Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Κοίτα Dem... προφανώς θα υπάρχουν διαφορές απο High--> Very High... για να υπάρχει κατι θα θέλει να μας πει.... αλλα το θέμα ειναι να υπάρχει και ποσοστίαια βελτίωση ανάλογο με το switch απο low σε medium και απο medium σε high.... αμα ειναι να το κοιτάζω pixel by pixel για να βρω διαφορά εεεε δεν θα παίζω FPS... θα λέγομαι γραφίστας... anyway κάνε τα κουμάντα σου και εδώ ειμαστε και το συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 15:36]

Μια άκυρη ερώτηση..Πρέπει να εγκαταστήσω και την CryEngine Sandbox 2 που έρχεται μαζί με το demo ?????

οχι......αυτο θα το χρειαστεις μονο εαν θες να φτιαξεις δικα σου mods του παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στους φακελους bin υπαρχουν δυο αρχεια.

Benchmark_GPU.bat και Benchmark_CPU.bat

Τρεξτε τα συγκρινουμε αποτελεσματα:

Τα δικα μου c2d 6400@3300Mhz, 2GB RAM 4-4-4-8@830Mhz, 2900pro@800/1900, Vista Ultimate x64

1280x1024

Min/Max/Average GPU Benchmark

Very High

5,82/19.13/16.03

High

3,69/31,56/25/72

Medium

18,31/30,35/38.36

CPU

Medium

16,18/31,81/42,94

Link to comment
Share on other sites

Τα αποτελέσματα που έβαλα λίγα ποστ πιο πίσω είναι με Vista 64 και 4GB μνήμη.

Στην ανάλυση 1680Χ1050 όλα high, με τους οδηγούς 163.69 και το νερό very high μου δίνει 22FPS μέσο όρο, αλλά το παιχνίδι παίζεται υπέροχα.

Τα παρακάτω είναι μεν με SLI ενεργοποιημένο, αλλά το Crysis demo δεν το υποστηρίζει.

==============================================================

TimeDemo Play Started , (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)

!TimeDemo Run 0 Finished.

Play Time: 100.05s, Average FPS: 19.99

Min FPS: 12.84 at frame 1949, Max FPS: 23.75 at frame 1759

Average Tri/Sec: -12870321, Tri/Frame: -643846

Recorded/Played Tris ratio: -1.42

!TimeDemo Run 1 Finished.

Play Time: 96.29s, Average FPS: 20.77

Min FPS: 12.84 at frame 1949, Max FPS: 24.19 at frame 1761

Average Tri/Sec: -13295915, Tri/Frame: -640117

Recorded/Played Tris ratio: -1.43

!TimeDemo Run 2 Finished.

Play Time: 96.34s, Average FPS: 20.76

Min FPS: 12.81 at frame 1945, Max FPS: 24.19 at frame 1761

Average Tri/Sec: -13306463, Tri/Frame: -640964

Recorded/Played Tris ratio: -1.43

!TimeDemo Run 3 Finished.

Play Time: 96.54s, Average FPS: 20.72

Min FPS: 12.75 at frame 1947, Max FPS: 24.19 at frame 1761

Average Tri/Sec: -13301525, Tri/Frame: -642049

Recorded/Played Tris ratio: -1.43

TimeDemo Play Ended, (4 Runs Performed)

==============================================================

Αν και ενεργοποίησα το SLI στους 163.69, το crysis demo δεν εμφανίζει τις μπάρες.

Έκανα κάθε δυνατή προσπάθεια, δοκιμάζοντας κάθε μορφή SLI, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ίσως αργότερα δοκιμάσω και τους 169.02.

Πάντως δεν είδα καμιά διαφορά στην ταχύτητα από τις ειδικές εκδόσεις για το crysis.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 15:32]

Κοίτα Dem..... αμα ειναι να το κοιτάζω pixel by pixel για να βρω διαφορά εεεε δεν θα παίζω FPS... θα λέγομαι γραφίστας... anyway κάνε τα κουμάντα σου και εδώ ειμαστε και το συζητάμε...

Δεν χρειάζεται να είστε προγραμματιστες....αν ανοιξετε τα cf στο CVarGroups του παιχνιδιού και κάνετε copy-paste την τελευταια παρ. του κάθε αρχείου που η crytek έβαλε

επιδεικτικά στην πρωτη παρ. (default δλδ "high" για αυτους που έχουν XP) δλδ δεν χρειάζεται να τα αλλαξετε με άλλα αρχεία...

στην ουσία κάνεις force τις επιλογές

very high, τόποτα παραπάνω. H crytec τα αφησε έτσι...να βγάζουν μάτι.

κοιτάξτε τι γίνεται....

οι διαφορές απο τα High γραφικά δεν σταματανε μόνο στο φωτισμο, υπάρχουν στα textures ( περισσοτερα αναγλυφα/λεπτομεριες) οι εκρήξεις και οι καπνοι, η θάλασσα,

και στο παιχνιδι μπαινει ένα φιλτρο χρωματων γενικοτερα που το κάνει πιο ρεαλιστικό.

th_32b9bdac.jpg th_be9aabbf.jpg

th_f8a64679.jpg th_a4470869.jpg

th_9437b1ca.jpg th_c2c621a0.jpg

***

th_d9425ca5.jpg th_c7ebf669.jpg

***

th_51d3e047.jpg th_3c268195.jpg

@perp δεν νομίζω να χρειάζεται να είσαι γραφιστας για να καταλάβεις αυτες τις διαφορες :p

1.To performance hit που έχω βλέποντας αυτα τα γραφικά είναι λιγότερο σε συγκριση

με αυτό των Vista. (Δεν έχω Vista, το λένε κι άλλοι, και απο ότι συγκρινω με αυτούς που έχουν ιδιο συστημα με μενα, βγάζω αυτο το συμπερασμα).

2. Μερικοι θα πουν ότι τα "Very Ηigh" γραφικά στα Vista έχουν κάτι τις παραπάνω,

δεν έχω Vista και δεν μπορω να μην το δεχτώ, άσχετα αν δεν το πιστευω. (έχω δει εικονες με very high στα vista.)

3. To 2. όμως δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση να είναι κομμενα τα γραφικά που βλέπετε στις φωτογραφίες στα XP , oι διαφορές είναι εμφανέστατες.

4. Μερικοι θα πουν "....ναι αλλά με τα Vista στο μέλλον και με το SP + το WDDM 2.x θα δουμε αυξηση στις επιδοσεις...." ούτε αυτό δικαιολογεί το 3.

5. Προφανες, αλλα θα το γράψω, τα γραφικά που βλέπετε παραπάνω, τα βλέπουν και αυτοί που έχουν DX9 καρτες. Οι "dx9" καρτες είναι πιο αργές απο τις "dx10" και μπορει κάποιος να

ισχυριστεί ότι δεν εμφανίζεται η very high επιλογή στα XP γιατί δεν θέλουν να εμφανίζεται το προιον τους με unplayable fps. Δεν στεκει κάτι τέτοιο γιατί μπορεις να έχεις Vista και dx9 καρτα.

και ούτε αυτό δικαιολογεί το 3.

6. Στις ingame options λέει " Very High" δεν γίνεται λόγος πουθενα για DX10. Θέλω να

πω ότι ακομα και στην περιπτωση που βγουν στο κανονικό "Ultra High" - dx10(και καλά), παλι δεν δικαιολογειται το 3.

Και αν δεν βάλουν επιλογή να βλέπουν αυτα τα γραφικά οι χρήστες των XP, είναι γελοίο

παιδικο, χαζό, εκβιασμός

Πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω τι είχαν στο μυαλό τους οι άνθρωποι μ αυτη τη κίνηση.

Να μας κάνουν να πιστεψουμε ότι αυτά είναι dx10 εφε και δεν παιζουν σε XP αποκλειεται ...θα ήταν πολυ χαζό, η crytec έχει βάλει επιδεικτικα το επιπεδο 4 στα cf του CVarGroups...

Πάντως το dx10 δεν του προσδωθηκε ότι είναι μόνο visuals....

Το μόνο που μπορω να σκεφτώ είναι ότι η crytec προτεινει τα very high σ αυτούς που έχουν

vista που ίσως με την προσθηκη του SP να γινουν πιο playable....αλλά και πάλι την κίνηση

να κόψουν αυτα τα γραφικά απο τους χρηστες XP, δεν την καταλαβαινω.

βλέπετε ότι δεν έχω κραξει καθόλου μεχρι στιγμής, παρατηρήσεις κάνω σαν απλος χρήστης....

EDIT :

Όλα αυτα δεν τα λέω για να βαλετε very high, βαλτε ότι θελετε..... το gameplay είναι

εκείνο που μετραει για σας τους gamers.... οk.

Προσπαθώ να καταλάβω τι παιζεται γύρω απο το μεγάλο dx10 δουλεμα που εξακολουθει να κρατα καλά ακομα και μετα την αφηξη "σταθμου" crysis των καινοτομιών και dx10 χαρακτηριστικων.

Το παιχνιδι στο high-very high είναι μακραν ότι καλύτερο υπάρχει απο άποψη

γραφικών και αίσθησης. Τα screenshots το αδικουν...καμια σχεση με bioshock/HL/UT3...

και ας μην εκμεταλευεται ούτε καν τα dual core (που όντως είναι απαραδεκτο)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eγω έχω βάλει στο very high

sys_spec_Quality - shaders και Renders - το φιλτρο χρωματων το κάνει πολυ

πιο ρεαλιστικο απο το high (imo)

sys_spec_Water - η θαλασσα του very high είναι φοβερή ..

sys_spec_VolumetricEffects

sys_spec_PostProcessing - Τα sunshafts και Depth Of Field του very high δεν παιζονται....;) δεν τα χάνω με τίποτα.

(αλλά με το Motion Blur = 1 (High) (αν θελετε καντε το =0 τρωει αρκετα fps)

έτσι παιρνω (σε visuals) ακριβώς ότι βλέπετε στις φοτο αλλά με τα textures του high

δλδ της 1ης εικονας της 1ης αντιπαραθεσης και φυσικά με Motion blur , εκρηξεις, καπνους του high.

συγκεκριμενα είναι αυτες που βλέπετε με ***, οι απο δεξια.

έτσι κόβονται πολυ λιγοτερα fps gbak ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 00:03]

Δεν χρειάζεται να είστε προγραμματιστες....αν ανοιξετε τα cf στο CVarGroups του παιχνιδιού και κάνετε copy-paste την τελευταια παρ. του κάθε αρχείου που η crytek έβαλε

επιδεικτικά στην πρωτη παρ. (default δλδ "high" για αυτους που έχουν XP) δλδ δεν χρειάζεται να τα αλλαξετε με άλλα αρχεία...

στην ουσία κάνεις force τις επιλογές

very high, τόποτα παραπάνω. H crytec τα αφησε έτσι...να βγάζουν μάτι.

κοιτάξτε τι γίνεται....

οι διαφορές απο τα High γραφικά δεν σταματανε μόνο στο φωτισμο, υπάρχουν στα textures ( περισσοτερα αναγλυφα/λεπτομεριες) οι εκρήξεις και οι καπνοι, η θάλασσα,

και στο παιχνιδι μπαινει ένα φιλτρο χρωματων γενικοτερα που το κάνει πιο ρεαλιστικό.

@perp δεν νομίζω να χρειάζεται να είσαι γραφιστας για να καταλάβεις αυτες τις διαφορες :p

1.To performance hit που έχω βλέποντας αυτα τα γραφικά είναι λιγότερο σε συγκριση

με αυτό των Vista. (Δεν έχω Vista, το λένε κι άλλοι, και απο ότι συγκρινω με αυτούς που έχουν ιδιο συστημα με μενα, βγάζω αυτο το συμπερασμα).

2. Μερικοι θα πουν ότι τα "Very Ηigh" γραφικά στα Vista έχουν κάτι τις παραπάνω,

δεν έχω Vista και δεν μπορω να μην το δεχτώ, άσχετα αν δεν το πιστευω. (έχω δει εικονες με very high στα vista.)

3. To 2. όμως δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση να είναι κομμενα τα γραφικά που βλέπετε στις φωτογραφίες στα XP , oι διαφορές είναι εμφανέστατες.

4. Μερικοι θα πουν "....ναι αλλά με τα Vista στο μέλλον και με το SP + το WDDM 2.x θα δουμε αυξηση στις επιδοσεις...." ούτε αυτό δικαιολογεί το 3.

5. Προφανες, αλλα θα το γράψω, τα γραφικά που βλέπετε παραπάνω, τα βλέπουν και αυτοί που έχουν DX9 καρτες. Οι "dx9" καρτες είναι πιο αργές απο τις "dx10" και μπορει κάποιος να

ισχυριστεί ότι δεν εμφανίζεται η very high επιλογή στα XP γιατί δεν θέλουν να εμφανίζεται το προιον τους με unplayable fps. Δεν στεκει κάτι τέτοιο γιατί μπορεις να έχεις Vista και dx9 καρτα.

και ούτε αυτό δικαιολογεί το 3.

6. Στις ingame options λέει " Very High" δεν γίνεται λόγος πουθενα για DX10. Θέλω να

πω ότι ακομα και στην περιπτωση που βγουν στο κανονικό "Ultra High" - dx10(και καλά), παλι δεν δικαιολογειται το 3.

Και αν δεν βάλουν επιλογή να βλέπουν αυτα τα γραφικά οι χρήστες των XP, είναι γελοίο

παιδικο, χαζό, εκβιασμός

Πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω τι είχαν στο μυαλό τους οι άνθρωποι μ αυτη τη κίνηση.

Να μας κάνουν να πιστεψουμε ότι αυτά είναι dx10 εφε και δεν παιζουν σε XP αποκλειεται ...θα ήταν πολυ χαζό, η crytec έχει βάλει επιδεικτικα το επιπεδο 4 στα cf του CVarGroups...

Πάντως το dx10 δεν του προσδωθηκε ότι είναι μόνο visuals....

Το μόνο που μπορω να σκεφτώ είναι ότι η crytec προτεινει τα very high σ αυτούς που έχουν

vista που ίσως με την προσθηκη του SP να γινουν πιο playable....αλλά και πάλι την κίνηση

να κόψουν αυτα τα γραφικά απο τους χρηστες XP, δεν την καταλαβαινω.

βλέπετε ότι δεν έχω κραξει καθόλου μεχρι στιγμής, παρατηρήσεις κάνω σαν απλος χρήστης....

EDIT :

Όλα αυτα δεν τα λέω για να βαλετε very high, βαλτε ότι θελετε..... το gameplay είναι

εκείνο που μετραει για σας τους gamers.... οk.

Προσπαθώ να καταλάβω τι παιζεται γύρω απο το μεγάλο dx10 δουλεμα που εξακολουθει να κρατα καλά ακομα και μετα την αφηξη "σταθμου" crysis των καινοτομιών και dx10 χαρακτηριστικων.

Το παιχνιδι στο high-very high είναι μακραν ότι καλύτερο υπάρχει απο άποψη

γραφικών και αίσθησης. Τα screenshots το αδικουν...καμια σχεση με bioshock/HL/UT3...

και ας μην εκμεταλευεται ούτε καν τα dual core (που όντως είναι απαραδεκτο)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eγω έχω βάλει στο very high

sys_spec_Quality - shaders και Renders - το φιλτρο χρωματων το κάνει πολυ

πιο ρεαλιστικο απο το high (imo)

sys_spec_Water - η θαλασσα του very high είναι φοβερή ..

sys_spec_VolumetricEffects

sys_spec_PostProcessing - Τα sunshafts και Depth Of Field του very high δεν παιζονται....;) δεν τα χάνω με τίποτα.

(αλλά με το Motion Blur = 1 (High) (αν θελετε καντε το =0 τρωει αρκετα fps)

έτσι παιρνω (σε visuals) ακριβώς ότι βλέπετε στις φοτο αλλά με τα textures του high

δλδ της 1ης εικονας της 1ης αντιπαραθεσης και φυσικά με Motion blur , εκρηξεις, καπνους του high.

συγκεκριμενα είναι αυτες που βλέπετε με ***.

έτσι κόβονται πολυ λιγοτερα fps gbak ;)

Προκλητική θέση, αλλά συμπίπτει σε μεγάλο βαθμό με τη δική μου άποψη για το θέμα.

Μόνη εξαίρεση ότι είναι προφανές γιατί υπάρχει παραπληροφόρηση.

Μια εταιρία που φτιάχνει παιχνίδια, εξαρτάται και απο την M$ και από την Nvidia.

Και οι δύο βοήθησαν σημαντικά την Crytek στο παιχνίδι αυτό.

Είναι ουσιαστικά ο κράχτης του DX10 και των Vista.

Η κοροιδία θα ήταν πολύ μεγαλύτερη αν δεν τους είχαμε πάρει είδηση από την αρχή.

Για να πω την αλήθεια, πολύ αμφιβάλλω ότι θα δούμε υποστήριξη DX10 (πραγματική με WDDM 2.1) πριν από τα Χριστούγεννα.

Όταν όμως τη δούμε, τότε πιστεύω ότι η διαφορά θα είναι σαφής στην ταχύτητα, αλλά όχι στην ποιότητα των γραφικών.

Η δική μου άποψη είναι ότι το παιχνίδι λυγίζει τα Vista σε 1920Χ1200 very high με μια κάρτα γραφικών.

Πρακτικά με μια κάρτα παίζεται πολύ άνετα και πολύ ωραία στο high 1680x1050 για 16:10 24" οθόνη.

Το νερό πράγματι έχει σημαντική διαφορά στο very high και εκεί το έχω.

Τα υπόλοιπα πρακτικά δεν πολυφαίνονται παρά μόνο σε φωτο.

Βρήκα και δύο κολπάκια στο παιχνίδι

Πατήστε το esc κατά τη διάρκεια του demo.

Πατήστε το ~ όταν παίζετε και γράψτε g_godMode=1 ή 0.

Δεν το δοκίμασα ακόμα αλλά το είδα γραμμένο στο .bat αρχείο του bench.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν Dem.... Οι διαφορές ειναι εμφανέστατες όντως σε αυτά τα screenshots.... τώρα για το dx10- dx10.1 ή dx500 εχω πάψει να ασχολούμαι με αυτο γιατι εχω κουραστει... και πιστεύω το ίδιο συμβαίνει και σε πολλά παιδιά εδω μέσα... νισάφι πια... αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια και ουσιαστικά ουτε και ξέρουμε ποτε θα τα δουμε στην αγορά....

Θα συμφωνήσω με το edιt σου... όποιος θέλει να παίξει το crysis ως FPS gamer δεν θα κάτσει να ασχοληθει με αυτα τα details... και ειλικρινα στο πανηγύρι που θα παίξει φέτος τον χειμώνα στους σερβερς λίγο με νοιάζει αν η αμμος ειναι 100% ρεαλιστική ή 80%... μου αρκει που δεν ειναι οπως παλια πχ... Πόσες ατέλειες ειχαν τα παλια games και ομως κραταγαν τον κόσμο.... Μην τρελαθούμε και τελείως... γιατι βλέπω οτι ο κόσμος απο τις 26Οκτωβριου που βγήκε το demo ξεχάσε το παρελθόν και οτι παίζαμε μέχρι την προηγούμενη μέρα...

Ενα game ειναι καλώς ή κακώς... ΔΕΝ ειναι τέλειο, έχει ατέλειες, θέλει βελτιώσεις, θέλει patch, θέλουν drivers οι κάρτες κτλ αλλα έτσι γινεται συνήθως... Ολα με την ώρα τους... Τωρα αυτην την καραμέλα "μα το διαφήμιζαν οτι θα κάνει αυτο ή εκεινο" και "εν τέλει το γενια του μαύρου δεν φαίνονται όπως σε 1 screenshot 6μήνες πριν"... σόρρυ αλλα κακώς τα πιστευαν όσοι τα πιστευαν...Ετσι λειτουργει το marketing...

Οσοι το κατέβασαν και το θεώρησαν οτι ειναι bench (γιατι έγινε και αυτο) και βάσει αυτού τους πηρε απο κάτω, τα πηραν στο κράνος... ή κοιταζαν απελπισμένοι το FRAPS μπας και δείξει 30-40-50... σορρυ αλλα ειναι λίγο pathetic....Κολλήσαμε στις λεπτομέρειες και χάσαμε την ουσία... ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣ πιστεύω....

To Crysis ειναι για να το παίξεις και να το ευχαριστηθείς.... και αν θες την αποψη μου... και πολυ φαια ουσία εχουμε ξοψέδει για 1 demo... 12 σελιδες με σχόλια για 1 demo...Δηλαδη αν βγει το Crysis θα παίζουμε 4ώρες και αλλες 4 θα λέμε για τον φοίνικα που δεν φαινεται ωραίος? Μα ειμαστε σοβαροι?

ΔΕΝ ειναι ταινία ας ξεκολλήσουμε όλοι... ετσι σχεδιάστηκε, έτσι θα βγει στην αγορά και ετσι θα παιχτει... οτι θα βελτιωθει, θα βελτιωθεί θέλω να πιστευω... Ειναι game και μάλιστα πολλα υποσχόμενο απο πολλές πλευρές και Δοξα τω Θεω εχουμε να δούμε και να ζήσουμε... παρα πολλά....Και μεσα στο κάψιμο που θα πέσει θα ξεχάσουμε τους φοίνικες και την θάλασσα και θα μας νοιαξουν το ping, τα ranks και θα κολλήσουμε με το gameplay ακόμα πιο πολυ΄....

Αλλα γιατι δεν καταλαβαινω οτι επρεπε να ειναι ολα στην εντέλεια με το demo... να αξιοποιούνται οι 2πυρηνοι και οι 4πυρηνοι, να μην κολλαει καμια κάρτα, να εχει ομως και φωτογραφική πιστότητα γραφικών, να κάνει και 10 το παιχνίδι, να μην εχει καθυστερήσεις, να μην αυτο και να μην το άλλο... Μπορει να μην ετρεξε σε ολα τα συστηματα αλλα το ξέραμε και τωρα μεταξύ μας κατι πράγματα "μα δεν τρέχει στο laptop" ή στην 3ετιας AGP κάρτα μου.... όλιγον αστεία ειναι... ή δεν εχουμε συναίσθηση του hardware μας....

Το γεγονος οτι γονάτισε ορισμένες high-end κάρτες ήταν αναμενόμενο... τώρα που το σκέφτομαι όμως και να μην γινότανε... πάλι το ίδιο θα λέγαμε... "φτωχά γραφικά, οχι αυτο που μας έλεγαν", "την εχω την GTX/ULTRA τόσο καιρό και κάθεται"... κάτι θα βρισκαμε... το έχουμε λίγο το drama....

2μερες ασχολήθηκα με το demo και αυτο ήταν...enough is enough.... τωρα αναμένω στις 14 Νοεμβριου που θα το κατεβάσω απο την ΕΑ και thats it... Καιρός να ασχοληθούμε και με αλλα games όπως το HL2 ep.2... και εδω ειμαστε οταν με το καλο βγει το κανονικο game...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Αν και ενεργοποίησα το SLI στους 163.69, το crysis demo δεν εμφανίζει τις μπάρες.

Έκανα κάθε δυνατή προσπάθεια, δοκιμάζοντας κάθε μορφή SLI, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ίσως αργότερα δοκιμάσω και τους 169.02.

Πάντως δεν είδα καμιά διαφορά στην ταχύτητα από τις ειδικές εκδόσεις για το crysis.

Χμμμ....

Λες γι αυτό να "σέρνεται" η 7900GX2 μου?

Αρχική απάντηση από Dem

Το παιχνιδι στο high-very high είναι μακραν ότι καλύτερο υπάρχει απο άποψη

γραφικών και αίσθησης. Τα screenshots το αδικουν...καμια σχεση με bioshock/HL/UT3...

Όλα τα άλλα που λες πάνω κάτω τα βρίσκω σωστά γιατί έχω ακούσει/διαβάσει αρκετά πράγματα που "δεν μπορώ να σας πω λόγω NDA" (copyright Dagalidis) και δεν απέχουν πολύ από την πραγματικότητα.

ΑΛΛΑ

Να μου συγκρίνεις το Crysis με το HL2 EP2? Θα σε βρίσω!

1) Το ΕΡ2 είναι παιχνιδάρα και εύχομαι 1000 φορές το Crysis να το φτάνει έστω στο μισό του.

2) Το ΕΡ2 έχει μηχανή γραφικών φτιαγμένη από τον Αριστοτέλη :p

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα το demo κ γω..νταξει τα γραφικα κ γενικα το game ειναι αντε γεια..:D :D

Στο auto detect με εβαλε στα very high και ειπα να μην το αλλαξω για να δω πως παει..αλλα τελικα δεν την παλεψε..και τα γυρισα ολα στο high σε 1280χ1024 παντα,aa off και ειδα απο 20-37 fps με τους 169.01 με την καρτα 610-915..κ τον 6600 στα 3,0..

Να σας πω την αληθεια δεν περιμενα να δω τοσο χαμηλα fps..οχι μονο στο δικο μου κ γενικα σε quad oc με ultra πανω κ δεν συμαζευεται..

Τελος συμφωνω με τον φιλο perp..;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 01:57]

1) Το ΕΡ2 είναι παιχνιδάρα και εύχομαι 1000 φορές το Crysis να το φτάνει έστω στο μισό του.

2) Το ΕΡ2 έχει μηχανή γραφικών φτιαγμένη από τον Αριστοτέλη :p

καλά αυτό το είπα μπας και γλειτώσω τον perp απο την σελιδαρα που έγραψε, αλλά

δεν τα καταφερα :hehe:

μαλλον δεν καταλαβατε τι λεω...

@perp

1. Στο παραπάνω μου post δεν επικεντρώθηκα στο "γoνατισμα του hardware" , "30-40-50" , " Fraps" oυτε είπα "οτι εχει κάποιες ατελειες και δεν θα κρατησει τον κοσμο εξ αιτίας αυτων" ....επομενως τα περισσοτερα που γραφεις είναι σωστά, αλλά δεν έχουν να κάνουν μ αυτο που λέω εγώ.

2. Να το πω απλά, θεωρώ ότι όταν σου λένε αγόρασε τα Vista για να δεις τα "Very High"

ενώ αυτά τώρα παίζουν (και καλυτερα) σε XP, και απ την άλλη η crytec μου τα πεταει χυμα και έτοιμα και στα XP...ε....τότε υπάρχει θεμα.

3. Αυτά δεν τα γραψα μονο για σένα που τα ξέρεις ή δεν σε αποσχολουν ή και τα 2.

Με πήρε ένας γνωστός χθες και μου λέει "...πήρα στο γιο μου μια dx10 καρτα όπως μου ζήτησε , αυτός έβαλε ένα παιχνιδι και δεν του παιζει, και λέει να την πάω πίσω γιατί ειναι χαλασμενη...δεν έρχεσαι μια βολτα απο δω...." φαντασου παραπληροφορηση....

4. γραφεις ...."τώρα για το dx10- dx10.1 ή dx500 εχω πάψει να ασχολούμαι με αυτο γιατι εχω κουραστει... "

φαντάσου εγώ που τα ήξερα(υποψιαστηκα καλυτερα) κανα 2μηνο πριν αγοράσω την

GTX μιλάμε παει κανας χρόνος τώρα ... Έλεγα πριν 1 χρονο ότι όσο δυνατή καρτα και να βγει οι νόμοι τις αγοράς δεν αλλάζουν (άσχετα με τα u.shaders/dx10/νεες αρχιτ/κες κτλ) , τα θυμασαι...επομένως δεν μου προκαλουν καμια εντυπωση. + του ότι προσωπικά δεν υπάρχει κανενας λόγος να γκρινιάξω μιας και σε μενα μου φαινεται ότι πάει μια χαρα σε high / very high(όχι με όλα τα αρχεια αλλά who cares? :p )

5. Εσύ είπες ..."κάνε τα κουμάντα σου και εδώ ειμαστε και το συζητάμε..." και το συζήτησα, πήρα θεση.

Στο κάτω κατω εμενα το 2. μου φαίνεται περιεργο...να μην το πω? :p

Εδώ ρα σεις σε ένα thread καθεστε και σχολιαζετε πως να περάσετε μια πίστα που εχθρός σας κανει κολπα...αυτο να μεινει ασχολιαστο?

Ήδη κατι πήγε να πει ο gznp αλλά μου τ αφησε στη μέση....:p

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 04:09]

εγω το τελειωσα και σε delta rank...δεν ειδα καμια ιδαιτερη δυσκολια...βασικα με αυτην την στολη καβαντζωνεσαι αψογα...ειδικα το cloak ειναι ολα τα λεφτα...

Μες στη ζουγκλα και μ ολα αυτα κάνω και ακουω(btw φοβερός ήχος) ώρες - ώρες

μου φαινεται ότι είμαι ο Predator...μ αυτη τη στολή :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.