Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

1 minute ago, ARMAGEDDON said:

δεν ξέρω αν έχουν φτιάξει το msi afteburner να μην τρώει επιδόσεις από τις amd κάρτες ....

και επίσης στο rec χάνονται μερικά frames

@gdp77

 

Με βάλατε στο τριπάκι τώρα. Τρέχω ένα warzone με MSI afterburner να δω τι μου βγάζει (μέχρι τώρα βλέπω τα FPS με τον εγγενές FPS counter του warzone) Θα ποστάρω σε λίγο το αποτέλεσμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Afterburner όντως πρέπει να κόβει κάποια FPS, αλλά είναι δύσκολο να το διαπιστώσεις καθώς το warzone δεν έχει benchmark και τα FPS ανεβοκατεβαίνουν ανάλογα το σημείο που βρίσκεσαι, τους αντιπάλους κτλ. Πάντως με το afterburner μέτρησα από 80-140 FPS (Μ.Ο. πιστέυω 100-110 FPS). Παίζω με όλα τα setings τέρμα πλην textures και shadows που είναι ένα κλικ και δύο κλικ αντίστοιχα, πριν το τέρμα. Ανάλυση 1200p και SMAA 1x

 

Δεν νομίζω ότι κάνω λάθος που γράφω ότι βγάζω αρκετά παραπάνω FPS από του τύπου στο παραπάνω video (σε σχέση με τα 1080p low που δείχνει).

 

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2020 at 12:15 ΜΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Δεν ξέρω τι κάνει ο τύπος. Στο δικό μου σύστημα με 70-80% των settings στο high και μάλιστα σε ανάλυση 1200p (και όχι 1080p) παίρνω περισσότερα καρέ από τα δικά του "low" 1080p.

 

Και ναι, σε σχέση με αυτό που παίρνω εγώ με την 5600ΧΤ, δεν εντυπωσιάζομαι καθόλου από την 3080. ΕΓΩ. Το τι μπορεί να κάνει ο καθένας είναι δικό του θέμα.

Τα settings τα λεει στο description

 

Field of View is 120

Nvidia Reflex is Enabled

DirectX Raytracing is Enabled

On-demand texture streaming is Enabled

These are the settings I will be using from now on (High Settings) for all future Modern Warfare and Warzone videos.

FPS is not comparable to past videos or past seasons.

 

Γι αυτό σου έβαλα βίντεο του με την <καρτα> σου..

 

Typical stutters in this game on high settings with AMD graphics cards that require you to restart the game or your computer. Modern Warfare still refuses to fix the problem. Other games like Apex or R6 Siege do not have this problem.

Field of View = 120 (Can reduce FPS)

Να δεις διαφορές.. Αλλά ακόμη κ τα settings αλλά κ η ανάλυση είναι διαφορετικά σε σχέση με τα δικα σου..

On 28/10/2020 at 12:23 ΜΜ, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

δεν ξέρω αν έχουν φτιάξει το msi afteburner να μην τρώει επιδόσεις από τις amd κάρτες ....

και επίσης στο rec χάνονται μερικά frames

@gdp77

FPS Monitoring Software: MSIAfterburner + Rivatuner

Video Footage Recorded via AVerMedia GC573 4K Capture Card on 2nd PC (3950X/2070) (No FPS loss

On 28/10/2020 at 2:38 ΜΜ, το μέλος gdp77 έγραψε:

Λοιπόν, το Afterburner όντως πρέπει να κόβει κάποια FPS, αλλά είναι δύσκολο να το διαπιστώσεις καθώς το warzone δεν έχει benchmark και τα FPS ανεβοκατεβαίνουν ανάλογα το σημείο που βρίσκεσαι, τους αντιπάλους κτλ. Πάντως με το afterburner μέτρησα από 80-140 FPS (Μ.Ο. πιστέυω 100-110 FPS). Παίζω με όλα τα setings τέρμα πλην textures και shadows που είναι ένα κλικ και δύο κλικ αντίστοιχα, πριν το τέρμα. Ανάλυση 1200p και SMAA 1x

 

Δεν νομίζω ότι κάνω λάθος που γράφω ότι βγάζω αρκετά παραπάνω FPS από του τύπου στο παραπάνω video (σε σχέση με τα 1080p low που δείχνει).

 

 

Κάνεις λαθος π συγκρίνεις με διαφορετικά settings.

Αυτό π λες δεν γίνεται...να εχεις ( με 5600xt) παραπανω fps απο 3080.

Απλα δες τα βίντεο του με 5600xt κ κανε σύγκριση με το βίντεο της 3080.

 

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Trooper said:

Μιας και ήρθε το waterblock, να ανεβάσω μερικές φωτόγραφίες.

 

Πριν το βάπτισμα ?

 

IMG_3914.thumb.JPEG.cc433bf078648b3fe2bc942643f14151.JPEG

 

Καθάρισμα

 

IMG_3915.thumb.JPEG.def61f7eab5626b2c8454a03072ae32b.JPEG

 

Ετοιμη για το μπάνιο της

 

IMG_3917.thumb.JPEG.8cac1cc94f042826ab12218229660007.JPEG

 

1254617334_IMG_3916(2).thumb.JPEG.622ebb437c88fb920e67bb9181e9e07a.JPEG

 

 

Ναι το ξερω, λιγο rgb puke αλλα κάτι εχει παθει το armoury crate της asus και δε βλεπει τη μιση μητρική.. Oh well θα φύγει σε λιγο οπότε δε με νοιάζει.

 

Το χαρτί από κάτω ειναι για leak test ?

 

IMG_3932.thumb.JPEG.aac4b2a11e1392920f77dfebe3d555a2.JPEG

 

Θερμοκρασίες, idle 27 βαθμους και σε παιχνίδι που επαιξα πήγε μαξ 45, clockare μεχρι 1995 , παίζει σταθερά στα 1950. Θα δοκιμάσω κι ένα νεο bios που εβγαλε η Asus που ανεβάζει το TDP μπας και πιάσω τα 2000 .

Κωστα αν επιτρεπεται ποσο κοστισε το block.

Link to comment
Share on other sites

WWW.TECHPOWERUP.COM

The EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 Ultra comes with a massive triple-slot, triple-fan cooler that makes it...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NVIDIA-Ampere-GPU-general-header-2.jpg
WWW.DSOGAMING.COM

The recent rumors regarding the RTX 3080 Ti specs paint a card having the same CUDA core count as the...

Γιατί να θέλουμε κάρτες; Μια χαρά τη βγάζουμε με φήμες και χαλαρή κουβεντούλα?..

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

9wncbkQLnjFwm2qeKhQAyD-1200-80.jpg
WWW.PCGAMER.COM

Nvidia's broken down AMD's Smart Access Memory feature, and is making it available to Intel-based systems too. Just don't get too excited about the fps gains...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

geforce-rtx-3080-product-gallery-full-sc
VIDEOCARDZ.COM

NVIDIA preparing a response to Radeon RX 6900 XT graphics card. NVIDIA to launch GeForce RTX 3080 Ti in January According to the new report from HKEPC, NVIDIA will launch its new high-end GPU...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

leLH2LRBrx5Kufxw.jpg
WWW.TECHPOWERUP.COM

It looks like NVIDIA will launch its 4th GeForce RTX 30-series product ahead of Holiday 2020, the GeForce RTX...

Κάρτες δεν κυκλοφορούν, αλλά κάρτες (εξακολουθούν να ) ανακοινώνονται.

Σατανική προφητεία...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.