Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα..οι παρακάτω φωτογραφίες είναι από έναν intel postville 80gb και εναν velociraptor 300gb.. στον intel postville έχει γίνει format σήμερα και έχει windows 7 7600.385 x64, ο velociraptor λίγα αρχεία χωρίς λειτουργικό.

intelpostville.pngveloci.png

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε..τα νούμερα που βγάζει στο write είναι τραγικά..

Venisk, welcome to my club (και του Seaside νομίζω)

Αν βρεις λύση πες κ μένα (εγώ πάντως ΠΟΤΕ δεν είδα καλύτερα νούμερα)

Link to comment
Share on other sites

Κ όμως εγώ είδα πολύ καλύτερες μέρες όταν τον αγόρασα κ στο laptop και στον σταθερό..αν έχει κάποιος μια απάντηση να δώσει ώστε να τον κάνω raid..

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=63627&page=40

Link to comment
Share on other sites

Venisk, welcome to my club (και του Seaside νομίζω)

Αν βρεις λύση πες κ μένα (εγώ πάντως ΠΟΤΕ δεν είδα καλύτερα νούμερα)

Βάλε τον SSD σε ένα PC άλλο και τρέξε ccleaner me secure erase pass η το 7άρι η το 35άρι <-- αυτο θα αργήσει

πολύ.

Και πες τι σου βγάζει. Οταν βρώ χρόνο θα το κάνω κι εγώ. Μιας και αυριο είναι και η επίσημη μέρα των WINDOWS.

Απο πάνω απο την INTEL μπας και βγάλει το FIRMWARE να το τσιμπήσουμε.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Σε SSD κανουμε το κλασικο φορματ προτου ξεκινηση η εγκατασταση νεων γουιντους ???

Αναλόγως το λειτουργικό. Αν βάλεις XP έχεις δουλειά. Αν βάλεις 7άρια φορμάτ και χαίρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάνε καλύτερα στα X38 - X48 - P45.

Θε περιμένω να δω και πως θα πηγαίνουν με SATA III αλλιώς (οι δικοί μου) ή θα φάνε πούλημα η θα φάνε RMA.

τον έβαλα σε έναν s775 (δεν ξέρω ποιο chipset είχε) και είδα τα ίδια ΧΧΧΧΧ

Πάντως σίγουρα φταίει το chipset ή η mobo μου γενικά. Οι παλιοί samsung που πούλησα πετάνε στον νέο ιδιοκτήτη...

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά αξίζει:D

Απλά στα παραπάνω chipset έχουν δει τα παιδιά, ότι έχεις πιο ψηλά νούμερα!

Αλλά με όποιο chipset και αν είσαι, θα είσαι σίγουρα καλύτερα από μηχανικό δίσκο:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι κάθεστε και γράφετε?(Ελεορ)

1)Οι δίσκοι σας πέφτουν επειδή δεν υπάρχει ακόμα TRIM.Υπομονή μια βδομαδουλα ακόμη ίσως και λιγότερο.(Τα πολλα Re-Writes ρίχνουν τον δισκο..οσο τον bencharete με Crystal Disk τοσο θα πευτει.)

2)Αν ειναι κατι που κανει την διαφορα δεν ειναι το Chipset αλλα to SB δλδ..ICH9R vs ICH10R.Μιλαμε για διαφορες στο οριο του λαθους.Επισης καθοριστικό ρόλο παίζει στα ποσα Mhz ειναι CPU/RAM/PCIE.

Επιτελούς αφήστε τα Bench.Είδατε διάφορα στην καθημερινή Χρήση??

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο πακέτο ο δίσκος γράφει pack date: 05 Aug 09

Το τελευταίο firmware βγήκε στις 24 Aug 09..το κατέβασα, έκανα boot από το cd κ μου λέει πως υπάρχει είδη εγκατεστημένο στον δίσκο μου..πως γίνεται αυτό?

σκέφτομαι να αγοράσω άλλον έναν ώστε να τους κάνω raid υπάρχει κάποιος που ν τους έχει να μας πει αν αξίζει τον κόπο κ τα χρήματα?

Έγινε επεξεργασία από Venisk
Link to comment
Share on other sites

Είδατε διάφορα στην καθημερινή Χρήση??

Εγώ καμία μα καμία απολύτως...

Το μόνο μου πρόβλημα με τους SSD είναι ότι με κάνουν και δυσανασχετώ πολύ με το PC της δουλειάς που σέεεεερνεται......... (και ναι, είναι καλύτερο σε specs από το pc μου στο σπίτι ΕΚΤΟΣ του SSD!)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο πακέτο ο δίσκος γράφει pack date: 05 Aug 09

Το τελευταίο firmware βγήκε στις 24 Aug 09..το κατέβασα, έκανα boot από το cd κ μου λέει πως υπάρχει είδη εγκατεστημένο στον δίσκο μου..πως γίνεται αυτό?

σκέφτομαι να αγοράσω άλλον έναν ώστε να τους κάνω raid υπάρχει κάποιος που ν τους έχει να μας πει αν αξίζει τον κόπο κ τα χρήματα?

υποτιθεται οτι ανακληθηκαν για να περαστει το τελευταιο firmware

και μετα ξαναδοθηκαν στην κυκλοφορια

σιγα μην αλλαζαν και τα αυτοκολλητα με το pack date

στο IMSM αναφερει και την εκδοση του firmware παντως για οποιον ενδιαφερεται

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ με P35 και Q9550 δεν αξίζει να επενδύσω?

ασφαλως και αξιζει:)

και γω ιδια συνθεση εχω!

υγ:σου παραθετω και ενα bench απλα για να σου δειξω πως θα εχεις καλα νουμερα (αν σε απασχολει αυτο το θεμα)!

post-11416-1416074181,923_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ασφαλως και αξιζει:)

και γω ιδια συνθεση εχω!

υγ:σου παραθετω και ενα bench απλα για να σου δειξω πως θα εχεις καλα νουμερα (αν σε απασχολει αυτο το θεμα)!

:banging: Ότι ακριβώς χρειαζόμουν....Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Περιμένω να δω λίγο τι θα γίνει με το trim command και παραγγέλνω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.