Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Αν και παρακολουθώ το νήμα, δεν  σχολιάζω για δικούς μου λόγους, οπότε πάμε παρακάτω.

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

για το παλικάρι 15 χρονών δεν είδα κάποιο σχόλιο

 

Ας δούμε πρώτα τι θα δείξει η ιατροδικαστική εξέταση και ύστερα σχολιάζουμε, δεν είμαστε μπαρμπάδες στο καφενείο.

 

arkadia_15xronos_xr.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Βρέθηκε νεκρός στο σπίτι του στην Αρκαδία - «Ο αδερφός μου ήταν ένα πολύ δυνατό παιδί. Δεν είχε κανένα πρόβλημα» έγραψε ο αδελφός του στο Facebook

 

ΥΓ. εγώ πάντως τα εμβόλια τα έχω κάνει...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Μία ώρα πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

ο χλευασμός που οφείλετε, είστε τσιράκια της κυβερνήσεως και του Great Reset Slogan ;

(αν τα παίρνετε πείτε και σε εμένα να πάρω τίποτα και να βγω να σκίσω τις κάλτσες μου έξω μέσα θα τα βρούμε)

 

για το παλικάρι 15 χρονών δεν είδα κάποιο σχόλιο, σαν να φοράτε παρωπίδες και προσπαθείτε να είστε POLITICALLY CORRECT, για να γίνετε αποδεκτοί στην κοινωνία, όπου η κοινωνία αυτή σε πετάει καθημερινά σαν στυμμένη λεμονόκουπα και με το παραμικρό έχει βγάλει το φτυάρι να σε θάψει !

 

έχετε γίνει χειρότεροι από αυτά που κοροϊδεύατε !

  Reveal hidden contents

boo! lauren bacall GIF by Warner Archive

 

Δεν είμαστε POLITICALLY CORRECT, είμαστε σκέτο CORRECT, εξ' ου και ο χλευασμός. Εάν θέλεις περισσότερη ανάλυση, θεωρώ ότι κάποιος που έρχεται καθημερινά σε επαφή με ασθενείς, παίζει με τη ζωή του εάν επιλέξει να μην εμβολιαστεί, και κατακρίνω την απόφασή του.

Συμφωνώ όμως ότι θέλουμε να είμαστε αποδεκτοί στην κοινωνία, κατά τον ίδιο τρόπο που οι αρνητές δεν είναι αποδεκτοί.

Όποιος επιλέγει να δρα αντικοινωνικά, θα πρέπει να είναι διατεθειμένος να υποστεί και λίγο χλευασμό.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, honda22 said:

 

 

Εντάξει, αγαπημένο από εδώ και πέρα, θα το κολλάω σε κάθε ευκαιρία

 

 

1 hour ago, ARMAGEDDON said:

για το παλικάρι 15 χρονών δεν είδα κάποιο σχόλιο

 

Ε μα για αυτό ερχόμαστε εδώ, για να μάθουμε. Για πες...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα ήθελα κάποια υπόθεση γενικά αν έχει κανείς καμιά ιδέα τι έγινε και η Σουηδία την πάτησε ( σαν την Ελλάδα (?) ) σε σχέση με τους άλλους γείτονες;

Είναι οι συνθήκες διαβίωσης σαν την Ελλάδα (γελάει ο κόσμος); Είναι το κάπνισμα; Είναι γκέτσιδες και η ισότητα τους μειώνει τα αντισώματα;

Πάει γραμμικά με τον πλυθυσμό;

 

Βάζω και έναν χάρτη με τα νούμερα για να δούμε τι γίνεται. Τα νούμερα από το worldometers.info

 

htyhtrfyht.thumb.png.21ea886a5d3e791e7c656d24181ad473.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickzzz said:

Πάντως θα ήθελα κάποια υπόθεση γενικά αν έχει κανείς καμιά ιδέα τι έγινε και η Σουηδία την πάτησε ( σαν την Ελλάδα (?) ) σε σχέση με τους άλλους γείτονες;

 

Η Σουηδία πολύ νωρίς στο ξέσπασμα της πανδημίας αποφάσισε ότι θα ακολουθήσει τακτική YOLO. Με κίνδυνο να είμαι ελαφρώς αφοριστικός, όταν ήλπιζαν ότι η λοίμωξη σκοτώνει μόνο τους γέρους, αποφάσισαν ότι θα επιδιώξουν να πάνε σε κοινωνική ανοσία και δια της νόσησης, με τους νεότερους να συνεχίζουν απρόσκοπτα τη ζωή τους.

 

Από νωρίς η τακτική αποδείχτηκε μοιραία και το σουηδικό πείραμα κατακρίθηκε σε επιστημονικά και πολιτικά άρθρα.

Λχ:

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/0141076820945282

https://www.bbc.com/news/world-europe-55347021

https://foreignpolicy.com/2020/12/22/sweden-coronavirus-covid-response/

 

Βέβαια, η Σουηδία το έκανε σκοπούμενα και κρίνεται γι αυτό. Τα νούμερα λένε πολύ περισσότερα για εμάς, που υποτίθεται ότι εφαρμόσαμε δρακόντεια μέτρα και είμαστε στην ίδια κατάσταση, γιατί θεωρώ ότι στην ουσία οι συνεχείς ΚΥΑ ήταν προπέτασμα καπνού για την ανικανότητα της κυβέρνησης να μας προστατέψει και τη δική μας συλλογική απροθυμία να προστατευτούμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, acct said:

 

Η Σουηδία πολύ νωρίς στο ξέσπασμα της πανδημίας αποφάσισε ότι θα ακολουθήσει τακτική YOLO. Με κίνδυνο να είμαι ελαφρώς αφοριστικός, όταν ήλπιζαν ότι η λοίμωξη σκοτώνει μόνο τους γέρους, αποφάσισαν ότι θα επιδιώξουν να πάνε σε κοινωνική ανοσία και δια της νόσησης, με τους νεότερους να συνεχίζουν απρόσκοπτα τη ζωή τους.

 

Από νωρίς η τακτική αποδείχτηκε μοιραία και το σουηδικό πείραμα κατακρίθηκε σε επιστημονικά και πολιτικά άρθρα.

Λχ:

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/0141076820945282

https://www.bbc.com/news/world-europe-55347021

https://foreignpolicy.com/2020/12/22/sweden-coronavirus-covid-response/

 

Βέβαια, η Σουηδία το έκανε σκοπούμενα και κρίνεται γι αυτό. Τα νούμερα λένε πολύ περισσότερα για εμάς, που υποτίθεται ότι εφαρμόσαμε δρακόντεια μέτρα και είμαστε στην ίδια κατάσταση, γιατί θεωρώ ότι στην ουσία οι συνεχείς ΚΥΑ ήταν προπέτασμα καπνού για την ανικανότητα της κυβέρνησης να μας προστατέψει και τη δική μας συλλογική απροθυμία να προστατευτούμε.

 

Ναι κάπως έτσι έγινε και φτάσαν εκεί. Το θέμα είναι ότι αυτοί μόλις τους άλλαξαν τις συμβουλές από την κυβέρνηση τις ακολουθούνε γενικά, μόλις τους είπαν για εμβόλια, αρχίσαν να τα κάνουν (αν και έχουν κάνει peak κάπου στο 70-75 %)

 

Στην Ελλάδα το δεύτερο lockdown ήταν lockdown στα χαρτιά και έγινε ό,τι έγινε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:
PFIZER.jpg
WWW.IN.GR

Η FDA έχει ήδη εγκρίνει τη χορήγηση ενισχυτικών δόσεων των εμβολίων τεχνολογίας...

 

 

 

kokkalis-oh-snap.gif

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 

koronoios.jpg
WWW.CNN.GR

Με δεδομένη πλέον την επικράτηση της μετάλλαξης Δέλτα , κυβέρνηση και ειδικοί ετοιμάζονται για τις...

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

με την παρατήρηση την δική σου έχω βγάλει το εξής συμπέρασμα , και με ένα ακόμη παράδειγμα

γνωστός με covid , στο ίδιο σπίτι δεν κόλλησε την κοπέλα του ( ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗ  η κοπέλα τότε)

οπότε οι νεαρές γυναίκες για κάποιο λόγο δεν κολλάνε τόσο εύκολα όσο νομίζουμε

οπότε δεν παίζει ρόλο αν είσαι δεν είσαι εμβολιασμένος η όχι

 

οπότε πάει περίπατο και το αφήγημα του εμβολίου κλπ κλπ

επίσης μπορεί να τον κόλλησε η εμβολιασμένη αδελφή του ως ασυμπτωματική

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

με την παρατήρηση την δική σου έχω βγάλει το εξής συμπέρασμα , και με ένα ακόμη παράδειγμα

γνωστός με covid , στο ίδιο σπίτι δεν κόλλησε την κοπέλα του ( ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗ  η κοπέλα τότε)

οπότε οι νεαρές γυναίκες για κάποιο λόγο δεν κολλάνε τόσο εύκολα

οπότε δεν παίζει ρόλο αν είσαι δεν είσαι εμβολιασμένος η όχι

 

οπότε πάει περίπατο και το αφήγημα του εμβολίου κλπ κλπ

επίσης μπορεί να τον κόλλησε η εμβολιασμένη αδελφή του ως ασυμπτωματική

 

Όλα είναι πιθανά, όπως είναι πιθανό και να μην κόλλησε η αδελφή του επειδή είναι εξαιρετικά προσεκτική. Όσο αφορά στην κοπέλα του φίλου μου, είναι η πρώτη που κόλλησε, χωρίς να νοσήσει βαριά βέβαια και είναι γυμνάστρια στο επάγγελμα και πολύ υγιής. Οπότε το αφήγημα του εμβολίου μάλλον ολοκλήρωσε τον περίπατο και ξαναχτυπά την πόρτα μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, psyber said:

 

Όλα είναι πιθανά, όπως είναι πιθανό και να μην κόλλησε η αδελφή του επειδή είναι εξαιρετικά προσεκτική. Όσο αφορά στην κοπέλα του φίλου μου, είναι η πρώτη που κόλλησε, χωρίς να νοσήσει βαριά βέβαια και είναι γυμνάστρια στο επάγγελμα και πολύ υγιής. Οπότε το αφήγημα του εμβολίου μάλλον ολοκλήρωσε τον περίπατο και ξαναχτυπά την πόρτα μας.

 

αν δεν είχε κάνει το εμβόλιο θα κάναμε ένα τεστ αντισωμάτων στην αδελφή του και θα βλέπαμε , τώρα με το εμβόλιο δεν μπορείς να καταλάβεις αν έχει περάσει ο ιός η όχι όταν είχες κάποιο σύμπτωμα

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

το οτι ακομα συζηταμε για τα εμβολια με ξεπερναει. Καθε φορα που μπαινω στο θεμα αυτο τα ιδια και τα ιδια..

 

 

Θα το έκανες στο 12χρονο παιδί σου?

Θα του έκανες εξετάσεις πριν το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Και αμα η γιαγια μου ηταν πατινι ?

 

Περα της πλακας, προσωπικα πριν κανω στο οποιοδηποτε 12χρονο θα το εκανα θελουν δε θελουν σε ολους τους 30+

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.