Jump to content


Θρίλερ με συλλήψεις διαχειριστών Ελληνικού torrent tracker


Dante80

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply
Δηλαδή παράνομος είσαι και όταν νοικιάζεις ένα dvd και το βλέπεις με την παρέα σου! αυτοί δεν πλήρωσαν να το δουνε άρα είναι παράνομοι. Παράνομοι είναι και τα φιλαράκια σου όταν παίζετε pro, να πληρώσουν συνδρομή.

Έτσι δεν γινόταν και παλιά στις γειτονιές? φιλαράκι έπαιρνε ένα παιχνίδι και οι υπόλοιποι το παίρναν απο αυτόν? Επειδή οι ορίζοντες της τότε "γειτονιάς" διευρύνθηκαν με το ιντερνετ να αλλάξουμε συνήθειες? να προσαρμοστούν αυτοί στα νέα στάνταρ τς.:nerd:

ωραίος!!!!! έξυπνα διατυπωμένη άποψη!!!

Link to comment
Share on other sites

έτσι πάει.......είναι απαράδεκτο να θέλω 15ευρώ (μαζί με αναψυκτικό και ποπκορν) για να δω μια ταινία.

15ευρώ ρε?15 να είναι οι ώρες σας.

[Λιακοπουλος] μας θελουν κλειστους σε σπιτια να μην εχουμε προσωπικες επαφες[/Λιακοπουλος]

Περαν της πλακας αν επεφταν οι τιμες πιστευω οτι και θα εβγαζαν περισσοτερα και ο κοσμος θα προτιμουσε σαββατοβραδο με παρεα στα village και χαβαλε..

Link to comment
Share on other sites

ωραία λύση......τι να σου πω.....:TD:

είναι ξανά το ίδιο με την πολιτική προσφορών του πλαισίου όταν δεν πάει κάτι καλά....να κυνηγάει ο πελάτης.........

όχι φίλε μου...δε θα τους κάνω τη χάρη να κανονίζω κάθε τετάρτη το σινεμά μου λόγω ''προσφοράς''

βρήκαν κόλπο και το μάθαν όλοι πως να τζιράρουμε και τις νεκρές μέρες......

εγώ θέλω πτώση τιμών χωρίς ημερολογιακές ή χρονικές εξαιρέσεις.

θέλω 7ευρώ εισητήριο ΚΑΙ την ημέρα που γίνεται χαμός (π.χ. κυριακή) και είναι μέρα σινεμά.

μάθαμε όλοι να τρέχουμε πίσω από την κάθε off day και την κάθε προσφορά μην υπολογίζοντας πόσο φέρνουμε στα μέτρα τους τη ζωή μας.

15να είναι οι ώρες τους ξαναλέω.

Link to comment
Share on other sites

ωραία λύση......τι να σου πω.....:TD:

είναι ξανά το ίδιο με την πολιτική προσφορών του πλαισίου όταν δεν πάει κάτι καλά....να κυνηγάει ο πελάτης.........

όχι φίλε μου...δε θα τους κάνω τη χάρη να κανονίζω κάθε τετάρτη το σινεμά μου λόγω ''προσφοράς''

βρήκαν κόλπο και το μάθαν όλοι πως να τζιράρουμε και τις νεκρές μέρες......

εγώ θέλω πτώση τιμών χωρίς ημερολογιακές ή χρονικές εξαιρέσεις.

θέλω 7ευρώ εισητήριο ΚΑΙ την ημέρα που γίνεται χαμός (π.χ. κυριακή) και είναι μέρα σινεμά.

μάθαμε όλοι να τρέχουμε πίσω από την κάθε off day και την κάθε προσφορά μην υπολογίζοντας πόσο φέρνουμε στα μέτρα τους τη ζωή μας.

15να είναι οι ώρες τους ξαναλέω.

Το πρόβλημα greekfragma είμαστε εμείς.

Όταν βλέπεις framedrops σε σύγχρονο game με unreal engine 3, που η 6800 ultra την πήγαινε κόρσα και το πληρώσεις είσαι άξιος της μοίρας σου.

Όταν σου λένε 2 € στο σινεμά για ενοικίαση γυαλιών που αν πας για να δουλέψεις σ'αυτό σου δίνουν δύο ευρώ το 2ωρο, είσαι άξιος της μοίρας σου.

Ο μεγαλύτερος εφιάλτης των επιχειρηματιών, των ανθρώπων που έμαθαν να φτάνουν ψηλά πατώντας στη βλακεία των υπολοίπων είναι να μείνουν τα προϊόντα τους απούλητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οκ, ένα θέμα οι ταινίες.

Με τις σειρές τηλεόρασης ποια είναι η άποψή σας?

Να πάμε να ζήσουμε στην Αμερική για να τις βλέπουμε on-time?

Ή να περιμένουμε πότε θα παίξουν οι επαναλήψεις?

Εγώ ας πούμε βλέπω το 24, το παίζει πουθενά (έστω σε συνδρομητική) για να το δω?

Τι πρέπει να κάνω?

Η FOX πότε θα βγει κερδισμένη, αν εγώ κατεβάσω το 24, ή αν εγώ αγνοώ την ύπαρξή του?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να σε μετρήσει σαν θεατή που θα δει τις διαφημίσεις που θα βάλει. Άσε που αν το δεις από τον υπολογιστή σου, δε θα το δεις όταν το φέρει ο ΑΝΤ-1 και το βάζει όποτε του σηκωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Η FOX πότε θα βγει κερδισμένη, αν εγώ κατεβάσω το 24, ή αν εγώ αγνοώ την ύπαρξή του?

συμπαθα με κιολας..αλλα που ειναι το κερδος της FOX σε αυτο που κανεις?(οποιο και απο τα 2)

Link to comment
Share on other sites

ωραία λύση......τι να σου πω.....:TD:

είναι ξανά το ίδιο με την πολιτική προσφορών του πλαισίου όταν δεν πάει κάτι καλά....να κυνηγάει ο πελάτης.........

όχι φίλε μου...δε θα τους κάνω τη χάρη να κανονίζω κάθε τετάρτη το σινεμά μου λόγω ''προσφοράς''

βρήκαν κόλπο και το μάθαν όλοι πως να τζιράρουμε και τις νεκρές μέρες......

εγώ θέλω πτώση τιμών χωρίς ημερολογιακές ή χρονικές εξαιρέσεις.

θέλω 7ευρώ εισητήριο ΚΑΙ την ημέρα που γίνεται χαμός (π.χ. κυριακή) και είναι μέρα σινεμά.

μάθαμε όλοι να τρέχουμε πίσω από την κάθε off day και την κάθε προσφορά μην υπολογίζοντας πόσο φέρνουμε στα μέτρα τους τη ζωή μας.

15να είναι οι ώρες τους ξαναλέω.

Δεν βρισκω κατι ασχημο στο να πας τεταρτη. ουτε πολυ κοσμο εχει, και θα δεις την ιδια ταινια στην ιδια αιθουσα, που θα την πληρωσεις ακριβοτερα τις αλλες μερες. και δεν ειναι δεν μπορεσες αυτη τη βδομαδα παει το χασες. καθε τεταρτη ξερεις οτι παιζει αυτη η προσφορα.

Και οι 2 κερδισμενοι ειναι.

Και πες τα 9 ευρω πανε στο διαολο. Τα αλλα 10 ευρω για τα φαγητα που με φτανουν μεχρι τα trailer αντε μεχρι την εισαγωγη δεν καταλαβαινω πως φευγουν. Θα το κανω σαν τον τυπα που ειδα μου φαινεται με τσαντουλα, 1,5 λιτρο κοκα και κουβα με φτερουγες kfc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω κατι ασχημο στο να πας τεταρτη. ουτε πολυ κοσμο εχει, και θα δεις την ιδια ταινια στην ιδια αιθουσα, που θα την πληρωσεις ακριβοτερα τις αλλες μερες. και δεν ειναι δεν μπορεσες αυτη τη βδομαδα παει το χασες. καθε τεταρτη ξερεις οτι παιζει αυτη η προσφορα.

Μάλλον είσαι απο τους τυχερούς που βγαίνεις κάθε Τρίτη για -50% στο ποτό κάθε Τετάρτη για -50% σινεμά και κάθε Πέμπτη για -50% πίτσα....

Συγγνώμη φίλε μου...εγώ ανήκω στην μεγάλη κατηγορία που προλαβαίνω να διασκεδάσω μόνο το Σαββατοκύριακο,...ούτε καν Παρασκευή τις περισσότερες φορές.

τώρα το πιασες το νόημα?

Link to comment
Share on other sites

συμπαθα με κιολας..αλλα που ειναι το κερδος της FOX σε αυτο που κανεις?(οποιο και απο τα 2)

Καθαρή διαφήμιση! Εγώ είμαι fun της FOX και του 24, και αν π.χ. η nova ότι θα το βάλει σε προβολή την ίδια μέρα με αμερική, εγώ θα γραφτώ συνδρομητής.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, οκ, ένα θέμα οι ταινίες.

Με τις σειρές τηλεόρασης ποια είναι η άποψή σας?

Να πάμε να ζήσουμε στην Αμερική για να τις βλέπουμε on-time?

Ή να περιμένουμε πότε θα παίξουν οι επαναλήψεις?

Εγώ ας πούμε βλέπω το 24, το παίζει πουθενά (έστω σε συνδρομητική) για να το δω?

Τι πρέπει να κάνω?

Η FOX πότε θα βγει κερδισμένη, αν εγώ κατεβάσω το 24, ή αν εγώ αγνοώ την ύπαρξή του?

Τα tvrips δεν είναι λίγο γκρίζα ζώνη; Αν εγώ γράψω σήμερα πχ μια εκπομπή και στη δώσω σε βιντεοκασέτα/dvd αύριο είναι παράνομο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το κρατος να κανει καποιες κινησεις εντυπωσιασμου με το κλεισιμο καποιων site, αλλα προς τι

τελικα αυτος ο υπερβαλλων ζηλος περι νομιμοτητας τελευταια?

Σιγουρα τα video club θιγονται απο την λειτουργια τους, αλλα εχουν παρει χαμπαρι οτι τα ιδια πουλανε

κοπιες ακυκλοφορητων ταινιων κατεβασμενων πολλες φορες απο το ιδιο το Gamato?

Εκει δηλ. δεν υπαρχει φοροδιαφυγη για το κρατος και τις εταιριες, η ισχυει αυτη μονο για τον χρηστη internet?

Οταν οι video club owners νοικιαζαν μια εποχη επεισοδια κοπιες του Prison Break, κατεβασμενα απο Αμερικη και

γινονταν αναρπαστα ηταν καλα?

Τωρα τους επιασε ο πονος που εβαλαν ολοι internet και δεν τους χρειαζονται πλεον?

Μπορεις να πας σε ενα CDαδικο της γειτονιας σου, και να σου γραψει τραγουδια της επιλογης σου σε Mp3.

Αυτο ειναι νομιμο νομιζετε? Αυτοι γιατι να παραπονιουνται πάλι?

Πολλοι εχουν δικιο και αλλοι αδικο σ' αυτη την ιστορια, αλλα ας φωναζουν τουλαχιστον αυτοι που

πραγματικα πανε με το γραμμα του νομου.

Σιγουρα τα video club δεν ειναι μεσα σ' αυτους...

Link to comment
Share on other sites

συμπαθα με κιολας..αλλα που ειναι το κερδος της FOX σε αυτο που κανεις?(οποιο και απο τα 2)

Στη γκρίζα διαφήμιση είναι το κέρδος.

Είμαι σίγουρος ότι στις διαπραγματεύσεις συνυπολογίζονται χοντρικά τα κατεβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα το μεγαλο το ποπ κορν και η κοκα κολα ειναι 1700 θερμιδες.Αλλος ενας λογος να μην φατε τις ******** του σινεμα.Πλακα κανω φατε οτι θελετε.Δεν ξερω πως την παλευετε σαβατοκυριακο στο σινεμα μονο ταινια δεν βλεπεις.Τεταρτη πεμπτη οι καλυτερες μερες και δευτερα ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τα tvrips δεν είναι λίγο γκρίζα ζώνη; Αν εγώ γράψω σήμερα πχ μια εκπομπή και στη δώσω σε βιντεοκασέτα/dvd αύριο είναι παράνομο;

Σύμφωνα με το γράμμα του νόμου, είναι παράνομο να διακινείς υλικό που υπόκειται σε νομοθεσία πνευματικής ιδιοκτησίας με οποιονδήποτε τρόπο, ακόμη και να γράψεις το dvd και να το δώσεις στη μάνα σου.

Δείτε κι αυτό, για να δείτε πόσο αποτελεσματικά είναι τελικώς τα μέτρα των δικηγορίσκων, και γιατί επιμένω, ότι το μέσο δεν πρέπει να βάλλεται με ηλίθιους νόμους επίπεδα σκεπτόμενων ανθρώπων.

FYI:

http://tvxs.gr/news/sci-tech/%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AF%CE%B1-o-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-%CE%AC%CE%BA%CF%81%CF%89%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

Link to comment
Share on other sites

Στη γκρίζα διαφήμιση είναι το κέρδος.

Είμαι σίγουρος ότι στις διαπραγματεύσεις συνυπολογίζονται χοντρικά τα κατεβάσματα.

Ετσι ακριβως. Στην ελλαδα εχω την εντυπωση απαγορευεται αλλα στην αμερικη ειναι νομιμοτατο. Τα φιλαρακια ειχα διαβασει πως το 60% που βγαζανε απο τις διαφημισεις ηταν απο τα προιοντα που απλα ανεφεραν ή υπηρχαν στη σειρα. Η αναφορα του προιοντος κοστιζε πολυ περισσοτερο φυσικα. Παραδειγματα που εχω διαβασει ειναι πχ στο οτι ολος ο κοσμος ειχε μαθει οτι η ρειτσελ δουλευε στο Ralf lauren κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως. Στην ελλαδα εχω την εντυπωση απαγορευεται αλλα στην αμερικη ειναι νομιμοτατο. Τα φιλαρακια ειχα διαβασει πως το 60% που βγαζανε απο τις διαφημισεις ηταν απο τα προιοντα που απλα ανεφεραν ή υπηρχαν στη σειρα. Η αναφορα του προιοντος κοστιζε πολυ περισσοτερο φυσικα. Παραδειγματα που εχω διαβασει ειναι πχ στο οτι ολος ο κοσμος ειχε μαθει οτι η ρειτσελ δουλευε στο Ralf lauren κτλ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Product_placement

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.