Jump to content



TheLab.gr V4 bugs


jpavly

Recommended Posts

Ιασωνα, δοκιμασε μια τον Yandex ή καποιον αλλο browser ελαφρυ (οπως τον Next ας πουμε). Ξερω , ξεβολευεται ο καθενας οταν εχει συνηθισει καποιον και εχει τα παντα εκει (bookmarks και δε συμμαζευεται).. Απλα δοκιμασε να δεις αν βλεπεις τα ιδια που βλεπω εγω (βλεπω μια σαφη διαφορα στην αποκριση, σιγουρα δε γινονται θαυματα , αλλα η διαφορα στα ματια μου ειναι εμφανης! ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Αλοιμονο λοιπον αν δε μπορουμε να εκφραστουμε ελευθερα χωρις παρεξηγησεις μετα απο δεκα χρονια και δε μπορεις να καταλαβεις αν κανω χιουμορ η οχι.

Εμ, χωρίς παρεξηγήσεις, να είναι διμερές όμως αυτό, δεν μπορώ εγώ να μην σε παρεξηγώ και να παρεξηγείς εσύ :p

πριν 12 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Και ναι εχω θυμωσει παρα πολυ

Θα σου περάσει κι εσένα :p

 

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις, οι πίνακες είναι σε css επίπεδο θεωρώ, θα το λύσουμε γρήγορα. Για τους mobile browsers θα είναι λίγο δύσκολο, Ιάσωνα εσύ ποιον χρησιμοποιείς; Stock Android ποιος χρησιμοποιεί; lol

 

@UltraB οι ειδήσεις είναι σχεδόν έτοιμες, ίσως βγουν και σήμερα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2016 at 11:50 AM, UltraB said:

Edit #4: Βάλτε μια 404 ώστε να φαίνεται ότι δεν υπάρχει η  x σελίδα. Τώρα απ ότι βλέπω προβάλει την αρχική όταν μια σελίδα δεν υπάρχει.

  • Επίσης υπάρχει κανένας καλύτερος editor στα post από αυτόν που έχουμε τώρα; Με το προηγούμενο νομίζω είχαμε περισσότερες επιλογές, επίσης προσθέστε τη δυνατότητα να βλέπουμε το bbcode (αν ακόμα είναι με bbcode)
  • Στο προφιλ, υπάρχει ένα πεδίο Rank στο "γκρουπ" About. Θα πρέπει να μετονομαστεί σε κάτι πιο σχετικό καθώς έχουν ξεμείνει από τις προηγούμενες εκδόσεις οι custom τίτλοι μας. Επίσης δεν υπάρχει κάποιος τρόπος στην νέα έκδοση που να έχω βρει μέχρι τώρα, ώστε να δίνει τη δυνατότητα στο χρήστη να αλλάξει το τι έχει γράψει εκεί.
  • Στα URL δε λειτουργεί το auto retrieve title. Φτιάξτε το αν γίνεται γιατί στην προηγούμενη έκδοση πολλοί πετούσαμε όπως είναι το URL με αποτέλεσμα τώρα να φαίνεται ένα URL αντί ο τίτλος της σελίδας.

Προσωπικά θέλω πίσω το κλασσικό το κουμπάκι που έκανε εναλλαγή από bbcode σε preview.

 

Βοηθάει πάρα πολύ όταν ήθελα να κάνω 2-3 quote και γενικά κάτι πιο "περίπλοκο" από το να δώσω μια απάντηση με ένα απλό κείμενο.

Πόσο μάλλον τώρα που τα κάνει αυτόματα και δεν λειτουργεί σωστά.

 

Τώρα για παράδειγμα ήθελα να γράψω πριν από το quote και δε μπορούσα. Επίσης είχα ανοιχτό σαν απάντηση το quote που βλέπετε παραπάνω και ένα άλλο και δε μπορούσα να αντιγράψω το ένα στο άλλο. Πατούσα quote στο παραπάνω post της karmen και μου έβγαζε το παραπάνω που είχα στη δίπλα καρτέλα...

Link to comment
Share on other sites

ήθελες να γράψεις εδώ;

πριν 11 λεπτά, το μέλος jpavly έγραψε:

Εμ, χωρίς παρεξηγήσεις, να είναι διμερές όμως αυτό, δεν μπορώ εγώ να μην σε παρεξηγώ και να παρεξηγείς εσύ :p

Θα σου περάσει κι εσένα :p

 

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις, οι πίνακες είναι σε css επίπεδο θεωρώ, θα το λύσουμε γρήγορα. Για τους mobile browsers θα είναι λίγο δύσκολο, Ιάσωνα εσύ ποιον χρησιμοποιείς; Stock Android ποιος χρησιμοποιεί; lol

 

@UltraB οι ειδήσεις είναι σχεδόν έτοιμες, ίσως βγουν και σήμερα. 

ή ήθελες να γράψεις εδώ;

πριν 4 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Προσωπικά θέλω πίσω το κλασσικό το κουμπάκι που έκανε εναλλαγή από bbcode σε preview.

 

Βοηθάει πάρα πολύ όταν ήθελα να κάνω 2-3 quote και γενικά κάτι πιο "περίπλοκο" από το να δώσω μια απάντηση με ένα απλό κείμενο.

Πόσο μάλλον τώρα που τα κάνει αυτόματα και δεν λειτουργεί σωστά.

 

Τώρα για παράδειγμα ήθελα να γράψω πριν από το quote και δε μπορούσα. Επίσης είχα ανοιχτό σαν απάντηση το quote που βλέπετε παραπάνω και ένα άλλο και δε μπορούσα να αντιγράψω το ένα στο άλλο. Πατούσα quote στο παραπάνω post της karmen και μου έβγαζε το παραπάνω που είχα στη δίπλα καρτέλα...

και δε σε άφηνε;

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Προσωπικά θέλω πίσω το κλασσικό το κουμπάκι που έκανε εναλλαγή από bbcode σε preview.

 

Βοηθάει πάρα πολύ όταν ήθελα να κάνω 2-3 quote και γενικά κάτι πιο "περίπλοκο" από το να δώσω μια απάντηση με ένα απλό κείμενο.

Πόσο μάλλον τώρα που τα κάνει αυτόματα και δεν λειτουργεί σωστά.

 

Τώρα για παράδειγμα ήθελα να γράψω πριν από το quote και δε μπορούσα. Επίσης είχα ανοιχτό σαν απάντηση το quote που βλέπετε παραπάνω και ένα άλλο και δε μπορούσα να αντιγράψω το ένα στο άλλο. Πατούσα quote στο παραπάνω post της karmen και μου έβγαζε το παραπάνω που είχα στη δίπλα καρτέλα...

 

Πατώντας το "source" μπορείς να βάλεις τον κέρσορα εκεί που θέλεις και να γράψεις κανονικά,να κάνεις copy-paste κτλ.

Τα quotes μπορείς να τα αλλάξεις θέση με drag&drop.

Επίσης πατώντας ctrl+δεξί κλικ εμφανίζονται κάποιες επιλογές είτε υπάρχει quoted message είτε όχι .

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, rastafari said:

 

Πατώντας το "source" μπορείς να βάλεις τον κέρσορα εκεί που θέλεις και να γράψεις κανονικά,να κάνεις copy-paste κτλ.

Τα quotes μπορείς να τα αλλάξεις θέση με drag&drop.

Επίσης πατώντας ctrl+δεξί κλικ εμφανίζονται κάποιες επιλογές είτε υπάρχει quoted message είτε όχι .

To source ψάχνω. Προσωπικά δε το βλέπω κάπου.

 

@karmen1983 Αυτό που έπαθα ήταν: Είχα δύο καρτέλες ανοιχτές στο ίδιο θέμα για να κάνω δύο quotes. Πάτησα λοιπόν quote στο post της karmen στη μια, πατάω quote στη δεύτερη καρτέλα και μου ξαναβγάζει το quote της karmen (της πρώτης καρτέλας δηλαδή) στη δεύτερη, ενώ θα έπρεπε να μου βγάζει το post του jpavly στη δεύτερη καρτέλα.

 

Θα μου πείτε γιατί δε χρησιμοποιείς το MultiQuote; Γιατί πρώτον προτιμώ (συνήθεια αν θέλετε) τον μπακαλίστικο μου τρόπο και δεύτερον επειδή την τελευταία φορά που προσπάθησα στην νέα έκδοση, μου έσπασε τα νεύρα διότι δε λειτουργούσε σωστά, πράγμα που φαίνεται να διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rastafari said:

Αυτό με τα quotes όπως το περιγράφεις με δυο διαφορετικές καρτέλες δηλαδή με ff και chrome που μόλις το δοκίμασα δούλεψε σωστά.

source.jpg

Προφανώς αν το δοκίμασες σε διαφορετικούς browser να είναι οι καρτέλες. Εκτός αν εννοείς ότι το testαρες σε δύο browsers.

 

Όσο για το Source, εξακολουθώ να μη το βλέπω. Με λίγα λόγια δεν υπάρχει εκεί :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το team του forum! :)

Μπορώ να ζητήσω να αλλάξετε κάτι? Αυτό το logo πάνω αριστερά στην σελίδα (Thelab.gr)... δεν βάζετε κανά άλλο ή έστω το παλιό? Δεν κάνει ρε παιδιά... αισθητικά δεν μου αρέσει καθόλου... εδώ μέσα αξίζει κάτι μακραάν καλύτερο! Φιλικά πάντα! :):pleasantry:

Δεν θα επεκταθώ σε άλλα ζητήματα μιάς και έχω υπομονή και καλή πίστη οτι το site θα επανέλθει στο 100% αλλά αυτό το logo.... 

Spoiler

Είναι χάλια sorry :hehe::p:)

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Καλησπερίζω το team του forum! :)

Μπορώ να ζητήσω να αλλάξετε κάτι? Αυτό το logo πάνω αριστερά στην σελίδα (Thelab.gr)... δεν βάζετε κανά άλλο ή έστω το παλιό? Δεν κάνει ρε παιδιά... αισθητικά δεν μου αρέσει καθόλου... εδώ μέσα αξίζει κάτι μακραάν καλύτερο! Φιλικά πάντα! :):pleasantry:

Δεν θα επεκταθώ σε άλλα ζητήματα μιάς και έχω υπομονή και καλή πίστη οτι το site θα επανέλθει στο 100% αλλά αυτό το logo.... 

  Reveal hidden contents

 

^ To αίτημα σας έχει ήδη προωθηθεί στο αντίστοιχο τμήμα: /dev/null και θα ληφθεί σοβαρά υπόψη.

 

Επίσης:

 

πριν 20 ώρες, το μέλος jpavly έγραψε:

Παρακαλώ μόνο bug check παιδιά, στο σχεδιαστικό κομμάτι υπάρχουν τόσες διαφορετικές απόψεις που απλά δεν μπαίνουμε στη διαδικασία. 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, UltraB said:

Προφανώς αν το δοκίμασες σε διαφορετικούς browser να είναι οι καρτέλες. Εκτός αν εννοείς ότι το testαρες σε δύο browsers.

 

Όσο για το Source, εξακολουθώ να μη το βλέπω. Με λίγα λόγια δεν υπάρχει εκεί :p

 

Δυο διαφορετικούς browsers και δυο διαφορετικά tabs. . .

 

Για το κουμπί "source" θα λάβεις απάντηση από τους κόκκινους αν μπορεί να γίνει κάτι  :)

Link to comment
Share on other sites

@astrolabos Κάνε τα κόλπα σου να πάρω το Source πίσω :p

 

Νομίζω κατάλαβα γιατί συμβαίνει το παραπάνω. Έχετε ενεργό κάτι σαν auto save των post και ακόμα και τη σελίδα να κλείσω, όταν επανέλθω θα είναι εκεί εφόσον δεν έχω αφήσει άδειο το πλαίσιο της απάντησης. Εε λογικά αυτό συμβαίνει και με τα quotes. Πολύ καλό feature, μόνο αν παίξει σωστά με τα quote όμως. 

 

PS: Δείτε τη βρήκα: GIFV support via media tag :woot:

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το media tag είναι για παλιά version. Όλα τα έχουμε στην άκρη για να φτιαχτούν, απλά αν δεν τελειώσουν τα θέματα που αντιμετωπίζουμε δε μπορούμε να επεκταθούμε σε plugins.

Link to comment
Share on other sites

Σε Android τελικά με τον default και Firefox το performance δεν πάει καλά. Ειδικά με τον default browser, στον Firefox παλεύεται. Στον chrome πάει καταπληκτικά, όσοι έχετε θέμα κάνετε μια δοκιμή και σε chrome please.

 

Οι ειδήσεις έχουν σχεδόν τελειώσει, περιμένουμε μια διόρθωση ακόμα και βγαίνουν :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.