Jump to content



Recommended Posts

Στην υγειά μας, βρε παιδιά.

Υ.Γ. Ναι, είμαι ενταγμένος στην ομάδα των εναλλακτικών καλημεράκηδων, ήτοι προσπαθώ να βρω εναλλακτικούς τρόπους να πυροδοτήσω τις αντιδράσεις των καλημεροεχθρών:hehe:.

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Στην υγειά μας, βρε παιδιά.

Υ.Γ. Ναι, είμαι ενταγμένος στην ομάδα των εναλλακτικών καλημεράκηδων, ήτοι προσπαθώ να βρω εναλλακτικούς τρόπους να πυροδοτήσω τις αντιδράσεις των καλημεροεχθρών:hehe:.

Ειμαι πολυ περηφανος για σενα! Κατω οι καλημερομαχοι ΩΡΕ! Καλημερα γλυκουληδες καλημερομαχοι...

Τους εκανα τη μουρη κρεας παλι ραααααααα ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις με πηραν πριν λιγο τηλεφωνο στη δουλεια, μιλουσε καποιος μετρια αγγλικα και μου ειπε οτι καλει επειδη υπαρχει προβλημα σε καποιο pc και στελνει μηνυμα σφαλματος στους σερβερ της microsoft. Ηξερε την επωνυμια της επιχειρησης :o

Εκει που μου εξηγουσε ποιο υποτιθεται οτι ειναι το προβλημα εκλεισε η γραμμη... Ειναι legit η απατη? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Ρε σεις με πηραν πριν λιγο τηλεφωνο στη δουλεια, μιλουσε καποιος μετρια αγγλικα και μου ειπε οτι καλει επειδη υπαρχει προβλημα σε καποιο pc και στελνει μηνυμα σφαλματος στους σερβερ της microsoft. Ηξερε την επωνυμια της επιχειρησης :o

Εκει που μου εξηγουσε ποιο υποτιθεται οτι ειναι το προβλημα εκλεισε η γραμμη... Ειναι legit η απατη? 

99.999% απάτη.

Όμως δεν είναι το πιο κατάλληλο σημείο να ρωτήσεις ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simon said:

Ειναι legit η απατη?

999,999‰ απάτη. Προσοχή σε τέτοια μην ανοίξεις συζήτηση προσπαθώντας να καταλάβεις τι συμβαίνει. Το πιθανότερο, θα ξανατηλεφωνήσουν. Μια γνωστή μου προ ημερών έκανε το λάθος να απαντήσει στην ερώτησή τους αν έχει windows και την έχουν πλακώσει στα τηλέφωνα. Άλλοτε με κωδικούς που φαίνονται να είναι από Αγγλία, άλλοτε από αλλού και με προφορά αγγλικών που παραπέμπει σε Πακιστάν, Ινδία κλπ. Αν έχετε αναγνώριση κλήσης δες τι δείχνει.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψυχραιμη σκεψη κατεληξα στο οτι ειναι απατη ? 

Με προβληματιζει παντως που ηξεραν την επωνυμια της επιχειρησης. Η προφορα μου ακουστηκε πακισταν...

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Με προβληματιζει παντως που ηξεραν την επωνυμια της επιχειρησης.

 

Λες και είναι δύσκολο να συσχετίσουν τηλέφωνο με επωνυμία επιχείρησης :p

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Simon said:

Μετα απο ψυχραιμη σκεψη κατεληξα στο οτι ειναι απατη ? 

Με προβληματιζει παντως που ηξεραν την επωνυμια της επιχειρησης. Η προφορα μου ακουστηκε πακισταν...

 

Στη εταιρία μου έχουν τηλεφωνήσει αρκετές φορές.

 

Η δική μου απάντηση ήταν: Ποιά Microsoft (ρε φιλαράκι). Το μηχάνημα μου είναι linux εδώ και χρόνια. Δεν ξαναπήραν.

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Λες και είναι δύσκολο να συσχετίσουν τηλέφωνο με επωνυμία επιχείρησης :p

Ειναι τοσο οργανωμενοι? Τοτε αξιζουν ενα χαρτζιλικι για τον κοπο τους :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.