Jump to content



Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ελάτε να τις πάρετε (τις καλημέρες).

 

Τις καλημέρες όλοι τις λιγουρεύονται, ακόμα και αυτοί που δεν το παραδεχονται.:hehe:

 

2406139.jpg.574038e640d91ec62e8560c434dc3a7a.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Καλημερα κ χρονια πολλα!

 

πριν 6 ώρες, το μέλος p55 έγραψε:

Καλημέρα.

 

πριν 6 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
 

Ελάτε να τις πάρετε (τις καλημέρες).

Καλημέρα.

 

πριν 4 ώρες, το μέλος p55 έγραψε:

 

Τις καλημέρες όλοι τις λιγουρεύονται, ακόμα και αυτοί που δεν το παραδεχονται.:hehe:

 

πριν 3 ώρες, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Καλημερα χρονια πολλα Ζητω το ΟΧΙ. ισως το τελευταιο ηχηρο αυτης της χωρας..

 

πριν 47 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Συννεφιασμένη, βροχερή. Αύριο Πέμπτη.
Καλό απόγευμα Λαμπ.

 

122589424_3377137072339377_2128081528411

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

Τι καλο απογευμα σεβάσμιε? 


ήταν αργάμιση για καλημέρα. Νωρίς για καληνύχτα. Ο αρχηγούλης κατάλαβε και με έβαλε μαζί με τις καλημέρες.
 

 

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

Μόνο βροχή, μπετά και μιζέρια.


δεν σ' αρέσουν τα μπετά. Να μένεις στεγνός. Να ζεσταίνεται το κοκκαλάκι σου. Ν' ανοίγεις την Λινουξπισάρα σου με μόνο κίνδυνο να πέσει το ρεύμα. Θες περιπετειούλες. Παρθένο δάσος. Ημίχλωρα λιβάδια. Λάσπες. Να συναντάς χόρνετς σφηκες-δολοφόνους κι ωραία φιδάκια. Να παριστάνεις το πειραματικό αλεξικέραυνο. Κι όλα αυτά γιατί; Επειδή ποτέ δεν διάβασες τις πρώτες σελίδες στο DOS manual. «Η συσκευή προορίζεται για χρήση σε κλειστό χώρο» «Αν βρέχει και ρίχνει κεραυνούς μην βάλετε τη συσκευή να λειτουργήσει υπαιθρίως».

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Θες περιπετειούλες. Παρθένο δάσος. Ημίχλωρα λιβάδια. Λάσπες. Να συναντάς χόρνετς σφηκες-δολοφόνους κι ωραία φιδάκια. Να παριστάνεις το πειραματικό αλεξικέραυνο. Κι όλα αυτά γιατί; Επειδή ποτέ δεν διάβασες τις πρώτες σελίδες στο DOS manual. «Η συσκευή προορίζεται για χρήση σε κλειστό χώρο» «Αν βρέχει και ρίχνει κεραυνούς μην βάλετε τη συσκευή να λειτουργήσει υπαιθρίως».

 

Κι εμένα μου αρέσουν αυτά, έχω πρόβλημα γιατρέ μου? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Simon said:

Κι εμένα μου αρέσουν αυτά, έχω πρόβλημα γιατρέ μου?

αναλόγως το αυτοκίνητο και την παρέα.

σας τα έχει υποδείξει ο Κούκης, τον σνομπαρετε. Με Λάντα του 1985 δεν έχεις πρόβλημα. Αν έχεις την Πεμβέ του Πέτα, αν ψάχνεις κεριά στην Αυτοκίνηση για να γυαλίζει το άουτο, αν πήγες κι αγόρασες όχημα χαμηλό, βρες οφθαλμίατρο να σου γράψει κολλύριο για το δάκρυ που θα ρίξεις.

Κι αν έχω φουρ χουιλ ντράιβ, το τουαρέγκ, κάνα άλλο με 300 χιλιάρικα; Επίσης δεν έχεις πρόβλημα. Θεωρητικώς. Πρακτικώς, επειδή κι αυτό θέλει κερί για να γυαλίζει, επειδή η μόνη διαδρομή που έχει κάνει οφφ ρόουδ είναι Μαρούσι-Σουβλάκια Κηφισιάς, επειδή η Άλισον δεν το θέλει και πολύ το οφφ ρόουδ, θέλει να φάει αλευρόπιτα στο Μονοδένδρι, να ανεβάσει φωτο στο ΦουΜπου και να φορέσει γυαλιά ηλίου μην την χτυπήσει ο ήλιος των Ιμαλαΐων, επειδή δεν θα οδηγήσει η Άλισο στην επιστροφή αλλά εσύ, επομένως εκεί στην κυρά Κικίτσα θα πρέπει να κάνεις κράτει στο οινόπνευμα, κι είναι γνωστό απ' τον Τριστάνο και την Ιζόλδη ότι δεν γίνεται να κάνεις κράτει, μαζεύονται πολλά επειδή κι άστο καλύτερα το τουαρέγκ.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

αναλόγως το αυτοκίνητο και την παρέα.

σας τα έχει υποδείξει ο Κούκης, τον σνομπαρετε. Με Λάντα του 1985 δεν έχεις πρόβλημα. Αν έχεις την Πεμβέ του Πέτα, αν ψάχνεις κεριά στην Αυτοκίνηση για να γυαλίζει το άουτο, αν πήγες κι αγόρασες όχημα χαμηλό, βρες οφθαλμίατρο να σου γράψει κολλύριο για το δάκρυ που θα ρίξεις.

Κι αν έχω φουρ χουιλ ντράιβ, το τουαρέγκ, κάνα άλλο με 300 χιλιάρικα; Επίσης δεν έχεις πρόβλημα. Θεωρητικώς. Πρακτικώς, επειδή κι αυτό θέλει κερί για να γυαλίζει, επειδή η μόνη διαδρομή που έχει κάνει οφφ ρόουδ είναι Μαρούσι-Σουβλάκια Κηφισιάς, επειδή η Άλισον δεν το θέλει και πολύ το οφφ ρόουδ, θέλει να φάει αλευρόπιτα στο Μονοδένδρι, να ανεβάσει φωτο στο ΦουΜπου και να φορέσει γυαλιά ηλίου μην την χτυπήσει ο ήλιος των Ιμαλαΐων, επειδή δεν θα οδηγήσει η Άλισο στην επιστροφή αλλά εσύ, επομένως εκεί στην κυρά Κικίτσα θα πρέπει να κάνεις κράτει στο οινόπνευμα, κι είναι γνωστό απ' τον Τριστάνο και την Ιζόλδη ότι δεν γίνεται να κάνεις κράτει, μαζεύονται πολλά επειδή κι άστο καλύτερα το τουαρέγκ.

 

Για σενα ειπα λαντα που δεν φοβάσαι  την ταχυτητα. Εγω στα λιβάδια στα δαση και τα ρούνττριπς επιλέγω άλλο-->

 

Spoiler

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

νομίζω υπάρχει παρανόησις σε προηγούμενο μήνυμά μου. Δεν με συγκινεί η ταχύτητα = δεν ένιωσα ποτέ την χαρά, το thrilling, που νιώθουν οι περισσότεροι άνθρωποι από την μεγάλη ταχύτητα σε δρόμο. Μόνο τον φόβο. Αυτόν μια χαρά τον νιώθω σε ο,τιδήποτε κινείται. Πας αργά; Φοβάμαι. Πας γρήγορα; Φοβάμαι. Πας κανονικά; ΟΚ δεν πολυφοβάμαι, λιγοφοβάμαι όμως.
(απολαμβάνω υπό προϋποθέσεις διαδρομές σε δάσος κλπ)

Υπήρξε μια εξαίρεση στη ζωή μου, για σύντομο χρονικό διάστημα, ευτυχώς γιατί δε νομίζω να διαρκούσε για πολύ, όπου υπήρξα όντως ατρόμητος, συνεπιβάτης μηχανής και το απολάμβανα. Παρότρυνα κιόλας τον οδηγό να γκαζώσει λίγο ακόμα. Εκεί όντως δε φοβόμουν, παραδόξως. Και δεν οφειλόταν στην εμπιστοσύνη μου στις οδηγικές ικανότητες του οδηγού.

Τώρα, για την επιλογή σου: όχι, Λάντα καλύτερο. Παρότι δεν αποδοκιμάζω εκείνο που διάλεξες, υπάρχει μικρό προβληματάκι: είναι λίγο μεγαλούτσικο, δεν χωρά εύκολα εκεί που πρέπει να χωρά. Στα λιβάδια είναι μικρό πρόβλημα. Σε στενή κατηφόρα ανάμεσα σε βράχο και γκρεμό, όπου ο δασικός κόβεται απότομα και πρέπει κάπως να επιστρέψεις στην ανηφόρα, η επιλογή σου έχει θεματάκια. Δεν τους φτιάνουν πάντοτε φαρδείς τους δασικούς... 


 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Σε στενή κατηφόρα ανάμεσα σε βράχο και γκρεμό, όπου ο δασικός κόβεται απότομα και πρέπει κάπως να επιστρέψεις στην ανηφόρα, η επιλογή σου έχει θεματάκια. Δεν τους φτιάνουν πάντοτε φαρδείς τους δασικούς... 

 

 

Αν περνάνε οι καθρέφτες δεν έχεις θέμα. Όσο πιο μεγάλο τόσο πιο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μη. Οι καθρέφτες μαζεύονται, η ρόδα όχι. Δε νομίζω να μιλάμε για το ίδιο πράγμα.

Πάρτε κι ένα δωράκι που προοριζόταν για τον @astrolabos, επιτρέπεται αδμινς και μοδς να το μετακινήσουν ελευθέρως στα ανέκδοτα, για τα οποία και προοριζόταν αρχικώς πριν διακόψει τον ειρμό ο γενναίος, γνωστικός μα αγεωγράφητος Κούκης.
By Manos Voularinos

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Μη. Οι καθρέφτες μαζεύονται, η ρόδα όχι. Δε νομίζω να μιλάμε για το ίδιο πράγμα.

 

 

Η Ελλάδα έχει παρα πολύ καλό δίκτυο δασικών δρόμων. Και δρόμους έχει και καλοι είναι και πολλές φορές συντηρούνται.

Επομένως το δικτυο αυτό παρακαλάει για οχήματα τύπου campervan. Πας παντού και το απολαμβάνεις.  Τωρα αν τύχει και χρειαστεί να φτυαρίσεις κανα διωρο, να σπρώξεις κανα βράχο με λοστάρι ή να παιξει αλισοπρίονο για να καθαρίσεις κλαδια so be it γι αυτό πας. Αν δε γουστάρεις πήγαινε λουτρά αλίμου τι να πω.

 

Οι φωτό είναι δικές μου πενταετίας, από το  Ε4/Ε6.  

 

Εδώ πάει χαλαρά-->

image.png

 

Και εκεί πάει-->

image.png

 

Ντάξει εδώ δε πάει πιο πάνω, αλλά τίποτα συμβατικό δε πάει -->

image.png

^

Οπότε αράζεις, στηνεις, κάνεις φαγάκι και πίνεις μπυρες. Μετά κοιμάσαι σε στρώμα στη ζεστή σου van-άρα σαν κύριος

 

Εσύ λες για τέτοια σημεία. Ε οκ.

Εδώ αν είσαι στόκος που δεν τσεκαρες χάρτες και βγήκες σε αδιέξοδο, κανεις όπισθεν μεχρι να βρείς να γυρίσεις. Που το πρόβλημα? Αν είχες τζιμνυ ακόμα και να εκανες αναστροφή (πολυ επικυνδυνο ενιοτε) δεν θα είχες μισή γκαρσονιέρα χώρο να αράξεις με την παρέα.

 

image.png

 

 

Οπότε,  σου λέω και πάλι, οι φόβοι σου είναι υπερβολικοί. 

 

Υ.Γ.: Eγώ dedicated campervan δεν έχω, αλλά έχω λιώσει τα απλα Τ4/Τ5. Αν ανεβει το ETH θα πάρω/φτιάξω κάτι τέτοιο:

 

image.png

 

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τρυφερή λουλουδίστικη. Ένα υπέροχο ματσάκι κυκλάμινα ας στολίζει το αυτί σου Αρχηγούλη, να ΄ναι η μερούλα σου γλυκιά, μελωμένη, τραγανή σαν παστέλι Ζευγολατιού.

Απρουβντ στις φωτογραφίες του Κούκη. 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.