Jump to content



S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky: πείτε τα όλα


neuromancer

Recommended Posts

Parakato link iparxei to odiporiko mesa stin apagoreumeni zoni tou Chernobyl me mia mixanh !!!

http://www.kiddofspeed.com/chapter1.html

Periexei katapliktiki perigrafi kathos kai eikones!

Episis stin kentriki tis selida sti mpara sta dexia exei kai alla polla kaloudia peri chernobyl !!!

http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/index.html

spring1.jpg

(sorry gia ta greeklish alla apo to sun termatiko mou de mporo na grapso ellinika)

Deviant έχει επανειλημμένως αναφερθεί αυτή η σελίδα (στο original stalker thread). Πράγματι έχει ένα πολύ δυνατό οδοιπορικό, πολλά links για video κτλ, όπως και χιλιάδες φωτογραφίες...:T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Το νεκροταφείο αυτοκινήτων στο Garbage δεν είναι ?? :D

Καλά έχουν φάση οι ρώσσοι τελικά. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στην μεταφορά των πραγματικών περιοχών μέσα στο παιχνίδι.. :T:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΤΩΡΑ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ - ΣΟΚ !!!!! :nuke::nuke::nuke::nuke:

Ξεκίνησα χτες βράδυ το FarCry2 με περιέργεια για το όλο στήσιμο, γραφικά, gameplay κλπ.

Ε, λοιπόν υπάρχουν σημεία που είναι ΣΤΕΓΝΗ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ CLEAR SKY !!! :o :O :o:o

1) Kαταρχάς εμφανίζουν κούραση και ζαλάδα μετά από αρκετό τρέξιμο του χαρακτήρα (καλή ώρα όπως και στην πτώση της stamina στο s.t.a.l.k.e.r. και το λαχάνιασμα του χαρακτήρα). :happy2::happy2:

2) Σκαρφίστηκαν ένα σύστημα όπως τον artifact detector (με πράσινο φωτάκι που αναβοσβήνει όλο και πιο γρήγορα όσο πλησιάζεις) για να βρίσκει διαμάντια (το "χρήμα" του farcry2) και για να "καλύψει" κάπως το clopyright άφησε ανοικτό και έναν μικρό φορητό χάρτη που ανοίγει μαζί με τον detector :happy2::happy2:

3) Τους άρεσε επίσης το σύστημα του CLEAR SKY με τις αναβαθμίσεις στα όπλα και τους mechanics (οι οποίοι είναι και traders) και την αντέγραψαν σχεδόν αυτούσια... Ίδια όπλα αλλά αναβαθμίσιμα σε κάτι καλύτερο και πιο αξιόπιστο :happy2::happy2:

Μέχρι στιγμής αυτά βρήκα τα ολίγα, που, δεν νομίζω να αμφιβάλλει κανείς, είναι πιστές αντιγραφές του gameplay του πρώτου διδάξαντα S.T.A.L.K.E.R. !!! :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πόσα τελειώματα έχει το Clear Sky?

Φτάνω σε ένα σημείο που πρέπει να σταματήσω τον Sterlok με το ηλεκρομαγνητικό όπλο αλλά δεν τα καταφέρνω, ο τύπος μπαίνει μέσα στον αντιδραστήρα και μετά γίνεται ένα emission που τα ...καίει όλα και βγάζει THE END.

Δεδομένου ότι το CS έιναι prequel του SoC μου φαίνεται λογικό να τη σκαπουλάρει ο Sterlok. Αλλά πάλι, μου φαίνεται "λίγο" σα τελείωμα.

Έίχε κανείς διαφορετικό τέλος ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το τελειωμα μου φανηκε φτωχο κ μενα...τον ιδιο τερματισμο ειχα κ γω..δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα μου φαινεται οτι εχει ενα τελος το Clear Sky..σκεφτομαι να τα ξαναπερασω κ να τα αρχισω παλι κ τα δυο S.T.A.L.K.E.R..:hmm::hmm:

Link to comment
Share on other sites

Στο youTube παίζουν δύο τελειώματα στο CS, αν κατάλαβα καλά. Το ένα (όπως λέω παραπάνω) τελειώνει με GAME OVER. Στο άλλο υπάρχει μικρό video και πέφτουν τίτλοι τέλους.

Πάντως στο τέλος γίνεται το έλα να δεις. Μου την έσπασαν κάτι τύποι που δεν πέφτουν με τίποτε ότι και να τους ρίξεις, και σε παρενοχλούν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον εχεις δικιο..τον τερματισμο με το videaki τον βρηκα(αυτον ειχα κ γω τελικα..που δειχνει το χερι του stalker)..αλλα τον αλλον με το game over δεν τον βρισκω..

Link to comment
Share on other sites

Η λαλακία είναι ότι έπαιζα βιαστικά με quick save και το τελευταίο save που έχω είναι από το Red Forest και βαριέμαι να το περπατήσω πάλι. Μελλοντικά θα το ξαναπαίξω βέβαια (ίσως σε DX10) οπότε ...nevermind.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βλέπω ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ Κ-19 στο STAR.... (μπήκαν τα φαντάρια μέσα στον αντιδραστήρα να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα και βγήκαν ροδοκόκκινοι.... :nuke:) Και λέει ο καπετάνιος: "δώστους κόκκινο κρασί να καθυστερήσει τη ραδιενέργεια"

Αυτό το παραμύθι με το κρασί και το αλκοόλ (Vodka στο STALKER) ειλικρινά το πίστευαν ότι τους έκανε καλό ?? :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.