Jump to content



Την πατήσαμε με τις τιμές των DC ή μου φαίνεται?


Seeker

Recommended Posts

Καλά κατάλαβα....μόλις στριμώχτηκες και δεν έχεις απάντηση....δεν θέλεις να παραδεχτώ τίποτα....αποφάσισε λοιπόν, τελικά θέλεις η δε θέλεις.....

Αν θεωρείς το κείμενο μου προσβλητικό μπορείς να το κάνεις Report στους mods δε σε εμποδίζει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Μου αρέσει που προσπαθείς να γυρίσεις το post μου τούμπα. Όταν καταλάβεις ότι ο άλλος βαρέθηκε την κουβέντα του ζητάς αποδείξεις ξέροντας ότι δεν θα χάσει τον καιρό του. Καλή τακτική. Την έχω ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας ως mod:

έλεος όμως. Δηλαδή πρέπει να κάτσω να διαβάσω αυτές τις μπούρδες να δω ποιος έχει δίκιο/άδικο ποιος τα χωσε στον άλλον και ποιος δεν τά χωσε...

το θέμα είναι άκυρο εδώ και 5 σελίδες, έχει χάσει την επαφή.

ένα παράλληλο σύμπαν (που είπα και πιο πριν).

Μιλώντας ως χρήστης:

Εγώ προσωπικά βαριέμαι να διαβάσω μια ανούσια συζήτηση, σας το δηλώνω. Έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω. Αν εσείς δεν έχετε, get a life! Αν έχετε, live your life!

Αν θέλετε να τρώγεστε επί προσωπικού, να χρησιμοποιείτε pm. Επίσης μπορείτε να χρησιμοποιείσετε τις υπηρεσίες msn, aol instant messenger, yahoo messenger ή κάποιο κανάλι στο irc (όλοι μαζί για ομαδικό χώσιμο). Εδώ είναι forum, και το irc το χω κόψει εδώ και 5 χρόνια. Irc μέσω php δε γουστάρω, τουλάχιστον σε αυτό το επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες πότε θα την ψιλιαστήτε επιτέλους; Δεν αξήζει να μαλώνετε για την 1 ή την άλλη εταιρία και ακόμα χειρότερα να επιτίθεστε προσωπικά ο ένας στον άλλο. Δεν είμαστε αυτοί που βάζουμε τα φράγκα στην τσέπη, αντίθετα τα σκάμε χοντρά κάθε φορά. Κανένα συμφέρον λοιπόν για μας, ο καθένας ας επιλέγει αυτό που θέλει και τον βολεύει, για να μην γελάνε κιόλας πίσω από την πλάτη μας για τον φανατισμό μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 17:44]

Καλά κατάλαβα....μόλις στριμώχτηκες και δεν έχεις απάντηση....δεν θέλεις να παραδεχτώ τίποτα....αποφάσισε λοιπόν, τελικά θέλεις η δε θέλεις.....

Αν θεωρείς το κείμενο μου προσβλητικό μπορείς να το κάνεις Report στους mods δε σε εμποδίζει κανένας.

Πω,πω απο ποιο χωριο εισαι να ξερω ποιο χωριο βγαζει τετοιους μαγκες..

Για ηρεμησε σε παρακαλω ,ξαναδιαβασε το topic του thread και προσπαθησε αν θες να πεις κατι για αυτο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

@ΑΝ7....αυτή η μητρική δηλαδή έχει καλό εξοπλισμό; Εγώ ήδη έχω 3 SATA δίσκους και σκέφτομαι να βάλω άλλος 2...τα 4 Sata για μένα είναι πολύ λίγα. Ο εξοπλισμός που έχουν πάνω οι Intel μητρικές απλά δε συγκρίνεται.

Φίλε νιώθεις?

Είπα ότι μόνο το chipset έχει 4 υποδοχείς και η μητρική πάνω σε controler άλλες 4..ΝΙΩΘΕΙΣ?

@Nos-Dio...άσε ο άνθρωπος δεν έχει ασχοληθεί ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ με Intel και απλά βγαίνει και λέει ότι έχει ακούσει....(Όπως και οι περισσότεροι AMDάκηδες δεν έχουν δουλέψει ποτέ με intel αλλά ο AN7 έχει ξεφύγει).

Φίλε νιώθεις?

Τράβα στο Intel OverClocking Database και δες τον 3,0Ε Ε0 και δές πόσο έφτασε....

Εσύ φίλε έχεις ξεφύγει....και οχι μόνο σε αυτά που γράφεις...αλλα και σοτν μυαλό σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 17:24]

O spresv με προσέβαλλε και παραβίασε αρκετούς κανόνες του Forum....απαιτώ να ληφθούν τα ανάλογα μέτρα...

δεν έχω διαβάσει το thread με το άπειρο flaming (έχω καλύτερα πράγματα να κάνω στη ζωή μου) αλλά :

βρίζεις και μιλάς υποτιμητικά σε ένα πιτσιρίκι που είναι τουλάχιστον 7 χρόνια μικρότερός σου και μετά όταν σου δίνει μία ναι μεν προσβλητική αλλά και πληρωμένη απάντηση φωνάζεις τη διοικητική ομάδα να του τραβήξει το αυτί. δεν το βρίσκω και πολύ αντρίκειο αυτό. εγώ θα ντρεπόμουν να το κάνω πάντως.

πάντως γενικά καλύτερα να μην προσβάλλεις άτομα που δεν τα ξέρεις προσωπικά και δεν ξέρεις καταστάσεις στη ζωή τους... :TD: :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Μου φαίνεται ότι γράφεις ότι σου κατεβαίνει εκείνη τη στιγμή.

Όσο για το διαστρέβλωμα...αν διαβάσει κανείς προσεκτικά τα πόστς πρώτα προσβλήθηκα εγώ(παραβιάσθηκαν οι κανόνες εις βάρος μου) και απάντησα αναλόγως....

-Μαμά...αυτός άρχισε πρώτος.....

-Όχι μαμά...αυτή άρχισε πρώτη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Χθες, στις 16:45]

Τελικα ποιο ειναι το συμπερασμα??

Οι Χ2 ειναι φθηνοι η ακριβοι?

Οι DC ειναι ενα αλλο διαφημηστικο κολπο που παροτι εχει καλη τιμη σχετικα,ειναι μερος μιας πλεκτανης που εχει στησει η Ιντελ με την ΔΕΗ??

το συμπερασμα ειναι, πως για αλλη μια φορα δεν υπαρχει συμπερασμα.

αν τα εκανε πλακακια η amd με τη δεη δεν το γνωριζω, αλλα οι ανθρωποι ζητανε οσα θελουν αφου εχουν μονοπωλιο. για μενα, πολυ καλα κανουν, αφου τη δεδομενη στιγμη τους παιρνει. σιγουρα δε με συμφερει σα καταναλωτη, αλλα οταν το εκανε η intel αυτο, ολοι περναμε amd με τη δικαιολογια πως το κοστος/αποδοση ηταν πιο συμφερων (σωστα; με "ω"; ). τωρα που γιναμε amd fanboys θελουμε τα λεφτα μας πισω; δεν παει ετσι. στην τελικη, αν ειναι καλυτερος ο Intel για τα λεφτα του, να παρουμε Intel (o tempora o mores).

το περιεργο, που δεν καταλαβαινω, ειναι γιατι κανενας δεν παραπονεθηκε για την τιμη του fx57. ειναι το απολυτως ακριβοτερο, και γρηγοροτερο τσιπ που κυκλοφορει, αλλα το ζητημα εγινε για τη μεσαια κατογορια τιμης.

τερμα το off topic, στο θεμα μας τωρα.

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Χθες, στις 16:45]

Τελικα σε αυτο το φορουμ ποιος νιωθει και ποιος οχι??:D

νιωθω ιδρωμενος και βρωμικος, μολις γυρισα απο τη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλο το thread (ναι βαριόμουν), απλά θέλω να πω ότι η AMD με προβληματίζει με τις τιμές της, ειδικά όταν την έχουμε συνηθίσει σε κάτι αρκετά πιο...user-friendly. Βλέποντας και τα ποσοστά της στην αγορά overclockers.com δεν ξέρω κατά πόσο θα πετύχει κάποιο χτύπημα στην Intel (ειδικά όταν η δεύτερη προωθεί τα προϊόντα της "έξυπνα" στην αγορά). Όλοι μας το έχουμε δει αντί για Duron-Athlon-Sempron να προωθούνται Celeron αλλά δε μπορούμε να κάνουμε τπτ για αυτό. Αλλά δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε και την κυριαρχία μιας εταιρείας σε παγκόσμιο επίπεδο (δεν πουλάει ΜΟΝΟ από τα Multirama ή στην Ελλάδα η Intel). Απλά η AMD έβαλε -όπως πιστεύω- υπερβολικά ψηλά τον πύχη των τιμών της και το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι υπάρχουν ακόμα site με δημοπρασίες... :whistling

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διάβασα όλο το θέμα :confused: :wassat: και πραγματικά μου θυμίζετε ομηρικές συζητήσεις ATI VS NVidia, PC VS Κονσόλες (είναι και πρόσφατο), Quake III Arena VS UT, Starcraft VS Red Alert, ΠΑΣΟΚ VS ΝΔ, ΠΑΟ VS ΟΣΦΠ, ΑΝΤ1 VS MEGA (lol), F1 VS WRC, Cars VS Bikes... :blink:

Έλεος ρε σεις...

Ο ένας λέει για να δουλέψει ένας Pentium θέλει :nuke: ο άλλος ότι τον δουλεύει με UCAR, ο ένας λέει ότι ψήνονται οι Pentium, εγώ ότι ψήνονται οι Palomino (χεχε), και ο άλλος ότι έχει τον Prescott αντί για το Fujitsu, ο ένας για Pentium που έφτασε τα 7 THz, ο άλλος για Pentium που δεν κοντράρει το Gameboy μου.

Είμαι :alien: ή μήπως το θέμα είναι ΟΙ ΔΙΠΥΡΗΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ??? Ένα θέμα που έχει κάνει ΠΟΛΥ κόσμο στο εξωτερικό να συζητάει ατελείωτες ώρες για αυτό ήρθαν κάποιοι και το έκαναν μπουρδέλο. ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ που φτάνει ο Pentium του καθενός η ο AMD του ή ποια και πόσα ρημάδια πινάκια είναι καλύτερα, ούτε πόσο ΔΕΗ έρχεται στον καθένα. Εδώ μιλάμε για τους Διπύρηνους και τις τιμές τους, και κυρίως όχι για την οικονομική ή οικογενειακή κατάσταση του καθενός. Θεωρώ το ban σωστό από πλευράς κανονισμών και μόνο γιατί από ηθικής άποψης πιστεύω ότι μάλλον το αντίθετο ισχύει. Όσο για τον chris2004, σέβομαι όλες τις απόψεις του περί των Pentium αλλά μια συγνώμη στο παιδί δε θα έβλαπτε φίλε.

Το ξαναλέω, για να έρθουμε πάλι στο θέμα, οι διπύρηνοι είναι σχετικά ακριβοί τώρα και η AMD ίσως να αρχίζει να ξεκολλάει και τα τελευταία κομμάτια από το αυτοκόλλητο "ΦΤΗΝΟΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ" που είχε στο κούτελό της...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξεκολλαει κανενα αυτοκολλητο νομιζω.Κανετε λες και οι ''απλοι'' Α64 πεθαναν!Ελεος πια!

Δεν ξερω κανεναν επεξεργαστη της ιντελ να ειναι καλυτερος απο οποιονδηποτε dc στην ιδια κατηγορια τιμης... Με 600ε δηλαδη παιρνει καποιος καλυτερο ιντελ επεξεργαστη απο τον 4400+ ?Δεν νομιζω...

Και στο κατω κατω ποιος ειπε οτι οι dc ειναι mainstream?O 3800+ μονο,οταν βγει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Και στο κατω κατω ποιος ειπε οτι οι dc ειναι mainstream?O 3800+ μονο,οταν βγει...

Έλα μου ντε :blink: . Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ.

Συζητάμε λές και το τελευταίο πιτσιρίκι που παίρνει 10Ε χαρτζιλίκι την βδομάδα,θα πρέπει να μπορεί ή να χρειάζεται(για να παίξει το GTA του ή να δεί ένα DVD),να έχει πρόσβαση σε high end hardware.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς.

Δηλαδή αν βγάλει η hundai ένα αυτοκίνητο V12 με 600 άλογα πρέπει να πάμε όλοι να το αγοράσουμε με 100.000 ευρώ για '' να πηγαίνουμε στην δουλειά μας το πρωί ? ''

Η επειδή λέγεται hundai να απαιτήσουμε να το πάρουμε με 15.000κ ευρώ επειδή ''είναι φθηνή εταιρία '' /////////.......??????

Η Amd ήταν είναι και θα είναι φθηνή ... Απλά έχει επεκτείνει τα high end της μοντέλα της .

Δεν είναι όπως παλαιότερα που είχε όλη την σειρά a-xp - m klp . Και είχε και τον fx51 .

Η μήπως ήταν φθηνός ο fx51.... ????

Απλά τότε δεν ΘΕΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝΕ >>.. Ενώ τώρα ένα dc ΘΕΛΟΥΝΕ ΟΛΟΙ...

Και εκεί αρχίζει η γκρίνια.

Κακά τα ψέματα το dc το πληρώνεις αλλά δεν έχει καμία σχεσή με τον ανταγωνισμό .

Και όσοι το έχουν τόσο μα τόσο ανάγκη μπορουν να περιμένουν λίγο να βγουν και τα φθηνότερα DC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

...........

Και στο κατω κατω ποιος ειπε οτι οι dc ειναι mainstream?O 3800+ μονο,οταν βγει...

mainstream φαινεται αυτος http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=1&Secton_id=1037&Product_Id=264277(ασχετα αν απαιτει νεα μητρικη)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.