Jump to content



Recommended Posts

Η blizzard τελικα ειναι μια μικρη εταιρια με τεραστιο budget που δεν μπορει να φτιαξει τπτ πλεον.

Τα γραφικα στο diablo ηταν τοπ για την εποχη και πλεον ειναι ενα χαλι.

Το περιεχομενο επισης τα ιδια, μετα το 2006 η εταιρια απλα κατερευσε.

Δεν περιμενω τπτ πλεον απο αυτους... χειροτεροι απο τη ubisoft.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

H Blizzard είναι μεγάλη εταιρία με τεράστιο budget και πια ανήκει σε άλλη εταιρία που προφανώς αποφασίζει πολλά πράγματα. Για τα γραφικά διαφωνώ, είναι ωραία, αλλά τους λείπει η "δαιμονίλα" του DII, είναι ελαφρώς καρτουνίστικα. Όντως κατά τη διάρκεια της παραγωγής του DIII η βασική ομάδα άρχισε να σπάει και να πηγαίνει σε άλλα project. Προφανώς κατάλαβαν για πού πήγαινε η φάση και δεν ήθελαν να συμμετέχουν, η Bliz συνέχισε το άρμεγμα του playerbase όσο πάει, ξεγελώντας λιγάκι τους παίχτες με levels, expansions, rifts κτλ.

Kι εγώ δεν περιμένω κάτι ιδιαίτερο από αυτούς, το παιχνίδι δεν είχε καλές βάσεις απ την αρχή και δε σώζεται εύκολα. Η Bliz δεν είναι αυτήν που ήταν παλιά και είναι ανούσιο να περιμένουμε να γίνει η ίδια υπό το υπάρχον management. Χρειάζεται ελευθερία σκέψης και κατεύθυνσης, δε γίνεται να λειτουργείς με το τί πουλάει και να προσπαθείς να αρμέξεις.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, konnos said:

Η Bliz δεν είναι αυτήν που ήταν παλιά και είναι ανούσιο να περιμένουμε να γίνει η ίδια υπό το υπάρχον management. Χρειάζεται ελευθερία σκέψης και κατεύθυνσης, δε γίνεται να λειτουργείς με το τί πουλάει και να προσπαθείς να αρμέξεις.

 

Blizzard North ftw

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2016 at 10:03 PM, psygreg said:

 

Blizzard North ftw


ok μπορει να ειναι offtopic, αλλα ο David Brevik (blizz north -  diablo 1-2) ειναι στο team του PoE officially και συζητανε για κατι σαν game-changer ideas για το 2017 στο game.
who knows what future holds? :)

Link to comment
Share on other sites

Το PoE έχει πολλά καλά στοιχεία. Λίγο κακό με το συνεχές ανέβασμα, αλλά η πόρωση να ανεβάζεις χαρακτήρα και να δοκιμάζεις τα builds είναι κάτι που δεν το βρίσκεις σε ικανοποιητικό βαθμό στο DIII. Έχει πέσει πολύ λιώσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το PoE θέλει λιώσιμο, κάτι που δεν έχω χρόνο να κάνω γι' αυτό και το έχω παρατήσει από την Beta, ξεφεύγει από την νοοτροπία του D2 (ειδικά με το passive skill tree)

 

Και στο Grim Dawn, το οποίο με έχει κερδίσει, έχει πάει ένας από D1D2 Designer

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλή χρονιά σε όλους!

 

Είπα να ξαναπιάσω το παιχνίδι και έκανα έναν seasonal WD (firebats build). Έχω φαρμάρει 728 Paragons atm και κατάφερα ένα ταπεινό 282 στο solo WD :hehe:. Όποιος είναι σε ανάλογο επίπεδο παρακαλείται να κάνει add -> Calydon#2394 !

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2017 at 9:22 ΜΜ, το μέλος env0y έγραψε:

Το Diablo υπάρχει ακόμα?

Κι ομως καθε φορα που ξεκιναει season, μαζευει κοσμο. Εχω μπει σε ενα απο τα δυνατα non season clan, τους CORS και εχει μονιμως 40 ατομα online.

Περι ορεξεως που λενε...!

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Chosen έγραψε:

Δικαιολογίες! Άμα σε ενοχλούνε οι καμμένοι με τα 3-4k paragons, παίξε season.

Δεν με ενοχλει κατι απλα δεν βλεπω κανενα νοημα. Οτι δηλαδη φαρμαρουμε στατς?

και γτ να μην βαζουμε στατς οσο ανεβαζουμε λεβελ μεχρι να παμε 60 π.χ και μετα μονο items? Τι να πω... τα εχω χαμενα

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, fatalara said:

Δεν με ενοχλει κατι απλα δεν βλεπω κανενα νοημα. Οτι δηλαδη φαρμαρουμε στατς?

και γτ να μην βαζουμε στατς οσο ανεβαζουμε λεβελ μεχρι να παμε 60 π.χ και μετα μονο items? Τι να πω... τα εχω χαμενα

Μα αυτό σου λέω, τι σε νοιάζουν τα stats; Παίξε season, o Nr1 crusader στην Αμερική (Season 9) έχει βγάλει GR92 με 800κάτι Paragons. Εγώ στο no-season έβγαλα το GR90 στα 2k paragons. Όλα τα υπόλοιπα είναι κρεμαστάρια για την αλεπού :)

 

Για να μην παρεξηγούμε, το παιχνίδι έχει άπειρα ελαττώματα, άλλα υποκειμενικά κι άλλα αντικειμενικά. Το να μην σου αρέσει για τον ΦΧΨ λόγο είναι δεκτό, όπως και το να σου άρεσε αλλά το βαρέθηκες, επίσης απολύτως σεβαστό. Αλλά το "δεν μπορώ να κάνω compete γιατί δεν έχω 3k paragons" είναι δικαιολογίες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα paragons επιτρέπουν σε κάποιον που έχει φαρμάρει αρκετά, αλλά είχε κακή τύχη στα drops/rolls του, να ανταγωνιστεί κάποιον που του έχουν κάτσει όλα τα items με ιδανικά stats. Ως εκ τούτου η season παραμένει competitive μέχρι την τελευταία της μέρα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος Chosen έγραψε:

Μα αυτό σου λέω, τι σε νοιάζουν τα stats; Παίξε season, o Nr1 crusader στην Αμερική (Season 9) έχει βγάλει GR92 με 800κάτι Paragons. Εγώ στο no-season έβγαλα το GR90 στα 2k paragons. Όλα τα υπόλοιπα είναι κρεμαστάρια για την αλεπού :)

 

Για να μην παρεξηγούμε, το παιχνίδι έχει άπειρα ελαττώματα, άλλα υποκειμενικά κι άλλα αντικειμενικά. Το να μην σου αρέσει για τον ΦΧΨ λόγο είναι δεκτό, όπως και το να σου άρεσε αλλά το βαρέθηκες, επίσης απολύτως σεβαστό. Αλλά το "δεν μπορώ να κάνω compete γιατί δεν έχω 3k paragons" είναι δικαιολογίες ;)

Σαν μηχανισμο το κρινω τπτ αλλο.

Πιο compete? Το εβαλα να παιξω λιγο την περασμενη εβδομαδα επαιξα μια ωρα και το εκανα παλι unistal. Δεν αντεχω αλλο αυτα τα γραφικα της blizzard και δεν εχει και κατι αλλο να με κρατησει. Θελω να παιξω αλλα δεν μπορω με απωθει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.