Jump to content



Κάνουν τα εργαλεία το μάστορα; Γενική συζήτηση για εργαλεία και DIY κατασκευές!


Recommended Posts

Γνώμη μου επειδή θα το χρησιμοποιείς περιστασιακά πάρε λιθίου. Γιατί με τα καδμίου όταν θα το χρειαστείς θα πρέπει να περιμένεις να φορτίσει :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου επειδή θα το χρησιμοποιείς περιστασιακά πάρε λιθίου. Γιατί με τα καδμίου όταν θα το χρειαστείς θα πρέπει να περιμένεις να φορτίσει :)

 

το φαντάστηκα :p

 

παίρνω κάτι αξιοπρεπές λιθίου γύρω στο 50αρικό??

την προσφορά του lidl που είχες βάλει πιο πάνω τη ξέχασα και δεν είχε τπτ όταν πήγα.. :(

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, αυτό λέει για τα βασικά μερεμέτια ενός σπιτιού??θα έχει θέμα με μπαταρία μιας και βλέπω ότι δεν είναι λιθίου ?

 

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_black-decker-epc18ca-1164973.html

Όλως τυχαίως πέτυχα στο newsletter του κίτρινου σχεδόν το ίδιο, με λιθίου. Έχει υπερδιπλάσια ροπή και υπερδιπλάσια χρήματα :).

edit για link:

http://www.e-shop.gr/drapanokatsabido-mpatarias-black-decker-10mm-2-taxytiton-18v-li-ion-13ah-kasetina-egbl188k-p-TLS.020487

Τιμή προσφοράς είναι 99.90€.

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

το φαντάστηκα :p

παίρνω κάτι αξιοπρεπές λιθίου γύρω στο 50αρικό??

την προσφορά του lidl που είχες βάλει πιο πάνω τη ξέχασα και δεν είχε τπτ όταν πήγα.. :(

Λογικα στην επομενη φουρνια εργαλειων θα βγαλει το 18αρι. Αν δε βιαζεσαι το λεω.

Επισης μιας και η χρηση σου θα ειναι περιστασιακη μηπως λεω μηπως να δεις και κατι σε ρεύματος?

Γιατι εχεις φυγει απο τα 10.8 του lidl και κοιτας 18αρια. Που ειδικα με μπαταριες καδμιου δεν ειναι καθολου βολικα καθως ειναι βαρια.

Ζυγισε λιγο τις αναγκες σου και τι ακριβως θες να κανεις και βλεπουμε το καταλληλο :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικα στην επομενη φουρνια εργαλειων θα βγαλει το 18αρι. Αν δε βιαζεσαι το λεω.

Επισης μιας και η χρηση σου θα ειναι περιστασιακη μηπως λεω μηπως να δεις και κατι σε ρεύματος?

Γιατι εχεις φυγει απο τα 10.8 του lidl και κοιτας 18αρια. Που ειδικα με μπαταριες καδμιου δεν ειναι καθολου βολικα καθως ειναι βαρια.

Ζυγισε λιγο τις αναγκες σου και τι ακριβως θες να κανεις και βλεπουμε το καταλληλο :)

 

Δεν είναι ότι κοιτάω συγκεκριμένα 18άρια, εάν προλάβαινα το 10άρι από lidl θα το έπαιρνα καθώς πιστεύω ότι θα με κάλυπτε για τα βασικά βιδώματα και τρυπήματα.. για κάτι πιο βαρύ έχω το παλιό το B&D ρεύματος αλλά 1ον δε βιδώνει :p και 2ον, θα ήθελα να το αποφύγω για ελαφριές εργασίες και μικρές τρύπες..

 

και μέσα στα παραπάνω, δε θέλω να δώσω και πολλά λεφτά καθώς δεν είναι ότι θα το λιώσω κιόλας..

οπότε συνοψίζοντας, ψάχνω κάτι για βιδώματα/ξεβιδώματα και light τρυπήματα (άρα μάλλον 10άρι?), με μπαταρία λιθίου σε normal τιμή, άντε να ανέβω λίγο αν είναι να πάρω κάτι πιο ποιοτικό που θα μου κρατήσει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Δες το skil 2321aa. Ειμαι απο κινητο οποτε δυσκοκο να βρω λινκς κλπ. Το ειχα δει χθες ή προχθες στο αμαζον γερμανιας καπου στα 70 με πολυ καλες κριτικές

Edit και αν δε βιαζεσαι περιμενε λιγο. Το 18αρι του λιντλ ειχε βγει στο ιταλικο λιντλ αρα ισως πλησιαζει και για εδω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλος προς το παρόν το επιπλάκι. Θα βγουν τα ράφια, θα μπουν συρτάρια και επάνω ένας καθρέπτης (μπιζου κλπ μου μυρίζει :p)

 

post-33144-0-16303600-1455023584_thumb.jpost-33144-0-37861100-1455023586_thumb.j

post-33144-0-58374400-1455023588_thumb.jpost-33144-0-99732200-1455023590_thumb.j

post-33144-0-51006500-1455023593_thumb.j

 

 

A και μία φώτο απο το αρχικό

 

post-33144-0-66950000-1455023774_thumb.j

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολλά μπράβο για τη προσπάθεια και το αποτέλεσμα. 

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια, αλλά πιστεύω ότι τα πομολάκια που έβαλες το αδικούν. Μήπως να κοίταζες σε κάτι τέτοιο; 

10545_ph13616-600x500.jpg

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Θα το έκανα αλλά έσχουμε 2 ενδεχόμενα. Ο πάτος είναι από κόντρα πλακέ και μέσα θα μπουν εσώρουχα, μαγιό και τέτοια μπλιμπλικια οπότε δε θα σηκώνει βάρος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.