Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Το έβαλα και εγω εχθές στο μηχάνημα μου σε 1680χ1050 ολα στο high εκτός απο το ΑΑ και το shadows Low βγάζω 15-20fps. Βάζοντας τους 169.01 κέρδισα 3-5fps αλλα έιχα προβλήματα με τα γραφικα του παιχνιδιου, πχ όταν ρίχνω στα δέντρα και πέφτουνε εμφανίζονται διαφορα ασχετα πολύγωνα απο καποιες γωνιές θέασης!! το έπαθε κανεις άλλος?τεσπ έβαλα παλι τους 163 ρίχνοντας την ανάλυση στα 1280χ960 έχω 25-30fps με το ιδιο setup, χωρις AA και με τα shadows low. Τι να πω ωραια γραφικα αλλα πολυ βαρύ. ’σε που πυροβολας τα φύλα και δεν φαίνονται οι τρύπες! έτσι δεν είχανε διαφημίσει στα video????? εγώ απογοητεύτηκα πάντως! το έχω προ παραγγείλει κιόλας τρομαρα μου. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη δοκιμή σε:

Core 2 Q6600 @ 2.4

7900GX2 @ 600-800

4GB Ram @ 800

Windows XP SP2

163.44 Forceware

(σημειώνω ότι το Bioshock παίζει νερό σε αυτά τα settings με όλα full εκτός από ΑΑ, στα 1680*1050)

με όλα τα settings στο high (very high δεν πήγαινε και να θελα) και το ΑΑ στο off, το παιχνίδι ήταν απλά unplayable. Δεν μπορούσα με τίποτα να παίξω, απλά είδα μέχρι λίγο μετά την εισαγωγή και το παράτησα. Σίγουρα είχα κάτω από 15FPS.

Θα δοκιμάσω με τους 169.01, κλοκαρισμένο CPU και Vista και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλαμε για demo, μην απογοητευομαστε τοσο ευκολα... Ενα ειναι το σιγουρο, αν αξιζει το παιχνιδι θα κρατησει στο χρονο και θα βελτιστοποιηθει με διαφορα patches (βλεπε farcry) Επισης να πω και το αλλο, δεν χρειαζεται να βαζουμε τα παντα τερμα για να παιζουμε, με λιγες παραχωρησεις γινεται δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου report:

Vista Ultimate 64

1900XT (256MB) stock (7.10 Catalyst)

C2D @ 3.5GHz

4 GB RAM @ 876 4/4/4

1 HDD Sata 2

με όλα στο high -> 14fps

.... medium -> 25fps (παίζεται καλά και δε νομίζω πως χάνει και πολύ σε απεικόνιση - τώρα το DX10 είναι άλλο πράγμα...)

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω καθόλου ΑΑ (μπαίνει δηλαδή αλλά διαλύεται η εικόνα...).

Κατά τ' άλλα παιχνιδάρα! Ας βγει να το παίξουμε, και μετά να το ξαναπαίξουμε όταν ξαναγίνει hardware upgrade...:rolleyes:

Φάση έχουν τα δέντρα που κόβονται και οι εχθροί με την κορεάτικη προφορά...:D

Edit: Όλα αυτά σε 1280*1024.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iced [Σήμερα, στις 09:04]

Παιδια μιλαμε για demo, μην απογοητευομαστε τοσο ευκολα... Ενα ειναι το σιγουρο, αν αξιζει το παιχνιδι θα κρατησει στο χρονο και θα βελτιστοποιηθει με διαφορα patches (βλεπε farcry) Επισης να πω και το αλλο, δεν χρειαζεται να βαζουμε τα παντα τερμα για να παιζουμε, με λιγες παραχωρησεις γινεται δουλεια

ειναι κριμα και άδικο να μην τα εχεις ολα τερμα με μηχανήματα των 1200-1500!!!:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

...ευτυχως ή δυστυχως χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος με 2900 και artifacts :tomato:

Και εγω ειδα σε ενα σημειο artifacts με 2900pro.Παρουσιαστηκε στο πρωτο μισαωρο του παιχνιδιου οταν περπατουσε ο χαρακτηρας μεσα απο κατι στενα πριν η μετα που σκοτωνει τους πρωτους εχθρους.Μετα ολα ρολοι χωρις το παραμικρο προβλημα.

Εσεις τα βλεπατε σε πολλα σημεια?

Link to comment
Share on other sites

παρεμπίπτων το δεμο που τερματίζει ?

εκεί στο πλοίο που παίρνει ο εξωγήινος ένα από αυτούς?

εμένα εκεί με πέταξε στο main menu δεν πιστεύω να έκανα καμιά κοτσάνια έτσι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 10:59]

παρεμπίπτων το δεμο που τερματίζει ?

εκεί στο πλοίο που παίρνει ο εξωγήινος ένα από αυτούς?

εμένα εκεί με πέταξε στο main menu δεν πιστεύω να έκανα καμιά κοτσάνια έτσι

Εκεί τερματίζει, και γ.ω λέω σε μια φάση ρε φούστη πάτησα κανα κουμπί καταλάθος?

Είχα τόσο πορωθεί που νόμιζα ότι έπαιζα το κανονικό :D:tomato::D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , 6600@3.55~ , 2900προ 740@1025 [εχω ακομη περιθώριο 60mhz στον πυρήνα της κάρτας ακα plus 1fps :hehe: ] , 2Χ1g 505-4-4-4-12 , Vista ultimate 64 , cat 7.10 1280X1024

[ Κανει autodetect all high ]

all Very High = 15~ fps παραλία ζουγκλα δεν μπήκα ,

options all high = 25~fps παραλία Ζούγκλα 10-15~ .

Παρακάτω δεν εριξα settings . Βεβαια μου κάνει και καποια μικροσπασίματα τα οποια πρεπει ναναι λόγω μνημων ομως καθότι τα 4g επιβάλοντε στο game ,. [αντε eshop ... που ειναι τα αλλα 2Χ1g d9gmh μου ? ] .

2-3 Pics απο very high ακα 15fps [οταν κοιτουσα τον ουρανο ειχα 20+ με 25ρια bursts :hehe:]

crysis2007102812101250er9.th.jpg

crysis2007102812101879ok6.th.jpg

crysis2007102812092770oz4.th.jpg

edit no aa , ενω το af το εχω μονιμα 16Χ απο cc.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τερματισα δοκιμασα πολλες ρυθμισεις playble(25-40fps)~35 στο παρακατω συστημα ειναι με 1152χ864 ολα medium μονο τις σκιες low χωρις ΑΑ το AF δεν βρικα απο που ρυθμιζει. Αν εχει κανεις να μου προτινει καμια ρυθμιση μπας και παρω κανα fps χωρις να χασω και πολλα απο τα γραφικα θα το εκτιμησω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 13:04]

Να ρωτήσω: έχω σκοτώσει κάποιον και πάω από πάνω του φυτεύω μια στο δόξα πατρί....δεν έπρεπε να ανοίγει τρύπα? Μήπως δεν έχω ενεργοποιήσει κάτι?

:D θα χρειαζεται μαλλον καρτα για physics :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος να επιβεβαιώσει κάτι που είδα....

Όταν είχα τους 7,9 οδηγούς στην επιλογή για αναλύσεις υπήρχαν πάρα πολλές, μεταξύ άλλων και 1440χ .Από την στιγμή που πέρασα στους 7,10 εξαφανήστικαν οι μισές επιλογές για αναλύσεις (μέσα στο παιχνίδι μιλάμε πάντα)!!!!.Ούτε 1440χ ούτε άλλες αναλύσεις πέρα από

1680χ1050

1280χ9κατι

1280χ1024

800χ600

????? :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM [Σήμερα, στις 03:21]

δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ βρήκα δικαιολογία προς τον εαυτό μου για αγορά καινούργιας κάρτας...και μνήμης...και βίστα...

καρτα + vista σκεφτομουν κι εγω για αρχη

@Vadergr

Σε full αναλυση στην αρχη ειχε πολλα artifacts.Οταν κατεβασα λιγο αναλυση σε 1680x1050,βελτιωθηκε αισθητα η κατασταση.Το περιεργο ειναι οτι τα εβγαζε στην αρχη,λες και θελει η καρτα ζεσταμα για να παιξει σωστα :blink:

Αν θυμαμαι καλα τα F.E.A.R. και Oblivion οταν πρωτοβγηκαν,δεν υπηρχε συστημα που να τα σηκωνει(και τοτε οι 20+ ιντσες δεν υπηρχαν...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 11:04]

Να ρωτήσω: έχω σκοτώσει κάποιον και πάω από πάνω του φυτεύω μια στο δόξα πατρί....δεν έπρεπε να ανοίγει τρύπα? Μήπως δεν έχω ενεργοποιήσει κάτι?

Το τελευταιο fps στο οποιο εχω δει να γινεται κατι τετοιο ειναι sof2, τα blood holes στην source δεν μετρανε :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.