Jump to content



Περί λογοκρισίας στο thelab...


Sbeetle

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 01:01]

To πως φτιαχτηκε ο λαμπης και η ιδεολογια του απο πισω ασε με να ξερω κατι παραπανω απο σενα.Εαν ειμασταν αυτοι οι λιγοι θα ειχαμε απαλλαχτει απο ατομα σαν και εσενα. Και εισαι ο τελευταιος που εχεις το δικαιωμα να μου πεις που θα πεταγομαι και που οχι , αι σιχτιρ !!!!

lol....πια ιδεολογια ρε φιλε? το FSB απο 200 το πηγες 250....χαλαρωσε....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από giorikas

lol....πια ιδεολογια ρε φιλε? το FSB απο 200 το πηγες 250....χαλαρωσε....

Ετσι ακριβως......αυτη ακριβως ειναι η ιδεολογια...200 to 250 και οταν μεγαλωσουμε λιγο ακομα θα γινει η ιδεολογια του 250 to 300......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επικροτω την αποφαση που εληφθη...:clap:

το ειχα προτεινει και εγω ο ιδιος εξαλλου και στο παρελθον

σε αντιστοιχου θεματος συζητηση.

Υπαρχουν μεν τα OT αλλα οχι πλεον "μεσα τα ποδια μας",

κατακλυζοντας την αρχικη σελιδα...και επισκιαζοντας αλλα πιο ενδιαφεροντα Threads...

Link to comment
Share on other sites

και εγω συμφωνω με αυτην την κινηση. δεν μαρεζε να βλεπω ολο ot στα νεα θεματα. αυτοι που ειναι μονο για οτ να πηγαινουν κατευθειαν σε αυτη τη κατηγορια. ετσι νομιζω ειναι ποιο σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 10:52]

ρε φιλαρακι σορυ κιολας αλλα δηλαδη οποιος φερει τα διακριτικα αλλαζη πλεον σαν ανθρωπος? φοραει την ¨φορμα¨ εργασιας?

φυσικα και δεν πρεπει να αλλαζει.

ομως πρεπει να προσεχει περισσοτερο το τι λεει.:...:

συμφωνω επισης με την αποφαση που εληφθη:)

Link to comment
Share on other sites

Η απόφαση που ελήφθη μάλλον θα αποδειχτεί λάθος. Εφόσον τα οφ τοπικ τα θέλουμε, τότε γιατί να μην τα βλέπουμε; Αν όχι στην αρχική, τότε τουλάχιστον στα νέα θέματα.

Το ότι μερικοί δεν τα γουστάρουνε, απλά ας μην τους δίνουν σημασία, δεν είναι τόσο δύσκολο...

Με την ίδια λογική, κάποια στιγμή μπορεί π.χ. μερικοί «φανατικοί» amdάδες να προτείνουν να μην εμφανίζονται στην αρχική θέματα με πέντιουμ γιατί τους ενοχλούν... Θα γίνει και αυτό δεκτό;

Απλά επισημαίνω ότι η απόφαση εντάξει δεν είναι και καταστροφική, αλλά είναι επί της ουσίας ο λόγος που ξεκίνησα το θέμα. Να μην υπάρχουν δηλαδή αποκλεισμοί, περιορισμοί κ.ο.κ. Και η απόφαση κάνει ακριβώς το αντίθετο. Τους ενισχύει...

Επίσης θα ήθελα να μου πει ένας άντμιν και ειδικά ο RootX (εκτός από τον .38-.45 που ήταν σαφής εξ' αρχής) αν συμμερίζεται την άποψη που εξέφρασε ο vaggoyridis και πολλοί συμφώνησαν: ότι δηλαδή το λαμπ ήταν πολύ ωραίο παλιά με τους λίγους, τους κολλητούς και τους εκλεκτούς και τώρα πλακώσανε οι ...άσχετοι και οι ...βλάκες και ενοχλούν τους θεούς του oc.

Απλά προσπαθώ να γίνει κατανοητό το εξής απλό: Το λαμπ έχει χώρο για ΟΛΟΥΣ και για ΟΛΑ.

Γιατί είναι τόσο δύσκολο να γίνει κατανοητό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Επίσης θα ήθελα να μου πει ένας άντμιν και ειδικά ο RootX (εκτός από τον .38-.45 που ήταν σαφής εξ' αρχής) αν συμμερίζεται την άποψη που εξέφρασε ο vaggoyridis και πολλοί συμφώνησαν: ότι δηλαδή το λαμπ ήταν πολύ ωραίο παλιά με τους λίγους, τους κολλητούς και τους εκλεκτούς και τώρα πλακώσανε οι ...άσχετοι και οι ...βλάκες και ενοχλούν τους θεούς του oc.

Προφανώς έχεις κολλήσει με μένα, για κάποιο λόγο που μόνο εσύ ξέρεις.

Αν συμφωνούσα με την γνώμη του Βαγγουρίδη, 2 πράγματα θα μπορούσαν να συμβούν:

ή το lab να μην έχει την μορφή που έχει σήμερα ή εγώ να μην είμαι admin.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Προφανώς έχεις κολλήσει με μένα, για κάποιο λόγο που μόνο εσύ ξέρεις.

Αν συμφωνούσα με την γνώμη του Βαγγουρίδη, 2 πράγματα θα μπορούσαν να συμβούν:

ή το lab να μην έχει την μορφή που έχει σήμερα ή εγώ να μην είμαι admin.

Ρε συ RootX, δεν έχω κολλήσει με σένα (σεμνά θα μας παρεξηγήσουν:D:p ). Το ξεκαθάρισα από το πρώτο ποστ κιόλας. Οποιοσδήποτε άλλος να ήταν το ίδιο θα έλεγα. Εσύ ήσουν η αφορμή που ξεκίνησα το θέμα. Και δεν το έκανα για την πάρτη μου, όπως έχεις καταλάβει, αλλά γιατί ήταν ΛΑΘΟΣ σου και ήταν μια ευκαιρία να γίνει μια συζήτηση που μπορεί να προκύψει και κάτι καλό για το φόρουμ που εσύ έφτιαξες και ΜΠΡΑΒΟ σου και χαίρομαι πολύ που συμμετέχω σε αυτό.

Επιτέλους το ξεκαθάρισες έστω και διπλωματικά, γιατί μέχρι τώρα δεν είχε γίνει σαφές. Σκέψου τι σκέφτεται ένα παιδί, που διαβάζει το φόρουμ και δεν έχει γραφτεί ακόμη, όταν βλέπει τέτοιες γνώμες. Λες να ενθουσιαστεί με τα φόρουμ, τα πισιά και το oc; Λες να τρέξει να γραφτεί αμέσως και να το πει και στους φίλους του;

Όσο πιο πολλοί είμαστε και όσο πιο πολύ συζητάμε, τόσο ενισχύεται το φόρουμ. Και νομίζω πρώτος απ' όλους θα χαρείς εσύ και θα νιώσεις υπερήφανος, όταν το λαμπ φτάσει π.χ. 100.000 μέλη, διαβάζεται από άλλα τόσα και παίζει ρόλο στα εν Ελλάδι πράγματα της πληροφορικής, όντας μια τεράστια βάση δεδομένων και πληροφοριών αλλά με και πάρα πολλά μέλη, έτοιμα να κράξουν και να κάνουν ρόμπα το οποιοδήποτε π.χ. μαγαζί που κάνει απατεωνιές και τότε θα τσούζει πολύ περισσότερο απ' ότι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Παιδιά, το θέμα της επιλογής από το προφίτερολ, έχουμε αρχίσει να το ψάχνουμε

να με συγχωρήσετε για το ΟΤ (στο κατάλληλο thread :p) - θα ζητήσω κι επισήμως συγνώμη στο official thread αργότερα - αλλά πρέπει να δηλώσω ότι έχω τυφλή εμπιστοσύνη στον admin RootX αναφορικά με το εν λόγω θέμα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι παντα υπερ των admins ακομα και αν εχουν αδικο σε καποια πραγματα (δεν αναφερομαι σε αυτους του lab,τυχαιο παραδειγμα).Το εκαστοτε site/forum ειναι ''δικο'' τους και για μενα ΜΟΝΟ αυτοι δινουν προσωπικοτητα στον χωρο τους.Δεκτες βεβαια ολες οι αποψεις/ιδεες για ''βελτιωση'' αλλα και παλι ειναι παντα δικη τους αποφαση.Αν λοιπον κρινουν πως ενα θεμα πρεπει να κλεισει πολυ καλα κανουν.Τα λαθη τους βεβαια βαραινουν τους ιδιους.Αν εμενα δεν μου αρεσει η αποφαση τους δεν θα κατσω να τους ζαλισω τα @@ και τον ερωτα για να προσαρμοσουν σε ΕΜΕΝΑ την δικη τους ιδεα και το δικο τους οραμα.Θα παω αλλου πολυ απλα.Ειναι προνομιο μου να ποσταρω στο lab και σε καθε αλλο forum/site μεχρι πολυ απλα να σταματησει να ειναι (προνομιο)...

Αυτα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Εσύ ήσουν η αφορμή που ξεκίνησα το θέμα. Και δεν το έκανα για την πάρτη μου, όπως έχεις καταλάβει, αλλά γιατί ήταν ΛΑΘΟΣ σου και ήταν μια ευκαιρία να γίνει μια συζήτηση που μπορεί να προκύψει και κάτι καλό για το φόρουμ που εσύ έφτιαξες και ΜΠΡΑΒΟ σου και χαίρομαι πολύ που συμμετέχω σε αυτό.

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Το forum δεν το έφτιαξα εγώ ούτε είναι ιδιοκτησία μου.

Την απόφαση για το κλείδωμα δεν την πήρα μόνο εγώ, αλλά και admin και mod που ήταν online εκείνη την ώρα. Το αν ήταν ΛΑΘΟΣ όπως λες, είναι δική σου άποψη.

Επιτέλους το ξεκαθάρισες έστω και διπλωματικά, γιατί μέχρι τώρα δεν είχε γίνει σαφές. Σκέψου τι σκέφτεται ένα παιδί, που διαβάζει το φόρουμ και δεν έχει γραφτεί ακόμη, όταν βλέπει τέτοιες γνώμες. Λες να ενθουσιαστεί με τα φόρουμ, τα πισιά και το oc; Λες να τρέξει να γραφτεί αμέσως και να το πει και στους φίλους του;

Δεν νομίζω ότι η απάντηση είναι διπλωματική, αλλά ξεκάθαρη. Τι θα πει "διαβάζει τέτοιες γνώμες"?

Υποτίθεται ότι το thread σου έχει σκοπό να ακούγονται όλες οι γνώμες.

Όσο πιο πολλοί είμαστε και όσο πιο πολύ συζητάμε, τόσο ενισχύεται το φόρουμ. Και νομίζω πρώτος απ' όλους θα χαρείς εσύ και θα νιώσεις υπερήφανος, όταν το λαμπ φτάσει π.χ. 100.000 μέλη, διαβάζεται από άλλα τόσα και παίζει ρόλο στα εν Ελλάδι πράγματα της πληροφορικής, όντας μια τεράστια βάση δεδομένων και πληροφοριών αλλά με και πάρα πολλά μέλη, έτοιμα να κράξουν και να κάνουν ρόμπα το οποιοδήποτε π.χ. μαγαζί που κάνει απατεωνιές και τότε θα τσούζει πολύ περισσότερο απ' ότι τώρα...

Όλοι όσοι βάζουν το λιθαράκι τους για να γίνει το lab καλύτερο θα νιώσουν περήφανοι και admins/mods και χρήστες, συμφωνώ με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Αρχική απάντηση από Sbeetle

Επίσης θα ήθελα να μου πει ένας άντμιν και ειδικά ο RootX (εκτός από τον .38-.45 που ήταν σαφής εξ' αρχής) αν συμμερίζεται την άποψη που εξέφρασε ο vaggoyridis και πολλοί συμφώνησαν: ότι δηλαδή το λαμπ ήταν πολύ ωραίο παλιά με τους λίγους, τους κολλητούς και τους εκλεκτούς και τώρα πλακώσανε οι ...άσχετοι και οι ...βλάκες και ενοχλούν τους θεούς του oc.

Αρχική απάντηση από RootX

Προφανώς έχεις κολλήσει με μένα, για κάποιο λόγο που μόνο εσύ ξέρεις.

Αν συμφωνούσα με την γνώμη του Βαγγουρίδη, 2 πράγματα θα μπορούσαν να συμβούν:

ή το lab να μην έχει την μορφή που έχει σήμερα ή εγώ να μην είμαι admin.

Αρα καταληγουμε οτι ατομα σαν και εμενα ειναι αιρετικα , ρατσιστικα και ακοινωνητα.Καθε ενεργεια -αποτελεσμα εχει και την αιτια του-αφορμη του.Εαν καποια πραγματα ειχαν εξελειχθει διαφορετικα ισως και ειχα διαφορετικη γνωμη .Οποτε καταληγουμε οτι δεν ειναι λαθος το ΟΤ ειναι λαθος χρηστες σαν και εμενα με την "περιεργη " συμπεριφορα τους που κατακρινουν τετοιες ενεργειες.Αρα πρεπει να απομακρυνθουν αμεσα-εμμεσα χρηστες σαν και εμενα τα οποια βεβαιως βεβαιως δεν εχουν βαλει κανενα λιθαρακι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.