Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 04:20]

λοιπον δεν αφηνετε τα λογια...και ξεκινηστε καμια προπονηση στο ντεμο...γιατι οταν βγει το φουλ σας περιμενει μεγαλο πακετακι στο μουλτι...:hehe:

καλα... καλα...τραγουδα... Maximum φαπες θα φας :p

Απ τα δεντρα θα σου κατεβαινω :hehe:

πλακα πλακα στο multi σε μένα πάλι το γνωσό bug θα εμφανιστεί

"respawn in 5....4.....3....2....1...." :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Μα κοίτα DEM και εγώ αφορμή πήρα απο εσένα.... διαφορετικά θα μπορουσα να στειλω και πμ... απλά τοσες μέρες εχουμε διαβάζει πια τα ΠΑΝΤΑ... το ξεκοκαλλήσαμε το demo... σαν τα μεσημεριάνα το καταντήσαμε...ας κρατήσουμε δυνάμεις για το game πια.....

Κατα τα άλλα παραπέμπω τον κόσμο στο παραπάνω ποστ του gbak...:hehe:

[teasing on]Γι αυτο μας ενημέρωσες οτι τέλειωσες το demo και στο Delta?... τρομάξαμε.... :p:hehe: [teasing off ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από honda22 [Σήμερα, στις 07:36]

Αυτό που γίνεσαι αόρατος που χρησιμεύει? Αφού με βλέπουν και με καθαρίζουν. :confused:

νομιζω οταν κινησει το καταλαβουν , ισως να ριχνουν στο περιπου οταν σε ακουσουν , παντος ειναι παχνιδαρα κριμα που δεν μπορουμεν να το παιξουμε, οταν εννοω δεν μπορουμε εννοω ολα στο veryhigh. εγω παντος δεν μπορω να το πεξω medium , καλυτερα να να περιμενω 9800γτχ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου φαίνετε

ρίξτε το crysis να πουλήσουμε κάρτες των άλλο μηνά

Να σας κάνουμε και server να βάλετε το demo σας

Και σε αντάλλαγμα ????

ποτε βγαίνει κάνονικο το game και πότε η 9800GTX ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ επειδη δεν εχω καταλαβει, και εχω κανει αλλαγες αλλα μαλλον κανω μπουρδες, πως ακριβως μονταρεις τα txt για να βλεπεις high γραφικα και σε XP?.....

Please....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Ρε σεις όταν κατεβάζω ανάλυση από την native 1680x1050 δε μπορώ να επιλέξω antialiasing.. τι καινούριο κόλπο είνι αυτό;

δεν το χω δοκιμασει καν αυτο που λες...για να δω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Ρε σεις όταν κατεβάζω ανάλυση από την native 1680x1050 δε μπορώ να επιλέξω antialiasing.. τι καινούριο κόλπο είνι αυτό;

Rephrase: Μπορώ να αλλάξω το antialiasing αλλά μετά μου το γυρνάει στο 0 εκτός κι αν βρίσκομαι στο 1680χ1050.

Link to comment
Share on other sites

AAAAA, δεν αντεχω αλλο ραααααα να ειμαι με 20 -25 fps very high και χωρις φιλτρα....

και δεν πεφτω με σφαιρες κατω απο τη 1680x1050 native της 22"αρας.. !!

:mad::D

Τα εχω παρει στο κρανιο, θα χτυπησω 4x 3800 CF, η 2χ 9900ULTRA SLI, ετσι για να ξεκαυ@@@

και ασ μην τιs χρειαστω για τιποτε αλλο!

το κερατο μου ρααααα!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα διαβάζαμε τι παιχνιδάρα που είναι και τι ωραία που είναι να παίζουμε Crysis χειμώνα καιρό με αστραπές και βροντές.

Καιρός να ασχοληθούμε και με τη μηχανή του και με τις τεχνολογίες που κρύβει.

Τo λοιπόν, σε SLI δεν παίζει το demo (ελπίζω προσωρινά).

Δοκιμάστηκε και σε Crossfire και ούτε αυτό λειτουργεί.

Στους τετραπύρηνους οι δύο πυρήνες δεν παίζουν.

’λλοι ανέφεραν ότι το παιχνίδι κρεμάει στα καλά καθούμενα.

Σε άλλους αρχίζει να σέρνεται ο υπολογιστής σε όλα τα παιχνίδια που λύνεται μόνο με system restore.

Σε full screen αν πατηθεί κουμπί με on screen display, όπως ο ήχος ή το caps lock on-off, το παιχνίδι κολλάει.

Εύχομαι το Crysis να μην είναι Boiling point No2.

To Boiling point είχε όλα όσα έχει και το Crysis, σε υπερθετικό βαθμό και με πιο χαλαρό gameplay.

Ήταν ατμοσφαιρικό παιχνίδι με αεροπλάνα, αυτοκίνητα και απίθανα σκηνικά και καταστάσεις, σε μια τεράστια χώρα, που για να την εξερευνήσεις ήθελες μήνες.

Στο Crysis τρέχουμε και δεν φτάνουμε.

Που να καθήσουμε να απολαύσουμε τη συνεχή κίνηση των φύλλων από τον άνεμο και τη λεπτομέρεια των γραφικών.

Το πρόσεξε κανείς αλήθεια στο demo σε very high?

Αυτά δεν φαίνονται στις φωτό.

Όλος ο κόσμος με το Crysis ασχολείται.

H Nvidia έβγαλε αποκλειστικά γι αυτό δύο beta οδηγούς μέσα σε λίγε μέρες.

Πολλοί περιμένουν εναγωνίως την επόμενη γενιά καρτών της Nvidia.

’λλοι τρέχουν να βάλουν Vista.

Γιατί άραγε?

Αν ήταν ένα παιχνιδάκι για να περάσουμε καλά, ούτε που θα το ξέραμε.

Δεν έχει κάτι το πρωτοποριακό ως παιχνίδι.

Αλλά το Crysis, κρύβει μια μηχανή που μας δείχνει το μέλλον και το που θα πάνε γενικά τα πράγματα, στα επόμενα DX10 παιχνίδια που έρχονται.

Είναι φυσικό να θέλει ο κόσμος να δει πόσο playable είναι στον υπολογιστή του, που τόσο ακριβά αγόρασε, με την ελπίδα να είναι μέσα στα πράγματα.

Όλα τα άλλα παιχνίδια παίζουν full και με τις 7900GTX.

Και όταν διαπιστώνει ότι τσάμπα έδωσε τα παραπάνω λεφτά για DX10, είναι φυσκό να ενοχλείται.

Εδώ είναι τεχνολογικό forum και όχι forum για παιχνίδια.

Εκεί έχουν θέση σχόλια του τύπου "κάψιμο", "πώρωση", "λιώσιμο" και τα συναφή.

Εδώ κρίνουμε τεχνολογίες και μετράμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με τους 169 Beta Drivers και με αλλαγη PostProcessing και Shadows σε Ηigh, το παιχνιδι γινεται ποιο ανετο και playable στα 1680 χ 1050, με standard 30+ fps...

!!!!! :whistling.

Ισως η τελικη version μαζι με τους τελικους drivers, να δινει μια 40αρα, οποτε οκ for me..:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχουν τρελαθει τοσο μερικοι...

Οκ και εγω ξενερωνω που καταλαβαινω οτι με το συστημα που εχω, που δεν ειναι low-end,

οτι δεν μπορω να απολαυσω το Crysis με Full ολα και 40-50-60 frames....

Τι να κανουμε....Δεν ειμαι ο μονος φανταζομαι που εχω δωσει 3000+ ευρω συνολικα για το μηχανημα + τα παρελκομενα του, - ανεμηστηρακια, πληκτρολογια, ηχεια κ.τ.λ.- πολυ εδω μεσα το ιδιο ειναι και χειροτερα....

Το ξερουμε ομως αυτο ετσι ειναι η τεχνολογια.....

Ενα παραδειγμα : Μου πηρα στη γιορτη μου πριν 2 χρονια το Laptop κοντα στα 2300 , και αναφερω τιμες για να καταλαβουμε, centrino με 2g ram κτλ.... Ε,,,,

Ποσο ξενερωσα που μετα ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ επεσε στη μιση τιμη στην κυριολεξια,επειδη το ιδο μοντελο βγηκε 2πυρηνος centrino!!!!!!......

Θελω να πω οπως εχουν πει κ αλλοι εδω, οτι ειναι η φυσιολογικη ροη των εξελιξεων....

Χαιρομαι παντως που ζοριζει τα μηχανηματα, και ας ειμαι κ εγω "θυμα"....

Τι να πει δηλαδη ο αλλος που εχει ακομα Pentium4 (π.χ) και δεν μπορει να παιξει καναστα?.....

Και ειναι τυχαιο οτι στην αρχη του Demo , περνουν πολλα διαφημιστικα και video?.....

Marketing....Πολυ πλεον.....Εγω δεν θυμαμαι σε αλλο παιχνιδι ετσι, τοσα εισαγωγικα σποτ.....

( μπορει ισως να κανω λοθος γιατι ειναι απτις λιγες φορες που αφηνω οοοολο το εισαγωγικο να παιξει).....

Link to comment
Share on other sites

Μονο που το Crysis Μαριε ειναι game πρωτιστως, και μετα τεχνολογικο επιτευγμα....

Ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος αν οχι για να το παιξει?

Καλα τα γραφικα και οι καινουριες τεχνολογιες,δεν λεω, αλλα μετρανε και αλλα πραγματα

σε ενα παιχνιδι...

Link to comment
Share on other sites

Μαριε πως και δεν λειτουργει το crossfire ? to crossfire θεωριτικα δεν μοιραζει την οθονη στην μεση ,και η μια καρτα ασχολειται με το ενα μισο της οθονης και το αλλο μισο η αλλη? στη πραγματικοτητα ειναι τετραγωνακι τετραγωνακι απο οσο ξερω . αυτο το ιδα στην σελιδα τισ ατι σε ενα flash που το εξηγουσε. γτ να μην λειτουραγα?

κατι off topic το timeshift το εχετε δοκιμασει? πολυ ωραια γραφικα αλλα μπορουμε ανετα να το παιξουμε. δεν 3ερω τι συμβαινει με αυτο το crysis?

με το alan awake τι spec θα θελουμε για να παιξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Rephrase: Μπορώ να αλλάξω το antialiasing αλλά μετά μου το γυρνάει στο 0 εκτός κι αν βρίσκομαι στο 1680χ1050.

τελικα το δοκιμασα σε 1280x1024 μου το περναει το AA X16 κανονικα...με τους 169.02 ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Inlovem

Μαριε πως και δεν λειτουργει το crossfire ? to crossfire θεωριτικα δεν μοιραζει την οθονη στην μεση ,και η μια καρτα ασχολειται με το ενα μισο της οθονης και το αλλο μισο η αλλη? στη πραγματικοτητα ειναι τετραγωνακι τετραγωνακι απο οσο ξερω . αυτο το ιδα στην σελιδα τισ ατι σε ενα flash που το εξηγουσε. γτ να μην λειτουραγα?

κατι off topic το timeshift το εχετε δοκιμασει? πολυ ωραια γραφικα αλλα μπορουμε ανετα να το παιξουμε. δεν 3ερω τι συμβαινει με αυτο το crysis?

με το alan awake τι spec θα θελουμε για να παιξουμε?

Eγώ πάντως υποψιάζομαι σοβαρά ότι το SLI δεν παίζει με την GX2 - και ακούω και πολλούς στο νετ να το λένε ότι θα διορθωθεί στο τελικό game.

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που διάβασα, απογοητεύτηκα τελείως, έλεγα μήπως μπορούσα να το παίξω και εγώ έστω και σε medium γραφικά :( Θα το περιμένω πάντως και θα το δοκιμάσω σίγουρα... Πάντως για όλους τους υπόλοιπους που έχουν δυνατά μηχανήματα, φαντάζομαι πως στην κανονική έκδοση του παιχνιδιού θα παίζει πολύ καλύτερα....

///////////

Off Topic

Αλήθεια το time shift βγήκε κανονικά ή είναι demo και αυτό;

///////////

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.