Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

2 hours ago, karmen1983 said:

Για μικροδουλειές είναι μια χαρά. Μην περιμένεις όμως τίποτα παραπάνω από αεροσυμπιεστή χωρίς καζάνι.

 

image.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.png

Για καμια μπαλα, αυτοκινητα (μιας και ποτε δε φουσκωνουν τα λάστιχα) αντε και κανενα δοχειο διαστολης καμια βαρκα κτλ. Δε σκοπεύω να βαψω με αυτο. Ελπιζω να κανει δουλεια γιατι καποια θελαν κανα 20 λεπτο για 1 λαστιχο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο τροχος τι λεει;; τον εχει παρει κανεις;; πρεπει να ειναι 250ρις.......επισης εχει και ρυθμιζόμενες στροφές............. δεν ξερω αν εχει start and stop αν εχει και αυτο ισως ειναι ο μοναδικος με 30 ευρω που εχει αυτα τα καλουδια.

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος dukepapas έγραψε:

Ο τροχος τι λεει;; τον εχει παρει κανεις;; πρεπει να ειναι 250ρις.......επισης εχει και ρυθμιζόμενες στροφές............. δεν ξερω αν εχει start and stop αν εχει και αυτο ισως ειναι ο μοναδικος με 30 ευρω που εχει αυτα τα καλουδια.

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Γωνιακός τροχός PWS 125 G6 | 346212 - Ανθεκτικό περίβλημα

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dukepapas said:

Ο τροχος τι λεει;; τον εχει παρει κανεις;; πρεπει να ειναι 250ρις.......επισης εχει και ρυθμιζόμενες στροφές............. δεν ξερω αν εχει start and stop αν εχει και αυτο ισως ειναι ο μοναδικος με 30 ευρω που εχει αυτα τα καλουδια.

Εχω το παλαιότερο μοντελο. Το προβλημα για μενα ειναι η λαβή του ειναι ερασιτεχνικο. Ειναι μακρυς σε σχεση με επώνυμα και δε βολευει σε μερικα πράγματα. Σε σχεση με καλο dewalt και bosch προσωπικά ηταν μερα με νυχτα. Δε ξερω αν αυτο το μοντελο κλειδωνει το αλλο ηθελε συνεχη πιεση και ηταν κουραστικο να πιεζεις τοσο μακρια ειδικα οταν θες ακριβεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον παλαιό Α1 έχω και εγώ επάνω στην βάση και κόβω σιδηρικά. Το ότι θέλει συνεχή πίεση για την συγκεκριμένη περίπτωση επάνω στην βάση είναι καλό γιατί όσο το πιέζεις δουλεύει και αν γίνει καμιά στραβή απλώς αφήνεις την σκανδάλη.

Αν προλάβω θα πάρω άλλον ένα μόνο και μόνο για τις ρυθμιζόμενες στροφές για χρήση στο χέρι.

 

Έγινε επεξεργασία από osa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με  τα εργαλεία του φυλλαδίου από 20/5/2021 έχω πάρει τα εξης:

1. Πριονοκορδέλα , αξιοπρεπής για τα χρήματά της , την έχω ευχαριστηθεί ..Ίσως το εργαλείο που έχω χρησιμοποιήσει περισσότερο στις κατασκευες μου εδώ και ένα χρόνο που το έχω στη κατοχή μου.

2. Τριβείο χουφτας τύπου δελτα , αρκετα καλό ευχαριστημένος και από αυτό

3. Επαναφορτιζόμενο πολυεργαλειο-κατσαβίδι , πεντε-έξι φορές το έχω χρησιμοποιήσει (αγοράσθηκε νομίζω λιγάκι φθηνότερα σε προηγούμενη προσφορά έτσι απλά για να υπάρχει) αλλά με βόλεψε πολύ σε κάτι επισκευές/τροποποιήσεις  στα ντουλάπια της κουζίνας σε κάτι δυσπρόσιτα σημεία με τη χρήση του γωνιακού και του εκκεντρου αντάπτορα. Δεν μου φαινεται και  πολύ δυνατό αλλά δεν έχω και μέτρο συγκρισης για τέτοιου μεγέθους κατσαβίδια. Ούτε κρύο ούτε ζέστη... Τη δουλεια μου πάντως την έκανα  με αυτό όταν χρειάστηκε :)

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Εξοπλίσου με ποιοτικά και ανθεκτικά εργαλεία που θα βρεις μόνο στα Lidl! Εργαλεία που θα σου λύσουν τα χέρια!

image.png

image.png

image.png

image.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2021 at 10:38 ΜΜ, το μέλος Parhs έγραψε:

Εχω το παλαιότερο μοντελο. Το προβλημα για μενα ειναι η λαβή του ειναι ερασιτεχνικο. Ειναι μακρυς σε σχεση με επώνυμα και δε βολευει σε μερικα πράγματα. Σε σχεση με καλο dewalt και bosch προσωπικά ηταν μερα με νυχτα. Δε ξερω αν αυτο το μοντελο κλειδωνει το αλλο ηθελε συνεχη πιεση και ηταν κουραστικο να πιεζεις τοσο μακρια ειδικα οταν θες ακριβεια

Πήρα και το καινούργιο μοντέλο ... πληροφοριακά είναι ποιο κοντό και πιο συμμαζευμένο από το παλαιότερο και η σκανδάλη κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 20/9/2020 at 4:22 ΜΜ, το μέλος UltraB έγραψε:

 

Αυτή εδώ ψάχνω

Την έχουν φέρει στα καταστήματα; Δεν είδα να την έχουν βγάλει στα φυλλάδια κλπ. Αν ναι, να πάω να ψάξω εδώ στα τοπικά μήπως και την έχουν. Ευχαριστώ!

Κοντά ένα χρόνο μετά την έβγαλαν.

Υγρών στερεών + λειτουργία φυσητήρα με 40€. Τι λέτε, αξίζει;

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Parkside® Ηλεκτρική σκούπα υγρών/στερεών PWD 12 A1 - Πολλαπλών χρήσεων,

 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή εν τέλη, πόσο μάλλον για τα χρήματα της. Δεν έχω εμπειρία με άλλες, αλλά είναι περίπου ισάξια επαγγελματικής Bosch καμιάς εικοσαετίας.

Το μόνο κακό που βρήκα είναι ότι κάνει αρκετό θόρυβο κάτι που μάλλον ισχύει σε όλες τέτοιου είδους και ο τρόπος εξαγωγής του αέρα.

 

Γενικά για κάποιον που ψάχνει κάτι οικονομικό για σπίτι, αυτοκίνητο κλπ είναι ιδανική αν δεν τον απασχολεί ο θόρυβος. Φοβερή επίσης και η λειτουργία του φυσητήρα, μεγάλο bonus, όπως και τα 3 χρόνια εγγύησης και το μέγεθος της.

 

Ξέχασα να αναφέρω πως τα πλαστικά τα περιφεριακά είναι ανάλογα της τιμής, μην περίμενετε κάτι ιδιαίτερο.

 

awMEFg3.jpg yJCgJp8.jpg

 

Btw, αυτή η Bosch που βλέπεται το τι έχει ρουφήξει αυτά τα χρόνια δε περιγράφεται. Και δουλεύει καθημερινά! Σκυλί!

Και πέρα από ένα καλώδιο που κόπηκε και σακούλες δεν έχει ζητήσει το παραμικρό!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, UltraB said:

Αρκετά καλή εν τέλη, πόσο μάλλον για τα χρήματα της. Δεν έχω εμπειρία με άλλες, αλλά είναι περίπου ισάξια επαγγελματικής Bosch καμιάς εικοσαετίας.

Το μόνο κακό που βρήκα είναι ότι κάνει αρκετό θόρυβο κάτι που μάλλον ισχύει σε όλες τέτοιου είδους και ο τρόπος εξαγωγής του αέρα.

 

Γενικά για κάποιον που ψάχνει κάτι οικονομικό για σπίτι, αυτοκίνητο κλπ είναι ιδανική αν δεν τον απασχολεί ο θόρυβος. Φοβερή επίσης και η λειτουργία του φυσητήρα, μεγάλο bonus, όπως και τα 3 χρόνια εγγύησης και το μέγεθος της.

 

Ξέχασα να αναφέρω πως τα πλαστικά τα περιφεριακά είναι ανάλογα της τιμής, μην περίμενετε κάτι ιδιαίτερο.

 

awMEFg3.jpg yJCgJp8.jpg

 

Btw, αυτή η Bosch που βλέπεται το τι έχει ρουφήξει αυτά τα χρόνια δε περιγράφεται. Και δουλεύει καθημερινά! Σκυλί!

Και πέρα από ένα καλώδιο που κόπηκε και σακούλες δεν έχει ζητήσει το παραμικρό!

Και εγω ειχα παρει μια karcher κοντα στα 200€ αλλα ειναι για πεταμα. Σκεψου το ακροφυσιο που πουλανε για το αυτοκινητο απο την υποπιεση τα πλαστικα κλεινουν - το στομιο και δε ρουφαει. Φυσικα ρυθμιση εντασης δεν εχει. Ο αερας οταν φυσαει ειναι πιο αδυναμος και απο πιστολακι στη χαμηλη σκαλα, σαν ανεμιστηρας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ποτε θα φερει τι ειναι λιγο αγνωστο. Κοιταξε αυτο το θεμα σε ημερομηνιες αντιστοιχες με περυσι μπας κ την εχει βγαλει :)

 

Σε αλλα νεα εργαλεια απο την ερχομενη εβδομαδα

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Εδώ θα βρεις προσφορές σε τιμές Lidl! Είμαστε δεσμευμένοι να σου προσφέρουμε προϊόντα υψηλής...

 

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Εδώ θα βρεις προσφορές σε τιμές Lidl! Είμαστε δεσμευμένοι να σου προσφέρουμε προϊόντα υψηλής...

 

 

WWW.LIDL-HELLAS.GR

Εδώ θα βρεις προσφορές σε τιμές Lidl! Είμαστε δεσμευμένοι να σου προσφέρουμε προϊόντα υψηλής...

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! για βαψιμο οχι, εχει πολυ μικρο καζανι.

η ηλεκτροκολληση ειναι φοβερη αλλά δεν την εχει φερει ποτε μεχρι τωρα στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.