Jump to content



Recommended Posts

Καλη κουβεντα δε χρωστατε.. που ειναι ο p55s να βρω ενα φιλαρακι να μου πει πως μ'αγαπαει στ'αληθεια αφου και συ εχει γαιδουροποιηθειειει

Αντε καλησπερα σας!

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Καλη κουβεντα δε χρωστατε.. που ειναι ο p55s να βρω ενα φιλαρακι να μου πει πως μ'αγαπαει στ'αληθεια αφου και συ εχει γαιδουροποιηθειειει

Αντε καλησπερα σας!

 

Εδώ είμαι, σ΄αγαπάω (όχι ερωτικά, μην παρεξηγηθούμε κίόλας) αλλά τώρα δεν προλαβαίνω. 

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κουνηθήκαμε αρκετά εδώ. Το φοβερό ήταν πως άρχισε να κουνάει και σκέφτηκα "οκ, ήρεμα, το έχουμε ξαναζήσει αυτό".

4-5 δευτερόλεπτα μετά, το κούνημα γίνεται δυνατότερο και ακούω το τρίξιμο του κτηρίου, γυρνάω, βλέπω τη γυναίκα μου κάτασπρη, σηκώνομαι από την καρέκλα του γραφείου, την αρπάζω και βγαίνουμε έξω.

Όλοι οι καταστηματάρχες είχαν βγει έξω και κοιτάζονταν άλαλοι.

Πρώτη φορά αισθάνομαι τέτοιον τρόμο κατά τη διάρκεια μιας σεισμικής δόνησης.

Εύχομαι όλοι να είναι καλά.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλος τελικά ρε παιδιά; Ήμουν σε τηλεδιάσκεψη και απλά τον κατάλαβα. Δεν φάνηκε μεγάλος παρά μόνο διαρκείας. Πόσα ρίχτερ ήταν τελικά;;

 

Edit: Διαβάζω alert για τσουνάμι, ότι έχουν πέσει καμπαναριά, σχολεία κλπ.

Έχουμε κανέναν από Σάμο και τριγύρω να μας δώσει εικόνα αν όλοι είναι καλά;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DEADLAZARUS said:

σηκώνομαι από την καρέκλα του γραφείου, την αρπάζω και βγαίνουμε έξω.


Γιώργο να στε καλά. Προσέχετε. Αναλόγως του κτιρίου και των αποστάσεων, αν δεν είστε πολύ κοντά σε έξοδο, τα δευτερόλεπτα του σεισμού είναι καλύτερα να πηγαίνεις κάτω από τραπέζι ή κάτω από δοκάρι (πόρτα). Εκτός αν η πόρτα είναι κοντά. Θα έχετε πολλούς μετασεισμούς λογικά, την μικρή να μη φοβάται, με την ησυχία σου τσέκαρε σε σπίτι γραφείο αντικείμενα σε βιβλιοθήκες, ράφια κλπ. Μετακίνησέ τα αν είναι επ΄φοβα για πτώση.

Στα ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά όποιο δεν χρειάζεσαι βγάλτο από πρίζα.

Το αστρολαβάκι μου είναι γενναίο δυστυχώς, αλλά ο Χόντας... Αχ ο Χόντας, κάτι μου μυρίζει. :p 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο ελάχιστο δεν είχα καταλάβει το μέγεθος του σεισμού. Εξού και χιουμοριστικό ποστ στην προηγούμενη σελίδα.

 

Καλή δύναμη σε όσους μένουν πάνω! Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω.

Καταγραφή-79.jpeg
WWW.IN.GR

Όπως φαίνεται και από εικόνα που αναρτήθηκε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης μεγάλο τμήμα του ναού στο Καρλόβασι κατέρρευσε. Πρόκειται για την εκκλησία «Παναγία Θεοτόκου».

 

Capture-38.jpg
WWW.IN.GR

Σεισμός : Ανθρωποι αλλόφρονες έχουν βγει στους δρόμους για να προφυλαχτούν και άλλοι αναζητούν τους δικούς τους ανθρώπους μέσα στα ερείπια.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τα Ρίχτερ είναι περίεργη κλίμακα, για αυτό βλέπουμε έτσι διαφορετικά νούμερα. Δεν είναι χάρακας.

1 minute ago, UltraB said:

Εξού και χιουμοριστικό ποστ στην προηγούμενη σελίδα.


Μην εξηγείς βρε Αντώνη. Δεν πειράζει να κάνουμε και χιούμορ, όλα τα παιδιά εδώ καταλαβαίνουν τι είναι σοβαρό και τι αστείο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eγώ περιμένω να βγουν κάποιοι και να πουν ότι οι καλημέρες είναι υπεύθυνες για το σεισμό.

Πόσο το δίνει αυτό ο ΟΠΑΠ ;  οέο ;

πριν 2 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Αχ ο Χόντας, κάτι μου μυρίζει. :p

 

Μπα, δεν παίρνει χαμπάρι ο χόντας ...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p55 said:


δεν αποκλείεται. Έτσι σερνόμουνα στα πατώματα του Μινιόν όταν είδα τα ποδήλατα και μου παν ΟΧΙ, τι να μας πουν τα γατάκια του Χόντα...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεόραση μιλά για ρήγματα. Από τα μεγαλύτερα εκείνο στις Αλκυονίδες λένε. Πολλές καλησπέρες στον Ήρωα Χόντα, τώρα του φταίει κι η Κομοτηνή; Έχουν ωραία στραγάλια και σουτζούκ λουκούμ εκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.