Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

2 minutes ago, tjole7 said:

Food for thoughts.

Παρεμπιπτόντως να δηλώσω και εγώ ότι έχω εμβολιαστεί με τις δυο δόσεις τις Pfizer απο Ιούλιο.

Έχουμε χορτάσει από το φαγητό.

Σκέψου τι θα πάθαινε αν κολλούσε τον ιό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Έχει ενδιαφέρον πως, μετά την ανακοίνωση της ΕΛΑΣ ότι θα "κυνηγήσουν" τις ιντερνετικές ομάδες, μέσα σε 2-3 μέρες έκλεισαν απο μόνες τους οι ομάδες viber και πήγανε (οι περισσότερες φαντάζομαι) στο "πιο ασφαλές" telegram. Εντωμεταξύ δεκάδες απο αυτές είχανε τους ίδιους ακριβώς διαχειριστές.

Τελοσπάντων το ενδιαφέρον είναι ότι ομάδα με σχεδόν 7600 μέλη στο viber (και viber == και τηλεφωνικός αριθμός ανά μέλος), έχει πλέον μόλις 241 στο telegram. Μπήκανε καμμια 200ρια γρήγορα-γρήγορα, και οι υπόλοιποι σε 4-5 μέρες. Μήνες δουλέψανε για να μαζευτούνε και να φαίνονται πολλοί, και κάπου εκει μετά τους 4000 άρχισαν να λένε κιολλας "είμαστε χιλιάδες", και είχε ξεκινήσει και το επόμενο βήμα προπαγάνδας με σύμβολα ενότητας, αντίστασης, "εν τούτω νίκα", "μολών λαβέ" κλπ.

 

Έσκασε το μπαλόνι, και έτσι ηρέμησε και λίγο η, ποσοτικά, καταιγιστική προπαγάνδα, που έστω και δυνητικά, είχε ένα κοινό 7600 τηλεφώνων.

 

Δεν αμφιβάλω ότι θα ξαναμαζέψουν κοινό, μάλλον μικρότερο αυτή τη φορά, τους τελευταίους μήνες τα μηνύματα γινόντουσαν περισσότερα και σκληρότερα, αλλά ταυτόχρονα αυξανόντουσαν και φωνές λογικής.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος tjole7 έγραψε:

Food for thoughts.

Παρεμπιπτόντως να δηλώσω και εγώ ότι έχω εμβολιαστεί με τις δυο δόσεις τις Pfizer απο Ιούλιο.

Σύμφωνα με την τράπεζα θεμάτων ισχύει ένα ή περισσότερα από τα παρακάτω:

1. Λέει ψέματα

2. Θέλει απλά τα λίγα λεπτά δημοσιότητας

3. Έχει βρει κάποιο τρόπο με τον οποίο μπορεί να βγάλει λεφτά από αυτή την ιστορία

4. Τα είχε από πριν τα προβλήματα και δεν το ήξερε

5. Έχει ψυχιατρικό πρόβλημα

6. Αν κολλούσε covid θα ήταν σίγουρα χειρότερα ή θα πέθαινε

7.

8.

9.

ν.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έφταιγε το εμβόλιο.

 

Γι' αυτό φίμωμα και φυλακή να μην πάρει κόσμο στο λαιμό του.

Έγινε επεξεργασία από Γιάννης_84
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tjole7 έγραψε:

Food for thoughts.

Παρεμπιπτόντως να δηλώσω και εγώ ότι έχω εμβολιαστεί με τις δυο δόσεις τις Pfizer απο Ιούλιο.

 

Το βίντεο δεν το είδα και ο  μόνος λόγος είναι ότι το έβγαλε ο Μάκης.

Συγνώμη αλλά δεν τρέφω καμία εκτίμηση για τον συγκεκριμένο "δημοσιογράφο" (τα εισαγωγικά είναι σκόπιμα) και δεν θα τον πίστευα ακόμα και αν μου έλεγε ότι θα μου χαρίσει μια κούτα 3090.

Αυτά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πτώση-ρεκόρ για το προσδόκιμο ζωής στις ΗΠΑ και την Ευρώπη

 

Παράθεση

Έκθεση που δημοσιεύτηκε την περασμένη Δευτέρα από το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης και δημοσιεύτηκε στο International Journal of Epidemiology, διαπιστώνει πως η μείωση του προσδόκιμου ζωής σε 29 χώρες, μεταξύ των οποίων οι ΗΠΑ, η Χιλή και 27 χώρες της Ευρώπης, είναι η μεγαλύτερη στη σύγχρονη ιστορία.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το μπάχαλο να συνεχιστεί στο δίπλα νήμα μπας και μείνει αυτό καθαρό από φλατερθιές...

6 hours ago, ΓιαγκΤ said:

Αναμενόμενο, η αριθμητική αποτύπωση των αυξημένων θανάτων στο μέσο όρο ζωής. Θα τον αυξήσουμε σιγά σιγά πάλι

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η δίωξη ηλ.εγκλήματος άρχισε να κατεβάζει κάποια ψεκοπροφίλ δυνητικά επικίνδυνων ατόμων από τα σόσιαλ μήντια (διασπορά ψευδών - εριστικών και ηλιθίων ειδήσεων). Το ίδιο και κάποιες ιστοσελίδες τύπου "pronews" (η αγαπημένη τους - απορώ γιατί υπάρχει ακόμη).

Πείτε με φασίστα και Χίτλερ (ξέρετε εσείς ποιοι είστε και όσοι με γνωρίζουν, ξέρουν πολύ καλά αν είμαι τέτοιος), αλλά είναι η πρώτη φορά για την οποία συμφωνώ με μία τέτοια κίνηση. 

Πρόκειται για την υγεία. Τελεία (.) και παύλα (-).

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Τη ζημιά την κάνανε. Δείτε στατιστικά εμβολιασμών και μετά θανάτων, και παρατηρείστε πώς αντιστρέφεται η σειρά. Χάνουμε κόσμο ρε βαμώτο από το βήμα που έλαβαν πνευματικά ανάπηροι και καραγκιόζηδες. Οι ίδιοι δε θα εμβολιάζονταν, αλλά αυτοί που πείστηκαν μπορεί και να το έκαναν.

 

Δύσκολο να τους φιμώσεις θα πει κανείς.

Πόσο δύσκολο;

Ίσα με 10 ζωές δύσκολο; 20 ζωές; 100; 1000;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

tinos.jpg
WWW.CNN.GR

Την ανιούσα φαίνεται πως έχουν πάρει οι δείκτες για τον κορωνοϊό σε αρκετές περιοχές της Ελλάδας με το...

 

''Μεταξύ των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι, 296 (89,16%) είναι ανεμβολίαστοι ή μερικώς εμβολιασμένοι και 36 (10,84%) είναι πλήρως εμβολιασμένοι.''

Τι μας κρύβουν; Παραποιούν τα στοιχεία; Αφού τα εμβόλια δεν είναι αποτελεσματικά. Μου το είπε ο ξάδερφος του θείου του αδερφού του περιπτερά της γειτονιάς.

ΔΙΑΔΩΣΤΑΙ....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:
tinos.jpg
WWW.CNN.GR

Την ανιούσα φαίνεται πως έχουν πάρει οι δείκτες για τον κορωνοϊό σε αρκετές περιοχές της Ελλάδας με το...

 

''Μεταξύ των ασθενών που νοσηλεύονται διασωληνωμένοι, 296 (89,16%) είναι ανεμβολίαστοι ή μερικώς εμβολιασμένοι και 36 (10,84%) είναι πλήρως εμβολιασμένοι.''

 

Στις ΗΠΑ οι εμβολιασμένοι μεταξύ των 100 χιλιάδων που έχουν χαθεί από τα μέσα Ιουνίου είναι ~2900. Δηλαδή οι 97000 νεκροί ήταν ανεμβολίαστοι. Ακόμη χειρότερα (αν γίνεται), το 40% των νεκρών ήταν κάτω από 65, με κάθε ηλικιακή ομάδα να καταγράφει ρεκόρ θανάτων. Μόνο τον Αύγουστο έχουν πεθάνει πάνω από 1000 στην ομάδα 25-34, 2500 35-44 και 5000 45-54.

 

Image1.png

<Κάνει νερά το upload, όποιος θέλει ας δει το γράφημα στο άρθρο>

https://www.nytimes.com/2021/10/01/us/us-covid-deaths-700k.html

 

Πώς βλέπουμε αυτά μαζί με την εικόνα στις δικές μας ΜΕΘ και τους δεκάδες καθημερινούς θανάτους και εξακολουθούμε να είμαστε κολλημένοι κάτω από το 60% εμβολιασμένων στον επιλέξιμο πληθυσμό;

 

Χώρια ότι, από τη ρητορική κάποιων, μάλλον αποτελούν παράσημα επιτυχίας στη διαχείριση της πανδημίας οι καρατομήσεις του Υπουργού Υγείας και του επικεφαλής του ΕΟΔΥ.

Έγινε επεξεργασία από acct
;)
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

koronoios-antiswmata.jpg
WWW.ENIKOS.GR

Γνωρίζουμε ότι τα περισσότερα άτομα που νοσούν με COVID-19 αναπτύσσουν αντισώματα έναντι...

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/larisa-entasi-me-antiemvoliastes-na-fonazoun-anaksios-ston-mitropoliti-kai-ekeinos-na-tous-xamogelaei/3376933/

 

Μακράν από τις χειρότερες ΦΑΡΙΣΑΪΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ των επί Ελληνικού εδάφους, χριστιανών. Αυτή της Λάρισας. Αδιάβαστοι, υποκριτές σε όλες τις εκφάνσεις της καθημερινότητας τους, αρνητές του ωραίου και του όμορφου. Άχρηστοι, άχρηστοι, άχρηστοι. Το x3 επειδή τους ζω καθημερινά. Και μιλάμε φυσικά για περιοχή που έχει χρήμα συγκριτικά με άλλες. Η ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο. (Χωρίς να μεροληπτώ υπέρ οιουδήποτε μητροπολίτου βεβαίως.)

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.