Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 21:07]

δεν βλέπω καμμιά αλλαγή στην υπογραφή...τουλάχιστον οχι ακόμα....:laughing: :laughing:

Θα δούμε, θα δούμε... γιατί βλέπω να γελάμε ολοι με το Crysis και να φάει κάνα τρελό delete απο πολλά στρατόπεδα... στο επίσημο φορουμ του Crysis beta πάντως διαβάζω τρελά πράγματα... είδομεν με το official demo σε 10μέρες...

Link to comment
Share on other sites

μπαα με aa θα τον πιουμε ολοι...ανεξαρτητος hardware...εκτος και το τρεξεις σε 17αρι 1280x1024...με ultra και c2Q...

εμενα τρεχει στα 1680x1050 ολα high και ειμαι απο 30 εως και 60 fps...διχως φιλτρα φυσικα...καλα δεν μιλαμε για αναλυσεις πανω απο 1680...

εκτος και αν πεσει καλυτερο optimize....στο κανονικο ντεμο...καθως και την φουλ εκδοση...γιατι το μπετα λιγο χυμα το βλεπω με αρκετα σπασιματα στα γραφικα κυριως σε εσωτερικους χωρους...

βεβαια το παιχνιδι εχει γραφικαρες και "δειχνει" να μην χρειαζεται φιλτρα...ειδικα στο μουλτι προβλεπεται τρελο καψιμο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 02:07]

μπαα με aa θα τον πιουμε ολοι...ανεξαρτητος hardware...εκτος και το τρεξεις σε 17αρι .................καρες και "δειχνει" να μην χρειαζεται φιλτρα...ειδικα στο μουλτι προβλεπεται τρελο καψιμο..

Βλέπω το setup σου απο την μια....απο την άλλη βλέπω το 30fps που λες.....

και που να μπει και κανα dx10....

μην ξεχνας ότι έχεις ότι καλυτερο κυκλοφορει και ο/ced....

δλδ οι άλλοι τι θα κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 02:35]

Βλέπω το setup σου απο την μια....απο την άλλη βλέπω το 30fps που λες.....

και που να μπει και κανα dx10....

μην ξεχνας ότι έχεις ότι καλυτερο κυκλοφορει και ο/ced....

δλδ οι άλλοι τι θα κάνουν...

Οι υπόλοιποι ή θα χτυπήσουν νέα κάρτα ή θα κλείσουν το PC και θα αρχίσουν τις vοdkes....:p

Με το σύστημα της υπογραφής μου και ολα στο high + 8ΑΑ... 9-10 frames... τι μου λες ρε dem...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 02:54]

Με το σύστημα της υπογραφής μου και ολα στο high + 8ΑΑ... 9-10 frames... τι μου λες ρε dem...

Καλα που ειδα αυτο το ποστ,να μην ασχοληθω καθολου με το setup που εχω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Βλέπω το setup σου απο την μια....απο την άλλη βλέπω το 30fps που λες.....

και που να μπει και κανα dx10....

μην ξεχνας ότι έχεις ότι καλυτερο κυκλοφορει και ο/ced....

δλδ οι άλλοι τι θα κάνουν...

κοιτα ντεμη ...μην ξεχναμε οτι υπαρχουν και αλλα settings οπως medium..low και παει λεγοντας...για πιο χαμηλα συστηματα...επισης μην ξεχναμε οτι οντως ειναι οτι πιο δυνατο εχει βγει ποτε σε fps shooter...απο θεμα γραφικων,εφφε, και gameplay...

και να στο πω και αλλιως...καιρος δεν ηταν να γονατισει και το περιφημο G80.....και αργησε κατε εμε...παμε για αλλα...

τελος θελω να πιστευω οτι θα υπαρξει βελτιωση στο θεμα των φρειμς....στην κανονικη εκδοση του παιχνιδιου....αν μην τι αλλο δεν μπορουμε να βασιστουμε σε μπετα εκδοση....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 03:00]

Καλα που ειδα αυτο το ποστ,να μην ασχοληθω καθολου με το setup που εχω

Κοίτα μάν.... εχω δώσει ένα κάρο λεφτά όπως και πολλοί άλλοι για τις υπογραφές μας... δεν ειναι του πατέρα μου η Crytek και το Crysis για να το υποστηρίξω και να το αγοράσω... εαν δεν τρέξει όπως πρέπει... πολύ απλά υπάρχουν και αντικαταστάτες games οπως και άλλες ασχολίες όπως barring (κατα το clubbing :D )... και ειμαι σίγουρος οτι δεν θα είμαι ο μόνος που θα την δει έτσι με το Crysis απαξ και ειναι εν τέλει τόσο και καλα βαρύ και ασήκωτο...

Κατα τα άλλα όπως τα λέει και ο gbak

Link to comment
Share on other sites

σου πα με 2900 και κουαντ θα σαι σε medium με ολα τα αλλα φουλ..χωρις φιλτρα.. ολα αυτα σε 1680x1050...και θα κρατας απο 30 εως 45 το πολυ...φρειμς ακρως ικανοποιητικα για fps shooter...και μην ξεχναμε αρκετες φορες το high απο το medium ειναι πολυ μικρη διαφορα...

οσο για τον cptkoulis σε τετοια αναλυση μαν αν κρινω απο την υπογραφη σου...θα πρεπει να χεις προβλημα και σε αλλα παιχνιδια οχι μονο στο crysis...δυσκολη αναλυση για συγχρονα fps και μουλτι...κανονικα θες απο gtx και πανω μεχρι sli...για να πεις οτι εισαι ενταξει..

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση του συστηματος.Μονο στο Dirt(demo) με ολα τα φιλτρα,ειχα απο 1 μεχρι και 2 frames(οποτε κατεβασα αναλυση)

Κατα τα αλλα μπορει το συστημα μου να μην ειναι top,αλλα ειναι value for money,κλοκαρει τρελα και εχει στηθει Q2 2007(πηγαινα για CF αλλα αφου ειδα οτι δεν κανει και πολλα,το απεφυγα)

Μαλλον θα το παιξω κι εγω με την 9800(τοσον καιρο περιμεναμε ετσι κι αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 03:24]

σου πα με 2900 και κουαντ θα σαι σε medium με ολα τα αλλα φουλ..χωρις φιλτρα.. ολα αυτα σε 1680x1050...και θα κρατας απο 30 εως 45 το πολυ...φρειμς ακρως ικανοποιητικα για fps shooter...και μην ξεχναμε αρκετες φορες το high απο το medium ειναι πολυ μικρη διαφορα...

οσο για τον cptkoulis σε τετοια αναλυση μαν αν κρινω απο την υπογραφη σου...θα πρεπει να χεις προβλημα και σε αλλα παιχνιδια οχι μονο στο crysis...δυσκολη αναλυση για συγχρονα fps και μουλτι...κανονικα θες απο gtx και πανω μεχρι sli...για να πεις οτι εισαι ενταξει..

Κοίτα το κακό ειναι οτι τώρα δεν μπορούμε να δούμε πόση διαφορά και πως ειναι το game με medium settings καθώς στο online παίζεις μόνο με high... Γιατί μπορει high με medium στο Crysis να υπάρχει ουσιαστική διαφορά.... Σε 5μερούλες με το official demo θα δούμε...

Οπως και να έχει πάντως 42 με το καλημέρα, προπαραγγελίες και άλλες τέτοιες ορχιδέες δεν τα κάνω... και GTX/ULTRA να είχα...γιατί πολύ απλά το παιχνίδι όπως είπες και εσυ πιο πάνω με το beta δεν μου κολλησε τρελά ίσως λόγω ακριβώς επειδη ειναι beta... θα περιμένω το demo και βλέπουμε... πάντως games=messiah που τα βαφτίζουν/ή αυτοβαφτίζονται έτσι... από την μία μου αρέσουν τρελά από την άλλη κρατάω μια πισινή για τους λόγους που βγαίνουν... και όπως εχω πει δεν μπορώ τα games δουρειους ίππους... για να μας αναγκάσουν να αγοράσουμε νέες κάρτες...

Αν βγουν και αλλα 2-3 games ωστε όντως 2900, GTX, ULTRA να ειναι λίγες...ναι να αγοράσω αλλα για το Crysis και μάλιστα με την μία... απλά αν δεν παίζει όπως ΕΓΩ ΘΕΛΩ θα φάει DELETE... τους συμβιβασμούς τους αφήνω για όσους συμβιβάζονται... :cool:

EDIT

Εννοώντας τα περι συμβιβασμού...οτι δεν μπορώ και με 20αρι μόνιτορ και ενα κάρο πράγματα τα παίζω και σε 1024Χ768 ενα game επειδη το λένε Crysis... στα @@@@ και η Crytek και το game της στην τελική... με πιάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση του συστηματος.Μονο στο Dirt(demo) με ολα τα φιλτρα,ειχα απο 1 μεχρι και 2 frames(οποτε κατεβασα αναλυση)

Κατα τα αλλα μπορει το συστημα μου να μην ειναι top,αλλα ειναι value for money,κλοκαρει τρελα και εχει στηθει Q2 2007(πηγαινα για CF αλλα αφου ειδα οτι δεν κανει και πολλα,το απεφυγα)

Μαλλον θα το παιξω κι εγω με την 9800(τοσον καιρο περιμεναμε ετσι κι αλλιως)

ρε συ δεν σου πα για το συστημα σου..οντως ειναι δυνατο...την οθονη την κοβω λιγο υπερβολικη...ενας λογος που δεν προκειται να παω πανω απο 20αρα...ελεγα για 24αρα..αλλα σκεφτομουν τα φρειμς που θα χασω και μου φυγαν οι σκεψεις....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 02:54]

Οι υπόλοιποι ή θα χτυπήσουν νέα κάρτα ή θα κλείσουν το PC και θα αρχίσουν τις vοdkes....:p

Με το σύστημα της υπογραφής μου και ολα στο high + 8ΑΑ... 9-10 frames... τι μου λες ρε dem...

Μπα κυριλε είσαι με το περιφημο WDDM 2.0 των SP 2 των Vista θα είσαι συμφωνα με

τους υπολογισμους μου.....εχμ μμ εε ΑΑΑ το βρήκα 63- 70 frames :hehe:

Α ναι ξεχασα , άκυρο, για dx9 μιλαμε ακομα :D εε λιγο πιο κάτω...:p

Unified architecture και έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 03:56]

Μπα κυριλε είσαι με το περιφημο WDDM 2.0 των SP 2 των Vista θα είσαι συμφωνα με

τους υπολογισμους μου.....εχμ μμ εε ΑΑΑ το βρήκα 63- 70 frames :hehe:

Α ναι ξεχασα , άκυρο, για dx9 μιλαμε ακομα :D εε λιγο πιο κάτω...:p

Unified architecture και έτσι...

ΑΑΑΑΑ καλά.....το εχεις πάει μέχρι εκει εσυ ε? μέχρι να βγει το SP2 των VISTA, θα παίζουμε το Crysis2 ρε συ Dem :rofl:

[request on] πόσταρετε και καμία μουσική gbak - dem :p ... [request off]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια που πες για μουσικη μπορει να θεωρηθει οφφ τοπικ...αλλα ψαχνω απεγνωσμενα την μουσικη που παιζει στο crysis οταν φορτωνει τον σερβερ....μιλαμε φοβερο ακουσμα...οποιος την βρει ας ποσταρει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.