Jump to content



Recommended Posts

200 paragon με Furnace; Μια χαρά είσαι.

Εγώ είχα φτάσει 500+ για να το πρωτοδώ.

Δεν έχει την τρομερή χρησιμότητα που είχε κάποτε βέβαια, but still.

 

 

Y.Γ. Gz Πέτρο

Έγινε επεξεργασία από MikeKorn
Link to comment
Share on other sites

μαζεύω γνώμες

 

έριξα ένα gavel of judgement τούμπανο ancient και δεν ξέρω τι να ρολλάρω

 

gallery_52838_678_217094.png

 

οι σκέψεις είναι

 

vit -> attack speed

vit -> dmg to elites

vit -> life per fury

experience gained per kill -> +24 fury δηλαδή σε 4cc.

 

κάθε γνώμη δεκτή.

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

μαζεύω γνώμες

 

έριξα ένα gavel of judgement τούμπανο ancient και δεν ξέρω τι να ρολλάρω

 

4220 dmg / 7% dmg / 1440 str / 1400 vit / 255 experience gained per kill.

 

οι σκέψεις είναι

 

vit -> attack speed

vit -> dmg to elites

vit -> life per fury

experience gained per kill -> +24 fury δηλαδή σε 4cc.

 

κάθε γνώμη δεκτή.

 

Προσωπικά θα κυνηγούσα το 7% dmg να το κάνω 10% ή θα αφαιρούσα το Vitality για attack speed εφόσον φυσικά έχεις το furnace στο cube.

Link to comment
Share on other sites

imho είναι άκυρο τελείως να κυνηγήσει κανείς 3%. Καλύτερο είναι το 7% AS που θα σου δώσει αρκετά παραπάνω ή το dmg to elites 8-10% αν θέλει κανείς να πάει το dps στο μέγιστο. άρα κρατάω την γνώμη σου για 7% as

 

η σκέψεις είναι να αντέχει σε grift, άρα ή vit μένει ως έχει ή βάζεις life per fury.

 

ο φούρνος υπάρχει ήδη στον κύβο.

Link to comment
Share on other sites

μαζεύω γνώμες

 

έριξα ένα gavel of judgement τούμπανο ancient και δεν ξέρω τι να ρολλάρω

 

 

 

vit -> attack speed

vit -> dmg to elites

vit -> life per fury

experience gained per kill -> +24 fury δηλαδή σε 4cc.

 

κάθε γνώμη δεκτή.

 

 

εγώ θα πήγαινα για το  attack speed 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

επειδή έχω κολλήσει στο progress με τον wizzard μου θα ήθελα κάποιες γνώμες για το τι θα μπορούσα να αλλάξω για να ξεκινήσω να καθαρίζω πιο εύκολα GR50++.

 

ο χαρακτήρας είναι αυτός: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Trobot-2466/hero/59240518

και το spec αυτό: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/wizard#aQOPgS!RYhd!ZcYYbb τυπικό DelRasha..

 

δυστυχώς δεν έχω βρει ένα καλό σετ focus & restraint που ξέρω ότι θα ανεβάσει το dmg αρκετά, έχω ενα αξιοπρεπές focus, χθες μου έπεσε ancient restraint αλλά με κακά rolls (int, vit, life per hit) οπότε δε ξέρω αν αξίζει να κάνω reroll κάτι σε CHC και να τα χρησιμοποιήσω..

επίσης, σε τι θα πρέπει να κάνω reroll το atack speed στο chest??

Ξεκίνησα χθες να χρησιμοποιώ το ingeom αλλά έχω και ένα ancient Thunderfury με λιγότερο όμως dps, αξίζει να το χρησιμοποιήσω για το effect? (όπως καταλάβατε δεν έχω βρει κάποιο ancient wand της προκοπής..)

 

μέχρι στιγμής καθαρίζω μέχρι GR50 solo αλλά νομίζω ότι με το gear που έχω θεωρητικά θα έπρεπε να φτάνω μέχρι 55 οπότε κάτι κάνω λάθος :p

 

επίσης, επειδή έχω κουραστεί - βαρεθεί να παίζω το παιχνίδι solo, υπάρχει κάποιο clan ή community που παίζουν παιδιά από το forum?? Γενικά δε παίζω πολλές ώρες λόγω δουλείας υποχρεώσεων κλπ αλλά θα ήθελα να μπω σε κάποιο communitty για group rifting και farming..έχω επίσης έναν Demon Hunter και έναν Crusader με χειρότερο όμως gear, καθαρίζουν άνετα μέχρι GR40..

Anyway, το battlenet tag μου είναι Trobot#2466 εαν κάποιος θέλει να με κάνει add ή invite!

Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ! :D

Έγινε επεξεργασία από Nameless1
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς πρέπει να ξεφορτωθείς τη νοοτροπία "crit chance uber alles" κλπ γιατί σου διαφεύγουν πολύ σημαντικά πράγματα.

 

Π.χ. το bonus του focus/restraint είναι multiplicative, που σημαίνει ότι έχεις +125% damage συνέχεια. Αν το συγκρίνεις με το +200% για 4/16 δευτερόλεπτα του CoE (δηλαδή +50% συνέχεια, κατά μέσο όρο) και με το +3.5% που κατά πάσα πιθανότητα σου δίνει το BulKathos ring σε σύγκριση με το "σάπιο" restraint όπως λες, καταλαβαίνεις που κάνεις το λάθος.

 

Επίσης, στο κεφάλι θες επειγόντως 15% Meteor αντί για chc. Σε builds με off-hand (mojo, quiver, source, κλπ) έχεις ένα επιπλέον 10% chc που σημαίνει ότι αν έχεις τα σχετικά chc και σε γάντι, amulet, rings κλπ, είσαι πάνω από 50-55% chc και μπορείς να το βγάλεις από το helm για χάριν skill%. Στην προκειμένη περίπτωση, αλλάζοντας το chc σε Meteor 15%, θα χάσεις κανα 5-6% στην καρτέλα και θα κερδίσεις 15% στο main damage dealer σου (τα meteors).

Σε builds με 2x 1-hand όπλα, είναι πιο δύσκολο να κάνεις κάτι τέτοιο, γιατί χωρίς το chc από ένα off hand, πέφτεις σχεδόν πάντα κάτω από το 50% και δε σε παίρνει να το χάσεις από κανένα κομμάτι.

 

 

Invite στην clan δε μπορώ να σε κάνω από το nickname σου. Μόνο αν κάνεις αίτηση εσύ, ή μέσω αίτησης φιλίας κλπ ή γενικότερα να μου λινκάρει κάποιος το nick σου εντός παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο το λόγο καλά μου παιδάκια, το upgrade μας το ΦΟΡΑΜΕ, αυτόματα...

 

edit: έχω πεθάνει στα γέιλα με το δεύτερο....πολύ ψύχραιμα το πήραν...μπράβο τους

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς πρέπει να ξεφορτωθείς τη νοοτροπία "crit chance uber alles" κλπ γιατί σου διαφεύγουν πολύ σημαντικά πράγματα.

 

Π.χ. το bonus του focus/restraint είναι multiplicative, που σημαίνει ότι έχεις +125% damage συνέχεια. Αν το συγκρίνεις με το +200% για 4/16 δευτερόλεπτα του CoE (δηλαδή +50% συνέχεια, κατά μέσο όρο) και με το +3.5% που κατά πάσα πιθανότητα σου δίνει το BulKathos ring σε σύγκριση με το "σάπιο" restraint όπως λες, καταλαβαίνεις που κάνεις το λάθος.

 

Επίσης, στο κεφάλι θες επειγόντως 15% Meteor αντί για chc. Σε builds με off-hand (mojo, quiver, source, κλπ) έχεις ένα επιπλέον 10% chc που σημαίνει ότι αν έχεις τα σχετικά chc και σε γάντι, amulet, rings κλπ, είσαι πάνω από 50-55% chc και μπορείς να το βγάλεις από το helm για χάριν skill%. Στην προκειμένη περίπτωση, αλλάζοντας το chc σε Meteor 15%, θα χάσεις κανα 5-6% στην καρτέλα και θα κερδίσεις 15% στο main damage dealer σου (τα meteors).

Σε builds με 2x 1-hand όπλα, είναι πιο δύσκολο να κάνεις κάτι τέτοιο, γιατί χωρίς το chc από ένα off hand, πέφτεις σχεδόν πάντα κάτω από το 50% και δε σε παίρνει να το χάσεις από κανένα κομμάτι.

 

 

Invite στην clan δε μπορώ να σε κάνω από το nickname σου. Μόνο αν κάνεις αίτηση εσύ, ή μέσω αίτησης φιλίας κλπ ή γενικότερα να μου λινκάρει κάποιος το nick σου εντός παιχνιδιού.

 

έχεις δίκιο, σήμερα θα κάνω reroll το restraint και θα δοκιμάσω..θα κάνω reroll και το helm εαν δεν πέφτω κάτω από 50% CHC αλλιώς θα δοκιμάσω προσωρινά με ένα non-ancient.. να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με προβληματίζει το CHD που θα χάσω από το ring παρά το CHC από το helm, αλλά βλέποντας και κάνοντας i guess..

 

ποιο είναι ακριβώς το όνομα της clan γιατί δυσκολεύομαι να την βρω στο search.. εναλλακτικά αν θες εσύ ή κάποιος άλλος από τη clan στείλε μου το battlenet tag σου για να στείλω το  request..

Thanks again!! 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.