Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι καλή στιγμή που θα ρωτήσω αλλά υπολογίζεται κάπου στα κοντά να το ανοίξετε και στο tapatalk για εμάς που διαβάζουμε forum μόνο από εκεί;  από τότε που έκλεισε νιώθω ένα κενό ☺️ λίγες σελίδες πιο πίσω που διάβασα δεν είδα κάτι,  γι αυτό και ρωτάω.. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος liakos3 έγραψε:

Δεν ξέρω αν είναι καλή στιγμή που θα ρωτήσω αλλά υπολογίζεται κάπου στα κοντά να το ανοίξετε και στο tapatalk για εμάς που διαβάζουμε forum μόνο από εκεί;  από τότε που έκλεισε νιώθω ένα κενό ☺️ λίγες σελίδες πιο πίσω που διάβασα δεν είδα κάτι,  γι αυτό και ρωτάω.. 

Λογικά μέσα στο σ/κ ναι, απλά περιμένουμε να λύσουμε τα οποια bugs υπάρχουν πριν αρχίσουμε και προσθέτουμε plugins.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Βλέπω σε μερικές ειδήσεις και review -1 σχόλια. Για ρίξτε μια ματιά.

 

Πχ -> Η Samsung Electronics παρουσίασε τις πιο πρόσφατες καινοτομίες για οθόνες στο Samsung Forum

Γνωστό θέμα, αφορά τις παλιότερες ειδήσεις, αναμένουμε fix. 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σχεδόν όλες τις σελίδες του θέματος δεν το είδα, οπότε ας το βάλω κι αυτό. Για τα subforum που παρακολουθώ έχουν αρχίσει να μου έρχονται ειδοποιήσεις και με mail, εκτός αυτές στο forum. Από τις επιλογές των ειδοποιήσεων, δε με αφήνει να διαλέξω μόνο forum notification χωρίς email. Αν είναι αναπαράξιμο, κοιτάξτε το, αλλιώς να δω εάν αρμενίζω στραβά εγώ :).

Link to comment
Share on other sites

Please, φτιάξτε αυτό το πράγμα με την παράθεση, είναι απίστευτα σπαστικό. Στην παλιά έκδοση, έκανε περίπου το ίδιο, αλλά γύριζες σε raw text και διόρθωνες το bbcode μόνος σου. Εδώ όχι μόνο δεν το κάνεις, αλλά κάνει το ίδιο αν πας ξανά στη σελίδα...

 

1. Πατάω παράθεση σε μια δημοσίευση

2. Σβήνω όλο το κείμενο, εκτός από πχ την 1η γραμμή

3. Δε με αφήνει να γράψω, παρά μόνο μέσα στην παράθεση. Δοκίμασα με τα βελάκια, με το ποντίκι, κλικ πριν, κλικ δεξιά, κλικ από κάτω, τίποτα.

4. Φεύγω από τη σελίδα, έρχομαι πάλι, πατάω παράθεση και φέρνει το ήδη μικρότερο κείμενο (αυτό που είχε μείνει από πριν) και πάλι δε με αφήνει να γράψω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Wizard! έγραψε:

Please, φτιάξτε αυτό το πράγμα με την παράθεση, είναι απίστευτα σπαστικό. Στην παλιά έκδοση, έκανε περίπου το ίδιο, αλλά γύριζες σε raw text και διόρθωνες το bbcode μόνος

???

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος karmen1983 έγραψε:

???

Τι δεν καταλαβαίνεις; :p

Έβαλα τα βήματα για να το επαναλάβετε.

Στο παλιό έκανε το ίδιο, εννοώντας ότι δε σε άφηνε να γράψεις. Γύριζες όμως τον editor σε plain text και έκανες ότι ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

ε αυτό έκανα. Εκανα παράθεση, εσβησα και άφησα τη πρώτη γραμμή και έγραψα εκτός παράθεσης που εσύ λες ότι σε αφήνει να γράψεις μόνο μέσα σε αυτή.  Και όχι δε πάτησα το κουμπί Source. :p

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω κάνει επανειλημμένα χωρίς πρόβλημα. Μου αρέσει δε ιδιαίτερα το drag-n-drop από τη λαβή πανω αριστερά στο πλαίσιο της παράθεσης, γιατί πλέον μπορείς εύκολα να την μεταφέρεις οπουδήποτε μέσα στο κείμενο, ακόμη κι εκεί που παλιά θα χρειαζόταν source edit.

 

Κάνεις έναν κόπο να σβήσεις cookies/cache και να το ξαναδοκιμάσεις; Προβληματάκια στον editor σε άλλους οφείλονταν σε κατάλοιπα από την προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Κάνεις έναν κόπο να σβήσεις cookies/cache και να το ξαναδοκιμάσεις; Προβληματάκια στον editor σε άλλους οφείλονταν σε κατάλοιπα από την προηγούμενη έκδοση.

Δεν έχω cookies/cache γιατί είμαι γραφείο και μπαίνω καθημερινά από private window.

(τώρα για να μπορέσω να σβήσω, απάντησα πρώτα και μετά έσβησα τις πρώτες γραμμές)

 

Επίσης, σε εσένα ήθελα να απαντήσω, στο Ειδήσεις από την Ελλάδα...

Κάθε φορά που μπαίνω στη σελίδα, σε όποιο post κι αν πατήσω παράθεση, μου εμφανίζει το δικό σου μόνο.

Δοκιμάστε το, πατήστε παράθεση, και φύγετε από τη σελίδα, χωρίς να το κάνετε post. Και πηγαίντε μετά να κάνετε μια άλλη παράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να απαντήσω κάνοντας το εξής.

 

1. Κάνω click μέσα στο πλαίσιο

2. Μου εμφανίζει το quote χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα, παρά μόνο να σβήσω το κείμενό του, όχι το πλαίσιο καθαυτό

3. Πάτησα "Εισαγωγή άλλων πολυμέσων" > "Εισαγωγή υπάρχοντος"

4. Έβαλα ένα στην τύχη και τότε χάθηκε το quote.

5. Έσβησα το συνημένο

6. Πάτησα πάλι παράθεση, έφερε το quote ολόκληρο

7. Απάντησα από κάτω

8. Έσβησα από το quote ότι δεν ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Για να διαγράψεις το πλαίσιο, πέρνα το ποντίκι πάνω του, μέχρι να εμφανιστεί το Quote handle που σημειώνω στην εικόνα. Κάνοντας κλικ εκεί, το επιλέγεις όλο και μπορείς να το διαγράψεις με DEL ή BACKSPACE.

 

Επιπλέον, η γραμμή κάτω από το πλαίσιο είναι πάντα κενή. Κάνοντας κλικ εκεί, μπορείς πάντα να γράψεις στο υπόλοιπο μήνυμα και στη συνέχεια να σύρεις την παράθεση πάνω-κάτω στο κείμενό σου (click-and-drag από το quote handle).

 

quote.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Για να διαγράψεις το πλαίσιο, πέρνα το ποντίκι πάνω του, μέχρι να εμφανιστεί το Quote handle που σημειώνω στην εικόνα. Κάνοντας κλικ εκεί, το επιλέγεις όλο και μπορείς να το διαγράψεις με DEL ή BACKSPACE.

 

Επιπλέον, η γραμμή κάτω από το πλαίσιο είναι πάντα κενή. Κάνοντας κλικ εκεί, μπορείς πάντα να γράψεις στο υπόλοιπο μήνυμα και στη συνέχεια να σύρεις την παράθεση πάνω-κάτω στο κείμενό σου (click-and-drag από το quote handle).

 

quote.png

Αυτό λέω... Η γραμμή αυτή δεν υπάρχει. Κάνω click και δεν εμφανίζει τον δρομέα. Κάπως σβήνεται αν σβήσω το κάτω μέρος του μηνύματος. Αν γράψω ΠΡΙΝ το σβήσω, τότε υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Αυτό λέω... Η γραμμή αυτή δεν υπάρχει. Κάνω click και δεν εμφανίζει τον δρομέα. Κάπως σβήνεται αν σβήσω το κάτω μέρος του μηνύματος. Αν γράψω ΠΡΙΝ το σβήσω, τότε υπάρχει.

 

View source, πας τέρμα κάτω, γράφεις κάτω από το blockquote, επιστρέφεις σε WYSIWYG. Δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.