Jump to content



Κανάλια που παρακολουθώ στο youtube


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Clickspring περιμένω πολύ να δω τον μηχανισμό αντικυθήρων που θα κάνει για φέτος.

 

Ο James είναι τιτανομέγιστος για 3d printed robots xrobots.co.uk

Γενικά για 3d printers no1 είναι ο Tom για μένα Toms3D

Δεν είδα κάποιος να αναφέρει τον Ben Heck και είναι κρίμα γιατί παραμένει καλό κανάλι αν και δεν το παρακολουθώ όσο παλιά.

Πρόσφατα γράφτηκα και στο punished props αλλά και στο adafruit industries για τα layer by layer και 3dprinting show.

Τέλος μου αρέσουν τα σχέδια και project από την νεαρά από Πορτογαλία στο get hands dirty.

 

Bonus κανάλι γιατί και οι μαστροχαλαστές μαγειρεύουν βλέπω τον Alex.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τον αυτον τον ξερετε?

αν οχι να τον μαθετε!

Ανεβαζω το συγκεκριμενο γιατι εκλαψα στο γελιο τος στην αρχη αλλα και στο ενδιαμεσο με διαφορες ατακες κατα τη περιγραφη του..dont buy it!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektar2018 said:

Τον αυτον τον ξερετε?

αν οχι να τον μαθετε!

Ανεβαζω το συγκεκριμενο γιατι εκλαψα στο γελιο τος στην αρχη αλλα και στο ενδιαμεσο με διαφορες ατακες κατα τη περιγραφη του..dont buy it!?

φοβερος ο τυπος , ειμαι συνδρομητης καιρο τωρα γιατι περα απο την πλακα (και τα καντηλια πανε συννεφο) τα λεει εξω απο τα δοντια και αναλυει μεχρι βιδας!

φυσικα μαζι μ αυτον παρεα παει και this old tony (απαιχτος!!) diresta , electroboom κλπ τσεκαρε τους , θα σου φτιαχνουν την μερα!

και για ''βαρια'' μηχανολογια > ο δασκαλος mrpete222  (tubalcain)

Έγινε επεξεργασία από makio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, με υγεία, ασφάλεια και μεράκι.

Σάς μιλάω ότι εδώ και πολλούς μήνες, έχω καταργήσει την τηλεόραση και βλέπω YouTube τεχνίτες. 

Πριν κοιμηθώ, επιλέγω 3-4 βίντεο που ανοίγω στην αναμονή.  Έχω 2ο ποντίκι με 5 μέτρα  καλώδιο στο κρεβάτι και κοιμάμαι σοφότερος !! 

 

Τώρα που έχω και τις προτάσεις σας, καθάρισα για πολύ καιρό... 

 

Να προτείνω έναν master για Epoxy Resin κατασκευές (έπιπλα ή κάδρα - τοίχους κλπ) :   αυτόν ο οποίος εξηγεί κάθε κίνηση και παράλληλα έχει κατάστημα.  

Επειδή όμως τα μεταφορικά του, είναι για καλαμπούρι 50άρικο, εγώ παρήγγειλα μία κινέζικη με 5 €.

Να δούμε βρε αδελφέ αν κάνει κάπου, σωστή δουλειά.  Casting ή επάλειψη.  Αν κιτρινίζει, τέτοια πράγματα.     

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο οταν παραλαβειςτην κινεζικη θελω 2 πραγματα

1. Αν περασες τελωνείο 

2. Φυιαξε κατι και αστο στον ηλιο και πες αν κιτρινιζει :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως, να ενημερώσω.     

Παρήγγειλα αυτό με 150 € σε μέγεθος  50 λίτρα (52 cm X 38 cm) προκειμένου να κάνω έναν νιπτήρα λουτρού.

Εκεί δεν θα πειράξει καθόλου, ακόμα και αν κιτρινίζει.  Το θέμα είναι, να μην έχει άλλα κουσούρια. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

απο το λιγο που τον τσεκαρα ειναι αναξιοπιστος - η τιμη ειδικα δειχνει κραχτης

το ποσο ευτυχως ειναι μικρο οποτε το πολυ πολυ να περιμενεις περ 40 μερες να γινουν refund απο ebay

 

απο αγγλια βρηκα προχειρα αυτον που δειχνει πιο σωστος και σε λογικα πλαισια τιμης

 

γενικα ,αν βρισκεις κατι ενδιαφερον (εως πολυ) κανε πρωτα καμια ερωτηση στον πωλητη για να δεις αντιδρασεις

 

edit> τελωνειο λογικα δεν πρεπει να περασει μιας και η τιμη+μεταφορικα ειναι κατω απο το ατελες οριο (22 ε)

βεβαια οταν δουν οι τελωνες ενα κουτι με 2χ 2λιτρα σχεδον δοχεια σε μια κουτα (και αναλογο βαρος) αποκλειεται να μην το ψαξουν (πιθανοτατα)

εκει θα χρειαστει να τους στειλεις αποδειξεις απο ebay+paypal για να επιβεβαιωσεις την τιμη .....αλλα ας ερθει η ωρα και τα ξαναλεμε

Έγινε επεξεργασία από makio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.