Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

οι μισοί εδώ μέσα επιστήμονες είναι

 

Μπα όχι. Εσύ και ο @sdim νομίζετε ότι είστε. Εμείς λέμε να ακούσετε τους επιστήμονες. Εσείς λέτε ότι οι επιστημονες δεν ξέρουν, και ξέρετε καλύτερα εσείς που ενημερώνεστε στα ιντερνετς. Και όχι μόνο θεωρείτε αυτό που κάνετε σωστή ενημέρωση, νομίζετε ότι είστε σε θέση να εισάγετε και "επιστημονικα" συμπεράσματα. Σας δικαιολογώ εν μέρει γιατί η τύχη σας εχει χαμογελάσει μέχρι στιγμής διότι δεν έχετε δει μπροστά σας φέρετρο. Οκ, καταλάβετε ότι λέτε αηδίες όμως. Ειδικά εσύ, πραγματικά απορώ εάν όλα όσα γράφεις τα πιστεύεις κιόλας. 

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

2 minutes ago, giorgos2187 said:

 

Μπα όχι. Εσύ και ο @sdim νομίζετε ότι είστε. Εμείς λέμε να ακούσετε τους επιστήμονες. Εσείς λέτε ότι οι επιστημονες δεν ξέρουν, και ξέρετε καλύτερα εσείς που ενημερώνεστε στα ιντερνετς. Και όχι μόνο θεωρείτε αυτό που κάνετε σωστή ενημέρωση, νομίζετε ότι είστε σε θέση να εισάγετε και "επιστημονικα" συμπεράσματα. Σας δικαιολογώ εν μέρει γιατί η τύχη σας εχει χαμογελάσει μέχρι στιγμής διότι δεν έχετε δει μπροστά σας φέρετρο. Οκ, καταλάβετε ότι λέτε αηδίες όμως. Ειδικά εσύ, πραγματικά απορώ εάν όλα όσα γράφεις τα πιστεύεις κιόλας. 

^^

 

Άλλα είναι τ΄ άλλα κι άλλα της Παρασκευής το γάλα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

Μπα όχι. Εσύ και ο @sdim νομίζετε ότι είστε. Εμείς λέμε να ακούσετε τους επιστήμονες. Εσείς λέτε ότι οι επιστημονες δεν ξέρουν, και ξέρετε καλύτερα εσείς που ενημερώνεστε στα ιντερνετς. Και όχι μόνο θεωρείτε αυτό που κάνετε σωστή ενημέρωση, νομίζετε ότι είστε σε θέση να εισάγετε και "επιστημονικα" συμπεράσματα. Σας δικαιολογώ εν μέρει γιατί η τύχη σας εχει χαμογελάσει μέχρι στιγμής διότι δεν έχετε δει μπροστά σας φέρετρο. Οκ, καταλάβετε ότι λέτε αηδίες όμως. Ειδικά εσύ, πραγματικά απορώ εάν όλα όσα γράφεις τα πιστεύεις κιόλας. 

 

Οι επιστήμονες υπερασπίζονται διαφορετικές απόψεις.

Όσοι χρηματοδοτούνται από τις φαρμακευτικές και το κράτος είναι κάθετοι υπέρ των εμβολίων.

Όσοι δεν χρηματοδοτούνται από τις φαρμακές και το κράτος έχουν και αντεπιχειρήματα κατά των εμβολίων. Σε αυτούς συμπεριλαμβάνονται οι επιστήμονες και γιατροί που είναι σε διαθεσιμότητα και δεν πληρώνονται επειδή υπερασπίζονται την άποψή τους.

 

Μπορούμε να συμφωνήσουμε στα εξής γεγονότα;

1. Υπάρχει ιός COVID από τον οποίο πεθαίνουν άνθρωποι

2. Πεθαίνουν και εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι. Το εμβόλιο μειώνει την πιθανότητα θανάτου αλλά δεν την μηδενίζει.

3. Υπάρχουν ασυμπτωματικοί και εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι

4. Μπορούν να νοσήσουν και εμβολιασμένοι και ανεμβολίαστοι

5. Μεταδίδουν και οι εμβολιασμένοι και οι ανεμβολίαστοι

6. Τα εμβόλια δεν έχουν άδεια κυκλοφορίας, έχουν έγκριση για "emergency use".

7. Και το 100% να εμβολιαστεί δεν θα εξαφανιστεί ο ιός.

8. Τα εμβόλια και τα τεστ δεν είναι "δωρεάν" αλλά θα τα πληρώσουμε μέσω των φόρων μας.

9. Μέχρι να βγει η νέα έκδοση των εμβολίων έχει μεταλλαχθεί ο ιός ώστε να χρειάζεται ξανά νέα δόση.

10. Υπάρχουν τεράστια οικονομικά συμφέροντα.

11. Τα ΜΜΕ έχουν επιδοτηθεί με μεγάλα ποσά ώστε να προωθήσουν την επίσημη γραμμή

12. Με νόμο ορίζονται ποινές σε όποιον πει κάτι αντίθετο

13. Οι εμβολιασμένοι νομίζουν ότι με το εμβόλια γίνανε supermen. Πολλοί έχουν να κάνουν τεστ από την πρώτη δόση.

14. Τα μέτρα έχουν κάνει τεράστια ζημιά στην ψυχική υγεία.

 

 

Μεταξύ των παραπάνω, υπάρχουν αμέτρητες μελέτες για τον covid αλλά δεν ακούγεται καμία μελέτη για τις επιπτώσεις των μέτρων στην ψυχική υγεία.

 

Ρωτάω τώρα την γνώμη σας:

Αξίζει για να σωθεί το 2% που πεθαίνει από COVID να καταστραφεί η ψυχική υγεία των υπόλοιπων 98% που θα επιβίωναν ακόμα και με φυσική ανοσία; (Αν θυμάμαι καλά πριν τα εμβόλια η θνητότητα ήταν κάτω του 2%).

 

Αξίζει να στερηθούν τα νιάτα τους τα παιδιά και οι φοιτητές;

Όσοι πέρασαν φοιτητές πριν 2 χρόνια δεν έχουν καταλάβει φοιτητική ζωή.

Τα παιδιά έχουν περάσει 2 χρόνια στο σπίτι και δεν μπορούν να ωριμάσουν. Μου λένε καθηγητές όχι έχουν μεγάλο πρόβλημα συγκέντρωσης οι μαθητές στο σχολείο. Παιδιά στο γυμνάσιο και στο λύκειο συμπεριφέρονται σαν παιδιά.

Θα δούμε και πολλά άλλα στην πορεία.

 

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 1
  • Haha 4
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cyber_Cookie said:
  Reveal hidden contents

 

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Spoiler

Clubbing Pump It Up GIF by Spinnin' RecordsParty GIFcat dancing GIF

 

Η παροιμία είναι σωστά γραμμένη αν εσείς δεν ξέρετε δικό σας πρόβλημα. Μικροί γατοχορευτές

 

Θα μπορούσα να το γράψω στη νέα ελληνική αλλά δεν το επέλεξα και απορώ πως δεν έχουν βγει οι GRAMMAR NAZI να κατασπαράξουν τους ανίδεους ρίχνοντάς τους πίσσα και πούπουλα ! και πάλι απορώ ;

 

Εγώ ξέρω να κάνω εντύπωση εσείς ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Ρωτάω τώρα την γνώμη σας:

Αξίζει για να σωθεί το 2% που πεθαίνει από COVID να καταστραφεί η ψυχική υγεία των υπόλοιπων 98% που θα επιβίωναν ακόμα και με φυσική ανοσία; (Αν θυμάμαι καλά πριν τα εμβόλια η θνητότητα ήταν κάτω του 2%).

 

Αυτά τα ποσοστά (98% και 2%) από που τα αντλείς; Ποια είναι η πηγή τους; οεο;

Έχεις μελέτες in Vitro και in Vivo που να το στηρίζουν;

 

 

πριν 25 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Αξίζει να στερηθούν τα νιάτα τους τα παιδιά και οι φοιτητές;

 

Υπερβάλεις. Το γράφεις σαν να τους επιβλήθηκε ποινή κάθειρξης για δεκαετίες και θα αποφυλακιστούν όταν θα είναι 50.

 

 

πριν 26 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Όσοι πέρασαν φοιτητές πριν 2 χρόνια δεν έχουν καταλάβει φοιτητική ζωή.

 

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν πέρασε ποτέ του φοιτητική ζωή και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

 

 

πριν 39 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Όσοι πέρασαν φοιτητές πριν 2 χρόνια δεν έχουν καταλάβει φοιτητική ζωή.

 

Γλύτωσαν όμως από τις φοιτητικές παρατάξεις και αυτό το βρίσκω πολύ υγιές.

 

 

πριν 28 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Μου λένε καθηγητές όχι έχουν μεγάλο πρόβλημα συγκέντρωσης οι μαθητές στο σχολείο.

 

Ξέρω παιδιά που ήταν έτσι και χειρότερα πριν την πανδημία.

Επίσης ξέρω παιδιά που δεν έχουν τις επιπτώσεις που αναφέρεις.

 

 

πριν 31 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

14. Τα μέτρα έχουν κάνει τεράστια ζημιά στην ψυχική υγεία.

 

 

Λάθος, επιδεινώνουν ήδη προϋπάρχουσες ήπιες  ψυχικές διαταραχές.

Όσοι είχαν μια μικρή "πετριά" ή μια "λόξα" τώρα  έγινε το κουσούρι τους ορατό ακόμη περισσότερο.

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Ρωτάω τώρα την γνώμη σας:

Αξίζει για να σωθεί το 2% που πεθαίνει από COVID να καταστραφεί η ψυχική υγεία των υπόλοιπων 98% που θα επιβίωναν ακόμα και με φυσική ανοσία; (Αν θυμάμαι καλά πριν τα εμβόλια η θνητότητα ήταν κάτω του 2%).

 

 

Nαι αξίζει. Νo one is left behind. Αναρωτιέσαι αν αξίζει γιατί έτυχε και δεν είσαι στο 2%. Αύριο που θα είσαι σε αυτούς που κινδυνεύουν τι θα κάνεις; 

 

Αν με ένα lockdown πριν ένα χρόνο καταστράφηκε ο εύθραυστος ψυχισμός σας, θα έπρεπε να ήσασταν υπο ψυχιατρική παρακολούθηση και να παίρνετε τα φαρμακάκια σας έτσι και αλλιώς.

Μαζευτείτε μπέμπηδες και κάντε κανα εμβόλιο, χάνονται πόλεις. Άντε μπράβο.

 

Για τα υπόλοιπα, αυτά που είπε ο ποθ-bro. @p55

 

  • Like 4
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος p55 έγραψε:

 

Αυτά τα ποσοστά (98% και 2%) από που τα αντλείς; Ποια είναι η πηγή τους; οεο;

Έχεις μελέτες in Vitro και in Vivo που να το στηρίζουν;

 

 

 

Υπερβάλεις. Το γράφεις σαν να τους επιβλήθηκε ποινή κάθειρξης για δεκαετίες και θα αποφυλακιστούν όταν θα είναι 50.

 

 

 

Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν πέρασε ποτέ του φοιτητική ζωή και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

 

 

 

Γλύτωσαν όμως από τις φοιτητικές παρατάξεις και αυτό το βρίσκω πολύ υγιές.

 

 

 

Ξέρω παιδιά που ήταν έτσι και χειρότερα πριν την πανδημία.

Επίσης ξέρω παιδιά που δεν έχουν τις επιπτώσεις που αναφέρεις.

 

 

 

Λάθος, επιδεινώνουν ήδη προϋπάρχουσες ήπιες  ψυχικές διαταραχές.

Όσοι είχαν μια μικρή "πετριά" ή μια "λόξα" τώρα  έγινε το κουσούρι τους ορατό ακόμη περισσότερο.

 

Τα ποσοστά είναι τα επίσημα από τον ΕΟΔΥ, WHO, CDC, John Hopkins, κλπ. Και πριν τα εμβόλια οι νεκροί ήταν κάτω του 2% των θετικών.

 

Η φοιτητική ζωή δεν είναι μόνο ξενύχτι. Φοιτητική ζωή είναι η δικτύωση με μελλοντικούς συναδέλφους, με καθηγητές, κοινωνικές δεξιότητες που αφορούν τις σχέσεις των ανθρώπων, η μετάβαση στην ζωή μακριά από την οικογένεια, κλπ.

 

Για τις φοιτητικές παρατάξεις συμφωνούμε.

 

Σίγουρα υπάρχουν και παιδιά που δεν επηρεάστηκαν αλλά τουλάχιστον στην επαρχία όλοι οι καθηγητές μου ξέρω μου λένε τα ίδια. Οι μαθητές έχουν πλέον μεγάλο πρόβλημα πειθαρχίας και συγκέντρωσης.

 

Όλοι ανεξαιρέτως στην επαρχία το βλέπουν ότι είναι πιεσμένος ο κόσμος. Άλλοι λόγω κλεισούρας, άλλοι λόγω της πλύσης εγκεφάλου από την τηλεόραση, άλλοι λόγω οικονομικών προβλημάτων που προέκυψαν από τα μέτρα, άλλοι για τους δικούς τους λόγους. Έχω μιλήσει με πολλούς ανθρώπους διαφορετικών ηλικιών και κοινωνικών τάξεων. Πολλοί είναι ακόμα στα λογικά τους αλλά ήδη πιέζονται, δεν ξέρουν πόσο θα αντέξουν. Είναι δυνατόν να έχουν όλοι κουσούρι;

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τώρα θα βγείτε σαν τα "ΖΑΑΑ" στις γιορτές έξω και τσουπ στην στροφή LOCKDOWN εεε ΈΡΧΕΤΑΙ η Ντίνα καραντίνα

το συζητάνε για να δούμε θα το κάψουν το μέτρο ή θα πεθάνουμε όλοι εμβολιασμένοι και μη εμβολιασμένοι

ήθελα να ήξερα ποιος μεταδίδει τον ιό ;

 

Όσο για τα στατιστικά έχουμε πει Greek Statistics όλη η υπόθεση ότι θέλουν καταγράφουν

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Τα ποσοστά είναι τα επίσημα από τον ΕΟΔΥ, WHO, CDC, John Hopkins, κλπ. Και πριν τα εμβόλια οι νεκροί ήταν κάτω του 2% των θετικών.

 

 

Data or gtfo.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Η φοιτητική ζωή δεν είναι μόνο ξενύχτι. Φοιτητική ζωή είναι η δικτύωση με μελλοντικούς συναδέλφους, με καθηγητές, κοινωνικές δεξιότητες που αφορούν τις σχέσεις των ανθρώπων, η μετάβαση στην ζωή μακριά από την οικογένεια, κλπ.

 

Ο πρωτοετής/δευτεροετής θα δικτυωθεί με καθηγητές και μελλοντικούς συναδέλφους. Λογικό μια που είναι κοιτίδες δικτύωσης, όπως όλοι γνωρίζουμε, οι σχολές μας.

(btw οι σχολές είναι ανοιχτές, αν δε το πήρες χαμπάρι)

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Σίγουρα υπάρχουν και παιδιά που δεν επηρεάστηκαν αλλά τουλάχιστον στην επαρχία όλοι οι καθηγητές μου ξέρω μου λένε τα ίδια. Οι μαθητές έχουν πλέον μεγάλο πρόβλημα πειθαρχίας και συγκέντρωσης.

 

Είναι ξεκάθαρα παιδιά που θέλουν βοήθεια. Με το να κρύβεις τα προβλήματα του παιδιού σου κάτω απ' το χαλί δε το βοηθάς. Και σίγουρα δεν φταίει η καραντίνα για τα προβλήματα. Απλά προ καραντίνας ήταν εύκολο να κρύβονται.

 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Όλοι ανεξαιρέτως στην επαρχία το βλέπουν ότι είναι πιεσμένος ο κόσμος. Άλλοι λόγω κλεισούρας, άλλοι λόγω της πλύσης εγκεφάλου από την τηλεόραση, άλλοι λόγω οικονομικών προβλημάτων που προέκυψαν από τα μέτρα, άλλοι για τους δικούς τους λόγους. Έχω μιλήσει με πολλούς ανθρώπους διαφορετικών ηλικιών και κοινωνικών τάξεων. Πολλοί είναι ακόμα στα λογικά τους αλλά ήδη πιέζονται, δεν ξέρουν πόσο θα αντέξουν. Είναι δυνατόν να έχουν όλοι κουσούρι;

 

Ναι. Ναι. Τι δε καταλαβαίνεις; Να στο πω άλλη μια; Ναι. Όποιος έχει πρόβλημα ας πάει σε ψυχίατρο να πάρει αγωγή.

  • Like 2
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Όλοι ανεξαιρέτως στην επαρχία το βλέπουν ότι είναι πιεσμένος ο κόσμος. Άλλοι λόγω κλεισούρας

 

Κλεισούρα στην επαρχία; Πλάκα μας κάνεις; Ξέρω κάτι μπαρμπάδες που την κοπάνισαν στο δεύτερο λοκ ντάουν για επαρχία και από ότι μου λέγανε την πέρασαν ζωή και κότα.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

άλλοι λόγω της πλύσης εγκεφάλου από την τηλεόραση

 

Η τηλεόραση έχει ένα μαγικό κόκκινο κουμπάκι που την κλείνει, θέληση αρκεί να έχεις.

 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

άλλοι λόγω οικονομικών προβλημάτων που προέκυψαν από τα μέτρα

 

Τόσα χρόνια μνημόνια, με μειώσεις μισθών και συντάξεων, με μαγαζιά με κατεβασμένα ρολά, με ανεργία στο θεό και χιλιάδες Έλληνες που φύγαν για το εξωτερικό τα οικονομικά ήταν καλά; Τώρα προέκυψαν τα οικονομικά προβλήματα;

 

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Είναι δυνατόν να έχουν όλοι κουσούρι;

 

Δες τα αποτελέσματα των εκλογών και τι μπουμπούκια εκλέγονται. Εσύ τι λες, οι ψηφοφόροι τους νομίζεις ότι είναι καλά;

 

πριν 2 ώρες, το μέλος sdim έγραψε:

Φοιτητική ζωή είναι η δικτύωση με μελλοντικούς συναδέλφους, με καθηγητές, κοινωνικές δεξιότητες που αφορούν τις σχέσεις των ανθρώπων, η μετάβαση στην ζωή μακριά από την οικογένεια

 

Ναι, όποιος δεν  έζησε φοιτητική ζωή, δεν έκανε ποτέ γνωριμίες στη ζωή του, δεν μπορεί να επικοινωνήσει και να αλληλεπιδράσει με τους συνανθρώπους του και έφυγε από το πατρικό του στα 60. Σε λίγο θα μας πεις ότι δεν ξέρει και να μιλάει αλλά μουγκρίζει.

Τα θες και τα γράφεις ή σου έχουν χακάρει το λογαριασμό σου;

Οι κοινωνικοί και οι επικοινωνιακοί άνθρωποι είναι από τη φύση τους έτσι και όχι επειδή πήγαν σε μια σχολή.

 

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

Ναι. Ναι. Τι δε καταλαβαίνεις; Να στο πω άλλη μια; Ναι. Όποιος έχει πρόβλημα ας πάει σε ψυχίατρο να πάρει αγωγή.

Η αγωγή είναι για να βοηθήσει την γρηγορότερη επιστροφή στην καθημερινότητα ΑΦΟΥ λυθεί κάποιο πρόβλημα.

Αν η αγωγή χρησιμοποιείται καθημερινά για να κουκουλώνει το πρόβλημα δεν είναι πλέον αγωγή, είναι μαστούρα.

Ξέρω άτομα που έχουν καεί από τα ψυχοφάρμακα. Στο κουτάκι έλεγαν να χορηγούνται μέχρι 6 μήνες και ο γιατρός τα συνταγογραφούσε 10 χρόνια. Είναι μεγάλη συζήτηση.

 

Αν και έχουμε μόλις δύο χρόνια πανδημίας, έχουν αρχίσει να γίνονται πολλές μελέτες σχετικές με τις ψυχολογικές επιπτώσεις των lockdown.

 

 

psychological_medicine.jpg?send-full-siz
WWW.CAMBRIDGE.ORG

Posttraumatic stress symptoms and attitude toward crisis mental health services among clinically stable patients with COVID-19 in China -...

 

SCHOLAR.GOOGLE.GR

https://files.eric.ed.gov/fulltext/EJ1286440.pdf

image.png.b9cb19e8c500d7ef7ca6544c3ba906d0.png

 

image.png.4ff9db100c6f6ffeffda380f36a8450e.png

 

Σε λίγα χρόνια θέλω να δω πως θα είναι τα πράγματα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sdim έγραψε:

Σε λίγα χρόνια θέλω να δω πως θα είναι τα πράγματα.

 

Δεν χρειάζεται. 

Βλέπουμε αυτά που γράφεις και έχουμε ψιλοκαταλάβει

  • Like 5
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να θαψεις δικό σου άνθρωπο και να έρθεις μετά να μας πεις τις μπουρδολογιες σου. Και να συγκρίνεις και ψυχολογικές συνέπειες. Που είσαι και large Και ένα 2% θανάτων το θεωρείς "Έλα ντάξει μωρέ και τι εγινε". Και μετά να πας στον καθρέφτη και να σου ρίξεις μια χλεπα πράσινη τίγκα στον κορωνοιο και να τη χαρείς. Βλάκα, Ε βλάκα. Μην κάνεις τίποτα, Ούτε εμβόλιο ούτε τίποτα. Χεστηκαμε. Σιγά μην ασχολούμαστε και με τη βλακεία του κάθε τυχαρπαστου.  Βλάκα, Ε βλάκα. Ας το κλειδώσει κάποιος το ρημάδι, ας το κλειδώσει, πραγματικά. Δε γίνεται.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sdim said:

 

...

 

Ρωτάω τώρα την γνώμη σας:

Αξίζει για να σωθεί το 2% που πεθαίνει από COVID να καταστραφεί η ψυχική υγεία των υπόλοιπων 98% που θα επιβίωναν ακόμα και με φυσική ανοσία; (Αν θυμάμαι καλά πριν τα εμβόλια η θνητότητα ήταν κάτω του 2%).

 

...

 

 

20126 νεκροί ως σήμερα. Πόσους να περιμένουμε ακόμα μέχρι να έρθει η φυσική ανοσία;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Έχεις παιδιά;

Έχεις μιλήσει με γονείς που έχουν παιδιά για τις επιπτώσεις της καραντίνας σε αυτούς και στην οικογένειά τους;

Έχεις θάψει άνθρωπό σου εξαιτίας της Covid;

Για να καταλάβω τις όποιες επιπτώσεις πρέπει να κάνω κήρυγμα εδώ ή να έχω παιδιά; 

Ρε με κάτι φωστήρες που μπλέξαμε ρε

Γενικώς έχεις μπερδέψει την Πούτση με την Βούρτση.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.