Jump to content



Recommended Posts

PTR 2.5.0 Patch notes

 

http://us.battle.net/d3/en/blog/20529333/patch-250-ptr-notes-1-31-2017

 

-Primal Ancient Items
Legendary and Set items will now have a chance to roll as Primal Ancient.
These items are more rare than Ancient items and have increased stat ranges.

 

Καρκίνιασα...

Link to comment
Share on other sites

^ χααχχαχαχαχαχααχαχαχααχχχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχααχχαχαχαχαχα

 

δεν μπορώ να σκεφτώ να γράψω κάτι άλλο.... πάω να το κάνω uninstall το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε γαμωτο, με προλαβες και το ανεβασες. Πεθανα στα γελια, δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.... Σε 2 χρονια θα λενε οτι ψαχνεις το ουμπερ, μιντι, οβερπαουερ ancient που εχει +50 main stat. ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Ok ρε παιδια, το εχουμε ξαναπει, το παιχνιδι ειναι σε maintenance mode, τα λεφτα του εννοειται τα εχει βγαλει με το παραπανω.

Σιγουρα μας απογοητευει οτι δεν βαζουν καινουργιο περιεχομενο στο παιχνιδι και μας ενοχλει παραπανω οτι πολλοι θα πληρωναν για καλο νεο περιεχομενο, απλα δεν ειναι στα σχεδια τους προφανως ακομα.

Δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι συμπαθεστατο παιχνιδι ακομα και τωρα, για να καις κανα 2 χαλαρες ωρες και το λεω αυτό γιατι παιζω witcher 3, το οποιο πραγματικα μου δινει την αισθηση οτι δεν τελειωνει ΠΟΤΕ, πραγμα που σε καποιος που δεν εχει 8 ωρες την ημερα για παιχνιδι, ειναι καπως frustrating. Μπορει να φαω και 4 ωρες σε μια μερα και παλι να μην εχω παρει ουτε level.

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2017 at 8:48 AM, konnos said:

Ναι σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό παιχνίδι, απλώς του λείπει η ψυχή και η ατμόσφαιρα που είχαν τα παλιότερα. 

Η παρέα σου λείπει. Skype & TeamSpeak χρησιμοποιούσαμε αραιά, κυρίως λόγω του ότι έπρεπε να ανταλλάξεις επαφές ή να βρεις server για κανάλι κλπ. Τώρα που έδωσε το voicechat η Blizz, κάθε βράδυ η παρέα με voice είμαστε. Και δεν είμαστε 4 άτομα, είμαστε τουλάχιστον 6-8 Έλληνες της παρέας online κάθε βράδυ, οι πρώτοι 4 που θα συμπληρώσουν group πάμε GR και οι υπόλοιποι 2-3player push, κλειδιά, bounties κλπ. Όλα αυτά σε ένα clan από τα πιο ενεργά σε NS (~50 άτομα online κάθε βράδυ).

Ο χαβαλές κάθε βράδυ άπειρος, όλοι μαζί σε ένα κανάλι, και οι 4 που pushάρουν ή κάνουν fastάκια, και αυτός που παλεύει το solo GR92 για 2η εβδομάδα σερί και οι άλλοι που κάνουν gold/vault farming. Κανείς δεν πιστεύει ότι το παιχνίδι είναι τέλειο, το αντίθετο μάλιστα: άπειρα τα ελαττώματα. Αλλά το gameplay είναι ευχάριστο και απλό, δεν θέλει πτυχίο και 6 ώρες διάβασμα πριν μοιράσεις skill points σαν το POE, συνεπώς το πρόβλημα ανάγεται αυτόματα σε θέμα παρέας.

Αν η παρέα υπάρχει, όλα τα άλλα γίνονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αναλωνεστε μερικοι να κανετε κατι μετριο με το ζορι καλο.Τι να κλασει το D3 σε σχεση με D2 η D1 solo.Η ακομα και WoW Vanilla.Σοβαρευτειτε δε βγαινουν καλα games πλεον να μας τραβηξουν ισως το gaming δε ειναι εκει ισως βαρεθηκαμε ισως δε υπαρχει πλεον κατι το πρωτοτυπο.Η ουσια ειναι οτι λειπει το gamefuckingplay που ειχαμε σε games παλιοτερα.Που σκεφτοσουν μολις τελειωσεις το σχολειο φροντιστηριο σχολη η δουλεια να φυγεις τρεχοντας να πας να το καψεις δε πα να χες γκομενα γυναικα παιδια υποχρεωσεις κλπ .Δυστυχως η φετινη χρονια φαινεται τρελα σκατενια απο releases οποτε θα αναλωθουμε σε sandbox και κονσερβες.Δε ειναι ηλιθια η blizzard αν μη τι αλλο ξερεις πολυ καλα τον ανταγωνισμο.Μονο απο ενα lineage eternal κινδυνευε θεωρητικα και αυτο στην πραξη ειναι αθλιο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2017 at 9:24 PM, Helly said:

Σοβαρευτειτε δε βγαινουν καλα games πλεον να μας τραβηξουν ισως το gaming δε ειναι εκει ισως βαρεθηκαμε ισως δε υπαρχει πλεον κατι το πρωτοτυπο.

Οι πορωμένοι που παίζουν παιχνίδια με τα 12ωρα, όπως έκανες και συ με το D1-D2, μια χαρά υπάρχουν. Και στο D3 και στο PoE και σε ένα σωρό άλλα παιχνίδια.

Καλά παιχνίδια; Και αυτά υπάρχουν, ίσως και περισσότερα απ'όσες επιλογές είχαμε εν έτη 2000, ειδικά από άποψη πρωτοτυπίας.

 

Αυτό που σίγουρα έχει αλλάξει σε σύγκριση με το πως παίζαμε παιχνίδια πριν από 15 χρόνια, είναι ότι είμαστε +15 χρόνια στην ηλικία και αυτό ίσως κάνει την μεγαλύτερη διαφορά.

 

Στα 42 μου, δε μου κάνει αίσθηση να πάω πλέον σε night clubs και το πρόβλημα δεν είναι ότι στο 2017 τα clubs έχουν περισσότερο φασαρία, ιδρώτα και σπρωξήδι απ'ότι είχαν στα 90s, αλλά το ότι εκτιμώ διαφορετικά πράγματα στη νυχτερινή μου διασκέδαση :) Και πόσο off side θα ακουγόμουν αν έλεγα ότι "τα night clubs σήμερα δεν προσφέρουν πια την διασκέδαση που προσέφεραν το 1995"; ;)

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και εδω διαφωνω Chosen γιατι προσφατα βρεθηκα σε μπουζουκια επαρχιακης πολης παρολο που δεν ειμαι fan του ειδους και ειδα οικογενεια με παιδια μεσα oO και γενικα σκηνικα αλλης δεκαετιας και ηταν γενικα και γαμω τις βραδιες για ολα τα γουστα με κοινο παρονομαστη διαθεση για διασκεδαση-συναναστροφη και απλο κοσμο οχι δηθενιλικια κλπ αλλα ηταν η εξαιρεση οχι ο κανονας.Το ιδιο ισχυει και για τα club καθως εχω φιλους που ακομα πανε στα late 30s. Δε γερασαμε μονο εμεις αλλαξε γενικα και ο κοσμος . Στο θεμα μας τωρα δυστυχως η golden era του gaming ηταν απ τα 1985-2005.Τωρα αν κατι αλλαξει το VR στο αμεσο μελλον εδω θα μαστε να το δουμε.Εγω προσπαθω να συγκρινω και ομοιες καταστασεις δηλαδη οταν βγηκε το Diablo2 πχ τι αποκριση ηλικιακη ειχε.Kαι μπορω να σου πω οτι Λαρισα θα συμφωνησει και ο @Nemesis89ειχε λιωσιδια διαφορων ηλικιων δηλαδη μιλαμε ακομα και πολυ μεγαλης ηλικιας ατομα πολυ πανω απ την τωρινη ηλικιας μας .Τωρα γενικα βλεπω οτι το gaming εχει γινει λιγο σουπα φαση ειδικα στις νεες  γενιες και casual hobby με πραγματικη εξαιρεση sandbox και 3rd party releases που εχουν φανατικο κοινο και δυνατο community.Μην ξεχνας οτι και το PoE ετσι ξεκινησε οπως και παρα πολλα αλλα πχ LoL ,Εlite - Star Citizen ακομα και το Minecraft 

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει off topic η συζήτηση αλλά είμαι περίεργος. Από πού συμπεραίνεις ότι η golden era του gaming ήταν μεταξύ 1985-2005; Τι είχαν αυτές οι δύο δεκαετίες που δεν υπάρχει σήμερα; (για context είμαι 30 ετών οπότε τις έχω ζήσει)

Με συγχωρείς αλλά η πρόταση μου ακούγεται κάπως έτσι :p :

Q6WQl9p.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μαζί με εναν φίλο ψάχνω για μια clan κατά προτίμηση έλληνες (να κάνουμε και λίγο χαβαλέ) και κάνα run μαζί γιατί μονός μου και με ραντομαδες δεν.

Έγινε επεξεργασία από syban
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το θεμα, αλλα πλεον το PoE δεν χρειαζεται ουτε πτυχιο, ουτε 60 ωρες διαβασμα. Πλεον τα πραγματα εχουν αλλαξει (δυστυχως για μενα) και ειναι πολυ straightforward...εξου και η console εκδοση για το Xbone συντομα. <_<  Και το αστειο ειναι οτι συμβαλε και λιγο ο Brevik σε αυτο D1+D2... 
 

Ηταν οτι καποια στιγμη θα συνεβαινε (οπως στο D2 LoD), οχι οτι παυει να ειναι καλο arpg, απλα με το ανοιγμα που θες να κανεις, αν θες να εχει απηχηση για να το παιξουν ολες οι κατηγοριες παιχτων, πρεπει να ειναι toned down το content-απλοποιημενο κλπ... τοσο απλο που πας μονο για full damage με ελαχιστα η καθολου defences οπως στο D3. 
 

Το ιδιο εγινε και με το Dark souls 3... απλοποιημενα mechanics-learning curves για να πουλησει περισσοτερο επειδη εχει μια ιστορια σαν game. 
 

Αρα ναι, με ελαχιστα καινουρια games αξιζει να ασχοληθεις μαζι τους, αλλα οταν παρουν αλλη τροπη τα πραγματα και η εταιριουλα 5 ατομων γινει 100 τοτε αλλαζει η φιλοσοφια που ειχαν στις αρχες και μετα παυει να σε ενδιαφερει. Anyway..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2017 at 8:32 ΠΜ, το μέλος syban έγραψε:

καλημέρα, μαζί με εναν φίλο ψάχνω για μια clan κατά προτίμηση έλληνες (να κάνουμε και λίγο χαβαλέ) και κάνα run μαζί γιατί μονός μου και με ραντομαδες δεν.

Tormentor#2754 αν θες addare!

 

Posted by Tyvalir

Hey all, 

As we mentioned previously, getting your feedback on Primal Ancients has been super helpful. We’ve heard some really good points, and along with this, we’ll be making some changes to how these items work in an upcoming PTR patch. 

Rather than increase the power they give you beyond Ancient items, Primal Ancients will now instead roll perfect Ancient-level stats tailored to the character class you’re playing when the item first drops. Rerolling any of these at the Mystic will also yield only perfect rolls.

Along with this, these items will be even more rare than they currently are, and will only begin dropping after a character on your account has completed Greater Rift 70 solo (with separate unlocks for Hardcore and normal characters).

Finally, we hear you on wanting Ancient and Primal Ancient items to salvage into something more valuable. With the upcoming PTR patch, Ancient items will salvage into 3 Forgotten Souls, and Primal Ancients will salvage into 15 Forgotten Souls (yay reforging \o/).

We’re looking forward to hearing your feedback once you’ve had a chance to test these changes. Thanks again, and happy hunting.

 

Τα φαγατε τα παιδια ρε και ανεραίθηκαν οι αλλαγες! @tavliban ξανακανε το παιχνιδι install :hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από P70
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.