Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Επισης πιτσα Σακης σουτζουκακια Βομβιδια  το μετεωρο βημα της γαριδας μπουγατσα Δουκας

 φυσικα Τα κουμπαρακια τελος Le cog tail .

Εννοειτε οτι αναφερω τα εχω δοκιμασει προσωπικα και συστηνω χαλλλαρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aφηνω αυτα εδω...τελειοι μεζεδες για ουζο,τσιπουρο, μπυρες...IMG_5875.thumb.JPG.7c803d9e7e12c256690438570d6f9b1a.JPGIMG_5872.thumb.JPG.e9972e64fe32aecee6d62c68126dda60.JPGIMG_5874.thumb.JPG.20ac1fcc6ced7510850e4d2319bab0c0.JPG

Τα πιπερακια ειναι απιστευτα ψητα η τηγανητα με ανθο αλατιου λαδι ξυδι... κ σκετα σε σαλατα..

Σε μεγαλα super market...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρυζοτο με γαριδες...

IMG_5876.thumb.JPG.874406e3ee4471221a1516f3273c0ff5.JPG

 

Κ το πρωτο ,απιστευτα τελειο, γλυκο σταφυλι...νοιωθω χαζος που τοσα χρονια δε φτιαχναμε, πολυ ευκολο  να γινει οτι νοστιμοτερο σε γλυκο κουταλιου εχω φαει!!!!!!!!!

IMG_5877.thumb.JPG.93fb7a4f8a1054106358f8078cd818d6.JPGIMG_5878.thumb.JPG.c5380c43af1fe66ac7fadc321725734f.JPG

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

137925620_Photo03-09-2021172934.jpg.768e41c780c8ed28970bb2f3c7b56881.jpg

 

Στελιο, τα βλεπω κ ανεβαζω.

Κριθαρακι με γαριδες. (χωρις πολλα πολλα λογω μπεμπη)

 

Το σταφυλι ειναι με διαφορα το χειροτερο γλυκο κουταλιου. Τρωγεται μεν αλλα ειναι μακρια απο οποιοδηποτε αλλο. Μεχρι κ το κολοκυθι ειναι πιο ωραιο.

Παρακατω το συκο ο βασιλιας, μολις διαβασε τα γεγραμμενα σου για το σταφυλι.

The look GIF on GIFER - by Blackweaver

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GFFermari said:

Το σταφυλι ειναι με διαφορα το χειροτερο γλυκο κουταλιου. Τρωγεται μεν αλλα ειναι μακρια απο οποιοδηποτε αλλο. Μεχρι κ το κολοκυθι ειναι πιο ωραιο.

Παρακατω το συκο ο βασιλιας, μολις διαβασε τα γεγραμμενα σου για το σταφυλι.

 

S Tier: Κίτρο, Περγαμόντο, Μελιτζανάκι, Καρυδάκι, Πράσινο σύκο, Βύσσινο

A Tier: Νεραντζάκι, Μηλαράκι (φιρίκι), Αχλαδάκι, Κυδώνι, Τριαντάφυλλο, Κουμ κουάτ, Φράουλα

Β Tier: Μανταρίνι, Πορτοκαλόφλουδα, Νεραντζόφλουδα, Πεπόνι, Καρπούζι, Κεράσι, Βερύκοκο

C Tier: Κολοκύθι, Σταφύλι, Ώριμο σύκο, Ώριμο μήλο, Ώριμο αχλάδι

 

Σίγουρα ξεχνάω πολλά και κάποια επιδέχονται μετακίνηση, αλλά γενικά με καλύπτει η λίστα. ?

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

...παιζει τα μισα να μη τα εχω δοκιμασει ποτε.

Στη Μακεδονια δε κανουν περγαμοντο, μελιτζανακι, μηλο, μανταρινι, πεπονι, καρπουζι, νερατζι κλπ.

Η λιστα ειναι σωστη btw (εξαιρω αυτα που δεν εχω δοκιμασει αλλα τα υπολοιπα ειναι 100% στο σωστο tier).

Να πρωτοκολληθει για future reference.

Link to comment
Share on other sites

IMG_20210904_144740.jpg

Μπορεί να σας φαίνεται απλά μια σαλάτα. Είναι όμως ενισχυμένο πράμα

 

Εκτός από μαρουλοκρέμμυδο , έχει

Μπιφτέκι, ρύζι, τυρί, ντομάτα, φρυγανιές, μαγιονέζα.

"Και γιατί ρε μάστορα δεν έβαζες μπιφτέκια-ρύζι στο πλάι και χώρια την σαλάτα; " 

" ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ " 

:bleh: 

  • Like 8
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Και γιατί ρε μάστορα δεν έβαζες μπιφτέκια-ρύζι στο πλάι και χώρια την σαλάτα; " 

 

Περισσότερα πιάτα για πλύσιμο.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, p55 said:

 

Περισσότερα πιάτα για πλύσιμο.

 

Είναι μια σκέψη. Από την άλλη όταν τα κάνεις όλα σαλάτα, λες "κοίτα κοίτα, σαλάτα έφαγα" :hehe: 

 

 

7 minutes ago, GFFermari said:

 

...οταν βλεπω τετοια πιατα.

 

Friends__Stoned_Guy.gif.e0e6c2265b6fe9575d9e6ae49ca05d7e.gif

Στο μεταξύ τα πιάτα του σφερικαλ είναι σε φάση "γατάκια στο master chef, get some knowledge". Και είμαι και σίγουρος πως από γεύση είναι εξίσου καλά. Απλά θαρρώ πως θα τα κάνω μια μπουκιά και θα στεναχωρηθώ που χάλασα το πιάτο :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω μπας και εχει καποιος αυτο που σκεφτομαι να παρω.

Θελω να αγορασω εναν μυλο πιπεριου. Παντα ειχα και εχω peugeot μυλους αλλα κοιτάζοντας επεσα πανω στην μαρκα bisetti. Ιταλικη απο οσο ειδα κ με καλες κριτικές. Εχει κανεις να μου πει να το κανω το βημα ή οχι κ να μεινω στους peugeot? Ψαχνω καλο μυλο, εννοειται με ρυθμιση κοπης και ξυλινο.

 

Και για να μην ειμαι εκτος θεματος μερικα θαλασσινά που εκανα σημερα σε ενα διάλειμμα απο εγκατασταση πλακιδιων :hehe:

 

20210912_154213.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Να κατσεις στ αυγα σου,[πεζο] γιατι ειναι οι μοναδικοι μυλοι με παντεταρισμενο συστημα κοπης που δεν μπορουν να πλησιασουν την αποδοση του οι υπολοιποι....

Αν θες για 2ους ,παρε τους ιταλικους , σχετικα φτηνοι ειναι κ θα σου φυγει κ ο καημος!:p

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.