Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

πριν 4 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Ανοίγοντας το θέμα με το τσου λου. Θα μου δώσετε τα credentials;

 

bug.thumb.jpg.cd515b4a08f52e50a94896f94b

 

 

Το τουιτερ σου φταίει, θα ψάξω να δω γιατί. 

πριν 46 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

παιδιά Επειδή δε μου απαντήσατε, βρέθηκε λύση στο πρόβλημα μου; η mobile έκδοση θέλει πολύ δουλειά ακόμα...

Τι πρόβλημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπαινω και εγω στο ch l βλεπω οτι ζηταει κωδικο και απλα παταω cancel. Δε δοκιμασα να απαντησω μετα παρολα αυτα. Το αστειο ειναι οτι δεν εχω συνδεθει στο twitter μου εδω και κατι μηνες :p 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί, ενώ οι σελίδες ανοίγουν κανονικά, ο browser παραμένει σε καθεστώς φορτώματος (κυκλάκι που γυρνάει πχ). Μόνο στην καυτή αλεπού πάντως.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Από σήμερα το πρωί, ενώ οι σελίδες ανοίγουν κανονικά, ο browser παραμένει σε καθεστώς φορτώματος (κυκλάκι που γυρνάει πχ). Μόνο στην καυτή αλεπού πάντως.

Σε όλες τις σελίδες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJD said:

Να σε χώσω να κάνεις ένα clear cache/cookies να μου πεις αν συνεχίζει να συμβαίνει; Ή απλά άνοιξε το λαμπ από incognito.

Από incognito όλα καλά. Άρα κάνω clear cache/cookies κ λύνεται ε?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που θα είμαι απότομος αλλά η πλοήγηση απο κινητό είναι πολύ δύσκολη και σπαστική..

Όταν κάνω quote , δε δουλεύει το swype στο πληκτρολόγιο και αναγκάζομαι να γράψω manually..Επίσης μερικές φορές φορές οι τελευταίες λέξεις δε σβήνονται.

Όταν κάνω scroll στο φορουμ σχεδόν πάντα μου κάνει για κάθε ποστ που πάει να εμφανίσει "ανανέωση"' Δηλαδή σα να το φορτώνει επιτόπου.

Επίσης τον πίνακα απο το νέο με το samsung s7 τον δείχνει Όπως να ναι σε σημείο να μη μπορείς να διαβάσεις με τις τραβηγμένες στήλες.

 

note2 default browser stock Rom

και Όχι δε δοκιμάζω άλλον browser:p

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

παιδιά συγγνώμη που θα είμαι απότομος αλλά η πλοήγηση απο κινητό είναι πολύ δύσκολη και σπαστική..

Όταν κάνω quote , δε δουλεύει το swype στο πληκτρολόγιο και αναγκάζομαι να γράψω manually..Επίσης μερικές φορές φορές οι τελευταίες λέξεις δε σβήνονται.

Όταν κάνω scroll στο φορουμ σχεδόν πάντα μου κάνει για κάθε ποστ που πάει να εμφανίσει "ανανέωση"' Δηλαδή σα να το φορτώνει επιτόπου.

Επίσης τον πίνακα απο το νέο με το samsung s7 τον δείχνει Όπως να ναι σε σημείο να μη μπορείς να διαβάσεις με τις τραβηγμένες στήλες.

 

note2 default browser stock Rom

και Όχι δε δοκιμάζω άλλον browser:p

 

 

Με LG G2 stock 5άρα, Chrome και Swype, δεν έχω πρόβλημα στην πληκτρολόγηση. Ούτε στη διαγραφή.

 

Συγγνώμη κι από μένα αν είμαι απότομος, αλλά ένα "φτιάξτε-το-δεν-με-νοιάζει" δεν βοηθάει. Τι browser χρησιμοποιείς, τι πληκτρολόγιο; 

 

Αυτό με την ανανέωση που το παθαίνεις; για τον πίνακα ανέβασε ένα screenshot. 

 

Ευχαριστούμε και ξανά, ζητάμε την υπομονή σας. :T:

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Οχι δεν ανεβαζω τιποτα , ολα λειτουργουν αψογα και ειναι τελεια.

Απαραδεκτη απαντηση Γιαννη.

Ιάσωνα, λες έχω πρόβλημα, δεν μου αρκεί. Ο λόγος που "φόρτωσα" είναι γιατί λες "δεν δοκιμάζω άλλον browser", σαν να μου λες "φτιάχτε το".

 

Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να είναι θέμα της συσκευής σου ή του συνδυασμού app που χρησιμοποιείς; Όπως έχετε καταλάβει γίνεται ένας μικρός χαμός από bugs, τα οποία παλεύουμε να λύσουμε για αυτό το site που αγαπάμε και φροντίζουμε χωρίς να ζητάμε το παραμικρό από κανέναν. Το μόνο που έχουμε ζητήσει είναι η υπομονή σας.

 

Κι αν είναι δυνατόν, βοηθήστε μας να διατηρήσουμε το φιλικό μας κλίμα με περισσότερη συζήτηση, λιγότερα "παράπονα".

 

Ευχαριστώ για την όποια κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

@jpavly , εαν περιηγηθεις λιγο , ακομη και με το LG G2 στοκ λολλιποπ , θα δεις οτι ειναι ελλιπεστατη, παναργη και προβληματικη η περιηγηση στο site. Χτες το εκανα με της κοπελας μου το G2 , στοκ λολλιποπ και με Chrome (εκει καπως καλυτερα τα πραγματα παραδοξως). 

ΕΙΔΙΚΑ με stock browser τα προβληματα ειναι αρκετα.. Οπως περιπου τα περιγραφει ο γομαρ παραπανω.

@GoMaR , σε LG Optimus G (το παλιο , ιδιο καιρο με το Note II κυκλοφορησε) , δοκιμαζω με 2 browser. Με τον στοκ ειναι χαλια η περιηγηση και η πληκτρολογηση. Με τον Yandex (προσωπικη προτιμηση), ειναι πολυ καλυτερη. Δε ξερω γιατι , αλλα συμβαινει. Στοκ πληκτρολογιο χρησιμοποιω. Το προβλημα φανταζομαι ειναι του στοκ browser

Αυτο για το πινακακι ισχυει και στους 2 browser

 

Screenshot_2016-02-23-13-36-00.thumb.png

 

Τα θεματα ταχυτητας φανταζομαι οτι ειναι και λιγο ευθυνη των κινητων μας... Δε μπορουμε να θελουμε του 2012 κινητα να εχουν ιδια αποκριση με του 15 ξερω γω, απλα βλεπω μια μικρη βελτιωση οταν χρησιμοποιω αλλο browser εκτος του στοκ. Ενω γενικως ο στοκ ειναι αρκετα καλος. Who knows... 

 

Εδιτ: οταν λεω χαλια πληκτρολογηση, εννοω μεχρι να "πιασει" το κλικ στο πεδιο που θελω για να γραψω κατι , κανει αρκετη ωρα, αλλοτε δε πιανει , αλλοτε ενω το παταω με παει στην αρχικη, ολα αυτα ΜΟΝΟ με τον στοκ browser. Στην ουσια το προβλημα ειναι στην αποκριση.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Την υπομονη μας την εχετε , την κατανοηση την εχετε , την συμπαρασταση μας την εχετε (προσωπικα μια δεκαετια απο μενα - να μαστε καλα να παμε για 2η)  πιεσεις ολοι εχουμε  αλλα δε ξεσπαμε αλλου.
Αλοιμονο λοιπον αν δε μπορουμε να εκφραστουμε ελευθερα χωρις παρεξηγησεις μετα απο δεκα χρονια και δε μπορεις να καταλαβεις αν κανω χιουμορ η οχι.
Και ναι εχω θυμωσει παρα πολυ.Οτι ειπε ο @tommybertsen απο πανω οπως και οτι ειχα πει εγω την πρωτη φορα καποιες σελιδες πισω.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.