Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Το κουλό είναι πως και να μην το πάρεις, προχωρά κανονικά και σε κάποια φάση απλά σου λέει να lock με αυτό..

Έτσι την πάτησα εγώ και μετά πάω να το πάρω αλλά η πόρτα ήταν φραγμένη..

Ουσιαστικά δηλαδή αυτό είναι ένα είδος bug..

Link to comment
Share on other sites

Αρα τελείωσες...:p

τώρα οσον αφορά το οπλο...ούτως ή αλλος σε καθοδηγεί το map που να το βρεις και ποιο ειναι το επόμενο step....

Αντε να δουμε αν θα το κάνουν τριλογία οπως λέει το αφεντικό της Crytek ....

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ εγκατάσταση. Αν και έπαιξα πάρα πολύ λίγο, στο μηχάνημα της υπογραφής παίζει σχετικά καλά στο medium. Στο high τα γραφικά απογειώνονται αλλά το frame-rate είναι χαμηλό και τα σπασίματα πάρα πολλά. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στο περιβάλλον, στους ήχους της φύσης και τις σκιές από το φεγγάρι κτλ.

Θα ήθελα να βάλω very high μόνο και μόνο για να δω τα γραφικά. Πώς θα το κάνω; Έχω WinXP.

Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας και τον νεο τιτλο του thread, πως σκοτωνεις το ΤΕΡΑΣ???...

Αυτο με τα μπλε, τερατια ποδαρακια, που σε πεταει σαν μπαλακι αμα σε πιασει, και σε παγωνει........:laughing:

Εχω ενα οπλο , το οποιο lock πανω του δεν κανει....

Τι πρεπει να κανω?....

Και απο οτι διαβασα δεν ειναι αυτο το τελευταιο τερατακι...Υπαρχει αλλο μετα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [Σήμερα, στις 09:33]

Κατεβάστε τα cvars και απλά αντικαταστήστε τον φάκελο.

Και με αυτο τι γινεται?...

Μπορείς να επιλεξεις απο τα settings Very High σε XP?....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες εντάξει...γράφει το thread spoilers inside αλλά επείδή ανάμεσα στα spoilers γράφονται και άλλα πράγματα (πχ το παραπάνω θέμα για την ενεργοποίηση των Very high σε xP ) θα ήταν καλό όταν γράφετε spoilers να υπάρχει η αντίστοιχη ειδοποίηση στην αρχή του post και να μαυρίζει το παρακάτω κείμενο (υπάρχει η δυνατότητα αυτή δεν ξέρω;;; admin;;;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Ρε παίδες εντάξει...γράφει το thread spoilers inside αλλά επείδή ανάμεσα στα spoilers γράφονται και άλλα πράγματα (πχ το παραπάνω θέμα για την ενεργοποίηση των Very high σε xP ) θα ήταν καλό όταν γράφετε spoilers να υπάρχει η αντίστοιχη ειδοποίηση στην αρχή του post και να μαυρίζει το παρακάτω κείμενο (υπάρχει η δυνατότητα αυτή δεν ξέρω;;; admin;;;)

Όποιος θέλει το γράφει στο post του βρε, δεν την κάνω τη δουλειά, σταμάτησα να διαβάζω το thread γιατί δεν μου αρέσουν τα spoils :p

Να μαυρίζει όχι, αλλά μπορεί να το γράψει με Silver γράμματα που θέλουν select για να φανούν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Louris7

Βλεποντας και τον νεο τιτλο του thread, πως σκοτωνεις το ΤΕΡΑΣ???...

Αυτο με τα μπλε, τερατια ποδαρακια, που σε πεταει σαν μπαλακι αμα σε πιασει, και σε παγωνει........:laughing:

Εχω ενα οπλο , το οποιο lock πανω του δεν κανει....

Τι πρεπει να κανω?....

Και απο οτι διαβασα δεν ειναι αυτο το τελευταιο τερατακι...Υπαρχει αλλο μετα...

Λεπόν... το όπλο με το lock που λες, εδώ σου είναι απολύτως άχρηστο. Για να το σκοτώσεις αυτό πας πίσω πίσω, παίρνεις το minigun, και με 3 ταινίες στο normal το έχεις καθαρίσει. Έχει και ενα κουτί με ατελείωτες μπαζούκες λίγο πιο μπροστά κι έτσι κάνεις δουλειά. Το κανόνι σου μετά θα το χρειαστείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 11:20]

Λεπόν... το όπλο με το lock που λες, εδώ σου είναι απολύτως άχρηστο. Για να το σκοτώσεις αυτό πας πίσω πίσω, παίρνεις το minigun, και με 3 ταινίες στο normal το έχεις καθαρίσει. Έχει και ενα κουτί με ατελείωτες μπαζούκες λίγο πιο μπροστά κι έτσι κάνεις δουλειά. Το κανόνι σου μετά θα το χρειαστείς. :)

Ναι....Εχω την τυχη να το παιζω στο high...

Ειχα την εντυπωση, επειδη το ειχα σταματησει εκει με το αεροπλανο, οτι το ειχα τελειωσει , αλλα εχει κ αλλο λιγο απ οτι βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

το τι ειναι Spoil και τι οχι, ειναι παντελως υποκειμενικο.

Για παραδειγμα, εγω προσπαθησα να μαζεψω τον κοσμο, να παμε σε ενα σερβερ

να παιξουμε ολοι μαζι, πεταγετε ο αλλος λεει"πατε σε αλλο θρεντ να τα πειτε".

Οποτε τι να κανουμε? να ανοιξουμε αλλα 10 θρεντ για το crysis? τοτε θα γυρισετε

και θα πειτε "αααα εχετε κανει 100 θρεντ για το crysis, δε μπορουσατε να κανετε 1?!?"

Νομιζω βλεπετε την υποκειμενικοτητα του ολου θεματος.

Επισης ειναι -αδυνατον- σε θρεντ 69 σελιδων να μην υπαρχουν και ασχετα ποστς...

εκτος αν θελετε ρομποτακια χρηστες κτλπ κτλπ (φανταζομαι πως οχι)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αρχηγέ μη βαράς, δεν σου είπα τίποτα. Actually, δεν είπα σε κανέναν τίποτα.

Δικαίωμα του καθενός είναι να λέει ότι θέλει από την υπόθεση του παιχνιδιού. Όπως είναι και δικαίωμα του καθενός να θέλει να τα δει χωρίς να τα ξέρει για να ξαφνιαστεί.

Θεωρώ σωστό όταν λες ή δείχνεις κάτι από την υπόθεση καλό είναι να το λες πρώτα.

Κανένα κακό δεν έγινε, απλά δεν φταίνε σε τίποτα όσοι θέλουν να κρατήσουν την αγωνία τους να μην τους ενημερώνουμε :)

ΥΓ: Σχετικά με το "να πάτε σε άλλο thread" report το post και ξέρουμε εμείς τι να κάνουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.