Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

Οι επιλογες των ρυθμισεων ειναι πολυ λιγοτερες απο πριν.

Αυτες που ειναι ενεργες, αλλαζουν κανονικα.

 

Τι γινεται ομως με τις επιλογες που λειπουν?  

Ως παραδειγμα - υπογραφες .

 

Στο profile αυτες ειναι μονο οι επιλογες...

profile.png

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις παίδες. Εχουμε αρκετές εκκρεμότητες πριν ενεργοποιήσουμε υπογραφές κλπ..

Σίγουρα πα΄ντως θα ενεργοποιηθούν. Για τη γραμματοσειρά θα το κοιτάξουμε (προσωπικά δε θυμάμαι καν τι είχαμε στην προηγούμενη version :hehe: )

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Για τη γραμματοσειρά θα το κοιτάξουμε (προσωπικά δε θυμάμαι καν τι είχαμε στην προηγούμενη version :hehe: )

 

 

 

κατι σε arial ειναι σιγουρα πιο ξεκουραστο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με κίνδυνο να γίνει το θέμα δημοσκόπηση για τη γραμματοσειρά, οφείλω να πω ότι η τωρινή είναι από τις πιο ευανάγνωστες για ανάγνωση σε οθόνη. Σίγουρα βλέπουμε ακριβώς την ίδια; Ανάλογα με το σύστημά σας μπορεί να είναι λίγο διαφορετική. Για να μην ψάχνω μέσα στα stylesheets τώρα, αν πιστέψω το copy-paste, εγώ τώρα διαβάζω μάλλον σε Segoe UI, από linux πιθανότατα σε Ubuntu (font family) και από Mac μάλλον σε Helvetica. Όλες καλές επιλογές.

 

Α, και μια και αναφέρθηκε η Arial, αυτή είναι η επόμενη στη σειρά, αν δεν έχετε τις παραπάνω. ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος panoc έγραψε:

Τη γραμματοσειρα παιζει να την αλλαξουμε να βαλουμε κατι σαν την προηγουμενη; Μου φαινεται υπερβολικα κουραστικη αυτη...

 

πριν 44 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Υπομονή με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις παίδες. Εχουμε αρκετές εκκρεμότητες πριν ενεργοποιήσουμε υπογραφές κλπ..

Σίγουρα πα΄ντως θα ενεργοποιηθούν. Για τη γραμματοσειρά θα το κοιτάξουμε (προσωπικά δε θυμάμαι καν τι είχαμε στην προηγούμενη version :hehe: )

 

 

 

πριν 35 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

 

κατι σε arial ειναι σιγουρα πιο ξεκουραστο...

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος dellman έγραψε:

SEGOI UI :p

Η γραμματοσειρά είναι η Ubuntu και δεν θα αλλάξει, θα τη συνηθίσετε, δεν είναι τίποτα :)

 

Παρακαλώ μόνο bug check παιδιά, στο σχεδιαστικό κομμάτι υπάρχουν τόσες διαφορετικές απόψεις που απλά δεν μπαίνουμε στη διαδικασία. 

 

Με συγχωρείτε αν σας φαίνεται απότομο αυτό που λέω, αλλά το design του site το ορίζουμε εμείς όπως τόσα χρόνια, έτσι και τώρα, δεν είναι αντικείμενο για poll. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Clickάρω στο προφίλ μου πάνω δεξιά κ manage followed content. Έτσι έβλεπα πάντα αν υπήρχε μια εξέλιξη σε κάποιο από τα θέματα που παρακολουθώ.

Τώρα πλέον, όπως έχουν ήδη ξαναπεί κι άλλοι,

α) δεν φέρνει πάνω πάνω αυτά που έχουν νέες απαντήσεις

β) λείπουν κάποια, π.χ. τώρα δεν βρίσκω πουθενά ότι ακολουθώ το πείτε ό,τι θέλετε (το βρήκα, είχε γίνει unfollow, δεν ξέρω πώς)

γ) δεν υπάρχουν λινκ (η γνωστή βουλίτσα ή αστεράκι) ώστε να πάμε στο πρώτο διαβασμένο

δ) δεν υπάρχει λινκ να δεις το τελευταίο μήνυμα, ούτε να δεις πότε γράφτηκε (δείχνει μόνο με μπολντ πως κάτι υπάρχει, μα ημερομηνία έχει το πότε έκανες follow το θέμα)

 

Παίζει να φτιαχτούν ποτέ αυτά;; Ρωτάω γιατί δεν έχω δει κάποια απάντηση. Στην ουσία, πρέπει να μπαίνω από περιέργεια σε κάποιο υποφόρουμ να δω αν έχει απαντήσεις ή να ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις ή τα mail; Θα μου έρχονται ένα σωρό.. ρωτάω γιατί για μικροπράγματα βλέπουμε ένα "το κοιτάω"... αυτό είναι πιο major, αλλά όπως έστω τις γραμματοσειρές, δεν έχουμε δει ένα ΟΧΙ πχ.. θενκς

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για τα περισσότερα από τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις είναι οι "Ροές" - Activity Streams. Πήγαινε από το μενού Ροή > Οι Ροές μου > Δημιοργία Νέας Ροής και ενδεικτικά διάλεξε τις παρακάτω επιλογές κατά σειρά:

 

Περιεχόμενο μόνο

Όλο το περιεχόμενο

Όλα (ή Περιεχόμενο που δεν έχω διαβάσει)

Όλα

Μόνο περιεχόμενο που παρακολουθώ

Οποτεδήποτε

 

Κράτα κι έναν σύνδεσμο προς αυτό το Activity Stream και νομίζω ότι για την ώρα καλύπτεις όλες σου τις απαιτήσεις. Παίξε λίγο και με τις άλλες επιλογές, μπορεί να προτιμάς κάτι λίγο διαφορετικό από όσα σου περιέγραψα παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.