Jump to content



Dell Ultrasharp U2711 - 27" IPS monitor (2560x1440 res)


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Κανενα δεν ειναι το απολυτο αλλα εαν δεν εισαι επαγγελματιας gamer (cyber athlete) ή θεμα οικονομικο ειναι κριμα να χαλας τα ματια σου σε TN. Η διαφορα ειναι μεγαλη απο τα αλλα Panel οσο για να ανεβασουν το dynamic contrast ποιοτητα σαν PVA και S-IPS δεν θα δουν

Link to comment
Share on other sites

Κανενα δεν ειναι το απολυτο αλλα εαν δεν εισαι επαγγελματιας gamer (cyber athlete) ή θεμα οικονομικο ειναι κριμα να χαλας τα ματια σου σε TN. Η διαφορα ειναι μεγαλη απο τα αλλα Panel οσο για να ανεβασουν το dynamic contrast ποιοτητα σαν PVA και S-IPS δεν θα δουν

Τι σχεση εχει το ΙPS με το ΤΝ, 650ε vs 300e? Σαν να συγκρινεις ΤΤ με ΜΧ5...

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το ΙPS με το ΤΝ, 650ε vs 300e? Σαν να συγκρινεις ΤΤ με ΜΧ5...

Μα αυτο λεω αγορινα μου... μην μου πεις οτι δεν εχεις να δωσεις εσυ τα 630 για να παρεις κατι ανταξιο του συστηματος σου !

για τους αλλους ισχυει αυτο που ειπα!

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω αγορινα μου... μην μου πεις οτι δεν εχεις να δωσεις εσυ τα 630 για να παρεις κατι ανταξιο του συστηματος σου !

για τους αλλους ισχυει αυτο που ειπα!

Ναι μωρε ενταξει, απλα δεν θελω να κανω συμβιβασμους.

Link to comment
Share on other sites

να επεκτεινουμε και λιγο την γκαμα...

περα απο pva υπαρχουν και s-pva και p-mva και πλεον και c-pva ενω περα απο

s-ips εχουμε e-ips και h-ips που ειναι και η dell 2711.

(και υπαρχουν και καναδυο παραλλαγες ακομα.)

Oi γενικες κατηγοριες ειναι VA και IPS

Απολυτο ..δεν υπαρχει αλλα ριξτε και μια ματια στην HP dreamcolor 2480zx

(οχι σαν εναλλακτικη...)

Link to comment
Share on other sites

ουφ! εχει 2 ωρες που διαβζω reviews και κυριως απο users...

ολοι λενε πως η οθονουλα τα σπαει και ελπιζω να το επιβεβαιωσω και ιδιοις ομμασι...:whistle2:!

το κακο ειναι πως εχω ψηθει αγρια για την οθονη αλλα δεν υπαρχει το χρημα αυτη την στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με GTX295 θα παιζει καλα?

Φυσικά και θα παίζει μια χαρά..στο θέμα gaming είναι τι απαιτήσεις έχεις σε φίλτρα..

άντε να έρθει το αύριο να την έχω σπίτι!!

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθώ να υποστηρίζω , ότι ips -mva panel και σοβαρό gaming δεν πάνε μαζί . Με συμβιβασμούς όλα παίζονται , αλλά το ΤΝ στο gaming είναι βασιλιάς . Δυστυχώς έχει να κάνει με τις εγγενείς αδυναμίες της ίδιας της τεχνολογίας .Κανένα panel δεν είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

ετσι για ινφο ...εγω παντως περασα απο 20"tn 20"ips,24"pva,26"ips,30"ips..ολα καλα με τα παιχνιδια..

αλλα αν μια στο εκατομμυριο την δεις χαρντκορ με καποιο φπς σε μουλτι..το tn ειναι μονοδρομος..εν τελη "επεσα" σε Nec tn 24"..ειναι μια μεση λυση..και γρηγορο και οχι τοσο "χαλι" συγκριτικα με ips που χα συνηθισει σε ευκρινεια και χρωματα..

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!!!! (βασικα πηγα και την εφερα):woot:

εχω ενα θεματακι ομως και δεν θα μπορεσω να την χαρω πληρως για λιγες μερες...

βλεπετε στο προγραμμα ηταν να την επαιρνα μαζι με το game rig σε κανα μηνα αλλα λογω του οτι την βρηκα σε ευκαιρια ειπα να μην την χασω και ετσι τωρα εχω μονο το macbook για να την συνδεσω...

Ε ωραια θα λεγατε...

ελα ομως που το mini displayport to hdmi που εχω περιοριζεται μονο στα 1920Χ1080...

για να την δουλεψω σε native (2560X1440) θελω mini displayport to display port, και εκτος αν σας βρισκεται κανα προχειρο:hug:, θα πρεπει να το παραγγειλω και να περιμενω να μου ερθει... (για οποιον ενδιαφερετε, εδω)

Δυστυχως δεν μπορω να σχηματισω ολοκληρωμενη αποψη για την οθονη μεχρι να την δουλεψω οπως πρεπει!!! (αν και μολις την αναψα....wowwwwwwww!)

Θα κανω reviewδακι οταν φτιαξω και το game rig:)

οπως και να χει, οριστε μερικες φωτο:

dsc0385m.th.jpg

dsc0386g.jpg

dsc0387k.th.jpg

dsc0388v.th.jpg

ενα μεγαλο ευχαριστω στον Λεωνιδα (SpartanGR) για την υποδειξη της ευκαιριας!:flower:

edit: η 2η εικονα μου ξεφυγε και για καποιον λογο δεν μπορω να την κανω να εμφανιζεται ως thumbnail!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο κατω απο το macbook και την 2711 στα σκουπιδια ριζοσπαστης ειναι? (no offence :) )

χεχε...το ματι εκει απευθειας ε?:)

(σου αρεσε που ειναι στα σκουπιδια, ε?:p)

με τρωει! πρεπει να στησω το συστημα παιδες...δεν μπορω να την εχω να καθεται:rant:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.