Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Tα config files ακόμα και του demo δεχονται και τιμές άνω των Very High βεβαια δεν δίνουν

αυτό το αποτέλεσμα(αν τις βάλεις όλες) , αλλά ήταν φανερό ότι τα very high δεν ήταν οι τελικες δυνατοτητες του crysis και της μηχανής.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Εγώ σας είχα πει ότι θα έχει και Ultra High...:D

Kοίτα να αδειάσεις κανα π.μ. εσύ :D:p

ναι ρε εδω στα very high και μπουκωνουμε με καλο συστημα...τα ultra high μας ελειπαν...ερε πλακαα που χουμε..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τελείως virtual τα screenshots.... αντε γειά λέμε.....

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 21:44]

Tα config files ακόμα και του demo δεχονται και τιμές άνω των Very High βεβαια δεν δίνουν

αυτό το αποτέλεσμα(αν τις βάλεις όλες) , αλλά ήταν φανερό ότι τα very high δεν ήταν οι τελικες δυνατοτητες του crysis και της μηχανής.

Να υποθέσω οτι τεστάρεις για EXTRA ULTRA HIGH Settings? :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι να ψάξω για τα quotes μου τώρα αλλά θυμάσαι που είχα πει κάτι περί NDA (copyright Dagalidis)? Το παιχνίδι αυτό δε θα το σηκώνει στα ultra high τίποτα σύγχρονό του.

Αυτό δεν είναι κάτι απαραίτητα κακό μιας και ήδη είναι πανέμορφο. Απλά το παιχνίδι όταν αποφασίσουν (λογικά με κάποιο patch) να ενσωματώσουν και τα τελευταία tweaks στη μηχανή του, θα είναι κάτι που θα συγκρίνεται με παιχνίδια του 2009.

Αυτά ξέρω, αυτά έλεγα, αυτά λέω.

Ήταν να το βγάλουν με όλα ενεργοποιημένα εξ αρχής. Όμως επειδή το Far Cry δεν έχασε κάτι εξαιτίας του ότι δεν έβαλαν όλα τα φίλτρα της μηχανής από την αρχή (remember Patch 1.3) αποφάσισαν να κάνουν και κάτι τέτοιο με το Crysis.

Γι αυτό δεν είχα ενθουσιαστεί τόσο με τα very high του - γιατί επειδή όντως κολλούσαν αρκετά σε δυνατά μηχανήματα κι εγώ νόμιζα ότι όντως αυτό ήταν το max.

Δεν είναι όμως - δε με απατά η μνήμη μου ;)

Link to comment
Share on other sites

εντελώς φωτορεαλιστικά γραφικά!!! θα πρέπει να οργανωθούμε για τις mods που θα βγουν εκαντοτάδες μετά τις 14..Θα γίνει χαμός αν εχει τόσες δυνατότητες η CryEngine2....Θα παίζεται και μετά από 2-3 χρόνια άνετα (σαν το far cry)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 21:51]

Να υποθέσω οτι τεστάρεις για EXTRA ULTRA HIGH Settings? :p:hehe:

Όχι αλλά νομίζα ότι ήταν γνωστό ότι το τέρμα δεν ήταν τα very high...απ τον οδηγό

για τις τιμές που πρωτοβγήκε( το excel) αλλά και απο το http://crymod.com που γίνεται

συζητηση εδώ και καιρό πως αποδίδει πολυ καλυτερα το παιχνιδι απο τα very high.

Μιλάμε για πραγματικά next gen volumetrics/Hdr/shaders που ακομα και αν δεν μπορει να τα παιξει το pc αξιζει πραγματικά να τα δεις.

@gznp Μα δεν χρειαζοταν και πολυ να το καταλάβει κανεις ...μόνο τα συννεφα να δεις στο

very high καταλαβαίνεις ότι βρισκεσαι στο 60% περίπου των δυνατοτητων του παιχνιδιου.

καποιοι τυποι εδώ και καιρό πειραματίζονται με Sandbox2 και έχουν βγάλει πολυ καλυτερα

αποτελεσμτα απο τα very high (π.χ. http://www.seithcg.com/pictures/misc/crysis/crysisMap_sunDown.jpg)

@perp , τωρα καταλαβαινεις γιατί δεν περιμενα το crysis για το gameplay του :p ...ακομα και αυτα που βλέπεις στο very high φαινονται λίγα, νταξ το gameplay ειναι το παν αλλα εδώ μιλάμε για το επόμενο βημα στα γραφικά

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις εξυπνος marketing something person δεν παίζει τα καλύτερα χαρτια απο την αρχή του.... κρατάει και καβατζα μερικές απο τις δυνατότητες του, βλέπει τον ανταγωνισμό, ζυγιάζει την αγορά και χτυπάει....

το κυριότερο πιστεύω ειναι για αρχή να γίνει playable σε αρκετά συστήματα=βλεπε πωλήσεις είτε με έμμεσο είτε με άμεσσο τρόπο... απαξ και κολλήσει ο κόσμος και υπάρχει και το αναλόγο support απο hardware + εξελίξεις περι vista, directX κτλ λογικά θα γίνουν unleased περισσότερα πράγματα τις μηχανής και των δυνατοτήτων της... τώρα καμμένο χαρτί θα ήταν....

Ασχετο.... αλλα διακρίνω τάσεις εκθειασμού Crysis, Crytek, και της CryEngine2? :p:D:innocent::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 22:13]

Ασχετο.... αλλα διακρίνω τάσεις εκθειασμού Crysis, Crytek, και της CryEngine2? :p:D:innocent::hehe:

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει γιατί μιλούσαμε...

(προσωπικά μιλουσα για την διαχειριση ενός πολυδιαφημισμένου project και όχι για τις δυνατότητες της cryengine...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Χθες, στις 22:56]

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει γιατί μιλούσαμε...

(προσωπικά μιλουσα για την διαχειρηση ενός πολυδιαφημισμένου project και όχι για τις δυνατότητες της cryengine...)

Καλό θα ήταν λοιπόν next time...να μπαινει και τίτλος προς αποφυγή παρεξηγήσεων, αν αυτό θεωρείς οτι συνέβει....γιατι οι εντυπώσεις αυτών που γράφονται κατα καιρούς...αλλου παραπέμπουν.... ;):D :flower::p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [06-11-2007 22:36]

Νομίζω ότι ο DEM πέτυχε το κίτρινο χρώμα του high DX10 αλλά όχι το very high.

Αυτό φαίνεται για παράδειγμα στις ακτίνες του ήλιου που περνάνε μέσα από το radar στην πρώτη πίστα, εκεί που ξημερώνει.

καλα βρε ακόμα δοκιμες κάνω:p πάντως το game το βαρέθηκα και σε very high

και λέω να προσθεσω μερικά bling bling παραπάνω :laughing:

φυσικά σε XP/32bit , μην χανουμε και τζαμπα fps...:p

Testing...demo island

b11e69a8.jpg

th_69e10beb.jpg th_98eb305e.jpg th_fb635ce8.jpg th_cab51142.jpg th_94fe959c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε dem έχεις φάει τις απίστευτες ώρες στο modding του Crysis !!! Θυμάμαι τον εαυτό μου στο Oblivion..... Ο μόνος λόγος για να βάλω XP είναι τα fps που κερδίζεις σε σχεση με τα vista και θα το κάνω υπό την προυπόθεση ότι θα έρθεις από το σπίτι να το σετάρεις.....:bigsmile: :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 16:58]

no video no proof

Ωπα αυτό τωρα το ειδα

Mα τι proof ? Ιnstall τον editor έκανα και ότι έκαναν αυτοί έφτιαξαν τις εικόνες στο XS

(απο το crymod ειναι νομίζω)

φορτώνεις το *.cry που θέλεις και σκαλίζεις τις επιλογές που σου δίνει ο editor

(στο demo υπάρχει το island.cry , υπάρχουν και άλλοι χάρτες στο net)

Στις φωτό απο το XS δεν κάναν τίποτα άλλο απο το να αυξήσουν

τα Sky lights / Volumetrics Fogs , λίγο sunshafts, αρκετά τo sunrays visibility

το saturation λίγο , το SSAO είναι και αυτό καλή παράμετρος......και μάλιστα όλα αλλάζουν δυναμικα.

όλα αυτα είναι (μαζί με πολλά άλλα) είναι στο Time of day....ουτε Ultra High

επιλογες ξεκλειδωσαν , oυτε χρειάζεται να έχεις 9800 και ιστορίες.

Απλά αλλάξαν μερικες παραμετρους με τον editor στην μηχανή που τους εδώσαν

10 λεπτα υπόθεση...απο περιεργεια το εκανα .

Το proof κολλαει? :confused:

@sstav,ShadowRunner

Eίναι φανταστική μηχανή, δεν μπορω να καταλάβω πως πανε να την βγάλουν με αυτο

το cpu utilisization, και αυτό με τα vista/very high ....

Δεν είναι ακριβως έτσι τα πραγματα, το οπτικο αποτελεσμα των εικονων που βλέπετε

αλλά και αυτό των XS...λειτουργεί υπό συνθήκες. (υπάρχει λόγος που τραβήχτηκαν όλες

μεσα σε δάσος, κατω απο δέντρα....)

Οι δικες μου είναι απο μερικά λεπτά τις ημέρας, φαντάζομαι ότι για να γίνει ένα ομοιόμορφο αποτελεσμα κατα την διαρκεια του 24ωρου θέλει ώρες(μερες) δουλειάς.

Eγω κανα μισαωρο ασχοληθηκα. Φαντάσου, υπάρχουν 100αδες παραμετροι που μπορει να ρυθμισει κανεις, και φυσικά ο editor δεν

σου δίνει pre default τιμές.... όπως στα cvars ας πουμε, που το κανει ακόμα πιο δυσκολο. Aλλά είμαι σίγουρος ότι θα βγουν ολοκληρωμενα mods ;)

Ακομα κάτι ...στα settings που βλέπετε παραπάνω δεν υπήρχε καμια πτωση στα FPS,

είχα ακριβώς τα ίδια που ειχα σε default μιξη Ηigh/very high στον editor με cntr + G.

δεν ξερω πως τρεχει μεσω .exe ...αλλά μαλλον με λίγο ψαξιμο θα γίνεται.

Αρχική απάντηση από gbak [11-11-2007 21:50]

ναι ρε εδω στα very high και μπουκωνουμε με καλο συστημα...τα ultra high μας ελειπαν...ερε πλακαα που χουμε..:hehe:

Δεν είναι ultra high , όπως είπα παραπάνω, αυτες μαζι με άλλες (π.χ. ακομα καλυτερα τextures ) μπορει να τις δουμε σε ultra high.

και Nope αυτες απο μονες τους δεν σου τρωνε τίποτα απο fps και ειμαι κατηγορηματικος :hehe: , τωρα αν official γινει αλλιως είναι άλλο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.