Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%B54.jpg
WWW.IN.GR

Την ίδια ώρα συγκλόνίζουν τα λόγια της γυναίκας που τράβηξε το βίντεο όπου...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 2 ώρες, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Αυτός πασχίζει για το καλύτερο στη ζωή του και καλά κάνει, το θέμα είναι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ τον χρησιμοποιεί για να πλήξει την εικόνα της κυβέρνησής αφού σε τίποτα δεν διαφωνεί μαζί της σε πολιτικά θέματα . Έτσι ακόμα και εδώ ο σαρκασμός προς έναν βαρυποινίτη βαφτίστηκε πολιτικό σχόλιο για να μεταφερθεί στις ειδήσεις με την ανάλογη προπαγάνδα

 

Θα σου απαντήσω, επειδή νιώθω υπεύθυνος για το κατρακύλημά σου στον παραλογισμό, όταν ρώτησα για το "αστείο".

Μετά τα τελευταία σου μηνύματα, πραγματικά ντρέπομαι που επέλεξα να συζητήσω λογικά μαζί σου.

Δεν υπάρχει κάποια βαθιά συνωμοσία να σε σιγάσουν, ούτε είσαι ο μόνος που γνωρίζει την αλήθεια και σε κυνηγούν οι κακοί. Απλά ζεις στη φούσκα σου.

 

Μου φαίνεται και ξεκαρδιστικό που προσπαθείς να προκαλέσεις για να παίξεις μετά το θύμα, αλλά σε αγνοούν ;).

Πιθανόν να σου κάνω κομπλιμέντο, αλλά μου θυμίζεις τον Τραμπ.

 

Και εκείνος έγραφε πράγματα που αντίκεινται στην πραγματικότητα, και όταν το Twitter το επεσήμανε, εκείνος αποφάσισε ότι δεν επιτρέπεται να του κριτικάρουν τα λάθη του:

6000.jpg?width=1200&height=630&quality=8
WWW.THEGUARDIAN.COM

Move comes amid president’s feud with Twitter after it fact-checked him for the first time

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.newsit.gr/oikonomia/i-psyxri-ypodoxi-ton-metron-apo-tin-Aegean-kai-to-minyma-tis-kyvernisis-pos-dorean-xrima-den-yparxei/3039784/

 

Ήθελαν απλά τζάμπα χρήμα? Χωρίς μετοχές πίσω? 

Ιδιωτικό επιχειρήν! Πληρώνω εγώ για να με σκίζει στα εισητήρια να αναπτύσσεται η εταιρία, αν χρεοκοπήσει κρατάει τα προσωπικά του χρήματα (που δημοκρατικά αυτός ορίζει), και πληρώνω και έξτρα από τους φόρους μου γιατί πρέπει να πετάει η εταιρία. Γιατί κλείσαμε την ολυμπιακή είπαμε? 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sotiris said:

Ήθελαν απλά τζάμπα χρήμα? Χωρίς μετοχές πίσω? 

 

Γιατί όχι; Αφού το κάναμε τόσες φορές στις τράπεζες, στο πηγάδι κατούρησαν οι αερομεταφορές;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα δεχόμουν όλα τα επιχειρήματα αν η εταιρία δούλευε χωρίς κόλπα στις τιμές των εισητηρίων. Δηλαδή ήξερες εκ προοιμίου, αθήνα θεσσαλονίκη = 100 ευρώ low season, 150 mid season, 200 full season. Αντίστοιχα Λονδίνο κλπ. Και αν δεν βρεις, έχασες, περιμένεις, πας πιο μετά. Το σύστημα 1000 ευρώ για 1 εισητήριο επειδή πετάω σήμερα κλπ., το θεωρώ κερδοσκοπία. Αθέμιτη. Και δεν θα ήθελα οι φόροι μου να πηγαίνουν εκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Και εκείνος έγραφε πράγματα που αντίκεινται στην πραγματικότητα, και όταν το Twitter το επεσήμανε, εκείνος αποφάσισε ότι δεν επιτρέπεται

να του κριτικάρουν τα λάθη του:

Τα λαθη του Τραμπ, ο "ελεγκτης"...

Οποιος παρακολουθει στενα και αντικειμενικα την αμερικανικη πολιτικη ξερει οτι η παρακμη των δημοκρατικων (αριστερων) δεν εχει προηγουμενο.

 

Χωρις να θελω να μπω στην "συζητηση" σας δεν μπορουσα ομως να αφησω να πεσει κατω το θεμα με το Twitter.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, ο μ@αλάκας ο Καμπουράκης αυτό βρήκε να ρωτήσει την κοπέλα;

Οι φελλοί, τουλάχιστον, επιπλέουν, αυτός εδώ κυλιέται στον βούρκο με τα σκ@ατά και νομίζει ότι επιπλέει. Έχει διαφορά...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Τα λαθη του Τραμπ, ο "ελεγκτης"...

Οποιος παρακολουθει στενα και αντικειμενικα την αμερικανικη πολιτικη ξερει οτι η παρακμη των δημοκρατικων (αριστερων) δεν εχει προηγουμενο.

 

Χωρις να θελω να μπω στην "συζητηση" σας δεν μπορουσα ομως να αφησω να πεσει κατω το θεμα με το Twitter.

 

Θέλω να πιστεύω ότι την παρακολουθώ αντικειμενικά, αν και όχι ιδιαίτερα στενά. Δεν έχω κάτι να κερδίσω ή να χάσω άλλωστε (αν και κάποια θέματα της πολιτικής των ΗΠΑ πχ για net neutrality ή αυτό με τα social media) δυνητικά μπορούν να δημιουργήσουν κυματισμούς και σε εμάς...

 

Τον "ελεγκτή" τον χαρακτηρίζεις από παλιές του αναρτήσεις. Αν κάνουμε το ίδιο για τον Τραμπ, θα τελειώσει η συζήτηση εδώ και θα είναι με τεράστια διαφορά ο λιγότερο αξιόπιστος.

Η ανάρτηση του Τραμπ για τις επιστολικές ψήφους ήταν ξεκάθαρα παραπλανητική, και η παρατηρήσεις του twitter ήταν όλες σωστές. Αν θέλεις μπορώ να επεκταθώ, αλλά οι πηγές είναι πλέον άπειρες.

Ειλικρινά δεν με νοιάζει ότι το είπε ο Τραμπ. Απλά θέλω όταν κάποιος βγαίνει και εν γνώσει του διασπείρει ανακρίβειες, να είναι διατεθιμένος να δεχτεί και την κριτική για αυτές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάθισα σε υπολογιστή πριν λίγο

Διαβασα διαγώνια και κάθετα κάποια πράγματα!

Επιασα την σκούπα. Αν πάνω στη φασίνα πήρε και καναν άλλο η μπάλα ας μου στειλει ενα πμ

 

Θα παρακαλέσω ΟΛΟ τον κόσμο έγχρωμο και άχρωμο να πάει παρακάτω

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1-792.jpg
WWW.IN.GR

Την οριστική διακοπή των σχέσεων των Ηνωμένων Πολιτειών με τον Παγκόσμιο...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ πολλές παραπομπές υπέρ του Τραμπ για να πεισθώ ότι δεν είναι ο μεγαλύτερος καρα-τεντεν που έχω δει στην πολιτική σκηνή τα τελευταία χρόνια. Από presidential pardons σε φίλους και χρηματοδότες του σε ''βρες μου βρωμιά για τον αντίπαλό μου αλλιώς δεν έχει μαρούλι'' στην Ουκρανία, από ο ιός θα εξαφανιστεί μαγικά σε πάρτε ένα φάρμακο γιατί έτσι

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αμα ξεκινησουμε να απαριθμουμε "καρα-τεντεν" στην πολιτικη σκηνη αλλα το θεμα μας ειναι ο "μεγαλυτερος"...

Την λασπη που του εχουν πεταξει τα τελευταια 3 χρονια περι ρωσικη εμπλοκης και ανθρακας ο θησαυρος τελικα θα επρεπε να σου λεει κατι.

Την ιδια ωρα δεν ειμαι εγω που χαρακτηριζω τον ελεγκτη μονος του το κανει οταν για αλλους πολιτικους και ΜΜΕ δεν ισχυει το ιδιο.

H κατι ισχυει για ολους η καλυτερα αστο και μια ρητορικη ερωτηση ποιος ελεγχει τον ελεγκτη ?

Μία ώρα πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

''βρες μου βρωμιά για τον αντίπαλό μου αλλιώς δεν έχει μαρούλι''

 

Για ποιον αντιπαλο ??? :hehe:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είναι πρ΄βλημα ο κακός τρόπος που χρησιμοποιείται από μεγάλους δημοσιογραφικούς οργανισμούς εναντίον του άθλιου Τραμπ. 'Οχι μόνο τον δικαιώνουν στα μάτια μιας μερίδας του κοινού του αλλά δεν διστάζουν να υπονομεύσουν την ίδια τους την αξιοπιστία μεσοπρόθεσμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το Mueller report, αυτό που κατέληξε είναι ότι δεν υπάρχει ξεκάθαρη απόδειξη της αθωότητας. Έχει βρει όμως ένα κάρο παρατυπίες στην ομάδα του Ντόναλντ, περιπτώσεις αλλοίωσης των ερευνών. Ψευδείς δηλώσεις, αποφυγή κατάθεσης, αν διαβάσεις μία μικρή περίληψη μόνο, είναι βρωμιά και δυσωδία.

page1-1200px-Report_On_The_Investigation
EN.WIKIPEDIA.ORG

 

 

Μην περιμένεις να υποστηρίξω ότι οι δημοκρατικοί είναι άγιοι. Μιλάω μόνο για την παρούσα κατάσταση. Και το να είναι ανοϊκός ο άλλος δε δικαιολογεί τον εκβιασμό ενός μικρότερου κράτους για πολιτικό όφελος στη χώρα σου. Είναι γελοίο αυτό που παίχτηκε με την Ουκρανία, και είναι απόλυτα σίγουρο ότι έτσι χρησιμοποιούν τη δύναμή τους οι Αμερικανοί από πολύ καιρό.

 

Το να βγάλει το Twitter απ΄το απυρόβλητο το έκανε τώρα που τον πόνεσε, οι γελοιότητες που έχει γράψει στο twitter δε μαζεύονται.

 

Και όσο για την αναζήτηση καρατεντέν, ναι έχεις δίκιο, υπάρχουν παντού. Αλλά σκέψου τότε γινόμενο παγκόσμιας ισχύος επί γελοιότητας.

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι παιζουμε με τις λεξεις δεν μπορω να το καταλαβω, τι θα πει κακος τροπος φοβομαστε να πουμε προκατειλημμενος και για ποια αξιοπιστια μιλας salde...

Ειναι το CNN η το BBC η η ΕΡΤ αν θες αμεροληπτοι και αξιοπιστοι "δημοσιογραφικοι" οργανισμοι, ειναι μηπως αξιοπιστες οι ερευνες "μεγαλων" πανεπιστημιων ?

 

Το Twitter "ξαφνικα" (προεκλογικη περιοδος ) την ειδε σεριφης. Εκανε κατι για λογαριασμους του ISIS, τιποτα για τα death threats, τιποτα για πολιτικους αντιπαλους του Τραμπ ? Και γω μαζι σου δεν θα τον κανω αγιο τον τυπο αλλα δεν μου αρεσουν τα 2 μετρα και 2 σταθμα στον τροπο αντιμετωπισης του οποιουδηποτε απο τον ακρα αριστερο στον ακρα δεξιο, ο καθενας εχει μια γνωμη και θα πρεπει να ειναι σεβαστη να ακουγεται και να μην φιμωνεται χωρις αλλα παρατραγουδα απο οποια πλευρα του Ρουβικωνα και αν ειναι...Θα πω καλα εκανε το Twitter οταν θα το κανει σε ολους δικαια, αμεροληπτα και πανω απο ολα με διαφανεια.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

paiderastis-nikos-seiragakis.jpg?itok=b0
WWW.IEFIMERIDA.GR

Ελεύθερος αφέθηκε, ξανά, ο παιδεραστής του Ρεθύμνου, Νίκος Σειραγάκης. | ΕΛΛΑΔΑ | iefimerida.gr | παιδεραστής, Ρέθυμνο, ελεύθερος

 

1857558953_arkaskornilios.thumb.jpg.0bdc655f2f3ecdcfdac79d373c97f037.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος colt3003 έγραψε:
paiderastis-nikos-seiragakis.jpg?itok=b0
WWW.IEFIMERIDA.GR

Ελεύθερος αφέθηκε, ξανά, ο παιδεραστής του Ρεθύμνου, Νίκος Σειραγάκης. | ΕΛΛΑΔΑ | iefimerida.gr | παιδεραστής, Ρέθυμνο, ελεύθερος

 

1857558953_arkaskornilios.thumb.jpg.0bdc655f2f3ecdcfdac79d373c97f037.jpg

 

 

Θα μπορούσαν τα κοπέλια εκεί κάτω να μας δείξουν ΤΩΡΑ ον αντρισμό τους?

 

Όχι μόνο με το να σκοτώνουν αθώα τετράποδα. Υπάρχουν και ένοχα δίποδα..

 

.......

Παιδιά σοβαρευτείτε.

 

Όταν τα χώνετε στον Trump να θυμάστε ότι η εναλλακτική λύση ήταν η Χίλαρι.?

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.