυτό είναι δεδομένο τέλος ! Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας

χμ... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.