Jump to content



Περί λογοκρισίας στο thelab...


Sbeetle

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Νομίζω ότι απάντησα σε αυτό και στον τσόζεν και παραπάνω.

Ποιός έχει την ευθύνη για αυτό; Μα φυσικά οι χρήστες.

Γιατί όμως δεν έγινε μία παρατήρηση και απλά ...λουκέτο;

Και αν εξελισσόταν;

Να εξελιχθει σε τι?Σε sticky thread για oc?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vagouridis

Να εξελιχθει σε τι?Σε sticky thread για oc?

Εσύ τι πρόβλημα έχεις; Σε ανάγκασε κανείς να συμμετάσχεις;

και μόνο η άποψή σου για το πως πρέπει να είναι το φόρουμ, δείχνει πόσο το σέβεσαι......

Και γιατί να μην είναι 100, ή 50 ή εσύ με τους αντμιν, τους μοντ και τους φίλους σου;

Μόνο που τότε δεν είναι φόρουμ είναι παρέα, έχει διαφορά............

Δε νομίζω ότι ο RootX έφτιαξε το φόρουμ για να τα λέει με τους φίλους του, εκτός και αν κάνω λάθος.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle [Σήμερα, στις 00:32]

Το λαμπ όμως δεν είναι Τούμπα και καλό θα ήταν να μη γίνει. Ο καθένας κρίνεται από αυτά που λέει και από αυτά που γράφει.

Σαφώς και δεν είναι. Το γιουχάρισμα πάντως πέφτει ακόμα και σε σχολική τάξη ή εκκλησία. Παράδειγμα έφερα, δεν παρομοίασα το Λάμπη με την Τούμπα.

Και καλά όλα αυτά που λέμε, και ονειρικά. Και γω θα ονειρευόμουνα να μη χαλούσανε ποτέ τα clusters στη δουλειά ή να μην ήθελε κανένας χρήστης στο TheLab τράβηγμα στ'αυτί. Έλα όμως που δε μπορείς να κάνεις τους μισούς χρήστες moderators για να προσέχουνε τους άλλους μισούς...

Αρχική απάντηση από Sbeetle [Σήμερα, στις 00:32]

Σε θρεντ τεχνολογικά είναι αυτονόητο αυτό που λες.................

Σε οφ τόπικ όμως.........;

Κάπου εδώ λοιπόν θα παρακαλούσα και τους υπόλοιπους χρήστες να κατανοήσουν ότι "άλλο το Off Topic του TheLab κι άλλο το www.offtopic.gr": το πρώτο είναι προέκταση του TheLab, όχι αυτοσκοπός. Όλα τα θέματα είναι ευπρόσδεκτα... από μένα. Δεν μπορώ να εγγυηθώ όμως και για τους υπόλοιπους 2700 χρήστες.

Και για να στο θέσω και λίγο πιο ωμά: όπως, κατά τα λεγόμενά σου, έχει δικαίωμα ο καθένας να ανοίξει το θέμα που θέλει, έτσι έχουν δικαίωμα και όλοι οι υπόλοιποι να φωνάζουν "κλείδωσέ το, το τιμημένο" εν χορώ. Και άντε πες και πήραμε το Σύνταγμα στο χέρι και αποφασίζουμε ότι όλοι έχουν δικαίωμα να ακουστούν και ο μεν και οι δε, ό,τι και να λένε και με ό,τι τρόπους έχουν μάθει να μιλάνε.

Το ερώτημα είναι: έχεις προσπαθήσει ποτέ να κάνεις split topic σε συζήτηση που ποστάρουν 15 χρήστες με ρυθμό 1 post/30"...;

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι, δεν καταλαβαινω αυτα τα μυστηρια περι "τεχνολογικων φορουμ". τι παει να πει δηλαδη αυτο; ολα τα φορουμ απο καπου ξεκινανε. αυτο εδω ξεκινησε απο τους υπολογιστες. μαζευτηκε κοσμος, δημιουργηθηκαν σχεσεις, και καλως ή κακως, καποιοι θελουν να συζητησουν και κατι αλλο εκτος απο υπολογιστες. αυτο σημαινει, πως θελω να συζητησω αυτα τα πραγματα, με τον κοσμο που συχναζει σε αυτο το φορουμ, και οχι σε αλλο. αν ηθελα να το συζητησω εκει, με τον κοσμο που συχναζει εκει, θα το ανοιγα εκει το thread.

δε νομιζω οτι εχουμε απαγορευσει σε κανενα να μιλαει για οτιδηποτε. εχουμε ζητησει προσοχη στα θεματα που ανοιγονται, κουβεντιαστε οτι θελετε, οσο σοβαρο και αστειο να ειναι. αλλά θεματα σαν το αποσμητικο που αναφερθηκε πριν, και άλλα τετοια, δε νομιζω πως θα απασχολησουν τον κοσμο περισσοτερο απο 1-2 ωρες. κρυωνει το αστειο ή μπορει να μην πιασει καθολου, τελειωνει το θεμα βρισκοντας τη θεση του στο πανθεον της μαυρης τρυπας.

οταν ξεκινησαμε, ηθελα ενα μεγαλυτερο off-topic, χωρισμενο σε κατηγοριες. γνωριστηκαμε και μαζευτηκανε εξαιτιας των υπολογιστων, αλλα εχουμε και αλλα κοινα ενδιαφεροντα. η υπολοιπη ομαδα διαφωνησε, και πολυ πιθανο να ειναι κατι που δεν προκειται να δω ποτέ.

χωρις να θελω να στηριξω την αποφαση του RootX για το συγκεκριμενο θεμα, αν και το πιο πιθανο ειναι πως ετσι θα φανει, δε νομιζω πως κανενας αλλος θα εκρινε διαφορετικα. ο def προσπαθησε να ξεκινησει μια κουβεντα, τον πηρε ο κοσμος απο τα μουτρα, και μπροστα στον κινδυνο της γενικης παρεκτροπης, το θεμα κλειδωθηκε. σιγουρα λαθος που κλειδωθηκε, σιγουρα λαθος και το κραξιμο. οποτε τελικα, φταιει ποιος; αυτος που κλειδωνει μια κουβεντα που ο κοσμος ειναι off-topic σε ενα off-topic θεμα, ή αυτος που βγαινει off-topic σε ενα off-topic θεμα; και γιατι παντα θα πρεπει να υπαρχει η κιτρινη καρτα πριν την κοκκινη; δηλαδη, ποσο πρεπει να φροντιζει καποιος να επιβαλει ορια, οταν δεν υπαρχει αυτοπεριορισμος;

αν δε σε αφορα το θεμα και δε σε αγγιζει, μην ασχολεισαι και μην καταστρεφεις το θεμα του αλλου. γιατι τελικα, αυτο εγινε. το θεμα κλειδωθηκε, επειδη μερικοι το εκαναν ρημαδιο, για τους δικους τους λογους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Εσύ τι πρόβλημα έχεις; Σε ανάγκασε κανείς να συμμετάσχεις;

και μόνο η άποψή σου για το πως πρέπει να είναι το φόρουμ, δείχνει πόσο το σέβεσαι......

Και γιατί να μην είναι 100, ή 50 ή εσύ με τους αντμιν, τους μοντ και τους φίλους σου;

Μόνο που τότε δεν είναι φόρουμ είναι παρέα, έχει διαφορά............

Δε νομίζω ότι ο RootX έφτιαξε το φόρουμ για να τα λέει με τους φίλους του, εκτός και αν κάνω λάθος.......

To πως φτιαχτηκε ο λαμπης και η ιδεολογια του απο πισω ασε με να ξερω κατι παραπανω απο σενα.Εαν ειμασταν αυτοι οι λιγοι θα ειχαμε απαλλαχτει απο ατομα σαν και εσενα. Και εισαι ο τελευταιος που εχεις το δικαιωμα να μου πεις που θα πεταγομαι και που οχι , αι σιχτιρ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Κάπου εδώ λοιπόν θα παρακαλούσα και τους υπόλοιπους χρήστες να χωνέψουν καλά ότι "άλλο το Off Topic του TheLab κι άλλο το www.offtopic.gr": το πρώτο είναι προέκταση του TheLab, όχι αυτοσκοπός. Όλα τα θέματα είναι ευπρόσδεκτα... από μένα. Δεν μπορώ να εγγυηθώ όμως και για τους υπόλοιπους 2700 χρήστες.

Και για να στο θέσω και λίγο πιο ωμά: όπως, κατά τα λεγόμενά σου, έχει δικαίωμα ο καθένας να ανοίξει το θέμα που θέλει, έτσι έχουν δικαίωμα και όλοι οι υπόλοιποι να φωνάζουν "κλείδωσέ το, το τιμημένο" εν χορώ. Και άντε πες και πήραμε το Σύνταγμα στο χέρι και αποφασίζουμε ότι όλοι έχουν δικαίωμα να ακουστούν, ό,τι και να λένε και με ό,τι τρόπους έχουν μάθει να μιλάνε.

Το ερώτημα είναι: έχεις προσπαθήσει ποτέ να κάνεις split topic σε συζήτηση που ποστάρουν 15 χρήστες με ρυθμό 1 post/30"...;

Πέτρο (αν ενθυμούμαι καλώς)

συμφωνώ σε αυτά που λες. Όπως ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει ότι θέλει, έτσι έχει και ο καθένας έχει δικαίωμα να κρίνει. Από εκεί και πέρα είναι θέμα παιδείας πια, η συμπεριφορά του καθενός...

Όταν όμως ο όχλος φωνάζει «κλείδωσέ το το τιμημένο», εάν ήταν δικό μου το θρεντ π.χ. θα τους απαντούσα αναλόγως. Από εκεί και περα υπάρχουν και οι μοντ/αντμιν για περαιτέρω υποδείξεις.

Απλά η ένστασή μου ήταν για τη στάση του RootX (ή οποιουδήποτε άλλου ήταν στη θέση του) στο συγκεκριμένο, αλλά και για παρελθόντα και μελλοντικά συμβάματα.

Γιατί να παρασύρεται από τις ιαχές του μαινόμενου πλήθους και να επεμβαίνει ως αυτοκράτωρ, ικανοποιώντας το υποτιθέμενο κοινό περί δικαίου αίσθημα, τελειώνοντας έτσι απλά το οποιοδήποτε θρέντ;

Στο ερώτημα δε μπορώ να απαντήσω, καθώς δεν έχω βρεθεί σε τέτοια θέση και δεν έχω πρόθεση άλλωστε. Σπλιτ τόπικ, δηλαδή μισά ον και μισά οφ, αν κατάλαβα καλά;:D

Φιλικά

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Απλά η ένστασή μου ήταν για τη στάση του RootX (ή οποιουδήποτε άλλου ήταν στη θέση του) στο συγκεκριμένο, αλλά και για παρελθόντα και μελλοντικά συμβάματα.

Γιατί να παρασύρεται από τις ιαχές του μαινόμενου πλήθους και να επεμβαίνει ως αυτοκράτωρ, ικανοποιώντας το υποτιθέμενο κοινό περί δικαίου αίσθημα και τελειώνοντας έτσι απλά το οποιοδήποτε θρέντ;

ελεος, μας κοροιδευεις τελικα ? δε μπορω να το παρω στα σοβαρα αυτο το πραμα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

εγω παλι, δεν καταλαβαινω αυτα τα μυστηρια περι "τεχνολογικων φορουμ". τι παει να πει δηλαδη αυτο; ολα τα φορουμ απο καπου ξεκινανε. αυτο εδω ξεκινησε απο τους υπολογιστες. μαζευτηκε κοσμος, δημιουργηθηκαν σχεσεις, και καλως ή κακως, καποιοι θελουν να συζητησουν και κατι αλλο εκτος απο υπολογιστες. αυτο σημαινει, πως θελω να συζητησω αυτα τα πραγματα, με τον κοσμο που συχναζει σε αυτο το φορουμ, και οχι σε αλλο. αν ηθελα να το συζητησω εκει, με τον κοσμο που συχναζει εκει, θα το ανοιγα εκει το thread.

δε νομιζω οτι εχουμε απαγορευσει σε κανενα να μιλαει για οτιδηποτε. εχουμε ζητησει προσοχη στα θεματα που ανοιγονται, κουβεντιαστε οτι θελετε, οσο σοβαρο και αστειο να ειναι. αλλά θεματα σαν το αποσμητικο που αναφερθηκε πριν, και άλλα τετοια, δε νομιζω πως θα απασχολησουν τον κοσμο περισσοτερο απο 1-2 ωρες. κρυωνει το αστειο ή μπορει να μην πιασει καθολου, τελειωνει το θεμα βρισκοντας τη θεση του στο πανθεον της μαυρης τρυπας.

οταν ξεκινησαμε, ηθελα ενα μεγαλυτερο off-topic, χωρισμενο σε κατηγοριες. γνωριστηκαμε και μαζευτηκανε εξαιτιας των υπολογιστων, αλλα εχουμε και αλλα κοινα ενδιαφεροντα. η υπολοιπη ομαδα διαφωνησε, και πολυ πιθανο να ειναι κατι που δεν προκειται να δω ποτέ.

χωρις να θελω να στηριξω την αποφαση του RootX για το συγκεκριμενο θεμα, αν και το πιο πιθανο ειναι πως ετσι θα φανει, δε νομιζω πως κανενας αλλος θα εκρινε διαφορετικα. ο def προσπαθησε να ξεκινησει μια κουβεντα, τον πηρε ο κοσμος απο τα μουτρα, και μπροστα στον κινδυνο της γενικης παρεκτροπης, το θεμα κλειδωθηκε. σιγουρα λαθος που κλειδωθηκε, σιγουρα λαθος και το κραξιμο. οποτε τελικα, φταιει ποιος; αυτος που κλειδωνει μια κουβεντα που ο κοσμος ειναι off-topic σε ενα off-topic θεμα, ή αυτος που βγαινει off-topic σε ενα off-topic θεμα; και γιατι παντα θα πρεπει να υπαρχει η κιτρινη καρτα πριν την κοκκινη; δηλαδη, ποσο πρεπει να φροντιζει καποιος να επιβαλει ορια, οταν δεν υπαρχει αυτοπεριορισμος;

αν δε σε αφορα το θεμα και δε σε αγγιζει, μην ασχολεισαι και μην καταστρεφεις το θεμα του αλλου. γιατι τελικα, αυτο εγινε. το θεμα κλειδωθηκε, επειδη μερικοι το εκαναν ρημαδιο, για τους δικους τους λογους.

Για να μη με λέτε και πολυλογά:D , πολύ απλά και σύντομα θα ...συμφωνήσω με τον 38-45.

Για κάτι άτομα σαν και αυτό, τι έχεις να πεις όμως;

Αρχική απάντηση από Vagouridis

To πως φτιαχτηκε ο λαμπης και η ιδεολογια του απο πισω ασε με να ξερω κατι παραπανω απο σενα.Εαν ειμασταν αυτοι οι λιγοι θα ειχαμε απαλλαχτει απο ατομα σαν και εσενα. Και εισαι ο τελευταιος που εχεις το δικαιωμα να μου πεις που θα πεταγομαι και που οχι , αι σιχτιρ !!!!

ΥΓ. Τζάμπα μαγκιές εγώ δεν πουλάω, έχω σοβαρότερα πράγματα να κάνω.

Το ότι είσαι απαράδεκτος είναι προφανές, απλά έχω μάθει να φέρομαι με συμπάθεια σε άτομα που στερούνται παιδείας... Σε κατανοώ και σε λυπάμαι συνάμα....

Δυστυχώς ή ευτυχώς έχετε και εσείς δικαίωμα στη ζωή ή σε ό,τι τέλοσπάντων μπορείτε να αντιληφθείτε...

Φιλάκια..........

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ με τον .38-.45

Από την στιγμή που δημιουργούνται (είτε προυπάρχουν) προσωπικές σχέσεις μεταξύ των χρηστών είναι αυτονοήτο ότι το offtopic θα δουλέψει και μάλιστα πολύ... (Και εδώ και στα msn-icq)

Από την εμπειρία μου και στα newsgroups είναι σίγουρο ότι υπάρχουν 3 θέματα που γίνεται πάντα χαμός... Θρησκεία, πολιτικα - κομματικα και αθλητικά... Δηλαδή ότι φανατίζει τον κόσμο. Αυτά είναι τα θέματα. Δεν θα πω εάν πρέπει να μπαίνουν εδώ ή όχι αλλά πιστεύω στο ότι όλες οι απαντήσεις και οι απόψεις λίγο, ή πολύ, είναι καλουπώμενες και γνωστές... Σπάνια διαβάζω αυτά τα πόστ μιας και μου έρχεται dejavu...

Η λύση που με πέρασε από το μυαλό είναι να γίνουν τρια ή ένα κολασμένα(ο) Sticky... Θρησκεία-Αθλητικά-Πολιτικά και όποιος θέλει ας πει εκεί την άποψη του... Ή εάν το πει αλλού ένας mod να πάει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Για να μη με λέτε και πολυλογά:D , πολύ απλά και σύντομα θα ...συμφωνήσω με τον 38-45.

Για κάτι άτομα σαν και αυτό, τι έχεις να πεις όμως;

ΥΓ. Τζάμπα μαγκιές εγώ δεν πουλάω, έχω σοβαρότερα πράγματα να κάνω.

Το ότι είσαι απαράδεκτος είναι προφανές, απλά έχω μάθει να φέρομαι με συμπάθεια σε άτομα που στερούνται παιδείας... Σε κατανοώ και σε λυπάμαι συνάμα....

Δυστυχώς ή ευτυχώς έχετε και εσείς δικαίωμα στη ζωή ή σε ό,τι τέλοσπάντων μπορείτε να αντιληφθείτε...

Φιλάκια..........

Μια χαρα παιδεια εχω ξερω και τουρκικα, μην με λυπασαι και πολυ πολυ δεν εχω αναγκη την λυπηση μου , πονεμενη ψυχη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φαίνεται ως λογοκρισία, εγώ το ονομάζω προτεραιότητα. Ακόμα και να μπορούσαμε να κάνουμε 15 split σε ένα θέμα μέχρι να βρει το δρόμο του, να στέλνουμε pm στον καθένα μέχρι να συμμορφωθεί και καθόλη τη διάρκεια να μην έχουμε παράπονα περι "αστυνόμευσης", είναι κάτι που θέλουμε πραγματικά; Πραγματικά όμως φταίνε και οι admin/mod που το πιο on topic θέμα στο off topic forum είναι το "Τι mp3 ακούτε;"..; Προσωπικά με ενδιαφέρει πρώτα να μείνει on topic το θέμα ένός χρήστη με πρόβλημα στο pc του, να γίνονται οι ανανεώσεις στις βάσεις, να κοιτάξω τα reported post, να δούμε από κοντά κάποια bug και μετά να προσπαθήσω να βγάλω άκρη με τα χιλια μύρια θέματα που βγαίνουν off topic στο ..off topic. Πείτε το αδιαφορία, κόλλημα εγώ το λεω πραγματικότητα. Αν κάποιος νομίζει οτι μπορεί να τα καταφέρει καλύτερα του δίνω το pass μια βδομάδα να μας δείξει την αξία του. Στη τελική αν κάποιο θέμα χαλάει κάποιον τόσο πολύ, το καλύτερο είναι να μην απαντήσει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Η πρόληψη είναι πάντα καλύτερη της θεραπείας , καλύτερα να τρώνε χώμα αρκετά άκυρα thread παρά να χρειάζονται αρκετές προσπάθειες-αναζητήσεις για να διαβάσει κάτι σωστό εδώ μέσα κάποιος χρήστης κάποτε .

Link to comment
Share on other sites

τι πιο δημοκρατικο απο το να γινει ενα poll

ποιοι θελουν να υπαρχει το offtopic με την σημερινη του μορφη

ποιοι θελουν να περιοριστει

και ποιοι να μεγαλωσει κιαλλο....

ας βγαλουμε ενα τετοιο poll απο Σεπτεμβρη που θα εχουν επιστρεψει ολοι οι Λαμπιτες

και αναλογα με το αποτελεσμα θα προχωρησουμε και σε επομενο poll

που θα προτεινει λυσεις συγκεκριμενες και αναλογες με την επικρατεστερη αποψη.....

το φορουμ ειναι για εμας τους ιδιους κυριως και σε εμας πρεπει να αρεσει και να χρησιμευει...

Link to comment
Share on other sites

O Λάμπης είναι ένας ζωντανός οργανισμός ο οποίος αποτελείται από εμάς. Πιστεύω ότι ο Λάμπης, όπως όλοι οι ζωντανοι οργανισμοί υπόκεινται στην Εξελικτική θεωρία η οποία λέει ότι ο,τιδήποτε δεν συμβαδίζει με το περιβάλλον, απομονώνεται και τελικά πεθαίνει. Το ίδιο πιστεύω ότι θα γίνει και με το offtopic. Στο χέρι μας είναι να συρικνωθεί ή να γιγαντωθεί. Ανάλογα με τις επιλογες που κάνουμε, το πρόβλημα θα λυθεί ή θα γιγαντωθεί. Στο χέρι μας είναι να κάνουμε όλοι μαζί το Λάμπη καλύτερο. Γι'αυτό ας σταματήσουμε τις έριδες και να φερόμαστε στους άλλους όπως θέλουμε να μας φέρονται, και πιστέψτε με, όλα θα πάνε μια χαρά ;)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε poll ουτε τιποτα! Δεν σου αρεσει κυριε ο Λαμπης? Γειααααα σας! Απλα κ ωραια....

Παντως η αληθεια ειναι οτι τα οff-topic θεματα εχουν αρχισει να γινονται υπερβολικα πολλα κ μιλαω για τους τελευταιους 4/5 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 01:43]

Αυτό που φαίνεται ως λογοκρισία, εγώ το ονομάζω προτεραιότητα. Ακόμα και να μπορούσαμε να κάνουμε 15 split σε ένα θέμα μέχρι να βρει το δρόμο του, να στέλνουμε pm στον καθένα μέχρι να συμμορφωθεί και καθόλη τη διάρκεια να μην έχουμε παράπονα περι "αστυνόμευσης", είναι κάτι που θέλουμε πραγματικά; Πραγματικά όμως φταίνε και οι admin/mod που το πιο on topic θέμα στο off topic forum είναι το "Τι mp3 ακούτε;"..; Προσωπικά με ενδιαφέρει πρώτα να μείνει on topic το θέμα ένός χρήστη με πρόβλημα στο pc του, να γίνονται οι ανανεώσεις στις βάσεις, να κοιτάξω τα reported post, να δούμε από κοντά κάποια bug και μετά να προσπαθήσω να βγάλω άκρη με τα χιλια μύρια θέματα που βγαίνουν off topic στο ..off topic. Πείτε το αδιαφορία, κόλλημα εγώ το λεω πραγματικότητα. Αν κάποιος νομίζει οτι μπορεί να τα καταφέρει καλύτερα του δίνω το pass μια βδομάδα να μας δείξει την αξία του. Στη τελική αν κάποιο θέμα χαλάει κάποιον τόσο πολύ, το καλύτερο είναι να μην απαντήσει καθόλου.

Δεν εχω παρα να συμφωνησω με την αποψη αυτη ......:T::T::T:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου τα off topic. Ας μεινει μονο ενα thread. Το πειτε οτι θελετε πχ. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Βαρεθηκα να βλεπω τις νεες απαντησεις και το 70% να ειναι off topic.

Link to comment
Share on other sites

αν καταργηθουν τα οφτοπικ νομιζω θα μεταφερθει ο ογκος των οφτοπικ στα αλλα θρεντ. Η λυση ειναι απλη και λεγεται τσατ ρουμ παντως.

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Παντως η αληθεια ειναι οτι τα οff-topic θεματα εχουν αρχισει να γινονται υπερβολικα πολλα κ μιλαω για τους τελευταιους 4/5 μηνες....

νομιζω ειναι φυσιολογικο , αγορασαμε ολοι τα hardware μας , τα δοκιμασαμε τα χρονισαμε και τωρα δεν εχουμε τι να κανουμε , οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υποχρέωσε κανείς κανέναν να διαβάζει τα πάντα? Κι εγώ δε συμμετέχω στα περισσότερα off-topic αλλά δε με πειράζουν κιόλας! Απ' τη στιγμή που οι συζητήσεις πάνω στους υπολογιστές δε θίγονται και δεν αλλοιώνεται το περιεχόμενο του φόρουμ, ας υπάρχουν, εφόσον παρέχεται τεχνικώς η δυνατότητα! Κι όποιος θέλει ας μην κάνει κλικ...

Κι εμένα δε μ' αρέσει να βλέπω 10 απ' τα 20 off-topic στις "νέες απαντήσεις" αλλά δε με κουράζει περισσότερο από 2" το να τα διακρίνω και να τα προσπεράσω...

Μήπως είμαι off-topic? :giveup: :red:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 00:02]

Εγω το ειχα πει και παλιοτερα , το φορουμ δεν επρεπε να εχει πανω απο 150 ατομα.Εκεινοι οι αρχικοι μια χαρα ειμασταν.Ενας λογος που εχω σπαστει και δεν ποσταρω ειναι οτι γεμισαμε με οφ τοπικ , με ξερολες,με ανθρωπους που πρεπει να προωθησουν το δικο τους και με παιδακια που δεν εχουν αισθηση της πραγματικοτητας

Ακριβως αυτο, θα μας πουν ρατσιστες φυσικα αλλα τι να κανουμε.....Ετσι ειναι η ζωη , χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.