Jump to content



S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky: πείτε τα όλα


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Α, τώρα που το θυμήθηκα.Επειδή είδα ότι έχετε καλά συστήματα αλλά βγάζετε κάτω από 20 καρέ...

Μήπως έχετε ενεργοποιήσει τίποτα aa ή af από τους οδηγούς της κάρτας;Γιατί το παιχνίδι έχει δικό του αλγόριθμο για αυτά τα φίλτρα και υπάρχει θέμα αν τα κάνεις force και από τους οδηγούς.Λαγκάρει μέχρι και το ποντίκι στα μενού και παίζει στα 15-20 καρέ ασχέτως ρυθμίσεων και του τι δείχνει η οθόνη.

Γιατί στα 1680 εγώ με την 8800gt το τρέχω απροβλημάτιστα.

Απλά το επισήμανα μήπως και, δεν ξέρεις καμιά φορά...

Link to comment
Share on other sites

@Bigi Εχεις δικιο φιλε απλα εγω το ειχαστο enhanced dynamic lighting το οποιο σερνεται...

-> http://www.guru3d.com/article/stalker-clear-sky-graphics-card--vga-performance-roundup/5

Στο full dynamic lighting παει αερα στο maximum με ολα τιγκαρισμενα στο advanced tab και ΑΑ+ΑF.

και μια screenshot

->post-10015-1416073649,5233_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

με τον quad @ 3.2 τη 4850 στα default , 4 γιγα μνημη και 8.9 κατακλυσμαιους σε οθονη 1920Χ1200 το παιχνιδι ειναι χειροτερο απο crysis....τουλαχιστον εκεινο ειχε μια ομαλη ροη , αυτο ειναι ολο στα σπασιματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σε 1280χ1024 εχω 20-25 fps...με τον Q6700 στα 3,2g και 8800GTX default...:hehe::hehe:

Ολα full...μονο AA & AF ριγμενα στην μεση και vsync off..

Υ.Γ:Το περασα στον εξωτερικο..θα δω καμια τρελλη διαφορα αν το περασω στον κανονικο σκληρο?..οχι ε?:unsure:

Link to comment
Share on other sites

DX10 είστε όλοι εσείς... ?

Εγω ναι..αν εχεις ενεργοποιημενο το enhanced dynamic lighting,το τρεχεις σε DX10..αλλιως βαζεις full dynamic lighting κ εισαι με DX9...:cool:

Εχει γραφικαρες παντως το ατιμο..;)

Θα πειραματιστω ακομα λιγο με τα settings μπας κ κερδισω τπτ..μου φαινεται τα AA & AF θα τα βγαλω τελειως..:hmm:

Link to comment
Share on other sites

AA και AF θα κοπούν χαλαρά. Τα θεωρώ υπερβολικά δαπανηρα για λίγο περισσότερο eye candy που στο φινάλε δεν θα του δώσω και πολύ προσοχή όταν θα γίνεται χαμός από σφαίρες. Αντε το πολύ 1-2 κλικ πάνω από το μηδέν στο AA. Το AF αν δεν έχει πλακάκια στο έδαφος δεν πολυκαταλαβαίνεις διαφορά. Και στο STALKER πλακάκια λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαινεστε παντως...στην 1η πιστα ειναι που ψιλοσερνεται(training camp)..αργοτερα φτιαχνει αρκετα(gordon,garbage)...τωρα που επαιζα ειχα 45-50 σταθερα...ηταν κ νυχτα ομως..:p

Καλα οταν ειναι νυχτα κ σιγα σιγα ξημερωνει...ειναι αντε γεια...;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κανει σπασιματα διχως λογο..ενω κραταει τα φρειμς...παντως στην αρχη τα οπλα παλι ειναι αστεια...ελπιζω να φτιαξει στην πορεια...γιατι το βρισκω καπως βαρετο

Link to comment
Share on other sites

Εφαγε ηδη unistall... Ουτε τα γραφικα του με ξετρελαναν (δεν μπορω να το τρεξω και full @ 1680x1050 λογω 8800GT) ουτε κανα τρομερο gameplay... Και αυτο το shotgun, ημαρτον στην πεφτουν 10 μοσχαρια και κανει 3 χρονια reload :p

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο το shotgun, ημαρτον στην πεφτουν 10 μοσχαρια και κανει 3 χρονια reload

Καλα ναι..δεν παλευεται καθολου..πολυ σπαστικο..γιαυτο παιρνεις μια καλασνα,κ τους γαζωνεις ολους..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό κάνω ένα mod και βάζω κανα όπλο από το crysis να γουστάρω :hehe:

:rofl:

Γυρίζω σαν τον μακάκα μέσα στο βούρκο και προσπαθώ να καταλάβω κατά που πρέπει να πάω.... πολύ micromanagement έβαλαν και είναι να παίζεις με τις ώρες. Βρήκα μια κυνηγετική καραμπίνα ευτυχώς και κάπως σακατεύω από πιό μακριά.

"Βαρούτσικο" είναι πάντως. 1680x1050 κομμένα ΑΑ και AF, τέρμα τα textures, κομμένα λίγο γρασίδια και σκιές και έχω ένα αξιοπρεπές 40άρι κατά μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.