Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 13 λεπτά, το μέλος tjole7 έγραψε:

Δεν μπορούν όλοι αυτοί να είναι στημένοι ρε παιδιά. 

 

γιατί δε μπορούν;

 

 

Spoiler

μη

Spoiler

οχι

Spoiler

μην το ανοιξετε.

Spoiler

τελευταια ευκαιρία.

Spoiler

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

πριν 42 λεπτά, το μέλος tjole7 έγραψε:

Αν γίνομαι ενοχλητικός να μου το πείτε και εγώ δεν τον γουστάρω τον εν λόγο δημοσιογράφο αλλά.

Δεν μπορούν όλοι αυτοί να είναι στημένοι ρε παιδιά. 

 

Και μόνο από το thumbnail φαίνεται μούφα η κοπελιά. Έχεις δεις πολλούς με makeup και βαμμένο φρύδι στην "εντατική";

Views στον απατεώνα δεν κάνω. Όσο ανοιχτόμυαλος και να προσπαθώ να είμαι, μερικά όρια δεν μπορώ να τα περάσω, συγγνώμη.

  • Like 7
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tjole7 said:

Δεν μπορούν όλοι αυτοί να είναι στημένοι ρε παιδιά. 

 

Αν ως κοινωνία αρχίζαμε να αντιμετωπίζουμε το κάθε μαλακισμένο με την ίδια δυσπιστία που συναντά κάθε επιστημονικό άρθρο και κάθε ερευνητική προσπάθεια, θα εξαφανίζονταν από τα "σόσιαλ" εν ριπή οφθαλμού.

 

Δυστυχώς, για την ώρα, η ανάγκη για προσοχή και τα σύνδρομα Μυνχάουζεν ορισμένων παράωρων συντελούν σε μερικούς ακόμη από τους δεκάδες καθημερινούς θανάτους.

 

Λογικά μεθαύριο συμπληρώνουμε στρογγυλές 15 χιλιάδες νεκρούς. Δηλαδή έχει ξεκληριστεί ήδη περισσότερο από ένα Ναύπλιο ή μια Καστοριά και συνεχίζουμε ακάθεκτοι.

  • Like 8
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος tjole7 έγραψε:

Αν γίνομαι ενοχλητικός να μου το πείτε και εγώ δεν τον γουστάρω τον εν λόγο δημοσιογράφο αλλά.

Δεν μπορούν όλοι αυτοί να είναι στημένοι ρε παιδιά. 

Δεν τον γουστάρεις, αλλά τον μοστράρεις σε κάθε ευκαιρία.

Δεν τον πιστεύεις, αλλά σε προβληματίζει.

Την επόμενη φορά θα θεωρήσω ότι ξέρεις πολύ καλά και ποιους διαφημίζεις και τι σκοπούς εξυπηρετούν. 

Υ.Γ. Κι εμένα δεν μ' αρέσουν οι τηγανητές πατάτες, αλλά τρώω ένα πιάτο άμα λάχει.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

 

Δεν τον πιστεύεις, αλλά σε προβληματίζει.

Την επόμενη φορά θα θεωρήσω ότι ξέρεις πολύ καλά και ποιους διαφημίζεις και τι σκοπούς εξυπηρετούν. 

Υ.Γ. Κι εμένα δεν μ' αρέσουν οι τηγανητές πατάτες, αλλά τρώω ένα πιάτο άμα λάχει.

 

Ο προβληματισμός είναι στην φύση του ανθρώπου.

Δεν διαφημίζω κανέναν και ποτέ.

Απλά δεν μπορώ να πιστέψω ούτε να καταπιώ αμάσητο  ότι θέλουν να μας πλασάρουν μονόπαντα.

Τις πατάτες τις τρώω φούρνου στην λαδόκολλα  

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tjole7 έγραψε:

Απλά δεν μπορώ να πιστέψω ούτε να καταπιώ αμάσητο  ότι θέλουν να μας πλασάρουν μονόπαντα.

 

Αλλά ποστάρεις το βίντεο με το Μάκη. 

Good point

 

Why You Always Lying Yeah Right GIF

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μα η άλλη μεριά παίζει στα κανάλια, δεν είναι δύσκολο να την βρούμε..

Αυτιάδες,Ευαγγελάτοι και Σία.

 

 

 

Με επιστημονικά λόγια λοιπόν.

?

Έγινε επεξεργασία από tjole7
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ οι άμπαλοι στην Πορτογαλία δεν έχουν λέει ενήλικες να εμβολιάσουν! Τι στο καλό; Τα δικά τους εμβόλια δεν προκαλούν στείρωση; Ή στείρωσαν τους καραγκιόζηδες πριν 100 χρόνια και γλίτωσαν; Αυτόχθονες ιθαγενείς δεν έχουν αυτοί; Θέλουν να αποκτήσουν μήπως;

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14hroni_104257.jpg?w=880&f=bicubic
WWW.SPORT-FM.GR

Οι γονείς ήταν αρνητές του κορωνοϊού και ενώ το κορίτσι παρουσίαζε βαριά συμπτώματα, δεν επέτρεπαν τη νοσηλεία της σε νοσοκομείο.

 

Γονείς για

 

giphy.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τέτοιες περιπτώσεις γονέων υπάρχουν διαχρονικά αλλά αν δεν έχεις ένα από τα επαγγέλματα που τους πετυχαίνεις συστηματικά, περνάνε κάτω από το ραντάρ (κοινωνικοί λειτουργοί, παιδίατροι κλπ)

Τώρα με την πανδημία, είτε αυξήθηκε  η ανικανότητα και την πιάνει το ραντάρ, ή απλά έπεσε ο ουδός αντίληψης και παίρνουν τέτοια περιστατικά περισσότερη δημοσιότητα.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

Δυστυχώς, τέτοιες περιπτώσεις γονέων υπάρχουν διαχρονικά αλλά αν δεν έχεις ένα από τα επαγγέλματα που τους πετυχαίνεις συστηματικά, περνάνε κάτω από το ραντάρ (κοινωνικοί λειτουργοί, παιδίατροι κλπ)

Τώρα με την πανδημία, είτε αυξήθηκε  η ανικανότητα και την πιάνει το ραντάρ, ή απλά έπεσε ο ουδός αντίληψης και παίρνουν τέτοια περιστατικά περισσότερη δημοσιότητα.

 

Τι εννοείς κάτω από το radar; Όλοι κυκλοφορούμε στους δρόμους. Δεν βλέπετε παιδιά με το κιλό στα μπροστά καθίσματα ή πίσω να χοροπηδάνε άλυτα; Δυστυχως τέτοιοι γονείς υπάρχουν εδώ και καιρό.

 

Αυτό που λείπει από τη ζωή μας για να μπει μία τάξη, είναι η ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ. Η τουλάχιστον η αντίληψη μας για την έννοια της λέξης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Snips έγραψε:

Αυτό που λείπει από τη ζωή μας για να μπει μία τάξη, είναι η ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ.

 

Μυαλά θα πρέπει να αλλάξουν κάποιοι.  Τι να μας κάνει η ρουφιανιά;

Η βλακεία είναι ανίκητη φίλε μου.
 

Spoiler

Για την ιστορία:

 

Έχω δει γονείς να καπνίζουν αρειμανίως δίπλα στο παιδί τους και να μην τους καίγεται καρφάκι που αυτό βήχει από τα ντουμάνια τους.

 

Ξέρω σπίτια που το junk food και το delivery είναι στην ημερήσια διάταξη γιατί η μαμά όλη μέρα φτιάχνει το νύχι και το μαλλί και περνάει το χρόνο της ανάμεσα στην τι-βι, το τηλέφωνο και το φατσοβιβλίο και δεν μαγειρεύει κάτι πιο υγιεινό. 

 

Έχω πετύχει μπαμπάδες ή μαμάδες ή και τους δυο να καπνίζουν στο αμάξι με παιδί στο πίσω κάθισμα ( αυτό δεν απαγορεύεται ; ).

 

Έχω δει σημεία και τέρατα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο

vaccine-emvolio-koronoios-it.jpg?itok=U4
WWW.SKAI.GR

Όσοι νόσησαν από COVID-19 και εμβολιάστηκαν, ανέπτυξαν αντισώματα έναντι του κορωνοϊού πολύ γρήγορα (εντός μιας εβδομάδας από τον εμβολιασμό) και συνεπώς μια δόση του εμβολίου είναι αρκετή για όσους...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.