Jump to content



S.T.A.L.K.E.R - Clear Sky: πείτε τα όλα


neuromancer

Recommended Posts

θέλετε να σας στείλω το saved game μου να ξεμπλοκάρετε ? Θα γλυτώσετε και κάμποσο περπάτημα :spell:

Όντως είναι δυσκολούτσικο. Πίσω από λαμαρίνες και ξύλα είσαι χαμένος. Μέχρι και μέσα από τοίχο με έφαγαν (χειροβομβίδα). Έφαγα κι εγώ έναν πίσω από κιβώτια.

Εκεί στην κοιλάδα μετά τα μεσάνυχτα με βροχή και αστραπές και να φαίνονται τα ξερά δένδρα με τα σκέτα κλαδιά δίπλα στην τοξική λίμνη... all the money!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply
θέλετε να σας στείλω το saved game μου να ξεμπλοκάρετε ? Θα γλυτώσετε και κάμποσο περπάτημα :spell:

Όντως είναι δυσκολούτσικο. Πίσω από λαμαρίνες και ξύλα είσαι χαμένος. Μέχρι και μέσα από τοίχο με έφαγαν (χειροβομβίδα). Έφαγα κι εγώ έναν πίσω από κιβώτια.

Εκεί στην κοιλάδα μετά τα μεσάνυχτα με βροχή και αστραπές και να φαίνονται τα ξερά δένδρα με τα σκέτα κλαδιά δίπλα στην τοξική λίμνη... all the money!

Thanks ρε συ, αλλά δεν λέει αν δεν το παίξεις μόνος σου. :hm:

Edit: όντως, πολύ ακριβά πουλάνε και δεν έχεις μια πάνω σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Fang πάντως μεγάλη μούφα! Σας έκλεψαν κι εσάς εκεί στο γιαπί? Είχα μαγέψει 8000 για να πάρω κανένα θώρακα της προκοπής και με άφησαν πανί με πανί. Ευτυχώς τα υπόλοιπα τα άφησα σε ένα πτώμα και πήγα και τα πήρα μετά....

Μπήκε κανένας στη στοά στο Agropron? spoiler:Έχει καμμιά 10ριά πηδηχτούληδες mutants απ'έξω - τρελό run and gun λέμε :fun:

Μπήκα και γω στο υπόγειο και έχασα ένα σωρό χρήματα. Ευτυχώς είχα σώσει μόλις πριν ανοίξω την πόρτα. Οπότε έκανα load και έφυγα τριγύρισα λίγο με κανα δυο τρεις αποστολές και μετά πήγα στους freedom και πήρα εκείνη την πανοπλία που είχα σταμπάρει με τα 12.500 ρούβλια και ΜΕΤΑ ξαναγύρισα, άδιασα ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο έδαφος έξω απ'την πόρτα, μπήκα "έφαγα" κλεψια σε 188 ρούβλια ( ;) ) και μετά σαν κύριος μάζεψα τα πάντα (άμα έχει κανείς ρίξει artifact θα φανεί μόνο με τον ανιχνευτή) και όταν πήγα να τα πάρω πίσω ("get your things back")... στο κιβώτιο βρήκα ένα σωρό άσχετο loοt έτοιμο για πούλημα !!! :D

Και κάτι άσχετο... Υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να συνδυαστούν κάποια artifacts ???

Έχω ένα από την αρχή στους βάλτους που μειώνει κάπως την ραδιενέργεια και.. ό,τι άλλο βρίσκω - περιέργως - έχει και πρόσθετη ραδιενέργεια στις ιδιότητες και... ΔΕΝ μπορεί να μπει σε καμμία θέση στην πανοπλία λέμε.... :nuke:

Και ένα (εντοπισμένο όπως διάβασα) bug... Όταν πρωτομπήκα (νύχτα) στο Agroprom και βρήκα το duty απόσπασμα, ενώ έπρεπε να μιλήσω με τον Duty Commander δυστυχώς αυτός μου έλεγε μόνο τις κλασσικές επιλογές συζήτησης και ΔΕΝ προχωρούσε την πλοκή...

Τελικά στο διαδίκτυο κυκλοφορούν δύο λύσεις... Ή τους καθαρίζεις όλους και το παιχνίδι κάνει generate έναν Duty Leader (αρκεί να μην ξεφύγει κανένας, αλλιώς οι πάντες στο στρατόπεδο μετά θα είναι εχθροί)... Ή ξαναφορτώνει κάποια σωσμένη θέση πριν μπεις στο Agroprom και περιμένεις την ημέρα, Εγώ έκανα το πρώτο και ούτε ο Duty Leader μου μιλούσε αλλά με το δεύτερο (load κάποια προηγούμενη θέση πριν μπω στη συγκεκριμένη location) μπαίνοντας μέρα, ο Duty Commander μόλις τον πλησιάζω αρχίζει αυτός να μου μιλάει και να συνεζίζει έτσι το σενάριο με νέες tasks που δημιουργούνται αυτόματα...

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα artifact έχετε μαζέψει so far ? Πολύ στέγνα έχει πέσει καθώς και ακρίβεια στα ...μαγαζιά!

πρεπει να εχω μαζεψει συνολικα καπου 7-8 τα 3-4 τα πουλησα που δεν ηταν και τοσο καλα και κρατησα τα 3 πιο καλα που εχω βρει μεχρι τωρα. το 1 εχει μονο +4 radiation το αλλο +2 endurance, -2 radiation Και +4 health -2 radiation.

απλως οταν περπατατε η τρεχετε για να πατε καπου εχετε το ανοιχτο και μπορει να βρεθει κανενα στον δρομο σας.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχω μαζεψει συνολικα καπου 7-8 τα 3-4 τα πουλησα που δεν ηταν και τοσο καλα και κρατησα τα 3 πιο καλα που εχω βρει μεχρι τωρα. το 1 εχει μονο +4 radiation το αλλο +2 endurance, -2 radiation Και +4 health -2 radiation.

απλως οταν περπατατε η τρεχετε για να πατε καπου εχετε το ανοιχτο και μπορει να βρεθει κανενα στον δρομο σας.

Όπς! Τι να έχω ανοιχτό? Υπάρχει detector για artifacts? Και πώς ανοίγει? Στο STALKER I τα artis ήταν ορατά από μακρυά. Τώρ4α δεν είναι?

Μπαίνω σto λαγούμι! Wish me luck! :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Όπς! Τι να έχω ανοιχτό? Υπάρχει detector για artifacts? Και πώς ανοίγει? Στο STALKER I τα artis ήταν ορατά από μακρυά. Τώρ4α δεν είναι?

Μπαίνω σto λαγούμι! Wish me luck! :nuke:

Βρε βρε !!!! Εδώ τα artifacts ΔΕΝ εμφανίζονται αυτόματα όταν πλησιάζεις ούτε φαίνονται από μακρυά. Χρειάζεται detector (νομίζω ενεργοποιείται με το πλήκτρο Ο - όμικρον). Γενικά όπου βλέπεις anomalies ψάχνε με το detector, αν υπάρχει κάπου εκεί κοντά κάτι ο detector θα χτυπά με ήχο (και αργότερα με κάτι πιο σύγχρονο θα δείχνει και οπτικό σήμα).

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα!.....πολυ βαρυ (ρε).....χωρις ΑΑ κ ολα τα υπολοιπα στο ΜΑΧ παει με 20fps!

Πράγματι πολύ βαρύ και ίσως με απαιτήσεις όχι ανάλογες του αποτελέσματος στην οθόνη... Αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ πολύ παραμετροποιήσιμο...

Γενικά... ΠΟΡΩΣΗ !!!

Και κάτι άσχετο... Υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να συνδυαστούν κάποια artifacts ???

Έχω ένα από την αρχή στους βάλτους που μειώνει κάπως την ραδιενέργεια και.. ό,τι άλλο βρίσκω - περιέργως - έχει και πρόσθετη ραδιενέργεια στις ιδιότητες και... ΔΕΝ μπορεί να μπει σε καμμία θέση στην πανοπλία λέμε.... :nuke:

Έχει κανείς κάποια ιδέα για το παραπάνω ???

Έχει καταφέρει να βάλει πάνω από ένα artifact με συνδυαστικές (παρόμοιες) ιδιότητες ??

ΤΗΑΝΧ για την όποια απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

nick2008 πρεπει να εχεις στην πανοπλια σου ελευθερο slot για να βαλεις artifact, αυτο γινετε με upgrade στην πανοπλια. εκτος και εαν εχει απο την αρχη που το βρηκες. εγω πχ ειχα σε μια πανοπλια 4 θεσεις αλλα μετα βρηκα μια αλλη που ειχε μονο 2 θεσεις και την εκανα upgrade σε εναν technician (καπως ετσι) και τωρα εχει 3 θεσεις.

Link to comment
Share on other sites

nick2008 πρεπει να εχεις στην πανοπλια σου ελευθερο slot για να βαλεις artifact, αυτο γινετε με upgrade στην πανοπλια. εκτος και εαν εχει απο την αρχη που το βρηκες. εγω πχ ειχα σε μια πανοπλια 4 θεσεις αλλα μετα βρηκα μια αλλη που ειχε μονο 2 θεσεις και την εκανα upgrade σε εναν technician (καπως ετσι) και τωρα εχει 3 θεσεις.

για οσους δεν το ηξεραν μεχρι τωρα με το Χ τρεχετε, εγω αργησα να το καταλαβω γιαυτο το λεω και επισης απο το menu στο control μπορειτε να βαλετε να κανει συνεχεια crouch (εγω εβαλα το Ζ) για να καλιβεστε πιο ευκολα πισω απο αντικειμενα οταν σας πυροβολουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο τύπος στο video είναι pro!

Τελικά δεν μπήκα στο λαγούμι. Έκανα μια γύρα όλο το χάρτι, περπάτησα στο βάλτο ξανά και μετά από ένα μεγάλο κύκλο ξαναγύρισα. Το έκανα για να μαζέψω "τίποτις" αλλά μόνο φαρμάκια μάζεψα πολλά και ξέμεινα και από σφαίρες. Αν ήξερα το κόλπο με τον detector θα είχα ψάξει (το διάβασα στο manual αλλά νόμιζα ότι τα artis φαίνονται και γενικά δεν τα πάω καλά με τα πολλά κουμπιά....).

Στο X έχω το back. To run το έβαλά στο S. Το run το πατάς μία και αλλάζει mode. Εγώ στην αρχή το παρουσα συνέχεια (για αυτό με έσκισαν 200 φορές στο πολυβόλο στην αρχή...)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ηταν γαματο να εβγαζαν ενα game fps να βασιζετε στο stalker και να το εκαναν σαν το world of warcraft δηλαδη να ειναι online game; δεν θα ηταν γαματο να υπαρχει ενας τεραστιος χαρτης με ατομα απο το ιντερνετ να μπαινουν και να παιζεις αναλογα τι ομαδα εχεις διαλεξει renagade duty freedom και αλλες πολλες και να γινοντουσαν μαχες; :mobile:

μαλλον εχω πορωθει πολυ χαχα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.