Jump to content



Δειξτε το πληκτρολογιο και το ποντικι σας!


Recommended Posts

το ποντίκι τι λέει? σκέφτομαι να πάρω το mamba ή αυτό:big_boss:

Αν και τα προηγούμενα ποντίκια μου δεν ήταν με πάνω από 3 κουμπιά (δεξί+αριστερό κλικ + ροδέλα), ενσωματώθηκα πολύ εύκολα στα έξτρα, μπορείς να βγάλεις τα "πτερύγια" αν σε εμποδίζουν και να βάλεις τα "κλειστά", προσωπικά μου άρεσε αν και δύσκολα θα έδινα τόσα πολλά λεφτά για ποντίκι.

Ανθεκτικό σίγουρα, η διάρκεια της ασύρματης λειτουργίας δεν μου αρέσει βέβαια, θα προτιμούσα να είναι παραπάνω, αλλά το γεγονός της φόρτισης/καλωδίου το καλύπτουν.

Είναι σχετικά μεγάλο ποντίκι, οπότε καλύτερα να πας κάπου να δεις πως σου κάθεται στο χέρι (ή οποιοδήποτε άλλο ποντίκι) πριν κάνεις την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μόλις πριν λίγες μέρες απέκτησα αυτό εδώ...

http://gaming.logitech.com/el-gr/product/g402-hyperion-fury-fps-gaming-mouse

και περιμένω να μου έρθει και αυτό...

http://gaming.logitech.com/el-gr/product/g105-gaming-keyboard

 

edit: ήρθε και απλά είναι απίστευτο για τα λεφτά του

Έγινε επεξεργασία από zanoulis89
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πληκτρολόγιο δεν χρειάζεται συστάσεις το ξέρουμε όλοι.

Μετά τη ααποτυχία μου με το m65 της corsair και το άβολο για εμένα αλλά ακριβεστατο g502 πήρα στα χέρια αυτό που έψαχνα έναν χρόνο.Ίσως το καλύτερο Mouse κατά την γνώμη.Χωρίς software και άλλα χαζά.pure gaming Mouse.

post-63315-0-71764600-1421353898_thumb.j

post-63315-0-75156400-1421353969_thumb.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα 3 μέρες χρησιμοποιώντας το quickfire xt ενός φίλου γύρισα στο razer arctosa μου και απλά δεν ήταν αρκετό  :p . Τυχαία έκανε η razer το ετήσιο sale της εκείνη την περίοδο και είπα θα τσιμπήσω ένα black widow ult. Τα μεταφορικά ήταν στα 52 ευρώ οπότε τζίφος και κατέληξα για καλή μου τύχη στο g710+ (το οποίο παρεπιπτόντως είναι γύρω στα 100 ευρώ στο public σε τελευταία κομμάτια για όποιον ενδιαφέρεται). Το πληκτρολόγιο είναι απίστευτο, εκτός απ' το gaming experience και το typing είναι είναι πιο ξεκούραστο και πιο ευχάριστο απ' ότι στα membrane keyboards. Το ποντίκι μου είναι το abyssus mirror του 12 το οποίο φαίνεται να έχει φάει τα ψωμιά του πλέον.   :lol:  Επίσης χρησιμοποιώ ένα roccat lua για το laptop.

 

194347.jpg

Έγινε επεξεργασία από CrookedPenguin
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι μωρό είναι αυτό ρε φίλε!! μμμμμ? Μ@υναρος πραγματικά  

 

Τα απολύτως απαραίτητα μόνο και πολύ ωραίος σχεδιασμός. Με γειές!

 

Πολύ όμορφο και compact. Πόσο πήγε το μαλλί?

 

έφτασε τα 143 με μεταφορικά από το mechanical keyboards (usps έκανε ακριβώς 2 εβδομάδες)

πριν μερικούς μήνες ήταν 10 κάτω..ανέβηκε το δολάριο :/

δεν το έβρισκα πουθενά Ευρώπη με US layout.. ευτυχώς δεν πέρασε από τελωνείο

 

δεν έχει μόνο τα απολύτως απαραίτητα γιατί με το Fn γίνεται χαμός.. μέχρι και το ποντίκι κουνάει :p

ένα cool feature είναι ότι αλλάζει το χρώμα όταν πατάς Fn και φωτίζει μόνο αυτά που αλλάζουν λειτουργία

 

αν τα μέτρησα καλά.. έχει 51 χρώματα με κόκκινο-μπλε

 

Ευχαριστώ :) φτου φτου μην το ματιάσετε.. είναι μακρύ το ταξίδι για Αμερική :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

έφτασε τα 143 με μεταφορικά από το mechanical keyboards (usps έκανε ακριβώς 2 εβδομάδες)

πριν μερικούς μήνες ήταν 10 κάτω..ανέβηκε το δολάριο :/

δεν το έβρισκα πουθενά Ευρώπη με US layout.. ευτυχώς δεν πέρασε από τελωνείο

 

δεν έχει μόνο τα απολύτως απαραίτητα γιατί με το Fn γίνεται χαμός.. μέχρι και το ποντίκι κουνάει :p

ένα cool feature είναι ότι αλλάζει το χρώμα όταν πατάς Fn και φωτίζει μόνο αυτά που αλλάζουν λειτουργία

 

αν τα μέτρησα καλά.. έχει 51 χρώματα με κόκκινο-μπλε

 

Ευχαριστώ :) φτου φτου μην το ματιάσετε.. είναι μακρύ το ταξίδι για Αμερική :p

χαχα φτου φτου σκορδα, βάλτου ένα ματάκι να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Πόσο κ***φαρδος που δεν πέρασες τελωνείο!!! Ήταν τυχαίο ή ο πωλητής στο μάρκαρε σαν δώρο;

Ξέρω ότι είναι πλέον παράνομο(βασικά πάντα παίζει να ήταν) αλλά ακόμη αρκετοί πωλητές το κάνουν, στο ebay τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

,,,υπάρχουν συγκεκριμένοι τρόποι αποστολής από USA για να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες τελωνείου - έως καί να τις εκμηδενίσεις... τουλάχιστον μέχρι σήμερα που γράφω αυτό το post.

Δεν θα αναφερθώ σε περισσότερες λεπτομέρειες...

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.