Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

πριν 24 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

 

Αυτό, γιατί αν επιτρέπεται;

Θα σου πω: 1) ψευδώς είπαν ότι το παιχνίδι θα βασιστεί στον Β' Π.Π.. Το παιχνίδι, εντέλει, δεν βασίζεται στον Β' Π.Π.. Τον χρησιμοποιεί ως αφηρημένο σκηνικό και τίποτα περισσότερο.

2) Αισχρή προπαγάνδα και εμμονή σε ιστορικές ανακρίβειες. Να τα δεχτώ όλα αυτά, αλλά όταν δεν υπάρχει μέτρο και στα πετάνε κατάμουτρα κάθε τρεις και λίγο, ε, πάει πολύ.

3) Μισοτελειωμένο παιχνίδι, λίγες πίστες, απαιτούνται πολλές βελτιώσεις. Και άλλα παιχνίδια, δυστυχώς, κυκλοφορούν σ' αυτά τα χάλια, αλλά εδώ μιλάμε για το bf v. Απαράδεκτη η κυκλοφορία του σ' αυτήν τη μορφή.

4) Μπασταρδεμένα modes. Δεν θέλω pubg/fortnite/cod elements. Θέλω ένα ρεαλιστικό (κατά το δυνατόν), αρσενικό (όχι με την έννοια του μάτσο άντρα), αυθεντικό πολεμικό παιχνίδι. Δεν το βλέπω.

Επαναλαμβάνω: το παιχνίδι, αν στρώσει, μπορεί και να το αγοράσω. Έχει κάποια στοιχεία που μου αρέσουν. Ελπίζω να διορθώσουν ορισμένες από τις πολλές ατέλειές του.

  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακουω γκρινια γενικα και δεν ξερω γιατι. Πραγματικα. Σε καποιους αρεσει σε αλλους δεν αρεσει. Τα ιδια και με το 1 τα ιδια και με το 4. Οποιος δεν γουσταρει δεν παιζει. Εγω που την βρισκω και ειμαι μαζοχας και θελω να βριζω παιζω. Απλα τα πραγματα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Θα σου πω: 1) ψευδώς είπαν ότι το παιχνίδι θα βασιστεί στον Β' Π.Π.. Το παιχνίδι, εντέλει, δεν βασίζεται στον Β' Π.Π.. Τον χρησιμοποιεί ως αφηρημένο σκηνικό και τίποτα περισσότερο.

2) Αισχρή προπαγάνδα και εμμονή σε ιστορικές ανακρίβειες. Να τα δεχτώ όλα αυτά, αλλά όταν δεν υπάρχει μέτρο και στα πετάνε κατάμουτρα κάθε τρεις και λίγο, ε, πάει πολύ.

3) Μισοτελειωμένο παιχνίδι, λίγες πίστες, απαιτούνται πολλές βελτιώσεις. Και άλλα παιχνίδια, δυστυχώς, κυκλοφορούν σ' αυτά τα χάλια, αλλά εδώ μιλάμε για το bf v. Απαράδεκτη η κυκλοφορία του σ' αυτήν τη μορφή.

4) Μπασταρδεμένα modes. Δεν θέλω pubg/fortnite/cod elements. Θέλω ένα ρεαλιστικό (κατά το δυνατόν), αρσενικό (όχι με την έννοια του μάτσο άντρα), αυθεντικό πολεμικό παιχνίδι. Δεν το βλέπω.

Επαναλαμβάνω: το παιχνίδι, αν στρώσει, μπορεί και να το αγοράσω. Έχει κάποια στοιχεία που μου αρέσουν. Ελπίζω να διορθώσουν ορισμένες από τις πολλές ατέλειές του.

 

Περα απο το 3, δε θα συμφωνησω σε τιποτα αλλο ως λογους αρνησης αγορας του παιχνιδιου. Δε λεω οτι δεν ισχυουν στην πραγνατικοτητα, απλως ψειριζεις δυο θεματα ασχετα με το αν αξιζει η αγορα ενος παιχνιδιου. Αλλωστε, ο β' ππ νομιζω προωθηθηκε σαν θεματολογια του bfv ,και οχι ως σκοπος πιστης αναπαραστασης.  Συν οτι με τα dlc μαχες, χαρτες και τοποθεσιες συνεχως θα προστιθενται φανταζομαι. Για το 4, παλι νομιζω κακως ασχολεισαι. Τo mode των παιχνιδιων που αναφερεις δεν υπαρχει καν (ακομα) ενω τα κλασσικα battlefield mode ειναι εδω, κανονικοτατα. 

 

Για το αρρενωπο της υποθεσης τωρα... Το βρισκω πιο αρρενωπο απο το bf1, συμφωνα με την δικη μου και αντικειμενικοτατη (κατ' εμε) αποψη. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Update Notes – Battlefield V 12-11-2018 Update – Although the update notes may change over the next 24 hours, here’s a glimpse of improvements we are rolling out tomorrow:
    • Players no longer get spotted on the mini-map after killing an enemy.
    • Fixed an issue where high-level Recon players lost access to the Throwing Knife.
    • Adjusted the initial respawn count on specific maps in Domination mode.
    • Fixed a crash that could occur when being in the Practice Range as a squad.
    • Fixed a crash that could occur when viewing the Tides of War menu.
    • Fixed a crash that could occur when playing the Nordlys War Story.
    • Corrected the Tides of War countdown notice to show the correct number of days.
    • Fixed broken audio when watching the tutorial videos.

The main fix here is that players won’t show up on the mini-map now whenever they kill an enemy! Players should also prepare for the second week of the Overture weekly missions which should go live right now or within the day.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:
  • Update Notes – Battlefield V 12-11-2018 Update – Although the update notes may change over the next 24 hours, here’s a glimpse of improvements we are rolling out tomorrow:
    • Players no longer get spotted on the mini-map after killing an enemy.
    • Fixed an issue where high-level Recon players lost access to the Throwing Knife.
    • Adjusted the initial respawn count on specific maps in Domination mode.
    • Fixed a crash that could occur when being in the Practice Range as a squad.
    • Fixed a crash that could occur when viewing the Tides of War menu.
    • Fixed a crash that could occur when playing the Nordlys War Story.
    • Corrected the Tides of War countdown notice to show the correct number of days.
    • Fixed broken audio when watching the tutorial videos.

The main fix here is that players won’t show up on the mini-map now whenever they kill an enemy! Players should also prepare for the second week of the Overture weekly missions which should go live right now or within the day.

Δωσε καβατζα στο λαο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Δωσε καβατζα στο λαο.

Καλά, αυτό δεν το βρίσκω κακό. Γιατί, δηλαδή, να "προδοθεί" η θέση σου στους αντιπάλους; Αυτός που σκότωσες, ας έρθει να σε βρει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλά, αυτό δεν το βρίσκω κακό. Γιατί, δηλαδή, να "προδοθεί" η θέση σου στους αντιπάλους; Αυτός που σκότωσες, ας έρθει να σε βρει.

 

Γιατι απλα δε μπορουν να το κανουν σωστα και το κοβουν παντελως. Απο τη στιγμη που εχεις οπτικη επαφη με τον αντιπαλο θα θα επρεπε να γινετε αυτοματα spotted.

Το εχω ξαναγραψει, στη πραγματικοτητα, οταν θα φωναζες "εεεε εδω εδω ειναι" και η squad σου (τουλαχιστο) θα τον ηξερε που ειναι.

Προφανως η τα ξωπλωμενα παιδακια αφηνουν πολυ χρημα η εχουν  τρομερη τελικα ανικανοτητα να γραψουν κωδικα. Ελπιζω το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος panoc έγραψε:

 

Γιατι απλα δε μπορουν να το κανουν σωστα και το κοβουν παντελως. Απο τη στιγμη που εχεις οπτικη επαφη με τον αντιπαλο θα θα επρεπε να γινετε αυτοματα spotted.

Το εχω ξαναγραψει, στη πραγματικοτητα, οταν θα φωναζες "εεεε εδω εδω ειναι" και η squad σου (τουλαχιστο) θα τον ηξερε που ειναι.

Προφανως η τα ξωπλωμενα παιδακια αφηνουν πολυ χρημα η εχουν  τρομερη τελικα ανικανοτητα να γραψουν κωδικα. Ελπιζω το πρωτο.

Ωραία, ας το ξέρει μόνον η squad του νεκρού. Ή ας πουν ότι θα σε βλέπουν όσοι είναι σε ακτίνα 20 μέτρων. Δεν ξέρω αν γίνεται, ιδέες ρίχνω στο τραπέζι.

Το να σε βλέπει ολόκληρη η αντίπαλη ομάδα, δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ωραία, ας το ξέρει μόνον η squad του νεκρού. Ή ας πουν ότι θα σε βλέπουν όσοι είναι σε ακτίνα 20 μέτρων. Δεν ξέρω αν γίνεται, ιδέες ρίχνω στο τραπέζι.

Το να σε βλέπει ολόκληρη η αντίπαλη ομάδα, δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Oλα γινονται, αρκει

1. να το θες, 2 να μπορεις να το υλοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος panoc έγραψε:

Oλα γινονται, αρκει

1. να το θες, 2 να μπορεις να το υλοποιησεις.

Καταλαβαίνω, επομένως, πως η λογική τους συνοψίζεται στο "μην τυχόν και δυσαρεστήσουμε τα (μόγγολα) παιδιά". Αποτέλεσμα; Τραγικές λύσεις σε απλά προβλήματα....

Link to comment
Share on other sites

Παντα στα BF μολις κλαιγανε τα μογγολακια στα πατωματα / αεροπλανα κτλ τους εκαναν τη χαρη και τους καβαντζωναν. Γιατι σας φαινεται περιεργο? Οταν τον πινουν απο skilled παικτες αναγκαστικα θελεις να τον κρατησεις και τον ασχετο/κακο στο παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

 
Γιατι απλα δε μπορουν να το κανουν σωστα και το κοβουν παντελως. Απο τη στιγμη που εχεις οπτικη επαφη με τον αντιπαλο θα θα επρεπε να γινετε αυτοματα spotted.
Το εχω ξαναγραψει, στη πραγματικοτητα, οταν θα φωναζες "εεεε εδω εδω ειναι" και η squad σου (τουλαχιστο) θα τον ηξερε που ειναι.
Προφανως η τα ξωπλωμενα παιδακια αφηνουν πολυ χρημα η εχουν  τρομερη τελικα ανικανοτητα να γραψουν κωδικα. Ελπιζω το πρωτο.
Το "ε εδώ εδώ είναι" υπάρχει πατώντας το Q.
Δεν είναι το σποτινγκ του στυλ πλεπω που πάει ο εχθρός στο μίνι μαπ σε κάθε βήμα του για 20 δευτερόλεπτα π.χ.
Αλλά μπορείς ακόμα να υποδείξεις το σημείο που κρύβεται ο εχθρός / μογγολος.

Όταν σε κάποιους σέρβερ στο 4 ακυρωναν το μίνι μαπ και παράλληλα σποτινγκ + friendly fire τότε το λέγαμε "hardcore mode" τώρα που ακυρώνεται το σποτινγκ που σε ακολουθεί βήμα βήμα το λέμε δώσε καβατζωμα στο λαό.

Προσωπικά έχω πάρει πολλά κιλς από το μίνι μαπ , όπως και deaths εξάλλου.
Δεν νομίζω να μου λείψει...


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια κοροϊδία είναι το spotting. Δηλαδή εσύ λες "εεε εδώ είναι" και άλλοι 3 ξέρουν το προς τα που έφυγε και που ακριβώς βρίσκεται; Spotting μόνο στην περιοχή. Στον παίχτη και ειδικά στις κινήσεις του, ποτε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Μια κοροϊδία είναι το spotting. Δηλαδή εσύ λες "εεε εδώ είναι" και άλλοι 3 ξέρουν το προς τα που έφυγε και που ακριβώς βρίσκεται; Spotting μόνο στην περιοχή. Στον παίχτη και ειδικά στις κινήσεις του, ποτε...

 

Kανεις δεν ειπε κατι τετοιο. Τα εχω πει και παλαιοτερα.

Ειναι πολυ απλο αυττο που λεω, οσο εχεις οπτικη επαφη με τον αντιπαλο πρεπει να ειναι spotted αν οχι στη squad σου, τουλαχιστον σε οποιον ειναι διπλα σου/κοντα σου. Τι πιο φυσιλολογικο απο αυτο.

Εαν πεθανεις απο καποιον και εφοσον τον ειδες που ειναι πρεπει αυτοματα να γινεται spotted η θεση του (δε ζηταω να τον ακολουθει το spotting, αυτο ειναι τραγκικο), αν οχι στη squad σου, τουλαχιστον σε οποιον ειναι διπλα σου/κοντα σου. Τι πιο φυσιλολογικο απο αυτο. Δηλαδη σου περνας απο πορτα σε περιμενει ξαπλωμενο μογκολο το βλεπεις σε βλεπει σε ξαπλωνει πριν πεις κιχ και αυτος που ερχετε 4 μετρα πισω σου και καλα δεν εχει ιδεα τι εγινε μολις μπροστα του; Εγκεφαλο κοτοπουλου εχουμε ;

 

Οσο για το spotting στο 5, εχω ξαναγραψει

On 6/9/2018 at 9:15 ΜΜ, το μέλος panoc έγραψε:

 

Oχι φυσικα, αν και εχει ηδη κυκλοφορισει. Απλα δεν υπαρχει spotting, αυτο που υπαρχει εχει χρησιμοτητα μονο στο πυροβολικο : "ταδε συντεταγμενες εκει ειναι ριξτε", στη πραξη ειναι πιο λογικο να γινεται αυτο που γινεται στο 1, δειχνει με το χερι "λαλακες εκει ΅ειναι!" γυριζεις κεφαλι και τον βλεπεις...

 

 

Θα δεχομουν να μην υπαρχει spotting οταν δε μπορει καποιος να ξαπλωνει μονιμα σε καθε πιθανη και απιθανη γωνια να περιμενει να περασει το θυμα.
Τοτε ναι, δε θα με ενοιαζε καθολου, αλλα το μονο αντιμετρο που υπηρχε στο 1 για τα ξαπλωμενα μογκολα ηταν το spotting, στο 5 οχι μονο δεν υπαρχει ουτε αυτο, αλλα με το ΤΤΚ να τεινει στο απολυτο μηδεν δεν εχεις ποτε καμια ελπιδα.

Έγινε επεξεργασία από panoc
Link to comment
Share on other sites

Battlefield V TTK Change List - 12-12-2018

 

Παράθεση

Although not extremely vocal within our deeply engaged community, we see from our game data that the wider player base is dying too fast leading to faster churn - meaning players may be getting frustrated with dying too fast that they choose not to log back in and learn how to become more proficient at Battlefield V. Changing TTK values in addition to improving TTD elements will help these particular instances and hopefully result in better gameplay experiences for players of all skill levels.

 

Headless chickens from BF1 are dying too fast...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.